FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«17475767778107»
cristi_mold22.07.2007 21:17

Tozser Daniel

Position: Midfielder

Nationality: Hungarian

Date of birth: 12/05/1985

Place of birth: Szolnok

Height: 1,85 m.

Weight: 74 kg.

In AEK FC from: 2006

Former club: Ferencvaros

1st National Division Caps: 23

1st National Division Goals: 2

International Participations: 7

Goals: 0

Tozser Daniel Shirt number88

His Career:

Season Team Division Games Goals

2002-03 Debrecen A' (HUN) 1 -

2003-04 Svarvas Α' (HUN) - -

2004-05 Ferencvaros Α' (HUN) 27

 

1

2005-06 Ferencvaros Α' (HUN) 27

 

2

2006-07 AEK Athens FC Super League 23

 

2

onix22.07.2007 22:24

Ungur si de la Ferencvaros, ai carei suporteri sunt cunoscuti ca fiind xenofobi, si cu porniri neo-nazi, genul de oameni care nu prea iubesc (deloc) romanii :laugh:

 

Eu unul nu-l vad prea bine.

inches22.07.2007 22:24

Dupa GSP jucatorul de la AEK de care este vorba este :

 

Vine Ivici!

de Rãzvan Rotaru

 

Steaua a ajuns la un acord cu mijlocașul sîrb al lui AEK Atena, care va sosi azi la București. Continuã tratativele cu Dady și Camus

 

Hagi cere insistent fortificarea echipei! Iar Becali și Adi Ilie cautã soluții. Patronul a mãrturisit asearã, la televiziunea sportro, cã Steaua a ajuns la un acord cu un fotbalist al grecilor de la AEK Atena, însã n-a spus și numele acestuia. "Luni vine la București", a zis Becali.

 

Sursele gsp au dezvãluit cã jucãtorul este sîrbul Vladan Ivici. Mijlocașul de 30 de ani, 1,91 metri și 84 de kilograme joacã pentru AEK din 2005, iar acum e la final de contract. Fost cãpitan al lui Partizan Belgrad pînã în 2004, el a fost transferat apoi la Borussia Monchengladbach, de unde a fost cumpãrat de greci. În 3 sezoane la AEK, el a evoluat 13 meciuri în cupele europene, iar în campionat a marcat 9 goluri în 56 de partide.

 

Mai bun decit oare care Ungur, fie cel de la Watford sau cel de la AEK.

 

Nu stiu cine mai vreau Unguri, nu sunt capabil sa bata Malta ;)

 

Ilic are experientza, si e si atletic, si cred ca este si technic, asta da, daca vine e bun.

Matteo22.07.2007 22:32

"Maine vine un jucator de la AEK Atena. Nu este atacant. Nu mai stiu cum il cheama. A jucat cu Steaua in amicalul din Austria. I-a placut lui Hagi. A insistat pe el.", a spus Gigi Becali la Special, pe Sport.ro

 

Ivic n-a jucat contra Stelei....si daca e sa ne luam dupa "sursele de incredere" ale carpetei care au dat zbarci de fiecare data mai bine ma incred in fanatik..

 

oricum eu unul l-as prefera pe ungur ca-i mai tanar...

fansteaua4622.07.2007 22:33

Adrian Porumboiu s-a înțeles cu Steaua pentru cedarea portarului brazilian la Vaslui

AmuntBoy22.07.2007 22:44

1.Sa vedem acum care sunt mai profesionsisti gsp sau fanatik

Ivici vs Tozser ??

 

2. Am urmarit pe site sport.ro ce a zis despre asta de la aek

la cat de prostanac e Jiji a zis aiurea ca a jucat cu Steaua in amical , el nici nu stie din ce tara e AEK Atena

pe Thereau il vandu-se la Bruges etc ...

