FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«13031323334107»
c.ronaldo1707.06.2007 18:32

@Raul1998

 

De Teusan nu cred ca s-a zvonit nimic(ca ar semna cu Steaua). Referitor la Pintilii, mi-e greu sa cred ca va deveni titular.

 

Mersi JDERULE pentru complimente. :twisted:

sonic200507.06.2007 19:12

Gata, Carizzo are oferta de la West Ham de 10 milioane de euro deci e ca si luat!

Acum sper sa se uite un pic la Ustari, desi e clar ca sper degeaba pentru ca ala, cel putin in opinia mea, e cel mai promitator portar argentinian

 

Oricum bine ca nu il ia pe Dolha ca asta ne mai trebuia, inca un gafeur in Ghencea. Sa speram ca orice portar va veni va fi de valoare sau macar sa il tina pe Andrey ca eu repet cred ca e un portar bun peste ce e in momentul asta la Steaua!

Teoctist08.06.2007 05:54

Bicfalvi va fi imprumutat de Steaua, la noua echipa la care Gigi Becali detine pachetul majoritar, Gloria Buzau. Dupa perioada de pregatire, Cosmin Olaroiu va definitiva lotul ros-albastru cu care va aborda noul campionat. Se pare ca, cei doi jucatori transferati de la Jiul la Steaua, Bicfalvi si Teusan, vor fi imprumutati. "Cel mai probabil ei se vor duce la Gloria Buzau. Ar fi greu sa prinda prima echipa la Steaua si, decat sa stea pe margine, e mai bine sa joace meci de meci", a declarat unul dintre oficialii clubului din Ghencea.

 

Sursa stirii : Gazeta Vaii Jiului

bodanelu08.06.2007 14:25
pana una alta CFR-ul a luat 6 bucati de la Steaua si a pierdut 10 puncte in 5 etape! suntem o nuca prea tare pentru. gutani de genul acesta, asa ca mai au mult de muncit! pana una alta ei sunt in rivalitate nu cu Steaua ci cu Universitatea!?

 

cat despre transferuri, momentan numai am cumparat! asa ca mai slabi decat anul trecut cand bateam kievul nu putem fi!? sa mai vedem!

 

Hai Victore... mai lamureste-ne cu cine pleaca... cine vine... asa cum o faceai in trecut! :D

sorin_daniel08.06.2007 16:18

Hagi presedinte? Mi se pare o idee foarte buna. Poate o sa-l mai opreasca pe "paranoia" de Becali. Apropo, unde sunt transferurile de zeci de milioane de euro?

Steaua, TE IUBESC!

Matteo09.06.2007 18:17

Javrele i-au luat pe Zicu si Bratu si noi pe Gurita si Bicfalvi!

sonic200509.06.2007 18:41

Transferurile bomba anuntate de Becali le-au facut Dinamo si CFR... si probabil urmeaza Timisoara!

Din pacate noi avem patron un mincinos guraliv care face 1% din ce spune, in timp ce, cei de la Dinamo au dovedit tact si au tacut si au si facut ca si in iarna cand l-au adus pe Lobont.

Daca nu reusim si noi macar doua transferuri de valoare cu un atacant bun in locul lui Thereau si un mijlocas de creatie bun in locul lui Elton, asta in caz ca nu ii pastreaza pe cei doi, cred ca Steaua va avea si mai mari emotii decat in sezonul asta pentru locul 2!

vlad7509.06.2007 19:43

Nu vreau sa par Gica-contra, dar am spus de la inceput si o repet: Steaua nu va face niciun transfer de Doamne ajuta(nici macar Neaga nu este sigur).

Offtopic: Principe, esti un ingamfat, un parvenit...

El Nino_910.06.2007 07:13

Ce transferuri bomba a facut CFR? Au adus numai straini... stie cineva ca sunt mari vedete? Sa-mi spuna si mie, ca eu n-am auzit de jucatorii aia.

 

Iar la Steaua daca mai semneaza Neaga, Emeghara si un fundas central + Badoi, Vatca, Gurita si Bicfalvi care au semnat... cred ca sunt bune trasferurile, dar nu sunt trasferuri bomba!

guguta10.06.2007 07:19
Invata sa scrii lizibil si corect. Moderatorii
amarel10.06.2007 07:38

Becali s-a ticnit de tot, vinde cei mai buni jucatori(Thereau si Elton) si aduce niste jucatori care sunt sa zicem... de perspectiva... asa cum s-a spus mai sus, o sa luptam din greu pentru locul 2, si daca lotul ramane cel din momentul asta... tare mi-e frica!

