Zicetimi si mie rpd cand are Steaua antrenamente la stadion ... stiu ca e offtopic va rog mult zicetimi daca are marti si daca d la ce ora ... vreau sa ma duc cu tovarashi sa-l vad pe zapata ... raspundeti-mi rpd va roooog
Zicetimi si mie rpd cand are Steaua antrenamente la stadion ... stiu ca e offtopic va rog mult zicetimi daca are marti si daca d la ce ora ... vreau sa ma duc cu tovarashi sa-l vad pe zapata ... raspundeti-mi rpd va roooog
Badea nu avea 30 de ani cand a venit la Steaua. Daca te uiti bine pe "statistica" aia mult blamata, o sa oobservi ca exista o panta descendenta in cariera jucatorului. Probabil ca varful lui de forma a trecut. Crezi ca intamplator l-a cedat Borusia M. depa o jumatatre de an?Pe de alta parte cred ca daca acest transfer ar fi fost anuntat inainte de cel al argentianianului, ar fi picat mai bine.Oricum, la ce mijloc are Steaua acum estge bine daca ar veni. Eu unul il astept, dar poate ca din dorinta de a avea, in sfarsit o echipa f. buna, imi doream altceva.
Cu siguranta toti ne dorim jucatori f. buni dar totisi nu trebuie sa ignoram faptul ca suntem romani si ca la ora asta nu prea atragem. Asta este!
mai cred ca s-au facut ceva eforturi si sunt de acord cu cei care afirma cas incomparatie cu alti ani, campania de achizitii a fost mult mai buna iar pentru cei care deja il contesta pe Adi Ilie trebuie sa le amintesc ca abia daca a implinit 2 luni de cand este la echipa. Inainte de a-l judeca trebuie sa-i dam timp, sa sateptam macar perioada de transferuri din iarna.
Pai io ce spun aici ,domne ?
Si la jumatate din valoare e peste > Ov.Petre,Lovin,G.Coman ,Bostina etc
Dupa ce ca nu era in forma Iacob s-a accidentat si impreuna cu Badea avem un atac slab
Trebuie un varf de careu de valoare
Si o sa il avem odata cu revenirea lui Vali Badea
Adrian Ilie, managerul sportiv al Stelei, a declarat pentru Mediafax ca sarbul Vladan Ivici, de la AEK Atena, a cerut sa i se trimita oferta de contract, ceea ce inseamna ca si-a dat acordul verbal pentru venirea in Ghencea.
"Ivici si-a dat acordul verbal. Din moment ce a cerut sa trimitem oferta, inseamna ca si-a dat acordul. Speram ca maine-poimaine sa se finalizeze", a spus Adrian Ilie.
Sa speram ca pana la urma macar Ivic va veni pentru ca altcineva nu mai vad cine ar putea.
daca e in aceeasi forma de acum 2 sezoane sarbul poate fi o solutie excelenta pentru mijlocul Stelei..
am vazut pe youtube niste filmulete cu el..nu e un jucator oarecare..cred ca nota aia de 7.5 data de ziaristul grec e reala..
exista si riscul ca el sa nu confirme si sa ne luam o alta mare teapa...
Mardare este un jucator bataios pentru varsta lui.Mie imi seamana cu Goian ca stil de joc.Este foarte bine ca avenit la Steaua.In mandatul Olaroiu tinerii jucatori nu prea erau folositi la Steaua,din pacate.Acum se pare ca altfel vor sta lucrurile.Pentru cine a jucat fotbal ar trebui sa stie,cand in echipa mai erau si vreo 2 jucatori mai in varsta iti crestea moralul si jucai altfel.Acum e bine ca avem cativa jucatori cu experienta langa care pot creste acesti tineri:Bicfalvi,Iacob,Mardare,Ochirosii...
Dau exemplu pe Dinamo,care a mizat pe o gramada de tineri:Stefan Radu,Pulhac,Moti,Ropotan.Au capatat tupeu langa jucatori cu experienta ca Niculescu,Lobont si Danciulescu.
