FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«17172737475107»
MadFroG21.07.2007 12:57

CAMUS O SA VINA . Si el si Dady si Armenterros si Carizzo si Belluschi

Fl0r1nsteaua21.07.2007 13:09

De unde stii ca vor veni? :blink:

MadFroG21.07.2007 13:10

Asa a spus Gigi

amarel21.07.2007 13:46
Si cu asta a zis tot ciobanul asta de 3 lei.

 

"Putem sã nu mai aducem nici un jucãtor", a declarat Gigi Becali la sfîrșitul meciului. "Sînt mulțumit de cum au jucat bãieții în repriza a doua și am destui jucãtori. Nu sînt îngrijorat".

atunci sa nu fie ingrijorat nici cand ne vom clasa pe locul 3-4 in campionat !

Ca de CL NICI NU POATE FI VORBA !!!

Fl0r1nsteaua21.07.2007 13:55
Asa a spus Gigi

Gigi numai vorbeste,din surprizele care le promitea el ca le aduce din strainatate,nu a adus inca nici unu.Poate o sa aduca,da nu toti care a zis el.

Khalid21.07.2007 14:44

Cred ca acel coordonator de joc este Croitoru. Da drumu bine la joc pe flancuri, dribleaza bine, totusi e "haotic" in joc. Daca Hagi l-ar "prelucra" un pic eu cred ca ar da randament foarte bun pe postul de coordonator.

stefanVl21.07.2007 20:42
Cred ca acel coordonator de joc este Croitoru. Da drumu bine la joc pe flancuri, dribleaza bine, totusi e "haotic" in joc. Daca Hagi l-ar "prelucra" un pic eu cred ca ar da randament foarte bun pe postul de coordonator.

 

 

 

Ai dreptate Croitoru doreste sa se afirme.. este un adevarat muncitor dar cred ca o sa ramana un jucator de banda.. cum ai spus tu... are unele momente haotice.. Nu stiu ce ori sa zica unii cand o sa-mi citeasca post-ul meu dar eu cred ca am jucat slab.. un Emeghara prea usor driblat la gol.. aici si o greseala a lui Hagi care muta jucatorii de pe o parte pe alta exact ca Olaroiu.. Un Radoi care daca ar juca fundas central ar da mai mult ... poate 100% randament.. si ar face cuplu bun cu Goian.. si sa trecem la mijloc unde nici Nicolita nu-si gaseste locul.. un Eric foarte ambitios caruia ii trebuie un mijlocas de creatie aproape acolo sa se completeze.. Si sa nu vb de Dica, pentru unii o sa par nebun.. dar nu cred ca poate sa faca un sprint de 40 de metrii, nu ajuta mai deloc echipa.. si este prea plin de el.. si Rica.. Rica.. tre sa o bage cat mai repede in poarta sa-si intre in bulan.. pentru ca momentan am vazut un post cica "nu ne mai trebuie atacanti" ...gresit avem nevoie mare de atacanti de gura portii aia sunt buni.. pentru ca la noi ajunge Neaga sa centreze in fata portii CUI? tot lui nu are cum.. inca odata subliniez un mijloc jalnic.. Si nu se vede deloc o intelegere intre jucatori deloc si majoritatea sunt tot cei de sezonul trecut.. Nu putem lega 8 pase consecutive.. Nu ne putem numi echipa!

c0nVicT21.07.2007 21:23

cateva pareri despre transferurile acestei veri:

 

1. prost planificate. un club ca lumea nu aduce jucatori la sfarsitul perioadei de pregatire cum s-a intamplat la noi. exemplu : bayern münchen. la fel ca Steaua-o echipa inreconstructie-au adus pe toni,ribery,klose la inceputul pregatirilor. urmare: jucatorii se inteleg deja intre ei. azi: victorie cu 4-1 in fata lui werder bremen. un minus si pentru Hagi dar mai ales pentru Adrian Ilie.

