FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«15051525354107»
forever_STEAUA03.07.2007 12:40

@Z3US

 

Motanu era ironic...

Cristocea_03.07.2007 23:19
Si englezii nu? Nemtii nu? Olandezii nu?

Terry, Cole... Lahm, Metzelder... Bouma, Heitinga si-asa mai departe... Normal ca enumar numai valori consacrate, dar la noi pe cine sa pun, afara de Chivu? Ma refer la cineva cunoscut afara si recunoscut ca fiind "de calitate".

 

 

LoL. Radoi e cu sigurantza peste Terry si Cole cu zece clase. Lol Si de Metzdeler? Pai Goian e mult mai bun decat el . Sunt nascut in Suedia si pot sa zic ca jucatori romani sunt mult mai apreciati in strainatate decat in Romania.

 

Poate probabil am exagerat putin(sau mult) cand am spus ca scoatem ceii mai buni fundasi din Europa. Dar in orice caz, producem mai valorosi jucatori decat polonezi...deci asta sa fie clar...

 

Forza fularsteaua2

se7en03.07.2007 23:49
Parca s-a spus ceva si de Emre.Ne-ar prinde bine turcul chiar daca este cam trecut!

trecut? :D e cel mai bun jucator al lui Newcastle in ultimele 2 sezoane si are maxim 26 de ani.

ia-ti gandul de la el oricum, nu vine el in Romania cand e titular acolo.

audiopixel04.07.2007 03:51
Golanski, Golanski, si iar, Golanski... de 1 luna se tot aude numele lui, cand naiba il aduce?

 

Mi-e ca in loc de Golanski finantatorul ii aduce mai degraba pe Huliganski si Derbedeev...

Totusi mizez ca Hagi si Adrian Ilie judeca foarte bine situatia si il vor presa pe finantator.

c.ronaldo1704.07.2007 07:50
LoL. Radoi e cu sigurantza peste Terry si Cole cu zece clase. Lol Si de Metzdeler? Pai Goian e mult mai bun decat el . Sunt nascut in Suedia si pot sa zic ca jucatori romani sunt mult mai apreciati in strainatate decat in Romania.

 

Poate probabil am exagerat putin(sau mult) cand am spus ca scoatem ceii mai buni fundasi din Europa. Dar in orice caz, producem mai valorosi jucatori decat polonezi...deci asta sa fie clar...

 

Radoi peste Terry? Radoi peste Cole? Goian peste Metzdeler?

 

Poate vede si Becali acest post face un schimb cu fratele Calderon, sa'l de'a pe Metzdeler* la schimb cu Goianu'...

 

*Nu se scrie Metzelder?

cristi_mold04.07.2007 08:24

In primul rand Goian nici nu joaca titular in nationala Romaniei. Metzelder este titular in nationala Germaniei, care este semifinalista ultimului turneu final. Terry este capitan la Chelsea si la nationala Angliei si le este "sef" unor jucatori ca Beckham, Lampard, Gerrard etc. Radoi este sef doar la Steaua.

weeezer04.07.2007 08:30

Hai ma ca nici nu suporta comparatie ce naiba...

Daca erau asa buni ai nostri nu se duceau afara? Si ok, nu neaparat pe 30 de milioane cat ar face Terry, ca deh, noi n-avem rezultate cu Nationala, cu echipele de club asa si-asa... Dar pentru 5-10 milioane, in cazul asta, trebuia sa avem oferte si pentru Goe, si pentru Radoi, si pentru Ghionea... Si avem? Canci.

_yang04.07.2007 08:56
Si englezii nu? Nemtii nu? Olandezii nu?

Terry, Cole... Lahm, Metzelder... Bouma, Heitinga si-asa mai departe... Normal ca enumar numai valori consacrate, dar la noi pe cine sa pun, afara de Chivu? Ma refer la cineva cunoscut afara si recunoscut ca fiind "de calitate".

 

 

Ogararu...

weeezer04.07.2007 11:27

Conform sport.ro, Jose Fonte, jucatorul Benficai Lisabona, imprumutat la Estrella Amadora, a fost achizionat de Steaua Bucuresti. De fotbalistul portughez erau interesati si englezii de la Crystal Palace. Pretul tranzactiei se ridica la 1 milion de euro.

 

Sa-i uram bun venit in Ghencea!

c.ronaldo1704.07.2007 11:49

@weezer

 

Nu te grabi... e Sport.ro

AmuntBoy04.07.2007 11:50

http://en.wikipedia.org/wiki/Jos%C3%A9_Fonte

 

José Fonte is a defender , playing for SL Benfica but he is playing on Loan for Estrela Amadora for the 2006/2007 Season.

 

Since July 2007 he signed a contract with Romanian squad Steaua Bucharest for a fee of 1,000,000 EURO.