Sa vedeti numai ce treaba or sa faca Dan Petrescu si MM Stoica la Urziceni!

sonic200510.06.2007 08:26

Mai, cine spune ca pana acum avem o campanbie de achizitii buna inseamna ca nu gandeste !

Ar fi fost o campanie buna in momentul in care nu pleca nimeni!

 

Veniri: Badoi, Emeghara, Gurita , Bicfalvi, Pintilii, Vatca, Neaga!

Plecari: Andrey, Elton?, Thereau, Baciu, Goian?, Paraschiv?, Coman, Bostina, Iacob?!

 

Spuneti voi acum daca echipa Steaua sta mai bine pentru sezonul viitor cu lotul care se anunta daca se realizeaza toate transferurile astea!

Oricum noi visam frumos la jucatori buni si apoi ne uitam la altii cum ii transfera!

 

Noua gluma pe care am auzit-o e Elmander la schimb cu Thereau!

Macar nu tac naibii din gura si dupa ce realizeaza un transfer sa zica ce au de zis.

Cei de la Dinamo sunt superprofesionisti la modul cum decurge campania de achizitii la Steaua de cand a plecat MM sunt numai zvonuri si nimic adevarat.

Eu vreau fapte, nu vorbe.

IONUTZ-CIPRIAN10.06.2007 08:57

Inafara de Badoi si Emeghara, ceilalti nu sunt certitudini, ori sunt de o anumita varsta, ori sunt prea tineri, iar in cazul lui Neaga, nu stim daca mai joaca asa bine, iar din plecari imi pare rau dupa 2 oameni, pardon 3: dupa brazilian, francez si Bostina! Daca nu mai vin jucatori, Steaua, cred ca la momentul actual, sta mai prost la transferuri decat altii!

El Nino_910.06.2007 09:37

@sonic

Crezi ca toti jucatorii despre care scrie presa ca pleaca de la Steaua vor pleca?... Ok, atunci ar trebui sa vina toti jucatorii despre care a scris presa!

amarel10.06.2007 09:45

Pleaca Bostina si Goian? Serios? In cazul asta... e groasa rau, Neaga nu e sigur ca revine, sa vedem la final!

c.ronaldo1710.06.2007 12:00
Neaga nu e sigur ca revine, sa vedem la final ,...

 

Pariu ca-i sigur?

 

 

Fundasul nigerian Ifeanyi Emeghara va semna un contract pe cinci ani cu vicecampioana Romaniei Steaua Bucuresti.

 

Inca 2 si devenim Poli 2! :).

AmuntBoy10.06.2007 12:11

Se accidenteaza Dica si iar suntem varza cu carne!

Oli parca e un idiot, nu vede ca la mijloc nu stie nimeni cu mingea!

sonic200510.06.2007 12:14
@sonic

Crezi ca toti juc. despre care scrie presa ca pleaca de la Steaua e adevarat ?...ok, atunci ar trebui sa vina toti juc. despre care a scris presa

 

Nu mai, nu am zis ca(,) cred ca toti o sa plece... am si pus niste semne de intrebare la care cred eu ca nu e sigur (poate trebuie si la Bostina, ca nici la el nu e clar daca pleaca sau nu).

Oricum Becali a zis ca o sa faca un lot de 30-40 de jucatori de aceeasi valoare... cel putin in momentul de fata impresia e ca echipa o sa fie si mai slaba decat anul trecut.

Totusi, daca nu o sa avem accidentati o sa fie un plus fata de sezonul trecut!

Dar la valoarea echipei o sa stam mai prost decat in finalul sezonului daca pleaca Andrey, Elton, Thereau, Iacob, Goian si Paraschiv. Eu zic ca la asemenea plecari pot aduce ei orice jucator, si tot va fi greu sa ai o echipa. Nu e bine sa pierzi 3-4 titulari la sfarsitul unui sezon... tare mi-e frica ca nu trecem de turul 3 preliminar in CL!

c.ronaldo1710.06.2007 12:23

@Sonic

 

Ai punctat bine... Becali zice! Becali face?

