FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«14243444546107»
_yang21.06.2007 17:01

c.ronaldo17

 

Pentru banii pe care ii ia Fabbiani mai bine decat el... :cool:

billy21.06.2007 21:01

apropop baieti stiati cumva de-o stire cf careia Elton ar fi fost deja transferat pe 2 mil de dolari(euro), la echipa castigatoare din brazilia, parca am vazut undeva asta printrun articol din libertatea din 11 mai, si acesta urma sa plece definitiv din Romania la 24 mai?

 

Daca o sa se intample asa inseamna ca Becali e fratilor doar la interesul personal. Dati-l jos. datii///

PoWeR22.06.2007 06:00

daca nu cere un salariu prea mare e bine de avut inca un atacant, mai ales acum cu iminenta despartire de Thereau

c.ronaldo1722.06.2007 06:25

@Power

 

Adica transfer la umplutura, numai ca sa fie acolo, sa il avem la FIFA 2008...

 

PS: Azi a venit Diego Tristan la Steaua. Si uite cum arata echipa Stelei, dupa transferurile anuntate de Sport.Ro.

 

In poarta am putea incepe cu Abbiati, pe dreapta cu fundasul sarb de la Partizan, in centru cu cei 2 jucatori din Polonia, pe stanga cu Emeghara. La mijloc i'am putea pune pe Belluschi, Manu, Uifalussi si Carizo, iar in atac cu Vieri si, mai nou, Diego Tristan.

sonic200522.06.2007 11:31

sport.ro daca isi faceau echipa castigau campionatul la pas cu ce transferuri anunta si mai ajungeau si prin semifinala Champions League

:biggrin:

_yang23.06.2007 14:56
In poarta am putea incepe cu Abbiati, pe dreapta cu fundasul sarb de la Partizan, in centru cu cei 2 jucatori din Polonia, pe stanga cu Emeghara. La mijloc i'am putea pune pe Belluschi, Manu, Uifalussi si Carizo, iar in atac cu Vieri si, mai nou, Diego Tristan.

 

 

 

Carizo e rezerva ma ca tre' sa joace Coman... :sad2:

Danny23.06.2007 17:44

Da ma , da totusi , asa in sufletu vostru , nu ati fii frut sa vina astia , jucatori astia mari la Steaua ?? Mai ales portaru ala Abbiati ar trebui sa vina , ca oricum ducem lipsa de portari ca lumea , care sa nu gafeze asa rau (gafezzz , doar pentru tine gafezzz . Mesaj trimis de Cernea catre fani stalisti ) , sau daca nu Abbiati , de ce nu Hamatosky , ca a zis in presa , ca peste 5 luni cand e liber de contract , ar veni la Steaua , daca nu mai are nevoie de portari .

 

PS : Il prefer pe Hamotosky !!!

JDERUL23.06.2007 18:02

Si mie mi-a placut ,,Hamu",dar avand in vedere conditziile in care a plecat de la noi mi-e greu sa cred ca-l vom nai avea vreodata in poarta.Sigur nu este imposibil,dar...

Danny23.06.2007 18:06

Nu stiu cum a plecat Hamotosky de la Steaua , dar stiu sigur ceva , peroada dee nebunie a lui Becali a trecut , asa ca sa nu ne temem ca o sa il refuze Becali pe Hamotosky , nu o va face , si in plus Hamu chiar si-ar dori sa revina in Ghencea ( am vazut la stiri ;))

Cooper23.06.2007 21:11

Steaua a facut cu siguranta cel mai bun transfer in ultimii 2 ani. ZerOli la arabi. punct

Raul198823.06.2007 22:08

@Cooper

 

parerea mea ii alta

Olaroiu a avut in timpul in care a fost antrenor la Steaua foarte bune performante si va fii in continuare unul dintre cei mai buni antrenori care a fost la Steaua

ii adevarat ca la multi nu iau placut stilul lui (nici mie) dar performantele vorbesc pentru el

 

semifinala Cupa UEFA

calificarea in grupele championsleague dupa 10 ani

.....

 

ii doresc mult succes si la echipa lui noua

din parerea mea Olaroiu ii un antrenor bun numai la Steaua ii problema cu Becali

Olaroiu ii din parerea un om cu bun samt numai Becali ii asa dominant ca lui io fost frica sa il contrazice

(exemplu: Becali a spus ca Olaroiu ia fost jena sa spuna ca a primit o oferta de la arabi)

 

din punctul asta de vedere cred ca Hagi ii o alegere buna findca el va avea mai mult de spus findca ii neam cu Becali

timpul va arata daca Hagi va face treaba buna ca antrenor ce a reusit si nu prea a reusit in altele parti steagcruce2

martanu23.06.2007 22:30

Va urma un duel interesant intre echipele lui Elton si a lui Oli. Voi cu cine tineti?

c.ronaldo1724.06.2007 05:05

@Raul

 

Cand esti prieten cu cineva nu poti sa ii spui direct in fata ca il parasesti. Incerci sa'l iei m'ai pe ocolite...

 

PS: L'am visat pe Oli... :biggrin: :biggrin:

Danny24.06.2007 06:17

Sa imi explice si mie cineva va rog ......Oli a fost dat afara , sau ce sa intamplat , si pe Hagi cine l-a ofertat ?? Oricum incepusem sa am ioncredere in Oli , pacat ca nu am apucat sa vedem cum juca cu echipa sezonul viito , dar pe Hagi in indragesc , chiar daca am auzit ca nu a fost antrenor bun la viata lui ....da totusi nu se supune lui Becali , stie ca il convinga pe oier ..pe bune , faraminciuni , mai ales ca Becali e ca un copil pe camp .

