Fanatik
Oficialul ros-albastrilor, Adrian Ilie, a declarat din Portugalia, unde se afla la negocieri pentru atacantul Dady, ca situatia argentinianului Armenteros sta doar in viza jucatorului, pe care acesta trebuie sa si-o procure.
"Argentinianul va trebui sa isi ia viza si sa ajunga in tara. De asta depinde prezenta lui la partida cu Charleroi. Acum sintem in negocieri, dar sper sa se rezolve in cel mai scurt timp", a spus pentru FANATIK, managerul Stelei.
Gazeta Sporturilor
S-au inteles cu Dady!
de Rãzvan Rotaru , Dan Udrea
Steaua a bãtut ieri palma cu Dady și va plãti 3,5 milioane de euro pentru atacantul celor de la Belenenses. "Sînt gata sã plãtesc 5 milioane de euro pe portughezul Dady și 1,5 milioane pentru argentinianul Armenteros, am convingerea cã sînt superjucãtori și cã îmi voi recupera investiția", a declarat Gigi Becali miercuri searã.
ªi ieri s-a fãcut primul transfer! Surse autorizate susțin cã steliștii au bãtut palma cu Belenenses pentru Dady. Lusitanii vor primi 3,5 milioane de euro și un procent din revînzarea atacantului de 25 de ani. Urma sã semneze și el contractul asearã, urmînd sã vinã cît mai fundînd în România.
Atacantul cerut cu insistențã de Hagi are 1,91 metri și 84 de kilograme, e nãscut în Insulele Capului Verde și a fost al doilea golgeter al sezonului trecut în Portugalia, cu 12 reușite.
Conform medicului lui Belenenses, Dady este chinuit de o pubalgie (afecțiune dureroasã a pubisului, a mușchilor și a tendoanelor din apropiere). În caz cã tratamentul pe care îl urmeazã nu va da rezultate, e posibil ca fotbalistul sã fie operat, ceea ce ar însemna în jur de 6 sãpentruãmîni de indisponibilitate!
Armenteros merge la Sevilla B
Dupã ce Becali a negociat miercuri 8 ore cu agentul mijlcașului Armenteros (21 de ani), pentru care a oferit 1,5 milioane de euro și 20 la sutã dintr-un viitor transfer, Steaua a primit ieri rãspunsul argentinienilor de la Independiente: "Ne pare rãu, dar îl vindem la FC Sevilla. Propunerea voastrã a venit prea tîrziu, am apucat sã batem palma cu spaniolii, n-ar fi fair-play sã le spunem acum cã îl dãm pe Armenteros la Steaua". Roș-albaștrii mai au pe listã alți doi mijlocași: brazilianul Maicosuel (21 de ani, Cruzeiro) și portughezul Jose Pedro (29 de ani, Belenenses).
Prosport
Din America de Sud, "Cobra" a plecat în Portugalia. Tintele sale: mijlocasul Jose Pedro si atacantul "Dady" de la Belenenses. Dintre cei doi fotbalisti portughezi, managerul Stelei, Adrian Ilie, s-ar putea întoarce doar cu unul, întrucât vârful sufera de pubalgie.
"Problema lui «Dady» este mai veche. El a fost tratat acum câteva saptamâni si starea lui de sanatate parea a se îmbunatati. Din pacate, în ultimele zile, lucrurile s-au înrautatit odata cu efortul depus la antrenamente. Ne straduim sa rezolvam situatia cât mai repede. Nu este exclusa nicio interventie chirurgicala. Trebuie sa luam o decizie în cel mai scurt timp", a declarat medicul lusitanilor de la Belenenses.
"Nu ne mai intereseaza acest fotbalist daca este bolnav. Daca nu trece de testele medicale, n-are nicio sansa de transfer", a spus Ilie.
se bat cap in cap stirile..... asa ca nu e nimic concret