FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«17374757677107»
Raul198822.07.2007 19:46

Becali așteaptã rãspunsul lui Camus pînã marți

 

 

Steaua îl așteaptã pe Fabien Camus. "Dupã meci am fost la hotel și am avut o discuție cu jucãtorul. I-am spus cã-i dau 350.000 de euro la semnãturã și un salariu de 200.000 de euro", a declarat Gigi Becali la TV Sport.

 

"El a fost mai încîntat de prime. 150.000 pentru calificarea în grupe, 200.000 pentru titlul de campioanã și 1.000 de euro pentru fiecare punct cîștigat. Sumele sunt brute. A zis cã ia legãtura cu impresarul și vine. Nu a mai dat nici un semn. Dacã pînã marți nu am un rãspuns, renunțãm"

 

sursa gsp

steagcruce2

Raul198822.07.2007 19:52

Președintele lui Belenenses l-a rugat pe Dady sã rãmînã la echipã, pentru cã altfel pleacã si antrenorul

 

 

"Dady trebuie sã activeze clauza de reziliere pentru a putea pleca, care este de 3,5 milioane de euro. Belenenses a cerut 5 milioane pentru el", a declarat Gigi Becali la TV Sport. "El nu vrea sã se certe cu Beleneses. Președintele lor l-a rugat sã nu plece pentru cã altfel pleacã și antrenorul. I-am oferit, inițial, 150.000 l de euro la semnãturã și 200.000 de euro salariul anual. Astãzi, i-am zis lui Argãsealã sã-i dea 300.000 la semnãîturã, poate-l convingem sã activeze clauza de reziliere. Dacã nu vine pînã marți, îl luãm pe Zaharia de la Bistrița"

 

sursa gsp

 

eu sper sa vina Dady findca nu avem nevoie de Zaharia :unsure:

Za Best22.07.2007 19:52
Si ce? Nu avem cel mai bun lot din tara?

Asta nici de gluma nu e buna...acum sincer,dupa ce a zis Jiji la TV Sport.cred ca ne vom alege doar cu naiba stie ce rezerva de la AEK Atena si cu mixtura dintre Henry si Eto'o(Zaharia)!Avea dreptate cineva pe aici...probabil Borcea rade acum si cu fundu' de noi,asta e,pacat,insa nu cred ca Hagi poate sa faca ceva lotul asta...

cristi_mold22.07.2007 20:01

Fratilor pe Zaharia l-am vazut pe viu chiar sambata la meciul cu Atletico. Pentru o echipa ca Bistrita este bun insa la Steaua nu are loc nici sa spele vestiarul. Sper sa ma insel desi nu prea cred. Si are si 29 de ani.

Oricum eu inca mai sper sa vina Dady ( desi sunt putine sanse) si Zaharia si ramana la Bistrita.

zamainmenu22.07.2007 20:01
penibila campania de transfer a ciobanului

A luat numai legume din campionatului nostru, la primul egal oierul ar trebui fluierat, nu Hagi

Absolut corect. Hagi a picat la mijloc si si-a riscat ultima sansa din cariera lui de antrenor pe mana hahalerei de fina-su. Pacat de el, Hagi nu trebuie blamat, cu un lot intr-adevar competitiv (Lovin nu stia sa alerge printre jaloane, Hagi a constatat la un moment ca unii jucatori nu stiu sa traga la poarta etc), cu nitel timp de acomodare la dispozitie si cu transferurile promise (Dady, Camus, Armenteros si altii vehiculati), eu cred ca ar fi facut treaba... asa insa va fi vai de mama noastra. Prezic sfarsitul lui Fernandel curand - va lasa el singur pe Steaua, o va vinde. Istoria spune ca, toti ce-i care s-au pus de-a curmezisul cu multimea, au pierdut. Asa se va intampla si cu hahalera asta.

Raul198822.07.2007 20:06

Becali a declarat ca Camus a zis lui ca vine la Steaua

eu cred ca fiecare jucator ii transferabil daca ii dai multi bani

la impresionat banuti :biggrin:

 

totusi avem nevoie de el steagsahmic

 

 

Adi Ilie: "Hagi SA STEA LINISTIT. II ADUC DOI MIJLOCASI SI UN ATACANT"

 

 

"Gigi Becali a glumit cand a spus ca n-o sa mai transferam pe nimeni. Hagi sa stea linistit. Pana la debutul in campionat, o sa-i aduc doi mijlocasi de mare valoare si un atacant, foarte posibil Zaharia de la Bistrita", spune Adrian Ilie, care da de inteles ca a cazut transferul golgeterului de la Belenenses, Dady.