 

2. nu s-a renuntat la destui jucatori. triunghiul bermudelor ( cum foarte bine l-a numit cineva ) format din Baciu, Lovin si Gigel Coman nu a fost spart. daca la Baciu si poate la Lovin nu se poate renunta pentru ca nu avem alternative, nu inteleg de ce nu am scapat inca de Gigel. avem 2-3 jucatori care joaca mai bine fundas stanga decat el (eme, nesu, p.Marin) , avem 2-3 oameni care joaca mai bine si mijlocas stanga decat el. chiar nu inteleg de ce il mai caram cu noi prin cantonamente, ba chiar mai mult, i se ofera si sanse sa joace. ocupa un loc degeaba in echipa, si salariul care i se plateste ar putea fi folosit sa mai pluseze la salariul lui camus. macar ne-am despartit intr-un mod diplomatic de Paraschiv, un jucator mediocru in cel mai bun caz care nu mai avea cum sa progreseze.

 

3. sezonul trecut am avut mari probleme pe benzi, si in aparare si la mijloc. daca in aparare sper sa se fi rezolvat problemele, la mijloc nu prea stiu ce sa zic. nu avem un titular clar pe posturile de mijlocas stanga si dreapta. cred ca aici tot Hagi e de vina, a avut destul timp sa vada cine ce poate, ar cam fi timpul sa se decida odata.

 

4. am adus jucatori tineri cu mult potential. aici il apreciez pe Hagi pentru ca spre deosebire de fricosu de Olaroiu, Hagi chiar le da o sansa acestor jucatori. cred ca daca Olaroiu il avea si pe Messi in echipa, tot il lasa rezerva pentru ca e prea scund si prea tanar si ar fi ras lumea de noi in Champions League.

 

5. nu avem atacant de careu. Iacob si-a aratat limitele in amicale, cand nu a inscris nici un gol. si chiar daca am aduce un astfel de atacant, sunt curios sa vad ce sistem ar folosi Hagi ca sa ii impace pe Dica, Neaga, Badea si atacantul care sper sa mai vina. cred ca e comparabila cu problema lui rijkaard ( pastrand proportiile desigur).

 

6. nu avem mijlocas(i) central(i) de valoare. Lovin si o.Petre sunt buni pentru campionat, eric nu are experienta meciurilor cu miza, iar, imi pare rau ca trebuie sa o spun, dar Radoi este pe moment slab. aici cred ca Hagi a observat bine ca ne trebuie pe cineva care sa faca ambele faze ale jocului bine. aici nu ne-ar trebui pe cineva ca maradona, ci pe cineva ca lampard, ballack sau gerrard, jucatori cu gabarit care poate sa ajute si apararea dar ofera si solutii in ofensiva ( nu ca pasa inapoi sau in cel mai bun caz in lateral a lui Lovin)

 

7. de portar nu stiu ce sa zic...sper ca cineva a vazut mai mult de 2 dvd-uri cu zapata, ca altfel ne trezim cu Carlos 2. nu inteleg de ce nu i se ofera inca o sansa lui Andrey. daca i se ofera atatea lui Gigel, atunci Andrey merita macar 1.

 

8. fundas central de valoare. cu Ghionea absent inca vreo luna jumate suntem descoperiti. daca il mutam pe Radoi aici ramanem descoperiti la mijloc. Baciu si o. Petre sunt petarde, poate ne faci Hagi o surpriza palcuta si il vedem pe a.Iacob aici in meciul cu Ceahlaul. din nou imi pare rau sa o spun, dar nici Goian nu mai e in forma de alta data, si asta se vede din sezonul trecut. poate ca un fundas central de valoare apropiata nu ar fi un lucru rau.

 

una peste alta, inca 2-3 transferuri in axul central al echipei ne-ar creste mult sansele la castigarea titlului.

 

p.s.

 

9. sper ca noul preparator fizic adus de Hagi sa rezolve odata problemele pe care le avem. e imposibil sa avem atatia jucatori accidentati mai tot timpul, iar Dinamo sa nu aibe mai deloc probleme.

steaua_gloria21.07.2007 21:56

Pana la urma Dady mai vine?

