Au dat pe Pro TV ca ar veni din vara Neaga inapoi la Steaua ca e liber de contract!
Au dat pe Pro TV ca ar veni din vara Neaga inapoi la Steaua ca e liber de contract!
Becali a declarat in aceasta seara la Realitatea TV ca Mihai Stoica este plecat in Brazilia dupa alti jucatori.
Nantes e aproape de ligue 2 in Franta, daca ar retrograda ar trebui adus Keseru !
Nu cred ca ar veni Keseru la Steaua, cu toate ca e un jucator foarte bun, plus ca executa foarte bine loviturile libere, iar noi nu avem nici un "specialist" la acest capitol si ne-ar fi de mare folos...insa repet: nu cred ca va veni la noi...e tanar si valoros si si-ar gasi usor echipa in Ligue 1.
@Bogdan
Se vorbea mai demult despre un atacant de acolo, parca tot de la Corinthians, Wilson, Watson, Sherlock, nu mai tin minte cum il cheama.
Nu cred ca ar veni Keseru la Steaua, cu toate ca e un jucator foarte bun, plus ca executa foarte bine loviturile libere, iar noi nu avem nici un "specialist" la acest capitol si ne-ar fi de mare folos...insa repet: nu cred ca va veni la noi...e tanar si valoros si si-ar gasi usor echipa in ligue 1
Ar trebui insistat si pe pista asta...n-avem nimic de pierdut! Un salariu bun cred ca l-ar face sa vina !
Becali a declarat in aceasta seara la Realitatea TV ca Mihai Stoica este plecat in Brazilia dupa alti jucatori.
Dupa ce acu 3 zile zicea ca gata, el nu mai ia straini. Te doare capul, cred ca incepe sa fie senil...
Becali a declarat in aceasta seara la Realitatea TV ca Mihai Stoica este plecat in Brazilia dupa alti jucatori.
Genial. Iar ne alegem cu vreo cativa de-alde Carlos/Saban, adusi cu surle si trambite, sa mai si rada lumea de noi.
MM-ul a uitat cumva ca mai exista si jucatori romani ? Pe Bogdan Stancu ala de la Urziceni am vazut ca-l ia Dinamo, pe Herea Rapidul ...pe Haisan probabil tot o "contracandidata" o sa-l transfere. Vazusem in Prosport ca Tibi Balan de la Sportul si-ar fi dorit si el sa plece din Liga 2, iar Neaga cica ar fi liber de contract in vara.
Dar cine sa-i vada ? :roll: :roll:
Nu cred ca-i in Brazilia ..cred c-o fi zis la misto Becali pentru ca a fost intrebat de ce nu e prezent Meme la meci.
1 mijloca? stânga: Zicu
Incearca sa alegi fara spurcati ![]()
Ca iar zice lumea dupa forum ca esti simpatizant al lui nea Jiji si nu al Stelei.
Genial. Iar ne alegem cu vreo cativa de-alde Carlos/Saban, adusi cu surle si trambite, sa mai si rada lumea de noi.
MM-ul a uitat cumva ca mai exista si jucatori romani ? Pe Bogdan Stancu ala de la Urziceni am vazut ca-l ia Dinamo, pe Herea Rapidul ...pe Haisan probabil tot o "contracandidata" o sa-l transfere. Vazusem in Prosport ca Tibi Balan de la Sportul si-ar fi dorit si el sa plece din Liga 2, iar Neaga cica ar fi liber de contract in vara.
Dar cine sa-i vada ? :roll: :roll:
Din ce am citit in presa (nu stiu cat e de adevarat) Stancu e jucatorul lui Netoiu, deci slabe sanse sa-l vedem la Steaua.
Haisan merita sa joace la noi..
Cat despre Tibi Balan, acesta nu a mai rupt gura targului de cand si-a revenit din accidentare. Plus ca are si 26 de ani. La Sportul e unul mult mai tanar si mai bun: Dacian Varga ![]()
Da, Bogdan Stancu e "marfa" lui Netoiu. Dar asta nu inseamna ca nu ar putea ajunge la Steaua pentru o anumita suma de bani. Imi place jucatorul, e de urmarit in ultimele meciuri ale returului. Azi a facut un meci bunicel cu Craiova, dar nu a impresionat in mod deosebit, asa cum a facut-o in ultimele meciuri. Din pacate, la finalul sezonului, pretul acestuia va fi crescut artificial, desi jucatorul mai are de demonstrat.
Va grabiti sa catalogati eventualele transferuri ale lui Meme drept esecuri. Spuneti ca ar putea aduce un nou Carlos....dar daca aduce un nou Elton sau Cyril? Haideti sa avem rabdare.
Pe mine nu ma impresioneaza deloc acest Stancu... Mi se pare un simplu jucator, care incearca sa faca spectacol, dar nu-i prea iese...