 

PS : Am visat ca am picat examenu la mate cu 5 :((

c.ronaldo1724.06.2007 06:27

Lucrurile stau in felul urmator. Arabii l'au urmarit de mult pe Olaroiu si i'au facut o oferta de 4 milioane pentru 2 ani. Cum la Steaua nu lua decat 300 ca pe sezon maxim, atunci el a acceptat oferta alora. Iar ciobanu' cum e prost din fire, s'a dus repede sa caute antrenor, in loc sa se consulte si sa caute unu' bun. Zenga era liber de contract...

Danny24.06.2007 06:34

Si ce Hagi nu e bun ?? Oricum e mult mai bun decat Oli , si in plus Zenga a plecat cum a plecat , Becali nu il mai vrea la Steaua , e certat cu el . Si Hagi E BUN !!!! SI ma si enervati pentru ca pana acum multi dintre useri ziceau jos cu Oli , orice antrenor inafar de asta ......si acum zic ura ura ca a plecat Oli , si se supara ca a venit Hagi , e cel mai bun antrenor care putea sa vina la Steaua in momentu de fata , pentru ca nu e nici strain . Lu Becali nu prea ii convin straini la echipa decat astia foarte buni , si sa recunoasterm, Zenga nu e cine stie ce , mai bine Protasov , dar nu prea aqu cum sa se inteleaga cu echipa .....ca trebe sa invete romana , si straini astia sant cu basini la creieri , si pun echipa sa invete limba lor .......Tot Hagi e mai bun !!!!!

weeezer24.06.2007 07:17

Mie imi place de Gigi... "eu nu fac experimente la Steaua". Si iata: Hagi.

Raul198824.06.2007 07:33

eu am vazut multe jocuri de la turneu de u 21 din olanda si portaru de la serbia ma placut foarte mult

 

il cheama Damir Kahriman

 

data de nastere 11.05.1985

 

inaltime 1,91

 

clubul la care joaca Vojvodina Novi Sad

 

cota 550 de mii de euro

 

 

un alt jucator bun ar fii din parerea mea Grzegorz Bronowicki

 

el joaca la legia warschau

 

el poate ca fundas dreapta si stinga

 

data de nastere 04.08.1980

 

inaltime 1,78

 

el joaca la nationala poloniei

 

cota 1800000

c.ronaldo1724.06.2007 07:34

Daca vine Hagi la Steaua atunci e clar... Vine si Plesan.

Bega24.06.2007 07:34
Si ce Hagi nu e bun ?? Oricum e mult mai bun decat Oli !!!!!

 

:laugh: :laugh: :laugh:

Danny24.06.2007 07:48

Cel mai bun transfer de Steaua din ultimi 10 ani Hagi la Steaua !!!!!!!!! dica10 fular-campionii

EuroSTELIST24.06.2007 08:13
@Cooper

 

parerea mea ii alta

Olaroiu a avut in timpul in care a fost antrenor la Steaua foarte bune performante si va fii in continuare unul dintre cei mai buni antrenori care a fost la Steaua

ii adevarat ca la multi nu iau placut stilul lui (nici mie) dar performantele vorbesc pentru el

 

semifinala Cupa UEFA

calificarea in grupele championsleague dupa 10 ani

.....

 

Dupa parerea mea, performantele lui Olaroiu, in proportie de 90%, au avut la baza echipa formata de Zenga si Protasov. Iar sclipirile de dupa, cred ca au fost ale jucatorilor mai mult decat ale antrenorului. Presupun ca nu i-a spus Olaroiu lui Stancu "vezi, pe Bernabeu nu-l lasi pe Robinho sa miste in fata ta, dar in campionat e de-ajuns sa te plimbi pe teren". A fost o sclipire de geniu, o mobilizare a unei echipe care nu mai avea nimic de pierdut. Si, desi Olaroiu a fost cel care a cules laurii la conferintele de presa, vizavi de jocul incisiv al Stelei atat pe Bernabeu, cat si pe Stade Gerland, parerea mea e ca, in aceste jocuri, echipa s-a daruit. Mai putin antrenorul...

Danny24.06.2007 08:37

Olaroiu , a si zis intr-un interviu , ca el de cand a venit ca antrenor si pana azi , nu a modificat deloc echipa , a lasat-o cum a fost cand a preluat-o de la Zenga si Protasov , daia a avut performante asa mari , a zis ca el tot ce a facut a fost mici finitaje , darnu a schimbat deloc stilul de joc .

_yang24.06.2007 10:02
Da ma , da totusi , asa in sufletu vostru , nu ati fii frut sa vina astia , jucatori astia mari la Steaua ??

Eu nu !!!

 

Si mie mi-a placut ,,Hamu",dar avand in vedere conditziile in care a plecat de la noi mi-e greu sa cred ca-l vom nai avea vreodata in poarta.Sigur nu este imposibil,dar...

 

Ce Neaga nu a plecat tot la fel...?

rusucristi24.06.2007 10:10

ha ha ha cu Hagi antrenor Dinamo VA FI IAR CAMPIOANA SIGURRRRRRRRRRRRR

HAUG HAUG HAUG :tongue:

«14243444546107»