MadFroG21.07.2007 22:29

CAMUS VINE .AM SURSE :rolleyes:

Za Best21.07.2007 22:57

GSP spune ca Fabien Camus are sanse mari sa ajunga in Ghencea!Ce bine ar fi!Doamne ajuta...daca se rateaza si transferul asta,suntem in pom!

MadFroG21.07.2007 23:04

Astia stiu de la mn . Si le-am zis sa nu spuna pana n-ajunge jucatorul in Romania .

@dy_00721.07.2007 23:39

cica Becali sa inteles cu patronul gloriei pentru transferul lui Zaharia pentru 500.000 de euro.. un transfer zic eu inutil mai bine acesti bani ii adauga in oferta pentru camus sau armenteros..dar dak va venii ii urez succes

I.N.Money22.07.2007 00:04

S-au mai inteles de 2 ori cu Charleroi in ultimele doua campanii de achizitii pentru aducerea lui Camus,dar de fiecare data jucatorul a spus pas unei veniri in Romania si e destul de greu de crezut ca va accepta oferta Stelei,indiferent cat de substantiala ar fi aceasta.

Cat despre Dorel Zaharia,transferul sau ar fi de umplutura,usor usor se indreapta spre sfarsitul carierei si nu cred ca ne poate ajuta,chiar daca a fost golgeterul Bistritei sezonul trecut,ba chiar marcand in poarta noastra.

Za Best22.07.2007 00:13

Pai de ce sa mai vina si Zaharia?Daca va veni Dady,de ce sa mai vina si asta...ma rog,sa-nteleg ca l-am ratat si pe portughez...

ebonyc22.07.2007 04:32

da surse din interiorul clubulu mi-au spus ca va veni camus.oricum era cineva important din club nu pot sa-i spun numele dar avea o uniforma albastra-gri asa si o matura in mana. mi-a spus mie ca vine stai linistiti. ce ziare penibile...

vlad7522.07.2007 05:19

Pentru ca suporteii prezenti la meci vineri seara si Bostina l-au enervat pe Principe,cel din urma ,in semn de razbunare a decis sa nu mai transfere niciun jucator in Ghencea cu exceptia vampirului de la Gloria Bistrita:Zaharia. Ma intreb,daca Principele ar deveni Presedinte si ar fi injurat de oamenii saraci,ar opri furnizarea cu gaz,curent electric,apa catre populatie??In spatele violentei minerilor din timpul mineriadelor cred c-a stat Becali.Aia rupeau toti "golanii"din Piata Universitatii!

Nu cred absolut nimic din transferul lui Camus.

strezahuzum22.07.2007 06:58

Iar ? Nu v-au ajuns pacalelile Belluschi, Armenteros, Daddy, etc, etc ??

 

Camus asta dupa care alergam de parca ar fi Maradona in persoana a zis de vreo 3 ori ca nu vrea sa joace in Romania si pace ! Impacati-va cu ideea, nu vine ! Nu mai vine nimeni pana in iarna.

Matteo22.07.2007 08:36

thierry Henry era pana la urma Zaharia =))))))))

Fl0r1nsteaua22.07.2007 08:38

Nu..cand a spus de Thery Henry cred ca se referea la Armenterros nu la Zaharia,ar fi prea ridicol.:))

Matteo22.07.2007 08:44

nu nu ! Armenteros era Maradona :)

Fl0r1nsteaua22.07.2007 08:46

Api atunci inseamna ca sa referit la Camus ori Dady..nush care dintre ei da la unu din ei sigur..

cristi_mold22.07.2007 09:01

Daca ar veni macar Zaharia si Serhat Asik. Da nu prea cred

steaua_gloria22.07.2007 09:13

Zaharia asteapta o oferta concreta, se pare ca Dady trebuie sa vina sa semneze si Camus la fel.

dylo22.07.2007 09:14

un lucru e curios.... dak se stia despre camus ca e accidentat de ce a mai venit in RO dak ziua urmatoare trebuia sa plece( asta e singuru lucru care ma face sa sper la transferul lui). avem mare nevoie de el si de daddy si de un fundas central. Doamne da! fular-campionii

«17172737475107»