FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«17273747576107»
Za Best22.07.2007 09:15

ProSport zice ca Padureanu si Fekali s-au inteles pentru venirea lui Zaharia in Ghencea...se pare ca totul depinde de Hagi,daca isi da ok-ul sau nu!Sincer,cu transferurile astea,cred ca ne scufundam rau de tot...Doamne,ajuta Steaua,numai Tu ne mai poti ajuta...

Fl0r1nsteaua22.07.2007 09:26

Iata si o stire de pe prosport in privinta cu transferurile:

 

"Regele,in sah"!

 

CONTRAT Gica Hagi tot "bate toba" ca are nevoie de jucatori,insa Zapata e singurul transfer concret.

 

................................................................................

 

 

Am vorbit cu patronul si i-am spus ca avem nevoie de vreo doi-trei jucatori.Sper sa vina si Dady,si ceilalti fotbalisti de care avem nevoie.

Gica Hagi,antrenor Steaua

 

Ce transferuri?Gata cu transferurile.Nu mai am nevoie de alti fotbalisti,in afara de Zapata.Poate o sa-l mai luam si pe Dady.De Camus nu vreau sa vorbesc,pentru ca am vorbit si de Armenteros si a picat.

Gigi Becali,patron Steaua

 

Daca nu a venit pana acum,inseamna ca Dady nu o sa mai vina.In schimb,am reluat negocierile cu Camus si am facut o oferta concreta clubului belgian.

Adrian Ilie,manager general Steaua

 

Camus nu va veni la Steaua.

Jean Luc Baresi,impresarul lui Camus

robisteaua22.07.2007 09:30

Dady si Camus nu vor veni la Steaua 100%, nici nu are rost sa vorbim despre aceste transferuri halucinante, Zaharia poate va veni pentru ca, costa numai 500.000 de euro, avem jucatori buni cum a zis si Gigi la sfarsitul partidei cu Charleroi vom intra in grupele CL fara probleme cu lotul actual, nu ne mai trebuie nici un jucator. Vai de capu nostru nici in Cupa UEFA nu ajungem daca nu-i batem pa Zaglebie, Adi Ilie marele impresar-manager ii mai varza decat MM de 100 de ori, ce jucatori a dus el? pe Zapata care parca vad ii Carlos sau Andrey II, pana acum Golanski, Bicfalvi, Alex Iacob si Neaga au fost propusi de MM, daca nu mai aduc 3 jucatori(un mijlocas, un fundas si un atacant) o sa fim umuilti in CL, daca ajungem acolo, si in campionat nu cred ca terminam pe primele 3 locuri. Apropo am vazut meciul amical a lui Anderlecht impotriva luI O.M., Thereau a intrat in min 70 si in 10 minute a dat gol, ala ii atacant de mare valoare o sa-l vedem in CL ce goluri o sa dea, nu stiu cum draq am putut sa ne debarasam de o asemena valoare, incredibil!

Cooper22.07.2007 09:35

Asearã, o sursã credibilã din anturajul roș-albaștrilor a dezvãluit cã Steaua a bãtut palma cu gruparea belgianã și cã jucãtorul va sosi în România zilele viitoare însoțit de impresarul sãu, pentru a semna contractul!

 

"În proporție foarte mare, Camus va ajunge la Steaua. Toatã lumea de aici este conștientã cã va pleca la o echipã mai puternicã și cel mai probabil aceastã formație este Steaua", a confirmat și Manu Slave, un cunoscut ziarist belgian.

Macar asta sa fie 100 % adevarat........

Fl0r1nsteaua22.07.2007 09:48

De unde ai luat stirea?

AmuntBoy22.07.2007 09:55

penibila campania de transfer a ciobanului

A luat numai legume din campionatului nostru, la primul egal oierul ar trebui fluierat, nu Hagi

cristi_mold22.07.2007 09:56

@Florin

 

de pe gsp.ro

 

 

Managerul Stelei, Adrian Ilie, spune ca Dady sau Camus vor ajunge in Ghencea doar daca doresc acest lucru. Asta pentru ca formatiile de care apartin au acceptat ofertele Stelei, dar mai ramine ca si jucatorii sa isi dea acceptul.

 

?In acest moment Steaua a facut tot ce se poate pentru a-i aduce pe Camus sau pe Dady. Este o oferta pentru cei doi, dar totul depinde de jucatori, daca si ei isi doresc sa vina in Ghencea. Nu conteaza clauza lui Dady daca noi nu ne intelegem cu fotbalistul si am cazut de acord doar cu echipa la care este legitimat. Vom astepta deciziile lor?, a spus Adrian Ilie.

 

fanatik.ro

Za Best22.07.2007 10:13

Penibil!Nu luam pe nimeni...

Fl0r1nsteaua22.07.2007 10:16

Nu cred ca o sa vina nici unu din cei doi jucatori.Nu cred ca sunt ei interesati sa joace la Steaua.

cristi_mold22.07.2007 10:20

Nu inteleg de ce nu ar vrea sa vina la Steaua. Este cel mai mare club din Romania, participa in Champions League, salarile sunt cat de cat acceptabile...

