FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«16566676869107»
MadFroG18.07.2007 18:33
Cum, deja au picat transferurile celor 2?

 

Tu chiar te asteptai sa vina astia doi ? Lasa-ma sa-ti spun ca esti naiv

 

Pulido,Armenterros,Dady,Zapata si nu-i mai pun la socoteala pe Belluschi sau Carizzo .

Minciuni de-ale oierului .

Totusi , poate reusim sa-l luam pe Mansour

Alex_9118.07.2007 18:42

Ai uitat de mijlocasu ala bun a lui Charleroi ........in chema ceva cu C .....

MadFroG18.07.2007 18:44

Nu stiai ? Camus vine in Ghencea ....sa joace amicalul

steaua_gloria18.07.2007 19:17

Dady nu mai spera la un transfer in Ghencea. El tocmai a fost sfatuit sa opreasca antrenamentele, fiind diagnosticat cu pubalgie, intr-o stare destul de grava.

 

"Situatia nu era prea buna si in ultimele zile s-a agravat si mai mult. Tocmai de aceea l-am sfatuit sa opreasca antrenamentele si sa inceapa tratamentul. El acum nu se mai antreneaza si risca sa piarda si inceputul campionatului", a spus medicul lui Belenenses, Rui Miller pentru un ziar din Portugalia.

 

Dady a declarat ca tot ce isi doreste acum este sa se refaca cat mai repede posibil, deoarece nu mai spera la niciun transfer.

Matteo18.07.2007 19:24

mda....era de asteptat....

robisteaua18.07.2007 19:45

Ruben Pulido s-a transferat la clubul Almeira semnand un contract pe 3 ani, in loc sa-l luam noi acum o sa joace in Segunda Division, se pare ca si pe Dady l-am ratat daca ii adevarat ce spune steaua_gloria, iar argentinianul o sa mearga la FC Sevilla.

Alex_9118.07.2007 19:46

Lasa ca tot vinre .....da pe bani mult mai putini . Cand aude Becali ca s-a accidentat sare in sus de bucurie , ca o sa il ia mult mult mult mai ieftin ......stiti doar ca oameni bogati sunt zgarciti .....

danielcristian18.07.2007 20:15
Ruben Pulido s-a transferat la clubul Almeira semnand un contract pe 3 ani, in loc sa-l luam noi acum o sa joace in Segunda Division, se pare ca si pe Dady l-am ratat daca ii adevarat ce spune steaua_gloria, iar argentinianul o sa mearga la FC Sevilla.

E adevarat ca Dady este pasibil de operatie,dupa cum scrie "O JOGO":"O Dady tem vindo a ser tratado de uma situaçao relacionada com pubalgia. Estava tudo a correr relativamente bem, mas nos últimos dias agravou-se. Ele vai parar. Vamos ver se consegue ser tratado medicamente.Nao está excluída a hipótese de intervençao cirúrgica" ADICA:"Dady este tratat de pubalgie.Totul era oarecum bine,dar in ultimele zile situatia s-a agravat.El va face o pauza.Sa vedem daca poate fi tratat medicamentos.Nu este exclusa ipoteza unei interventii chirurgicale."

Deci nu sunt dubii,transferul lui Dady este ca si picat.Ca dealtfel mai toate transferurile cat de cat bune pe care le pune la cale Jiji...

MadFroG18.07.2007 20:16

Baieti Pulido poate fi inlocuit cu usurinta de Bogdan Nicolae

De ce avem nevoie de Dady cand il putem aduce pe Mansour care e perfect sanatos

Cat il priveste pe argentinianul ala , nu dau doi bani pe el ...si noi il avem pe G.Coman . Se incadreaza pefect in rolul de coordonator de mingi pierdute

Nu in ultimul rand Zapata va fi inlocuit de Dossey care a obtinut viza mult mai repede decat columbianul

White_wolf84018.07.2007 20:17

Sanse pentru aceste transferuri:

 

 

Zapata 55% - el zice ca vrea sa vina dar are probleme cu obtinerea vizei...Adi Ilie il trateaza de sus si asta nu e bine...asa ca procentul de reusita nu este prea mare

Pulido 0% - a semnat cu Almeria si oricum nu s-ar mai gandi la Steaua dupa ce a vazut cat de seriosi sunt conducatorii.