La Sportul e unul mult mai tanar si mai bun: Dacian Varga![]()
Care se batea cu pumnii-n piept anul trecut ca e "dinamovist de mic copil"
Problema e lipsa jucatorilor dar in afara sezonului mai slab de transferuri ai lui MM, aici e vorba de politica de transferuri a lui Gigi, care se gandeste la jucatori ca la oi. Pentru el conteaza cati jucatori avem, cum ii castiga(la poker cum a facut cu Lovin) si daca avem unul mai breaz gen Dica pentru Jiji tot un jucator ramane, el nu stie ca unii jucatori sunt mai valorosi decat altii, ca pentru el conteaza sa aiba o oaie mai mult decat Dinamo sau Rapid, de asta a zis ca vrea 14-15 jucatori... el se gandeste la cantitate si nu la calitate, el ia nspe' jucatori ieftini gandindu-se ca o sa confirme vreo treime in loc sa ia o valoare certa, iar acesta este motivul pentru care suntem unde suntem, politica lui Jiji. Voi chiar credeti ca MM sau Oli nu vor un jucator de 3-6 milioane $ dar nu vrea Jiji sa plateasca salariul si oricum nu da atatia bani, asa ca luam plombe mai ieftine. Acelasi lucru s-a intamplat si la javre doar ca acolo le-a ales doar Rednic, la noi se iau jucatori nu pentru ca ii vrea Oli, trebuie sa-i vrea si Jiji, odata ce ii recomanda MM. Asa ca daca lui MM nu-i place de unu pentru ca cica bea(vezi Lobont) sau daca are cercei in ureche nu-i place lui Jiji, iar exemplele tampite pot continua.
Cand antrenorul va avea un buget de macar 15 milioane pentru transferuri, vom avea un lot decent pentru iesirea din grupele CL si atingerea unei finale UEFA. Pana atunci doar speram sa nu ne bata Gloria, Vaslui, Iasi, Farul si sa nu-l mai avem antrenor pe "marele" Cosmin Olaroiu.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Care se batea cu pumnii-n piept anul trecut ca e "dinamovist de mic copil"
Nu stiam asta ![]()
@predatorpulse7 nu-i iau apararea lui MM, dar cu bautura s-a mai ars cu un portar...si vrea sa fie precaut ![]()
Da, asa zicea anul trecut, cand se auzea ca mai multi studenti vor pleca spre Steaua, Dinamo sau Rapid...
In alta ordine de idei, se pare ca asta cu Neaga nu e chiar o gogoasa, in Prosport mentionandu-se ca insusi Becali ar fi interesat de Rica. Deie Domnu'
Daca am fi Real Madrid si am avea 200 mil euro pentu transferuri... tot asa as spune.
Nu cred ca trebuie sa plece cineva de la echipa. In afara de antrenor si de Radoi, dar Jiji vrea sa moara cu ei in brate.
Solutia este sa facem pace intre noi toti: suporteri, jucatori, antrenor, manager general, patron.
MM a facut o mare greseala spunand ca unii nu au valoare de Steaua. toti jucatorii au valoare de Steaua, de-aia au fost adusi la echipa. Poate doar de Stelian Stancu ma indoiesc, dar stiu ca nu e usor sa treci de la Divizia B la Liga Campionilor! Problema este ca aceia care trebuie sa ii faca sa joace astfel incat sa-si arate valoarea nu reusesc. Eu cred ca o echipa poate ajunge mare doar dupa ce jucatorii au jucat impreuna cativa ani. Aici ajungem sa ii recunoastem al doilea merit al lui Jiji (pe langa finantarea echipei): nu a lasat sa plece multi jucatori.
La capitolul motivarea jucatorilor toti stau prost: si Jiji, si Meme, si mai ales Olaroiu.
Cine sunt cei mai renegati jucatori la Steaua?
1. G.Coman - un fost jucator extraordinar a ajuns sa fie distrus de propriul "protector", Oli, care il pune sa joace ceea ce nu stie deloc, adica fundas! Cum e sa pui pianistul la toba sau harpistul la trompeta?
2. Lovin - e adevarat ca nu e frumos sa Beckam si nu are silueta lui Kaka, dar dupa parerea mea e mult mai bun decat Radoi!
3. Baciu - foarte multi spun ca nu are valoare. Asa e, cand e pe banca de rezerve nu are valoare, dar cand joaca si el e mai bun ca Radoi!
4. Ov.Petre - poti sa-i reprosezi ca nu are forta, dar are stofa de fotbalist. Si el si Coman mai au de luptat si cu adversitatea celorlalti jucatori, care nu ii sufera pentru ca sunt protejatii antrenorului!
5. Bostina - a dovedit si ieri cu Iasiul ca la capitole pase de gol este maestru. si tot ieri s-a vazut cat il "iubeste" Oli. Ala tot la Bostina tipa ca dracu'!
6. Nicolita - ce nu face si ce face prost (centrarile lui de exemplu sunt demoralizante si pentru un spectator, darmite pt un coechipier) stim toti. Ce poate face el bine am vazut in multe meciuri sezonul trecut.
7. Saban - la fel ca si Baciu, nu are valoare daca nu joaca. Daca ar fi impus in primul 11 cum e Banel, cu siguranta ar arata ce poate. si poate destule.