Matteo04.07.2007 12:13

bleah, decat gloabe portugheze de mana a doua il preferam pe Golanski :(

Raul198804.07.2007 12:16

Inca doi jucatori pe lista lui Hagi: Cojocneanu si Florin Sandu de la Otopeni

 

Steaua a pus ochii pe doi jucatori de la Otopeni, pe care ii poate lua la pachet. Sebastian Cojocneanu si Florin Sandu pot veni la Steaua contra sumei de 1 milion de euro, scrie ProSport.

 

"Noi vrem sa plecam de la Otopeni. Vrem la Steaua. Vrem sa jucam in Liga I si cred ca la Steaua ar fi perfect.", au spus Sandu si Cojocnean.

 

Cei doi sunt la mare cautare prin Liga I, iar Steaua trebuie sa se lupte cu Dinamo, Rapid si Poli pentru semnatura jucatorilor "Nu doar Steaua ii doreste. Poli, Dinamo, Rapid, Gloria si Otelul au intrebat de ei. Otopeni e dispus sa-i dea pe un milion de euro. Asteptam telefonul Stelei pentru a ne aseza la masa negocierilor.",a declarat directorul executiv al CS Otopeni, Mugur Porumbacu.

 

 

gsp

Matteo04.07.2007 12:22

cojocnean ala e bun, are viteza tehnica, si e super tanar are vreo 18 ani...

 

Nu este adevarat ca l-am transferat pe Jose Fonte. Este un jucator care ne intereseaza, despre care am cerut informatii de la impresari, dar deocamdata atit. Daca il vom transfera vom anunta oficial?, a declarat Adrian Ilie pentru FANATIK.

sper sa nu-l ia...n-avem nevoie de jucatori anonimi de la retrogradate ...gigei comani avem si noi

SSK04.07.2007 12:32

Adevarul e ca in Fanatik am MULT mai PUTINA incredere decat in sport.ro (in care am oricum putina incredere).

Matteo04.07.2007 12:39

sport.ro nici macar nu e site sportiv, e mai mult unul porno-sexi care inventeaza vreo 20 stiri/minut + ca isi dau ei cu parerea despre stiri dorind sa Para ironici....

 

no thx.decat sa am incredere in mizeria asta de site mai bine in Fanatik

cristi_mold04.07.2007 12:46

Aici nu conteaza daca ai sau nu ai incredere. Daca l-am luat foarte bine. Ce daca a jucat la o echipa care se bate an de an la retreogradare. Poate chiar are valoare baiatul? Asa repede sariti cu gura pe el fara sa il fi vazut macar odata. Poate Jose Fonte da randament si Golanski nu!

AmuntBoy04.07.2007 13:08

dar si Adi Ilie bate pasul pe loc

sta 10 ani sa fac un transfer, e de 1 luna la echipa si nu a luat nimik

cei care sunt deja au fost acontati inainte sa vina el ;)

 

Ii ia cand incepe campionatul si apoi vine oierul si spune ca nu s-au acomodat sau ca a jucat prost in prima etapa cand ei sunt de 5-6 zile la echipa.

Daca vrei sa se acomodeze ceva klumea iei ca CFR cu 3 luni inainte de primul meci oficial.

weeezer04.07.2007 14:55

Pe stelisti.ro mai nou apare o declaratie de-a lui Adi Ilie in care zice ca jucatorul e in continuare al Amadorei, pentru ca aia vor doar sa-l imprumute, iar noi vrem sa-l cumparam. Si ca inca n-a semnat nimic.

forever_STEAUA04.07.2007 15:07

Si cei de la sportro nu se opresc aici:

 

E SIGUR: GOLANSKI S-A INTELES CU Steaua!

 

 

 

Steaua s-a inteles cu polonezii de la Korona Kielce pentru transferul lui Pawel Golanski. Un milion de euro va plati Gigi Becali pe polonez, care va primit aproximativ 130.000 de euro pe sezon.

Dupa accidentarea lui Ghionea, care il va tine pana in toamna departe de teren, Hagi a intrat in alerta si a cerut imediat un fundas la Steaua. 

Astfel, Golanski este noul jucator al Stelei. El si-a dat acordul sa vina in Ghencea si urmeaza sa semneze in curand.

 

Mai urmeaza sa dea ca sigur transferul lui Chivu... la Steaua. Abia atunci cei de la sportro vor termina campania de transferuri facuta special pentru echipa ros-albastra.

Matteo04.07.2007 15:15

daca ar fi adevarat, ar fi super

forever_STEAUA04.07.2007 15:20

@Matteo

 

La care faza te referi? La cea cu Golanski sau la cea cu Chivu? :laugh:

bogd4n04.07.2007 15:26

daca fazele cu golanski si fonte nu sunt adevrate inseamna ca aia de la sport.ro sunt intr-adevar idioti...

Matteo04.07.2007 15:34
@Matteo

 

La care faza te referi? La cea cu Golanski sau la cea cu Chivu? :laugh:

 

 

cea cu golanski...desigur :)

weeezer04.07.2007 16:52

Si in Gazeta zice ca Golanski este jucatorul Stelei. In sfarsit, un international, care cica a fost dorit si de Lazio.

«15051525354107»