In fine, sunt cateva transferuri reusite,pentru potentialul echipei Steaua.Numai cine a indraznit sa fie mai visator a mizat pe venirile unor jucatori ca :Armenteros,Dady,Belluschi,Carizo.Acesti jucatori nu veneau la Steaua pe salarile oferite de Becali(sub salariul lui Radoi).Un transfer bun ar fi fost si Szekeley de la Otelul sustin in continuare.
Daca Steaua va da chix cu actualul lot in campionat si in Europa vinovati vor fi cei de la club.Pana se va intampla acest lucru nu trebuie sa le luam capul lui Ad.Ilie sau Hagi.
gandeste-te mai bine...nu ca as tine cu Becali sau cu zaharia..dar a dat sezonul trecut 11 goluri si Thereau 10..
Nu prea te pricepi la fotbal cred eu.. fara suparare esti genul de omu care crede cam tot ce i se spune repetat.. Pana acuma stiai de Zaharia? Eu unul nu.. si nici nu-l vreau la Steaua.. te folosesti un sezon jumate de el.. pe cand de Thereau puteai lejer sa joci cu el 8 sezoane.. + 17 meciuri 10 goluri e ceva.. al cate are 34 de etape 10 goluri
sa fim seriosi
o comparatie fara rost.. zaharia-Thereau..sa fim seriosi..nu se pot compara cei 2 ![]()
transferul lui mardare a cazut
Evident ca a cazut. Din moment ce Porumboiu ii vroia pe Andrey si pe Baciu la schimb. Mie de la inceput nu mi s-a parut in regula tranzactia asta.
a trecut de ora 2 . Cand aflam raspunsul lui camus si ivici?????? si transferul lui mardare cazut
fi sigur ca pana deseara o s-o tot lungeasca presa.....si pana la urma tot n-o sa vina camus.....sperante desarte ne facem......
Doamne....era prea frumos....sa scapam si de Baciu si sa ne luam un fundas central tanar, international, de perspectiva, cu ceva experienta in Liga 1 si cu un intreg viitor inainte cand putea sa creasca la noi pe langa G&G. Plus ca era un post mega-deficitar care se completa, cat de cat. Din pacate, din cate scrie in ziare se pare ca Baciu se astepta sa ii creasca salariul (desi mergea la FC Vaslui, nu in strainatate), si Andrey nu stie nici sa se stearga la c*r fara impresari, care cer comisioane grase chiar si de la echipe de provincie, de mijlocul clasamentului (se pare ca mai toti fotbalistii sud-americani au acest "defect" numit dependenta de impresari). Totusi, imi mentin parerea ca Andrey trebuie pastrat macar in locul largit, si trebuie sa i se mai dea o sansa. Este un portar tanar, de perspectiva si valoros (cel putin cat vatca si Cernea) si nu trebuie judecat dupa cateva meciuri in care a jucat cu o aparare carpita in fata.
Despre Mardare, se pare ca GG trebuie sa inteleaga ca banul, nu rebuturile cu pretentii, este masura jucatorilor valorosi si de perspectiva. Daca pune 600.000 de E pe masa, cred ca putem avea pe Mardare sau pe orice alt fundas central de valoare din tara. N-ar trebui sa fie o prob....pentru cel care se batea cu pumnu-n-piept ca da 3 mil pe clauza lui Dady. Dar deja nu ma mai surprinde nimic. Daca pornim stagiunea fara un atacant de careu valoros si valid, fara inca un fundas central de valoare, si cu mijlocul bazat pe Lovin, Coman si Ov. Petre, pot sa spun cu tot respectu ca am belit-o serios. Multumim GG pentru inca o vara fierbinte plina de petarde fasaite. Respect!