MadFroG22.07.2007 10:32

Asa cum era de asteptat ..n-a venit nimeni . Inca mai credeti in ceea ce spune Principele ?

Dj22.07.2007 10:33

l am dat pe threau si il luam pe marele..magicul...zaharia

mor de ciuda...

cat despre camus..nu vine ala la noi..dc?..pentru ca poate pleca la echipe din campionate mult mai puternice...si pe bani si mai multi..asa ca..fraier e el daca vine

subscriu si eu..zapata ala pare un fel de Carlos sau Andrey...sper sa ma insel

nu stiu in ultimii ani sa fi avut emotii mai mari ca acum inaintea inceperii sezonului..tare imi e frica ca voi fi tare dezamagit la final...

Dragoshel22.07.2007 11:25

@madfrog eu nu am crezut nimic din spusele lui pana acum.

 

Respect CFR Cluj, TACE SI FACE, nu a vorbit nimic despre transferuri, nu s-a laudat cum face Jiji si uite ce jucatori, are(exemplu dydy, Semedo, goluri la fiecare meci).

MadFroG22.07.2007 12:04

CFR - a cumparat atacant de 2,2 milioane da dolaaari ...Fabbiani .

Pai daca il cumpara Gigi , aparea doua saptamani la TV si se lauda ca i-a dat prima de instalare mai mare ,ca sa aiba contract cat Dica si Radoi fular-campionii

MoWeed22.07.2007 12:39
Nu inteleg de ce nu ar vrea sa vina la Steaua. Este cel mai mare club din Romania, participa in Champions League, salarile sunt cat de cat acceptabile...

 

 

 

poate datorita modului cum s-a purtat Jiji cu marea majoritate a strainilor care au jucat aici....vezi cazurule Elton, Andrey....

Raul198822.07.2007 12:58

Steaua SI CHARLEROI S-AU INTELES PENTRU TRANSFERUL LUI CAMUS!

 

Steaua e aproape sa faca un nou transfer de marca. Steaua si Charleroi au batut palma pentru transferul francezului Camus, dupa ce, vineri noaptea, Gigi Becali, Valeriu Argaseala si Adi Ilie au negociat transferul lui in Ghencea cu oficialii belgieni, anunta Gazeta Sporturilor.

 

"Sper sa se rezolve. Nu mai spun ca e al nostru pana nu se semneaza actele. Aaa am facut si cu Armenteros si pana la urma a picat afacerea", a spus Becali.

 

"Am vorbit cu conducatorii clubului si cu jucatorul, acum asteptam raspunsul lui", a spus managerul general din Ghencea, Adi Ilie.

 

Conform unei persoane din anturajul Stelei, jucatorul va sosi in Romanie in zilele urmatoare pentru a semna contractul.

 

"In proporție foarte mare, Camus va ajunge la Steaua. Toata lumea de aici este constienta ca va pleca la o echipa mai puternica si cel mai probabil aceasta formatie este Steaua", a declarat Manu Slave, un renumit ziarist din Belgia, informeaza sursa citata.

 

sursa sport.ro

 

eu nu inteleg de ce Hagi il vrea pe Zaharia

Hagi a zis ca ii trebuie un numar 9

Zaharia nu ii atacant de careu

mai bine il ia pe jula findca asta ii atacant de careu

steaua_gloria22.07.2007 14:00

Daca Elton ramanea la Steaua, probabil ca era jucatorul favorit al lui Hagi. Pacat ca Olaroiu l-a lasat sa plece. La fel si cu Thereau.

Wally22.07.2007 14:11

NU mai sperati degeaba! NU mai vine nimeni pana in iarna!

robisteaua22.07.2007 15:13
NU mai sperati degeaba! NU mai vine nimeni pana in iarna!

Nici atunci no sa mai vine nimeni, pentru ca Gigi crede ca are cel mai bun lot din tara si din Europa!!!!!!!!!!!!!!!

Cristocea_22.07.2007 16:27

Si ce? Nu avem cel mai bun lot din tara?

c.ronaldo1722.07.2007 17:18

Zaharia este atacantul intre Eto'o si Henry.

Matteo22.07.2007 18:22

visul meu incepe sa prinda contur.... o sa avem un atac magnific format din Gurita si Zaharia :))))))))

vlad7522.07.2007 18:36

Becali a declarat la Sport.ro ca daca nu vine Daddy il va lua pe Zaharia de la Gloria.Cred ca se amuza Borcea zilnic cand vede atata neputinta la principe.

Se pare ca Steaua se intereseaza de la un jucator de la AEK Atena.Asa a declarat ciobanul asta seara.

AmuntBoy22.07.2007 18:40

cine o fi ala de la AEK? un fundas ceva ;)

Sau Rivaldo :))

audiopixel22.07.2007 18:49

Vad ca AEK a adus trei fundasi pana acum(Ramos,Alves,Azcarate).Presupun ca a si cedat cativa.Oare sa fie vreo legatura cu noi?

«17273747576107»