FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«15253545556107»
I.N.Money06.07.2007 12:10

Nicolita dribleaza? Mai sa fie,in acest sezon Banel a facut un singur meci de exceptie,la Petrosani in rest a avut evolutii mediocre spre slabe.In mod normal sezonul trecut nu trebuie sa joace atat de mult dupa felul cum evolua.In continuare avem un singur mijlocas capabil sa dribleze( Croitoru ) si uneori Bostina.

Se vede clar ca Hagi are de gand sa renunte la un mijlocas la inchidere si cauta un jucator gen Herea pentru linia mediana a Stelei.Venirea unui fundas si a unui mijlocas este vitala daca vrem sa demostram ca am capatat experienta dupa ce sezonul trecut am facut transferuri de dragul de a le face.

Matteo06.07.2007 12:12

Golanski si Pulido...doua achizitii f bune

sorin_77706.07.2007 12:17

daca de polonez mai stiam ceva, iata si spaniolul...:

 

187 cm / 80Kg / 02.02.79

actualmente la Getafe, coleg cu Contra... Sezon 06/07: 23 partide din care 19 titula / 1 gol / 1 cartonas rosu si 2 galbene...

4dd9b4pulidog.jpg

Khalid06.07.2007 12:22

@I.N.Money. Tocmai asta am spus, ca Nicolita nu dribleaza(a fost o exceptie la Sevilla cu Betis). Dar sa nu ajungem sa spunem despre Nicolita ca alearga mult si degeaba. Dupa mine flancul drept asigurat acum Nicolita si Emeghara(cred ca va fi folosit in partea dreapta si in partea stanga P.Marin) este cel mai tare din tara.

 

 

Golanski e un transfer reusit. Despre Pulido nu sa spus nimic in presa pana acum, + ca are un nume f sugestiv :)).

forever_STEAUA06.07.2007 13:11

Se pare ca spaniolul de care vorbea Jiji este intr-adevar Ruben Pulido de la Getafe.

 

"Am stabilit toate detaliile cu Steaua, voi semna un contract pe trei ani", a declarat Ruben Pulido pentru NewsIn.

weeezer06.07.2007 13:16

Pulido si Golanski? Gizas de unde ii scoate?

 

Pe ce post joaca... spaniolul asta? (nu i-am repetat numele ca sa nu fiu cenzurat)

Za Best06.07.2007 13:17

E fundas central!

forever_STEAUA06.07.2007 13:18

@weeezer

 

:laugh: E fundas si pe deasupra liber de contract.

Matteo06.07.2007 13:24

cel putin la Football Manager e bun...costa vreo 3 mil euro =))

SSK06.07.2007 13:26

Sa speram ca Pulido nu se va face de ras, pentru ca la numele pe care-l are, nu-l va ierta nimeni...

 

In fine, ideea este ca mai avem nevoie de un mijlocas ofensiv, daca doi fundasi am luat deja. E nevoie neaparata de acest mijlocas care sa stie sa dribleze si sa dea acea ultima pasa!

MadFroG06.07.2007 13:53
Sa speram ca Pulido nu se va face de ras, pentru ca la numele pe care-l are, nu-l va ierta nimeni...

 

 

Ce nume are ? PULIDO PULIDO PULIDO PULIDO ---nu inteleg . Sau era vorba de prenumele Ruben ? fular-campionii

Khalid06.07.2007 14:10

@MadFrog, acest Pulido are un nume cu o tenta mai necredincioasa. Ma mir ca Gigi a dat banii pe el la ce nume are :)). Glumesc. Totusi e de luat in seama, 19 partide titular in Spania din 23 la o echipa care a facut meciuri frumoase impotriva granzilor Barca, Real, Sevilla.

forever_STEAUA06.07.2007 14:31

@Khalid

 

Tocmai ca e liber de contract. :laugh: Daca e pe gratis nu il intereseaza pe Gigi de nume...

Raul198806.07.2007 15:00

@forever_STEAUA

 

eu am auzit ca contra la propus pe pulido la Steaua

ma gandesc ca stie contra cit de bun ii pulido findca au jucat doi ani impreuna la getafe

poate nea fraierit contra findca nu a venit la Steaua :biggrin: :angry:

axl2306.07.2007 16:14

Cred ca mi-ar fi placut sa-l luam pe Silviu Balace, e un mijlocas bun, aflat intr-o pasa proasta. Poate si-ar fi revenit la Steaua. Am inteles ca l-a luat Dorinel la Vaslui.

sonic200506.07.2007 16:26

e bine daca e adevarat si cei 2 vor veni la Steaua pentru ca parerera mea sunt jucatori valorosi si cu experienta.

in afara de ei sper sa vina sarbul ala de la lierse ca e tanar si de mare viitor, si un mijlocas bun

cris06.07.2007 16:37

Daca numele lui este cea mai importanta problema atunci nu este nimic grav , daca ne luam dupa nume putem spune ca Pulito este mai "frumos" decat Kaka , nu? Sper sa confirme toti noi venitii .

amarel06.07.2007 18:42

golanski e recomandat de Dan Petrescu !! pulido de contra !!!

sa speram ca ambii vor fi in crestere la Steaua !!!!!

SSK06.07.2007 18:43
golanski e recomandat de Dan Petrescu !! pulido de contra !!!

sa speram ca ambii vor fi in crestere la Steaua !!!!!

 

Cate semne de exclamare...

MadFroG07.07.2007 10:36
Cred ca mi-ar fi placut sa-l luam pe Silviu Balace, e un mijlocas bun, aflat intr-o pasa proasta. Poate si-ar fi revenit la Steaua. Am inteles ca l-a luat Dorinel la Vaslui.

 

 

Balace ? LOOOOOL ...bine ca nu-ti pare rau ca l-am ratat pe Buhus .

Singurul jucator de care imi pare rau si care acum e la Vaslui ,e Panait.

Are viteza mai buna decat Baciu,Goian ,Ghionea .E mai tanar , e mai tehnic , are sut mai bun si inscrie cam acelasi numar de goluri ca si Goian .

Da cica' e dinamovist de mic , FUUU

weeezer07.07.2007 10:53

Cat o costa Freddy Adu, de la Real Salt Lake? :D

sonic200507.07.2007 11:53

weezer fii serios nu vine adu la noi baiatul e monitorizat de marile cluburi din europa si probabil foarte curand va face pasul spre un campionat puternic cel mai probabil anglia

Matteo07.07.2007 11:54

Stie cineva cand vor semna oficial?

_yang07.07.2007 14:57

@Matteo

 

Probabil luni ca sa prinda cantonamentul din Olanda...

Khalid07.07.2007 15:10

Nu are cum sa semneze luni pentru ca Pulido ajunge in Romania de abia miercuri ;).

«15253545556107»