Fonte 5% - cere salariu prea mare

Armenteros -45% Presa din Spania il da la FC Sevilla...dar asta s-ar putea sa fie o informatie falsa data de impresari pentru ca Steaua sa plateasca mai bine:)

Dady 50% - 3milioane e un pret mare fata de cat era Gigi dispus sa plateasca(1mil)...el ar fi interesat sa vina dar cine stie cat o sa ceara comision si impresarul ca mai apoi sa se suceasca.

 

 

Asadar observ cu dezgust cat de mult se tergiverseaza negocierile asta parca dureaza pana la infinit. Becali ar trebui sa spuna ca aduce 2 jucatori gen Maradona si gen Henry abia dupa ce acestia au semnat!! Acum daca cei 2 nu vor veni suporterii vor lua foc si ruptura va fi definitiva.Campania de achizitii poate fi considerata un esec...e cam tarziu pentru transferuri dupa ce ai terminat toate cele 3 cantonamente. Adi Ilie mai are de invatat iar Gigi sa fie mai cumpatat.

White_wolf84018.07.2007 20:29

Dady 0% are pubalgie...

White_wolf84018.07.2007 20:30

Becali e la TV iar gsp.ro zice ca tocmai acum negociaza pentru Armenteros :)) CLARA Treaba si cu asta

vlad7518.07.2007 20:39

Foarte interesante parerile utilizatorilor despre transferuri. Mai mult au fost offtopic .Se poate crea un topic despre "Ce personaj de pe forum va provoaca cele mai neplacute vise?".

Transferuri???...O tinem 10 ani cu transferuri bomba!...si nu va exploda niciunul!

Steaua a avut un cordonator pe placul fanilor stelisti.Se numea Elton acest jucator!

strezahuzum18.07.2007 20:50

Vai, vai, ce surpriza, deja unul din transferurile "bomba" a si picat. Iata ca atacantul-minune, Dady, e accidentat si nu-l vom cumpara :D . Astept ziua de maine ca sa aflu de ce n-o sa ajunga nici mijlocasul argentinian, nici portarul columbian la Steaua.

 

Nu va mai faceti iluzii. Nu vom mai transfera nici un jucator decat poate in cazul calificarii in grupele CL, si nici atunci nu sunt sanse prea mari.

DanStan18.07.2007 20:51
cat despre sumele cheltuite, ca bine zici: "A CHELTUIT" chiar daca ar fi si numai 800,000 (suma ce multora ar trebui sa ne dea fiori) erau banii din conturile lui si nu din ale noastre!

 

A INVESTIT. Aia e. A investit suma X pentru a putea incasa suma Y ca urmare a specularii calitatilor persoanelor fizice numite jucatori de fotbal, a specularii atasamentului persoanelor fizice numite suporteri (inclusiv aia 'de televizor) si a specularii plusului de imagine dat de persoana juridica numita Steaua Bucuresti.

Nu e singurul investitor din Romania. Mai sunt si altii. Dar aia nu ne cer sa dam pe spate atunci cand investesc si nu se lauda cu asta la teveu. Desi investitiile lor provin din conturile lor si nu din ale noastre !

spiridusu18.07.2007 21:10

pan la urma zapata a fost cumparat ... atacantul este dady care este aproape de Steaua dar mijlocasuleste un argentinian ( talent rau ) care prefera sa duca la echipa a 2 a sevilliei ( asa am citit la sevilla pe site ) ... chiar nush ce sa mai cred suntem niste ratati ( ma refer la Becali si staful tehnic ) ... si inca ceva uitativa pe Pro TV sa vedeti reclama la meci cand zice echipa noului coordonator camus joaca vineri un amical ... :|:|:|:|:|:|:|:|:|::|:|:|::|::|:|::|:|

SSK18.07.2007 23:10

Pica rand pe rand marile transferuri... Zapata e posibil totusi sa vina (mai ales daca ceea ce zice Victor e adevarat), Dady probabil a picat, iar Armenteros...e greu sa te bati cu Sevilla. Oricum, din punctul meu de vedere, nu de un atacant stam noi in drum (deci nu Dady e problema), ci in primul rand de un mijlocas central, ofensiv. Sa fie Armenteros, sa fie altul, numai sa fie cineva! Si sa fie bun!