Eu cred ca transferuri ,,mari"nu prea o sa mai avem din moment ce jjjjj declara sus si tare ca pe el nu-l intereseaza decat jucatori de 4-5 milioane cu care sa faca fatza jocurilor in grupele CL.Spune asta deoarece urmareste sa se disculpe.Ceva de genul: ,,...am cautat,nu am gasit,am luat lagatura,nu a vrut clubul,nu a vrut jucatorul,impresarii au vrut comisioane mari....si lista ar putea continua la nesfarsit.Da,pentru ca. oricat ne-ar parea de straniu,desi este prost cu duiumul,jjjjjj este si un mare demagog! Face totul numai pentru a da bine in fatza celor care l-au crezut ca vrea ca Steaua sa straluceasca din nou.In niciun caz el nu va face transferuri scumpe care sa vizeze jucatori valorosi!Pai un jucator care costa 4-5 milioane euro va cere un salariu de 3-4 sute mii euro.Si atunci,mult trambitzata liniste din vestiar unde va fi?
Mai nou,vad ca a inceput sa-i transmita indicatzii si lui Hagi! Ma refer aici la recenta declaratzie in care spunea ca la maciul cu Charleroi ar fi vrut un 3-4 la zero pentru noi si ca Hagi trebuia sa fi terminat cu testarile si experimentele pana la acel meci.
De asemeni,mai cred ca si incidentul acela nefericit din timpul meciului de prezentare a fost regizat tot la indicatziile lui pentru a poza in victima a ,,bagabontzilor si huluganilor"care vin la stadion numai ca sa-l injure pe el,nevinovatul si inima mare care din averea lui cheltuie bani numai pentru a ferici poporul. Ca sa vezi de unde s-a reancarnat Maica Tereza si noi nu stiam? Daca mai sunt dintre cei care-l mai cred pe cuvant ca el nu urmareste decat binele Stelei si nu obtzinerea unui capital electoral,viitoarele ,,transferuri"ne vor lamuri pe totzi!
Conform unei alte declaratzii a lui jjjjjjjj,cu lotul actual vom spulbera tot in campionatul intern!
Numai in pielea lui Hgi sa nu fii....
Jucatorii valorosi nu vin la Steaua pentru ca nu au salariu pe masura.Becali nu accepta salarii mai mari decat are Finul si asa ca nu mai astepati sa vina cineva .Cine mai are salariu in Europa de200.000$ ma refer la jucatori profesionisti? Avioane, Autocare, Transferuri de milioane toate sunt minciuni . Se mai distreaza si Becali cum poate si nu este greu sa promiti.
Un nou record de viteza la transferuri ratate, dimineata era sigur, la ora 2 a picat ! Si intrucat a trecut si termenul limita, pun pariu ca si transferurile lui Ivica si Camus au cazut . Francezul si asa nu vroia, iar despre Ivica o sa aflam fie ca vrea salariu prea mare si se strica vestiarul daca i-l plateste fie ca s-a uitat El Ciobandante pe niste casete, si hotaraste el, marele specialist, ca nu are valoare de Steaua !
Asa, sa se invete minte naivii, daca o mai fi ramas vreunul ...
foarte tare..
eu nu inteleg cum naiba nici macar un jucator de la noi din campionat nu poate fi transferat la Steaua
cand vad ca rapidu il ia pe Herea cel de 3 mil de euro..si pe varga si Balan..jucatori pentru care siman cerea milioane fara numar....incep sa am dubii ca la Steaua se vrea performanta...
lu Gigi tot ii fuge ochiu dupa jucatori liberi..acu ar vrea sa transfere doar din astia? ce idiot...
@
Jucatori din campionatul intern? Cu ce impresari lucreaza jjjjjjj ?
,,...am cautat,nu am gasit,am luat lagatura,nu a vrut clubul,nu a vrut jucatorul,impresarii au vrut comisioane mari....si lista ar putea continua la nesfarsit.Da,pentru ca. oricat ne-ar parea de straniu,desi este prost cu duiumul,jjjjjj este si un mare demagog!Daca mai sunt dintre cei care-l mai cred pe cuvant ca el nu urmareste decat binele Stelei si nu obtzinerea unui capital electoral,viitoarele ,,transferuri"ne vor lamuri pe totzi!
Numai in pielea lui Hgi sa nu fii....