 

Deocamdata, Steaua l-a prezentat pe portarul Columbiei, Zapata, care a semnat pe 4 ani si va castiga 150 de mii de Euro in Ghencea. Cu Zapata, Cernea, Vatca si Lungu, Steaua ii va lasa sa plece pe brazilianul Andrey, care are oferta din Italia, de la Parma.

 

nu pot sa gaseasca un alt atacant

are voie Zaharia sa joace in Champions League ?

el a jucat deja in Intertoto

cristi_mold22.07.2007 20:08

@Raul

 

Si Armenteros parca tot asa i-a zis lui ca vine. si iata-l la Sevilla B

MadFroG22.07.2007 20:13

Zaharia chiar vine . Deci , de asta sa nu va faceti probleme ca Gigi chiar are bani de el .

Puteti sa-l treceti in lotul Stelei .

Matteo22.07.2007 20:15

acum vad si eu de ce nu ajunge nici un jucator mai rasarit la Steaua....pai cu salarii de 200.000 mii cat le ofera oieru ar fi si culmea sa vrea sa vina cineva...

cristi_mold22.07.2007 20:15

Pai marele Zaharia normal ca vine. Eu vorbeam de Camus

zamainmenu22.07.2007 20:16
Zaharia chiar vine . Deci , de asta sa nu va faceti probleme ca Gigi chiar are bani de el .

Puteti sa-l treceti in lotul Stelei .

Cu Zaharia, Gurita, Emeghara, Badoi, Zapata, Golanski, Vatca si pustii Bicfalvi si A. Iacob (am uitat vreun transfer?) vrem noi sa ajungem in sferturile CL? Si tinandu-i in lot pe inegalabilii Coman(asta e cap de lista), Baciu, Lovin, Ov. Petre, Bostina, Nesu & comp?

Dano22.07.2007 20:19

Chiar daca se vor face eventuale transferuri este foarte greu ca ele sa se integreze in echipa acum la inceputul competitiilor....Trebuie sa pornim cu victorii indiferent cum.

cristi_mold22.07.2007 20:19

Poate cu Camus, Dady, Carizzo, Beluschi, Armenteros, Vieri, Tristan, Manu si alti am fi putut ajunge in sferturile CL. Dar GB este GB adica un cioban mincinos

Matteo22.07.2007 20:20

am zis jucator mai rasarit.... nu se subantelege ca nu m-am referit la zaharia? :)

inches22.07.2007 20:27

Da are voie Zaharia, find ca una este Intertoto, alta este Sampion's Lig. Si daca juca in Cupa UEFA, are voie sa joace pe urma in CL, numai n-ai voie sa joci aceasi competitie Europeana cu 2 echipe diferite.

 

Problema este alta, ce sa faca amaritul ala de Zahar ? Vai de noi, am ajuns sa luam jucatori de mina a doua, pardon, a treia din campionat.

 

Intradevar, daca este sa consideram ce a spus Becali, nu putem spune ca a mintit, Zaharia este intre un Henry Cineva (si nu Thierry Henry) si un Eto'o (dar nu Samuel, mai fii vrun altul prin Camerun care alearga descult).

 

Va spun eu, nu prea vad bine cum o sa iasa cu Steaua, si din pacate pentru Hagi, prabusirea Stelei, ar putea fii un bine pentru un rau, daca acel Analfabet de Berbec pleaca de la Steaua.

MadFroG22.07.2007 20:33
Cu Zaharia, Gurita, Emeghara, Badoi, Zapata, Golanski, Vatca si pustii Bicfalvi si A. Iacob (am uitat vreun transfer?) vrem noi sa ajungem in sferturile CL? Si tinandu-i in lot pe inegalabilii Coman(asta e cap de lista), Baciu, Lovin, Ov. Petre, Bostina, Nesu & comp?