 

Hai victore, roaga-te sa se faca barem un transfer...altfel iar n-o sa poti intra pe forum atata amar de vreme...

Za Best18.07.2007 23:19
Foarte interesante parerile utilizatorilor despre transferuri. Mai mult au fost offtopic .Se poate crea un topic despre "Ce personaj de pe forum va provoaca cele mai neplacute vise?".

Transferuri???...O tinem 10 ani cu transferuri bomba!...si nu va exploda niciunul!

Steaua a avut un cordonator pe placul fanilor stelisti.Se numea Elton acest jucator!

Din pacate,trebuie sa-l uitam pe Elton!Si mie imi placea foarte mult...inca nu-mi vine sa cred ce jucator am avut in curte,iar distrusul de Fekali l-a dat la arabi...

stefanVl18.07.2007 23:39

pubalgie nici nu stiam ca exista o asemenea boala.. si cu un asemenea nume.. si un atacant asa bun tocamai cand sa-l ia Steaua.. se inbolnaveste...

lasa ca mai luam pe ala de 30 de ani.. ca noi dastia de la 29 in sus avem nevoie.. ca Steaua o sa fie lasata sa joace doar cate 30 de min din 90 regulamentare.. si alea cu pauza bineinteles..

vlad7519.07.2007 03:59

Hai ca noi suporterii putem trece peste toate gogoritele astea promise de Principe,numai cei care mai cred in spiridusi la varsta asta au pus botul la marile transferuri anuntate cu surle si trambite.

Insa el,sarmanul Becali,se va face si mai de cacao in fata tuturor,a presei, a oamenilor de fotbal si nu in ultimul rand.... in fata marilor lui dusmani:Borcea si Copos.Se bat aia vreodata cu el,cel mai puternic om din Romania(A declarat la postul Realitatea TV ca este de 10 ori mai puternic decat insusi Prsedintele Basescu)??.Ce mistouri vor face spartanul Borcea si milogul Copos.El care a investit anul acesta 11 milioane in transferuri de marca(????????????????)Mai mult decat toate echipele din Liga 1!

Stiti cu cine imi seamana Becali in ultimul timp???...Avea Irakul in timpul razboiului un ministru al informarii(nu mai tin minte numele).Tot iesea el pe posturile TV si facea declaratii hazlii:"Americanii au fost invinsi,i-am fugarit din Irak......",asta in timp ce soldatii americani daramau statuile cu Saddam Husein.Devenise tinta batjocurii presei din acea vreme si i s-a propus sa fie numit "Ministrul Dezinformarii".

PS Noua tinta a Stelei este Jose Pedro. Leca noch detzat!!!!

 

Somnoroase pasarele

Pe la Steaua se aduna

Se ascund prin ramurele

Noapte buna,noapte buna!

raducelbun19.07.2007 06:59

Pubalgie. Daca dati cautare pe google o sa puteti sa va faceti o idee despre ce inseamna aceasta afectiune, cum evolueaza, cum se trateaza etc. Cat de mult ar putea influenta pubalgia asta transferul chiar ca nu ne putem de seama. Nu cred ca ar fi tocmai intelept sa luam un jucator fara a stii exact care este situatia lui medicala. Cert este ca si-a bagat si dracu putin coada. Acum nu mai poate spune nimeni ca GG inventeaza scuze.

Se pare ca si S. Ghionea sufera de acelasi lucru, si mai sunt si altii.

victor19.07.2007 07:04
Foarte interesante parerile utilizatorilor despre transferuri. Mai mult au fost offtopic .Se poate crea un topic despre "Ce personaj de pe forum va provoaca cele mai neplacute vise?".

Transferuri???...O tinem 10 ani cu transferuri bomba!...si nu va exploda niciunul!

Steaua a avut un cordonator pe placul fanilor stelisti.Se numea Elton acest jucator!