Nu va mai plictisesc. sper doar sa se trezeasca si sa-si aminteasca ce anume facea din Steaua cea mai puternica echipa romaneasca: o familie unita jucatori-antrenori-conducatori-suporteri.
Osul la treaba, mintea la contributie, si nu ne trebuie milioane pentru transferuri.
Lovin nu ar fi mai bun decat Radoi nici daca Mirel ar juca cu piciorul in ghips...e adevarat, la inceputul campionatului Lovin l-a suplinit foarte bine pe Radoi, insa odata cu venirea lui Ov. Petre, Oli l-a scos din mana, preferandu-si copilul...cu toate astea sunt de parere ca Lovin ar trebui sa-si continue cariera in alta parte...
@mountytoma, hai c-ai zis-o...
Lovin si Baciu mai buni ca Radoi, p-asta n-o mai auzisem pana acum! Si nici ca Gigel Coman a fost vreodata, la viata lui, un jucator "extraordinar". Despre Petre si eu cred ca are stofa de fotbalist. Cat despre Bostina...in anii 70 ar fi fost un jucator de milioane. Azi, viteza jocului il face sa fie depasit. Tot ce face el, Elton face la fel de bine, dar de 2 ori mai repede.
@mountytoma: citind post-ul tau am dedus doua lucuri:
1. Nu il suporti pe Radoi.
2. Aberezi la greu.
Da, nimeni nu este deacord cu gestul incalificabil al capitanului de la meciul cu Dinamo, dar de aici pana a-l transforma in singurul jucator care ar trebui sa plece din lipsa de valoare e cale lunga si absurda.
Hai sa fim seriosi. Daca ne-am lua dupa tine, l-am da afara pe Radoi si am juca meci de meci cu Lovin, Baciu sau Gigel Coman. Cand a fost Gigel Coman mare jucator? Chiar nu vezi ca Lovin face figuratie pe teren? Nicolita este in momentul de fata una dintre franele echipei.
Voi rugati-va sa mai poata Dica sa-si revina la nivel maxim, dupa accidentare. Sa nu pateasca ca Radoi, ca nu e bine.
Care se batea cu pumnii-n piept anul trecut ca e "dinamovist de mic copil"
Da asa este. Uitasem. Varga a declarat asta dupa ce Sportul a invins in groapa anul trecut!
-> Bogdan Stancu de la Unirea Urziceni mi se pare un jucator normal, care nu iese in evidenta cu cine stie ce calitati individuale. Petrescu a zis ca o sa ajunga la echipa nationala pentru ca e jucatorul echipei unde antreneaza. Ce vroiati sa zica? Ca o sa ajunga la FC Sacele?
-> Haisan? Hmmm mi se pare mai mult un Martin Tudor/2.
-> Laurentiu Marinescu de la Petrolul ar fi bun pentru Steaua. Este mijlocas coordonator, produs al centrului de copii al Petrolului. Este in momentul actual poate cel mai bun jucator pe care il au cei de la Petrolul. Vara trecuta MM vroia sa il cumpere dar nu s-a inteles la bani cu conducatorii Petrolului.
-> Geremy Uhl, portar, 20 de ani, american, 1,98m, 100 kg joaca la Astra si are reflexe uimitoare. Are timp sa progreseze. Sper ca in 2-3 ani sa il cumpere Steaua (asta daca nu a pus altcineva ochii pe el).
Ar fi bine sa transfere niste jucatori de la Otelul (daca i-ar lua cu tot cu Grigoras ar fi excelent) si unii mai rasariti din Liga 1, nu gen 29 de ani joaca la Gloria si a batut-o pe Steaua in editia 2006/2007 a Ligii 1, cum aiureaza GG!
-> Geremy Uhl, portar, 20 de ani, american, 1,98m, 100 kg joaca la Astra si are reflexe uimitoare. Are timp sa progreseze. Sper ca in 2-3 ani sa il cumpere Steaua (asta daca nu a pus altcineva ochii pe el).
Hapciu, ne facem echipa de SUMO?
Fratiilor, cine vrea sa plece Dica cred ca nu e sanatos..... a tras echipa dupa el s-au voi nu vedeti ca nu suntem in stare sa mai dam si noi vreun gol.... si mai lasati-o cu Stancu si Haisan ca sunt de mana a doua nu ne trebuie din astia la club.... sau nu avem noi destui prin curte.... am vazut pe Pro TV ca au intrat in 2006 peste 20 mil. $ sa facem si noi 2 achizitzi de 10 mil. $ si Neaga liber de contract si ne-am scos si acest portar Andrey eu zic ca este bun pana luam un portar din Italia ca acolo e mama lor, baiatul vad ca e serios fara [...], nopti albe, deci trebuie rabdare cu el.... si mai lasati jucatori care vin la Steaua sa faca ceva bani si apoi sunt gramada pe [...]......
Hapciu, ne facem echipa de SUMO?
Nu e cum iti inchipui tu. E solid tipul. In genul lui Petr Cech.