 

Emeghara,Badoi,Golanski - au valoare de Steaua si pot face fata cu brio in CL

Bicfalvi si A.Iacob sunt necopti insa merita sa ramana in lotul nostru

Zapata - nu ma pronunt , pentru ca nu l-am vazut jucand

 

Zaharia,Gurita,Vatca ,Baciu,Lovin,Ov.Petre si Coman sunt jucatorii care nu au ce cauta la o echipa de Liga Campionilor . ASTA ESTE

Raul198822.07.2007 20:48

Becali "vrea" sa cumpere un jucator de la Aek Athena

 

va fii unul care a jucat cu Steaua in amicalele de la Mierlo

 

Moretto, Silva, Arurbarena, Dellas, Regufe, Zikos, NSaliva, Da Silva, Rivaldo, Manduca, Liberopoulos

 

ar putea sa fie Tamandani Nsaliwa

 

are 25 de ani

joaca pe postul de mijlocas defensiv unde ajucat si Paraschiv

ar putea sa vina el si sa il mute pe Radoi in aparare

 

click aici pentru a vedea mai multe detalii

 

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/144...iwa/profil.html

 

daca ar veni Dellas nu cred ca am mai avea probleme in aparare :biggrin:

zamainmenu22.07.2007 20:50
Emeghara,Badoi,Golanski - au valoare de Steaua si pot face fata cu brio in CL

Au mai jucat astia 3 in CL si nu stiu eu? Eu as fi mai circumspect si nu m-as hazarda spunand ca ar face fata "cu brio".

Crezi (presupunand prin absurd ca am intra in grupele CL) ca debutantii precum Cristocea, Croitoru, Bicfalvi, Neaga s-ar misca ca pestele in apa in primele meciuri din grupele CL?

Sa nu mai zic de urmatorii, care efectiv nu au valoare de CL: Coman, Lovin, Ov. Petre, Baciu, Bostina, Nesu, Gurita, Vatca Zaharia.

Asadar mai raman doar cativa cu experienta in CL si pe care te poti baza cat de cat: Dica, Radoi, Nicolita (iesit din forma de ceva vreme sau nu poate mai mult), Badea(accidentat insa), Goian, Ghionea(accidentat din pacate), Iacob (total iesit din forma sau nu poate mai mult), P. Marin(deja prea batran), Cernea(cu rezerve in privinta lui).

Deci, parerea mea este ca suntem varza, n-am acumula in grupele CL nici macar cate puncte am luat anul trecut.

cristi_mold22.07.2007 20:54

Poate ne face Ov.Petre, Bostina, Gurita ne fac vreo surpirza si prind vreun meci senzational. Oricum este clar ca nu avem fata de sferturile Cahmpions League. Eu zic sa ne multumim cu grupele(dak intram acolo) si apoi vom vedea ce va fi

martanu22.07.2007 20:54

@zamainmenu

 

Cristocea nu este debutant in CL. El a centrat la golul lui Ghionea de la Kiev.

Khalid22.07.2007 20:58

Gigi crede ca Zaharia o fi marea speranta a fotbalului romanesc la 28 ani. E penibil daca el crede ca ne multumim cu acest atacant. Acum cateva zile spunea ca Dady e al Stelei, acuma ne baga pe gat pastila cu Zaharia. Maine, poimaine ne trezim cu Vasilica Cucurutz de la Chimia Craiova dupa mintea patronului.

zamainmenu22.07.2007 21:02
@zamainmenu

 

Cristocea nu este debutant in CL. El a centrat la golul lui Ghionea de la Kiev.

Da? Mea culpa. Oricum, Vasilica si-a atins propriul prag de incompetenta, centrarea aia a fost apogeul carierei lui.

Raul198822.07.2007 21:05

un atacant bun si tanar ar fii Tamás Priskin de la Watford FC

el a jucat anul trecut in Premier League si a retrogradat cu Watford FC

el joaca pentru nationala ungariei

are 20 de ani

1,85 inaltime

 

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/437...kin/profil.html

cristi_mold22.07.2007 21:08

Si un fundas bun ar fi Fabiano Eller de la Atletico Madrid.

 

Degeaba propunem jucatori ca GB oricum i-a tinere sperante din fotbalul romanesc cum ar fi Gurita si Zaharia.

Khalid22.07.2007 21:12

Daniel Tozser este jucatorul lui AEK Atena dorit de Hagi la Steaua. Dupa ce Gigi Becali a declarat la sport.ro ca miine va sosi un jucator al echipei din Grecia in Romania pentru a finaliza tratativele cu formatia ros-albastra, FANATIK va ofera acum numele lui.

sursa: fanatik.ro

 

Alta pastila de la presa :). La cat iubeste Gigi ungurii sigur vine omul la Steaua.

«17374757677107»