 

Pe Andrey chiar vreau sa se duca la Vaslui si sa prinda echipa sa vedem daca am pierdut portar sau nu

ca la parma cred ca e mai greu sa prinda echipa

 

Vad ca fanatik mai propune un nume si ataseaza si un gol in Liga : Julio Cesar

stelistu2523.07.2007 08:00

sincer am mai mare incredere in cei de la gsp... fanatik prin simplu fapt ca au dat 2 jukatori dau dovada de nesiguranta....sa vdm cine vine DACA VINE :unsure:

Raul198823.07.2007 09:01

eu zic ca mai bine ar fii sa vina unguru decat serbu de la aek athena

da asta numai in cazul ca Camus vine la Steaua

 

ivic ii mijlocas central

töszer ii mijlocas stinga

 

daca vine Camus am avea mai multa nevoie de un mijlocas stinga findca cu Camus am avea un mijlocas central si Töszer ii mult mai tanar ca ivic

MadFroG23.07.2007 09:56

Ivic e jucator de clasa . Chiar daca are o varsta , ii da lectii ungurului . Noua Ivic ne trebuie .

robisteaua23.07.2007 10:38
Ivic e jucator de clasa . Chiar daca are o varsta , ii da lectii ungurului . Noua Ivic ne trebuie .

Da unguru cum ii spui tu, ii peste Bostina sau poate chiar Cristocea l-am vazut si la nationala joaca bine baiatul, normal ca Ivic ar fi mai bine pentru Steaua, deoarece are experienta in CL si Cupa UEFA!!!

MadFroG23.07.2007 10:53

In momentul asta si Ochirosii e peste Bostina si Cristocea. Am semnalat acum ceva timp ca noua ne trebuie un mijlocas stanga. Insa Ivic mi se pare solutia cea mai posibila pentru ca e liber de contract

Raul198823.07.2007 10:57

@MadFroG

 

problema ii ca ivic ii mijlocas central

eu cred ca Hagi il vrea pe Tozser si nu pe Ivic findca Tozser a jucat in meciul cu Aek Athena si Ivic nu

robisteaua23.07.2007 11:28

Un transfer ii clar, Dady nu mai vine la Steaua in proportie de 90% pentru ca Belenenses nu ii da drumul, iar sanse reale are Ivic sa ajunga in Ghencea pentru ca mijlocasul maghiar Daniel Tozser este pentru clubul elen, un jucator de perspectiva, asa a declarat Adi Ilie. Camus mai are timp de gandire cateva zile daca accepta oferta lui Gigi sau nu, si pana la urma o se ne alegem cu acest Ivic un jucator valoros si cel mai mult probabil Zaharia!

Fl0r1nsteaua23.07.2007 11:32

Zaharia este in proportie de 90% la Steaua..Gigi Becali s-a inteles cu Jean Padureanu pentru suna de 500.000 de euro parca...acuma urmeaza sa mai accepte el si gata.

victor23.07.2007 11:39
CFR - a cumparat atacant de 2,2 milioane da dolaaari ...Fabbiani .

Pai daca il cumpara Gigi , aparea doua saptamani la TV si se lauda ca i-a dat prima de instalare mai mare ,ca sa aiba contract cat Dica si Radoi fular-campionii

 

si era atat de tare CFR-ul, ca i-a batut Oli tur-retur!

 

iar fabiani ala de 2 mil. si pare a avea alura de hipopotam! pana una alta, in ciuda marilor transferuri anuntate, vad ca CFR-ul traieste tot prin Semedo si diddy, jucatorii in lot si anul trecut?!

 

cam multe tromboane pe la Cluj. muresan zice ca au cheltuit 4 mln. pe transferuri in vara aceasta. au adus 10 jucatori, din care fabianni a costat 2.2 mln.(?!) deci restul de 9 s-au incadrat in 1,8 mln, adica cam 200.000 pe cap de vita furajata?! trebuie sa fie scule mari inseamna?! (vad ca noi oferim mln. bune pe jucatori de la echipe relativ medii: belenenses, charleroi, etc. si tot nu reusim sa-i aducem la Bucuresti)

victor23.07.2007 11:45

zaharia e o gloaba, iar Hagi e convins de asta! ce jucator e asta de 29 ani, cu un singur sezon in Liga I. astea sunt sfaturile lui mitica, care ii tot face capul mare lui GG ca nu e nevoie sa cumpere straini cu fite, ca sunt jucatori buni in Romania. asa isi ia si el o spaga de la "prietenii" recomandati.

