Macar i-am luat pe Badoi si Bicfalvi. Am auzit ca Neaga vine la reuniunea lotului Stelei peste doua saptamani deci e jucatorul Stelei. Despre Teusan ce se mai aude?
Impresarul lui Elton, Alex Duarte, a declarat ca plecarea lui Elton la UTA este o nascocire si ca nimeni de la clubul aradean nu l-a contactat in vederea unui transfer. "Am obosit sa tot vorbesc despre chestia asta. Nu am fost contactat de nimeni si nu am discutat nimic cu cineva de la Arad. Elton se odihneste in pauza competitionala si inca nu am vorbit despre viitor, insa mi-a declarat ca este profesionist, are contract cu Steaua si vrea sa le demonstreze fanilor si conducerii valoarea sa prin castigarea campionatului. Elton va spune mai multe in iunie, cand se va intoarce Romania, deoarece acum este in vacanta in Brazilia", a mai declarat impresarul brazilianului.
Sursa : www.sport.ro
DA DOAMNE SA NU PLECE Elton!!!!!!!
Mijlocasii Vali Badoi, de la Rapid si Eric Bicfalvi, de la Jiul Petrosani au semnat astazi cu Steaua, anunta siteul oficial al clubului. Cei doi au semnat contracte pe trei, respectiv cinci ani.
"Visam sa joc în tricoul Stelei cand ma uitam la televizor la meciurile ros-albastrilor din cupele europene, dar nu credeam ca acest vis se va indeplini asa repede. Este un moment special pentru mine si nu-mi ramane decat sa demonstrez ca merit sa fiu la Steaua ai cei care au avut incredere in mine nu s-au inselat", a declarat Eric Bicfalvi.
Pentru Steaua a mai semnat, marti, atacantul Mihai Gurita de la Farul Constanta, iar jucatorii Andrei Vatca de la Otelul Galati, Mihai Pintilii de la Jiul Petroșani si Adrian Neaga de la Seongnam sunt, conform finantatorului stelist Gigi Becali, ca si transferati la Steaua.
Transferuri reushite ar fi pastrarea lui Elton si Thereau ( apropo am auzit ca nimeni din Frantza sau Belgia nu vrea sa il cumpere pe Cyril sau nu au bani, si el nu mai vrea sa plece
).

