Handanovic decent. Lobont insa a renascut, joaca incredibil meci de meci... au avut noroc mare dinamovistii... si se mai aleg si cu vreo 4,5 milioane peste 1 an. Chiar daca merita mult mai mult...
Handanovic decent. Lobont insa a renascut, joaca incredibil meci de meci... au avut noroc mare dinamovistii... si se mai aleg si cu vreo 4,5 milioane peste 1 an. Chiar daca merita mult mai mult...
Tot Cernea e mai bun decat slovenul ala. Neaga a zis ca vine la reuniunea lotului Stelei. Am vazut pe TV Sport. Clauza o sa fie platita dupa ce Neaga vine in Romania.
Cernea e cu 2 clase peste (!)hahalera(!) aia de la Sloveni.
Scuze pentru offtopicul care urmeaza dar e nevoie...
Ce hahalera visezi mai baiete?!? Tu sti macar ce inseamna acest termen?!?
Asa este cand iti faci cultura de pe la televizor... tot asa ziceai si de Elton ca e circar, citandu-l pe omul pe care(in mod sigur) il apreciezi atat de mult... oricum se observa usor ca esti cam pe dinafara "fenomenului"... asa ca scuteste-ma de astfel de "aprecieri" lipsite de logica!
Ia uite-l si pe asta... O fi dormit rau azi noapte. Stryker, ti-a zis cineva vreo gluma in toata viata ta?
Eu unu ma pricep la glume mult mai bine ca tine, crede-ma...si asta a ta, ori e o gluma proasta ori nu te pricepi deloc in acest domeniu... oricum raman la parerile de mai sus... nu ai treaba cu fotbalul... daca macar te uitai la meci aseara ai fi observat ca Handanovic asta are stofa de portar adevarat...
Handanovic asta are stofa de portar adevarat...
Ma [...] pe stofa lui... Cernea al nostru are puf, si e mai sufletist, nu ca si carpa aia de slovac.
Nu mai posta doar de dragul de a o face. Atentie la limbaj. Moderatorii
As prefera un portar imbracat si in bumbac 100% numai sa nu ia goluri multe. Si Carlos are stofa... Si Andrey are stofa... Si chiar si ala de la Levski Sofia are stofa...
Pai nu e bine, ca portarii astia buni de apara golurile, au fite si chestii si sunt enervanti... daca le dai alora echipament de bumbac, mai bine joaca goi decat in bumbacele tale.

Steaua a f?cut o ofert? de un milion de euro clubului polonez Korona Kielce pentru transferul funda?ilor Pawel Golanski ?i Jose Harnani. "Propunerea Stelei este tentant? ?i Korona pare decis? s? coopereze", a notat ieri cotidianul polonez "Sport". Golanski (24 de ani) are 1,83 metri, 74 de kilograme ?i e funda? dreapta, iar brazilianul Hernani (23 de ani), are 1,90 metri, 90 de kilograme ?i joac? funda? central.
Sursa: GSP
@fansteaua: bunicica echipa ta, dar cred ca glumesti cu Belluschi, daca vine baiatul asta in Romania inseamna ca Becali s-a facut frate cu dracul. Dintre polonezi, eu l-as dori pe Golanski care e om de nationala, si nationala Poloniei e una destul de buna. Ceea ce lipseste la Steaua este dublarea pe posturi, pentru ca de acum incolo vom avea 50+ meciuri pe sezon si vor aparea accidentari, suspendari, si avem nevoie de rezerve valoroase.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Pana la urma e o harababura totala, cine vine, cine pleaca, cine ramane? Stati calmi sa mai joace nationala si sa-si mai faca de cap baietii nostri si iar se vor schimba apele! Parerea mea! Ideea e ca avand acelasi lot s-au facut performante dar s-au si lasat la fund. Bine macar ca si-au mai revenit, dar nu se stie pentru cat timp! Uite, de exemplu Banel, de cat timp nu a mai dat nici un gol pentru Steaua si uite la meciul nationalei?
Parerea mea este ca performanta tine de fiecare jucator in parte, de " cheful " cu care joaca, asa ca sa vina mai multi jucatori deoarece cu cat concurenta e mai mare cu atat va fi mai mare batalia pentru posturi si implicit isi vor da mai mult silinta!
@fansteaua: bunicica echipa ta, dar cred ca glumesti cu Belluschi [...]
Echipa e preluata din GSP si evident ca nu se va materializa niciodata. Fundalul este ales sugestiv: este pentru cei care viseaza cai VERZI pe pereti.
Banel a avut doar noroc ca a gresit Cesar... in rest aceleasi probleme. El pare mai bun atacant... e rapid, are calm, stie sa suteze, ceva tehnica... ca pe flancuri nu pare in apele lui.
Nu stiu daca Banel a dat 3 centrari gresite aseara. Nu e vina lui ca Marica si restul se ascundeau prin careul sloven.