 

singurul lucru bun in eventualul transfer al lui zaharia ar fi ca ne facem o punte cu tata jean, ceea ce poate fi de folos in campionatul viitor. de vreo doi ani Bistrita baga puternic material cu noi, chiar si cu tiganii, dar ridica fara probleme mana (tur-retur) in fata lui Dinamo!?

forever_STEAUA23.07.2007 11:51

@Victor

 

Si tu crezi ca transferul lui Zaharia ar schimba ceva?! Sa fim seriosi...

victor23.07.2007 11:56

dar voi ce credeti ca vatca chiar merita 550.000?! o fi GG gura mare, dar se uita mereu in portofel si nu e gutan! incercam si noi sa mai schimbam niste "aliante" din campionatul trecut!

bodanelu23.07.2007 11:59

si chiar avem nevoie de aliantele astea? eu zic ca nu. de accea e atat de hulit g.Becali.

Steaua a demonstrat mereu corectitudine... de ce tre sa ne facem de rahat pentru bani?

alinakes23.07.2007 12:02

@ Victor ce punte mai omul lui Dumnezeu ?!

 

M-am saturat de punti din astea ! Sa ii batem bine sa le aratam cine e seful pe aici , singurele punti ce le vad eu sunt cele cu arbitrii DOAR pentru a nu mai fi furati de nesimtiti gen Corpodean !

MadFroG23.07.2007 12:25
si era atat de tare CFR-ul, ca i-a batut Oli tur-retur!

 

iar fabiani ala de 2 mil. si pare a avea alura de hipopotam! pana una alta, in ciuda marilor transferuri anuntate, vad ca CFR-ul traieste tot prin Semedo si diddy, jucatorii in lot si anul trecut?!

 

cam multe tromboane pe la Cluj. muresan zice ca au cheltuit 4 mln. pe transferuri in vara aceasta. au adus 10 jucatori, din care fabianni a costat 2.2 mln.(?!) deci restul de 9 s-au incadrat in 1,8 mln, adica cam 200.000 pe cap de vita furajata?! trebuie sa fie scule mari inseamna?! (vad ca noi oferim mln. bune pe jucatori de la echipe relativ medii: belenenses, charleroi, etc. si tot nu reusim sa-i aducem la Bucuresti)

 

Macar aia transfera.

Gigi transfera arogante . Gata cad si transferurile astea.

V-am spus ca vine Ivic , ca doar e liber de contract

raducelbun23.07.2007 12:27
@Victor

 

Si tu crezi ca transferul lui Zaharia ar schimba ceva?! Sa fim seriosi...

Sigur ar schimba numarul jucatorilor din lot. Ma doare capul cand aud de Zaharia asta. Apropo, ii stie cineva prenumele? Pentru ca sunt sigur ca nu, va spun ca m-am uitat pe site-ul Gloriei si l-am aflat - Dorel.

metzzz23.07.2007 12:32

@Victor

 

[.........................]. cum ma sa zici ca sa ne facem o punte ?

da cine e ma Gloria Bistrita ? o fi vreo Barcelona ? sau ce ? ca nu prea inteleg ?

[...............................................................................

...............................................]

ai lipsit cateva zile dupa ce au picat transferurile alea bomba si acuma vii iar ?! sa faci pe demagogul pe aici cum ca ar fi benefic transferul lui zaharia ? [...................................] tu crezi ca ala e jucator de UCL ? ala nici de Intertoto nu e si tu o arzi paici cu punti!

ce noi suntem Dinamo sau rapid de ne trebuiesc punti ?

[...............................................................................

........]

MadFroG23.07.2007 12:33

E bun Zaharia . E adevarat ca nu se compara cu Dady , insa e bine-venit la echipa

In locul lui Camus , care o sa ne refuze sper sa reusim aducerea lui S.Frunza de la Vaslui

Si in locul lui Ivic ,care o sa ne refuze sper sa reusim sa-l aducem pe Plesan

 

Transferuri de cinci STELE sprecl2

Azazello23.07.2007 12:34

Citat GSP

 

Impresarul lui Ivici confirmã: "E la un pas de Steaua"

"......., Vladimir Ivici este jucãtorul de la AEK Atena dorit de Hagi. "Sîntem în discuții foarte avansate cu Steaua pentru Ivici. Acum sînt la Atena, împreunã cu fotbalistul. Nu venim azi în România, pentru cã mai sînt cîteva detalii de pus la punct. Încã nu s-a semnat nimic, dar în cîteva zile sper sã parafãm actele", declarat pentru gsp Zoran Krneta, impresarul mijlocașului în vîrstã de 30 de ani"

 

 

Se pare ca sarbul va veni la noi. Si este un lucru bun.

«17475767778107»