 

Elton era simpatic, si ATAT. la 1,58 nu poti fi decat atractie la circ si nu fotbalist in europa moderna. mai lipsea sa transferam femeia cu barba si gaina cu doua capete ca sa fim atractia continentului! credeam ca vorbim de jucatori cat de cat seriosi!

 

(ca sa nu mai zic ca Elton costa si 1,7mln?!)

victor19.07.2007 07:08
Hai ca noi suporterii putem trece peste toate gogoritele astea promise de Principe,numai cei care mai cred in spiridusi la varsta asta au pus botul la marile transferuri anuntate cu surle si trambite.

Insa el,sarmanul Becali,se va face si mai de cacao in fata tuturor,a presei, a oamenilor de fotbal si nu in ultimul rand.... in fata marilor lui dusmani:Borcea si Copos.Se bat aia vreodata cu el,cel mai puternic om din Romania(A declarat la postul Realitatea TV ca este de 10 ori mai puternic decat insusi Prsedintele Basescu)??.Ce mistouri vor face spartanul Borcea si milogul Copos.El care a investit anul acesta 11 milioane in transferuri de marca(????????????????)Mai mult decat toate echipele din Liga 1!

Stiti cu cine imi seamana Becali in ultimul timp???...Avea Irakul in timpul razboiului un ministru al informarii(nu mai tin minte numele).Tot iesea el pe posturile TV si facea declaratii hazlii:"Americanii au fost invinsi,i-am fugarit din Irak......",asta in timp ce soldatii americani daramau statuile cu Saddam Husein.Devenise tinta batjocurii presei din acea vreme si i s-a propus sa fie numit "Ministrul Dezinformarii".

PS Noua tinta a Stelei este Jose Pedro. Leca noch detzat!!!!

 

Somnoroase pasarele

Pe la Steaua se aduna

Se ascund prin ramurele

Noapte buna,noapte buna!

 

 

de transferuri se ocupa direct Ilie iar Hagi e permanent informat. pana ieri spuneati ca ce mari oameni, mari caractere, mari specialisti sunt cei doi?! acum vad ca i-ati scos din peisaj si vorbiti doar de GG. pai el doar da bugetul! vad ca mari maestri Hagi si Ilie nu sa plang ca sunt blocati in eforturile lor de zgarcenia lui Becali. de aici s-ar intelege ca acum sunt bani, dar lipseste priceperea?!

axl2319.07.2007 07:10

Adi Ilie joaca minesweeper cu transferurile.

victor19.07.2007 07:14
A INVESTIT. Aia e. A investit suma X pentru a putea incasa suma Y ca urmare a specularii calitatilor persoanelor fizice numite jucatori de fotbal, a specularii atasamentului persoanelor fizice numite suporteri (inclusiv aia 'de televizor) si a specularii plusului de imagine dat de persoana juridica numita Steaua Bucuresti.

Nu e singurul investitor din Romania. Mai sunt si altii. Dar aia nu ne cer sa dam pe spate atunci cand investesc si nu se lauda cu asta la teveu. Desi investitiile lor provin din conturile lor si nu din ale noastre !

 

cred ca in Romania nu exista inca pentru fotbal un alt investitor mai "competitiv" decat Becali. asta e situatia acum!

 

in fotbal sa stii ca e mai greu cu speculatiile. e usor sa vorbim asa pe hartie cum creste exponential valoarea de piat a unor jucatori, dar pot sa-ti dau nenumarate ex. cand o "marfa" s-a depreciat extrem de rapid: Ciocoiu (ofertat dupa aston villa - Steaua de napoli pentru 2.5 mln, iar dupa doi ani dat gratis la bacau), v.Iacob (cotat la 3 mln. de rosenborg acum 2 ani, iar azi nu gasesti oferta pentru. el nici la 500,000), Andrey (cumparat la 1mln, fara oferta azi), Oprita etc.

 

fotbalul nu e matematica si poti cheltui o caruta de bani si sa nu reusesti nici rezultate si nici sa-ti acoperi investitia! poti castiga cu adevarat numai daca obtii mari performante.

«16566676869107»