Undeva pe la pagina 75, in data de 16 iulie am scris:
"Tot ceea ce face Gigi nu este decat un joc in scop electoral. Si o sa va explic si de ce cred asta. Din toamna incepe un an electoral cu mai multe runde de alegeri de rezultatul carora este f. interesat. Cand a anuntat 30 mil.euro investitii si-a facut urmatorul calcul: toata media romaneasca o sa vuiasca si astfel lumea va auzii de cat de generos si decis sunt eu. Dintre toti, doar unii sunt stelisti si interesati de ceea ce fac eu la echipa si isi vor da seama ca am mintit din nou. Oricum nu pe voturile lor contez.
Si, hai sa fim sinceri, cati dintre noi l-am vota chiar daca ar face investitiile de care vorbea? Eu unul nu amestec fotbalul cu politica. Poate sa ia si Cupa Camp. si tot nu l-as vota. Oamenii politici nu se voteaza in functie de performentele sportive!
Pe Gigi nu-l intereseaza sa dea bani dacat in direct la TV. ori contractele se onoreaza prin viramente bancare care nu se vad pe sticla. Asa a facut an de an si a sfarsit prin a alerga cu sacosele de bani dupa unii si altii. O sa spuneti ca alergatul cu banii nu-i vor aduce simpatia oamenilor. Fals! Sunt convins ca la un momemtdat va spune ca nu a ezitat sa cumpere, cu multi bani, chiar si corectitudinea oamenilor, ca el nu este corupt, ca... bla, bla bla...
Si inca un lucru. Nu-l subestimati. Daca va uitati bine o sa vedeti ca tot ceea ce si-a propus i-a cam iesit!
Cred ca Steaua nu mai reprezinta o prioritate pentru el. Este doar o rampa de lansare si cam atat. Steaua si-a facut treaba - la lansat - acum este momentul recuperarii investitiei. Faceti un calcul si veti vedea ca nu da la echipa decat atat cat trebuie pentru a-si atinge scopul - RECUPERAREA INVESTITIEI. A sarit cu banii la sfarsit de campionat pentru ca era in pericol traista cu bani care este UCL. Miza este calificarea in grupe si el estimeaza ca poate atinge acest scop cu lotul pe care il are. Daca da Dumnezeu si iesim din grupa poate ca va mai aduce un jucator doi, daca nu, nu.
Personal cred ca daca Hagi nu ar fi facut presiuni pe el nu-l lua nici pe Golanski.
In concluzie, sper ca Hagi va continua sa-l bata la cap si va mai aduce macar un fundas central si un atacant dar nu-mi fac prea mari sperante. Oricum trebuie sa recunoasteti ca este anul in care a bagat cei mai multi bani in transferuri! "
Astazi nu sunt in masura sa retractez nimic. Sper doar ca Hagi sa continue sa-l bata la cap si poate, poate...
@ radu
Aceleasi opinii le-am sustzinut si eu in numeroase interventzii anterioare dar,se pare ca jjjjjjj are inca multzi adeptzi!
Daca Fabien Camus are sanse mici sa vina, - pentru ca e clar ca nu-si doreste acest lucru - sansele lui Ivic sunt destul de mari si eu mizez pe inregimentarea lui.
Nu pot sa inteleg insa de ce a mai declarat francezul ce e o oferta greu de refuzat si ca e multumit de ea daca oricum nu va veni. Daca primtr-o minune va sosi, va avea mult de tras ca sa castige, cel putin in ochii mei,statutul de stelist, pentru ca nu-mi plac oamenii de tipul lui. Mi se pare prea arogant. Oricum, asta nu-i diminueaza valoarea dar. îi prejudiciaza respectul primit.
Pacat de Mardare, as fi fost bucuros de venirea lui, L-am vazut jucand si are potential. Din pacate transferul a picat din cauza pretentiilor impresarilor lui Andrey si ale lui Baciu iar Porumboiu cred ca nu vrea bani pe el.
Zaharia e mai ieftin
Vine SAMUEL KUFOURR