strezahuzum10.06.2007 12:32

Pana acum achizitiile au fost OK dupa parerea mea. Prin Badoi si Emegara (care se pare ca a semnat) ne-am asigurat posturile de fundas lateral, unde a fost jale la noi sezonul trecut. Cu Badoi, Emegara, Nesu si Marin suntem acoperiti cam pentru orice eventualitate, tinand cont ca Emegara si Marin pot juca pe orice parte. Mai e si Nicolita, daca se ajunge cumva din nou la criza de fundasi laterali. Nu sunt Badoi sau Eme jucatori care sa-ti castige CL, dar au o calitate care noua ne-a lipsit enorm : Constanta. Baietii astia joaca 4 meciuri din 5 bine sau destul de bine, apoi 1-2 mai slab. Nu mai avem nevoie de alde Bostina, care da doua pase de gol intr-un meci si nu mai joaca nimic urmatoarele 5. Daca vine si Neaga (si trebuie sa recunosc un lucru rar, deocamdata cam tot ce s-a dat drept sigur s-a si realizat), castigam un om bun si in atac.

 

Mijlocas de creatie nu o sa luam ca nu vrea Oli. Nu stiu daca ati citit ce-a declarat Oli lui Vochin, si anume ca fiecare jucator trebuie sa fie azi un "numar 10". Ceea ce arata limpede ca Olaroiu nu crede in teoria omului decisiv, deci n-are rost sa transferam mijlocasi de creatie (care sunt si scumpi).

 

Eu mai sper totusi sa ramana Elton. Cine stie, am vazut ca Hagi il apreciaza pe pitic iar oligofrenul il tot cultiva pe Hagi. Poate pune regele o vorba buna pentru pitic. Thereau cred ca va pleca, poate si Iacob, dar cu banutii luati pe ei doi sunt convins ca vom aduce cel putin un inlocuitor de nadejde. Paraschiv ar trebui lasat sa plece, ca e destul de clar ca s-a plafonat in ultimul an si pe deasupra mai si vrea sa plece. Daca scapam de petardele Coman, Stancu, Saban, Lovin, indiferent ca-i vindem sau imprumutam, cu atat mai bine.

Stelistul_Eol10.06.2007 13:04

Badoi nu mi se pare o achizitie buna nu doar pentru ca nu este stelist[mi se pare si un jucator prost, nu e de talia Stelei], ci mai ales pentru ca a jignit Steaua în atatea randuri. Acum i se ofera mai multi "parai", asa ca se pregateste sa linga acolo unde a scuipat. Va fi fluierat din primul minut in care va pasi in Templu si va regreta momentul în care a crezut ca fiecare dintre noi e cate un Becali in miniatura. Trebuia sa se gandeasca mai mult atunci cand ne-a injurat. Tricoul ros-albastru nu poate sta langa o carpa visinie! steag2 Anti Badoi! steag2

 

Forza Steaua Pana la moarte si dincolo de ea! fularultras

El Nino_910.06.2007 13:24

L-as mai adauga si pe Bostina la petarde + Baciu - doar daca ar veni un fundas bun, sa se bata pentru un loc de titular.

Si sa promovam si noi cativa jucatori! :grin:

Astristul10.06.2007 15:52
Se accidenteaza Dica si iar suntem varza cu carne!

Oli parca e un idiot, nu vede ca la mijloc nu stie nimeni cu mingea

 

Pai poate ca asta e si scopul. Tactica lui Zer0laroiu spune multe... despre faptul ca suntem foarte previzibili si putem fi opriti cu usurinta in constructie. :roll:

Apropo, ati vazut ce declaratie a dat ciobanul, despre faptul ca Elton ori se duce la UTA ori la Steaua II? Cititi articolul asta in Prosport si mai la sfarsit vorbeste si despre ce parere a avut el de aniversarea Stelei de joi. Gigi, du-te, lasa-ne (ar trebui sa puneti niste smile-uri anti-cioban pe aici :D ).

Oare o sa mai scapam de asta vreodata? Mor cand vad ca isi bate joc de clubul nostru cu nonsalanta! :evil:

FORZA Steaua! steagcruce2

bogdan10.06.2007 16:51

Becali, SA INFUNZI PUSCARIA! CIOBAN DICTATOR!

Stelistul_Eol10.06.2007 18:32

Fratilor, a ajuns ciobanul asta [...] sa ne distruga echipa! :(

Trebuie sa facem ceva! Trebuie sa oprim ciobanul! :(

«13031323334107»