Gigi Becali: "Emeghara vine la Steaua"
Emeghara va veni la Steaua, sunt de parere Gigi Becali si Adi Ilie, managerul din Ghencea. Steaua se va intalni maine cu impresarii lui Emeghara si o sa bata palma pentru transferul acestuia in Ghencea.
Mutarea lui Emeghara de la Poli la Steaua era foarte aproape de sa nu se mai produca din cauza unor comisioane pe care impresarii le-au solicitat, iar clubul stelist a refuzat sa le plateasca.
"Emeghara trebuie sa inteleaga ca Steaua n-a stat niciodata la mana impresarilor si nu va sta acum pentru un jucator. Dar nu cred ca vor fi probleme. I-am spus lui Argãseala: da-le si lor 20.000-30.000-40.000, sa ciupeasca si ei, ce facem acum, stam in loc pentru 20.000-30.000, cand e jucator de milioane? Probabil le da vreo 30.000 si gata", a spus Gigi Becali.
"Vor mai veni jucatori la Steaua, cu siguranta. Sau cel putin eu asa sper. In cazul Emeghara, Steaua s-a inteles cu clubul timisorean. Le-am platit banii, dar n-am picat la pace cu jucatorul. Cu toate acestea, saptamana viitoare ne vom pune de acord. Emeghara va juca la Steaua.", a spus si Adi Ilie pentru Libertatea.
surasa sport.ro
ar fie bine daca sar resolva odata problema asta ca noua ne trebuie neaparat un fundas lateral de valoare
ca am vazut toti ce treaba buna a facut Stancu anul trecut :biggrin:
sper sa nu transfere Hagi jucatori lui preferati gen plesan cum a zis si cristiano Ronaldo