Pai Neaga vine, vine, dar inca tot nu a aparut, ce se intampla? Sper ca la reunirea lotului sa ia parte la antrenamente Elton, Thereau si Neaga, si in rest nu ma intereseaza de aia de la River ca oricum nu o sa ii cumpere, si atunci o sa fiu fericit.
Neaga nu va fi prezent la reunirea lotului si nu va participa la stagiul de pregatire de la Valencia.
Atacantul face parte din lotul actualei sale echipe de club, care va evolua in cadrul unui "triunghiular" in perioada stagiului din Valencia. Totusi, Rica a declarat ca va face act de prezenta la ultimele doua stagii de pregatire.
Unde-s Thereau si Elton?
La logodnica, respectiv Buzau.
Fostul si foarte probabil viitorul atacant al Stelei, Adrian Neaga, a declarat ca isi va amana revenirea in tara. Neaga spune ca va ramane la dispozitia actualei sale echipe, Ilhwa Seongnam, cu care va participa la un tringhiular intre campionele Coreei, Japoniei si Chinei. Pitesteanul nu va participa la reunirea Stelei, urmind a-si reintalni fostii colegi din Ghencea abia dupa intoarcerea acestora din cantonamentul din Valencia.
"La acest cantonament e posibil sa lipsesc, insa voi fi prezent la celelalte doua. Acum nu mai e treaba mea, cluburile trebuie sa se inteleaga", a dezvaluit Neaga pentru Mediafax.
Sursa : www.sport.ro
Deci macar sa vina Neaga si sa se reintegreze in echipa. ![]()
Fostul rapidist, Emilian Dolha, a rupt terminat contractul cu Wisla Cracovia, iar acum isi cauta echipa. Nu demult, Steaua isi anuntase interesul pentru el, acest moment fiind unul perfect ca Gigi Becali sa se miste pentru a-l transfera.
"Ma voi gandi la ofertele pe care le am din Romania, Germania, Turcia si de la clubul polonez Lech Poznan. In curand voi alege unde merg. Mi-a facut o propunere Steaua Bucuresti, iar in urmatoarele zile ma voi decide.", a spus Emilian Dolha pentru presa din Polonia.
Sursa : www.sport.ro
Nu vi se pare ca sunt anuntzatzi prea multzi portari?
Ionut Popa, antreonurl echipei Poli Iasi, a declarat pentru o televiziune locala, ca a fost contactat de oficialii lui UTA si de cei ai Stelei, care sunt interesati de varfurile Clement Palimaru si Ionut Balba.
"UTA vrea sa-l ia pe Balba, iar Steaua m-a cautat in legatura cu atacantul Clement Palimaru. Toate echipele sunt in cautare de jucatori si este normal sa fie asa", a declarat Ionut Popa.
Sursa : www.sport.ro
Cam sceptic despre Palimaru, nu l-am vazut cum joaca. Dar totushi Badea a venit de la Vaslui si a fost un transfer super reushit. Poate si Palimaru va face o figura frumoasa ( bazandu-ne pe faptul ca e tot din Moldova
, cam slab argumentu` dar poate poate
).
Bravo mai... ar fi fain daca asa ar fi!
Surse sigure din anturajului Stelei , au confirmat ca Steaua este foarte aproape de a obtine semnaturile internationalilor romani Claudiu Keseru si Paul Codrea. Se pare ca cei doi jucatori sunt doriti insistent de catre patronul Gigi Becali ca urmare a presiunii exercitate de suporteri asupra sa. De asemenea Steaua este in tratative avansate pentru cumpararea mijlocasului Margaritescu, de la Dinamo, acesta urmand sa fie solutia in cazul plecarii lui Paraschiv.
Sursa www.prosport.ro
Ce ziceti de David Andrei? Bojan Krkici din Romania?
Becali a declarat la sport.ro ca a dat 1 200 000 $ pe un jucator, dar mai multe nu poate spune ca nu e inca totul oficial. Mai mult ca sigur e vorba de Emeghara.
Badea? E bun de rezerva pentru Thereau. Andrey la prima gafa e criticat. Bravo. Elton e bun si el, Nicolita e bun daca isi revine (sa nu imi spuneti ca anul trecut nu juca bine). Cu un antrenor nou care sa stie sa ii motive vom domina iar campionatul. Eu zic ca ne trebuie un fundas central sa fie rezerva lui Goian si Ghionea, un mijlocas dreapta, un fundas dreapta si un fundas stanga rezerva pentru Nesu.
Propuneri:
Fundas - Muresan de la Bistrita
Mijlocas dreapta - Prepelita sau Herea
Fundas dreapta - nu stiu, nu prea avem nimic in tara
Fundas stanga - la fel.
Bai baiatu', da tare esti fraier; probabil te crezi cunoscator.