despre Elton:
din pacate Elton este foarte scund. cred ca nu exista in Europa, la echipele cat de cat serioase, un jucator atat de mic. parerea mea este MM a gresit cand l-a transferat! nu vorbesc are tehnica buna, usurinta, pasa si orientare, dar in Europa conteaza forta si viteza. sigur in campionat el poate fi util, dar daca suntem corecti e greu de crezut ca vei rupe gura targului cu micutu' in meciurile internationale. chiar daca par crud, zic ca in Europa Steaua cu Elton ar cam avea alura unei echipe de balci! ar mai lipsi si o femeie cu barba ca sa ne producem la cel mai inalt nivel!
Si ce te faci in campionat, cand jocul scartaie si nu ajungi la poarta adversa? Joci cu jucatori fortosi, care sunt imobili contra a minim 7 fundasi? Ru zic ca un jucator ca acesta ar ajuta.
dar cred ca nu de aceea vrea sa-l dea GG din lot. ar mai fi cred cel putin doua cauze. una tine de faptul ca ar mai trebui dati aproape 1 mln.USD. ceea ce inseamna o suma! probail daca nu ar mai fi costat nimic, Elton ar fi intrat in discutie sa ramana pe loc, asa insa cu +1mln. e de discutat utilitatea investitiei.
dar cauza principala a renuntarii la Elton raman suporterii. la Steaua Elton nu poate ramane decat ca titular, caci altfel, prin min. 30 lumea incepe sa murmure, iar dupa pauza scandarile se transforma in huiduieli, daca antrenorul nu face pe placul multimii. ori asa ceva nu este de acceptat la o echipa serioasa, ca tribuna sa-ti faca primul "11", si de aceea probabil ca se va renunta la brazilian. de aici se vede ca nici prea multa dragoste din partea tribunei nu este prea buna! prin natura situatiei prezente, Eltion pare a nu putea avea la Steaua statutul unui jucator normal, din lot! dezbaterea din jurul lui si scandarile permanente l-au transformat intr-o "piesa" incomoda pentru. angrenaj si nu cred ca cineva din conducere poate sa-si ia un astfel de risc al mentinerii lui in lot! inchipuiti-va ce va fi la primul meci cand Elton nu va fi titular si prin min.70 scorul este egal, iar Oli decide sa-nu-l introduca in joc (are acest drept ca antrenor)!? asta e situatia!
Suporterii n-au voie, dar are voie patronul analfabet care ne jigneste zi de zi... Oare nu e mai iubit decat patron?
MORI CIOBANEEEE!
