FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«11819202122107»
AmuntBoy24.05.2007 18:03

Echipa nu o va distruge ciobanul, dar va cumpara doar mercenari de acum incolo, sunt sigur!

Jucatori fara personalitate, fara tehnica, fara sa stie in ce oras Steaua a castigat UCL!

Aceest oier infect si toti aplaudacii lui trebuie injurati non-stop!

weeezer24.05.2007 18:26
In fiecare an se zvonesc fel si fel de transferuri, in final ajungand la Steaua 2, cel mult 3 jucatori.

 

Si problema e ca si aia care vin, parca mai mult vin de umplutura, ca sa vada lumea ca facem transferuri...

Din pacate, anul asta, prin readucerea lui Rica, putem zice ca avem cea mai tare campanie de transferuri din ultimii cativa ani...

bodanelu24.05.2007 18:39

@weeezer nu poti sa zici ca avem parte de cea mai tare campanie de transferuri doar ca vine Rica.

Daca stau sa ma gandesc, asta vara au venit Thereau, Badea, Ov. Petre. Transferuri destul de reusite...

Da, daca vine Rica si inca 5-8 jucatori care sa confirme, atunci putem spune ca avem campanie reusita...

JDERUL24.05.2007 20:08

Chiacu, in afara de faptul ca este nepotul oligrofenului de cioban, mai are vreo calitate? Eu nu-mi aduc aminte sa fi rupt gura targului atat cat a jucat in Liga lui Mitica! Au plecat Thereau, Andrey si Elton, urmeaza Victoras si toti cei care il mai suna pe MM in frunte cu "comunistul de Dica"! Ne vor veni numai jucatori unul si unul, toti razboinici si "vitejii lui papuc", vom reface la Steaua fostul National jn frunte cu Gino si-apoi... sa vedeti echipa... sa vedeti performante... Pazea Europa ca venim!

 

L-as intreba totusi pe Jiji: ce facea el cu oaia care desi dadea cel mai mult lapte dadea cu piciorul si varsa shishtarul{galeata}? Ca doar la asta se pricepe el si ar trebui sa faca o analogie cu faptele sale!

cris25.05.2007 06:09

Nu este nici o posibilitate sa discutem si noi cu cineva din conducerea Stelei sa vada si aia ce cred cei ce sustin echipa?

 

Sa vada si ei cine e dorit la echipa, cine nu, sa intre si ei pe acest site sa vada cat de iubiti sunt Dica, Elton sau Thereau, daca pleaca unul din ei eu nu ma mai duc la vreun meci al Stelei cat mai este JJ prin preajma clubului. Si sa dea D-zeu sa aiba JJ atatea sanse in politica cate i-a dat el lui Elton. Mai bine circar precum Elton decat invalid precum Coman, mai bine comunistul de Dica decat sclavul de Oli si mai bine straini precum Thereau decat romani ca Stancu .

v3n`0m25.05.2007 07:40
Nu este nici o posibilitate sa discutem si noi cu cineva din conducerea Stelei sa vada si aia ce cred cei ce sustin echipa?

 

Sa vada si ei cine e dorit la echipa, cine nu, sa intre si ei pe acest site sa vada cat de iubiti sunt Dica, Elton sau Thereau, daca pleaca unul din ei eu nu ma mai duc la vreun meci al Stelei cat mai este JJ prin preajma clubului. Si sa dea D-zeu sa aiba JJ atatea sanse in politica cate i-a dat el lui Elton. Mai bine circar precum Elton decat invalid precum Coman, mai bine comunistul de Dica decat sclavul de Oli si mai bine straini precum Thereau decat romani ca Stancu.

 

Bine zis! :)

Alexandru9125.05.2007 09:44
Nu este nici o posibilitate sa discutem si noi cu cineva din conducerea Stelei sa vada si aia ce cred cei ce sustin echipa?

 

Sa vada si ei cine e dorit la echipa, cine nu, sa intre si ei pe acest site sa vada cat de iubiti sunt Dica, Elton sau Thereau, daca pleaca unul din ei eu nu ma mai duc la vreun meci al Stelei cat mai este JJ prin preajma clubului. Si sa dea D-zeu sa aiba JJ atatea sanse in politica cate i-a dat el lui Elton. Mai bine circar precum Elton decat invalid precum Coman, mai bine comunistul de Dica decat sclavul de Oli si mai bine straini precum Thereau decat romani ca Stancu .

 

El Ciobandante ar trebui sa asculte si suporterii... sper din tot sufletul sa plece doar Stancu, Coman si Saban... si probabil Andrey. Daca pleaca alt jucator precum Elton, se pierde din spectacol, care va fi realizat doar de Dica... si daca pleaca si Thereau... se subtiaza atacul... chiar daca revine Neaga... nu strica sa fie si Thereau.

Alexandru9125.05.2007 11:37

Message for El Ciobandante: nu mai cumpara toti jucatorii batrani si concetreaza-te pe pastrarea lui Thereau si Elton! Pe langa Neaga, Vatca si Szekely, mai adu-i pe Bogdan Stancu si Herea si vinde-i pe Andrey, Stancu, Saban si Coman >.<.

 

Si pe restul jucatorilor tine-i ca au fata de Steaua.

robisteaua25.05.2007 20:49

Vara asta o sa faca Gigi transferuiri de o sa ne doara capu, cica vrea sa-l dea pe Thereau la Auxerre in schimbul lui Niculaae + 1 milion de euro(francezul ii mai bun de 10 ori decat Niculae), de Elon isi bate joc ii spune "circar", am auzit ca CFR l-a luat pe Gabi Muresan, de el nu prea s-a vorbit dar aveam mare nevoe de el, s-a vazut cand Ghionea a lipsit, Vatca nu prea are fata de Steaua, mai bine cu Cernea, Szekely poate fii o solutie pe banda stanga sau dreapta ramane de vazut daca vor veni la Steaua, Neaga da ii un atacant care il poate inlocui pe Oprita, Badoi in schimbul lui Bostina?! Nu stiu ce sa zic, Gurita nu cred ca poate face fata la programul Stelei, de luat nu prea sunt jucatori valorosi poate Contra dar nu cred ca o sa vina inapoi in Romania.

 

Cam asta ii siutatia in privinta transferurilor, sa vedem ce o sa iasa pana la urma!

FORZA Steaua

dbd25.05.2007 21:38

Sa vedem ce face el... macar sa-l duca capul sa bage banii ca lumea...

cris26.05.2007 03:40
Sa vedem ce face el... macar sa-l duca capul sa bage banii ca lumea...

 

 

Si la ce folos baga bani daca nu ii plac jucatorii care au personalitate si ii vinde pe cei care se impotrivesc si sunt sigur ca nimeni cu un pic de creier si cu demnitate nu o sa faca echipa buna cu JJ.

vlad7526.05.2007 05:19

O sa postez de o mie de ori despre transferuri. Ca in anii trecuti, Steaua nu va mai face transferuri. Becali a inceput sa bage bani la Steaua doar pentru imagine. Acum capitalul sau de imagine a inceput sa scada drastic, ceea ce-l determina sa isi ia talpasita incet, incet. Spera la o calificare in CL pentru a mai lua un ban. Nu-l intereseaza decat banii la ora actuala, pentru ca din punct de vedere politic o ia in jos. Neaga, Vatca, Sekeley... nu vor veni la Steaua. Singurii jucatori care vor veni vor fi Litu, Simion... Orice jucator cu coloana vertebala va refuza Steaua atata timp cat se afla Becali in frunte. Cati dintre voi ati suporta sa fiti facuti circari sau sa se ia Ciobanul de frizura voastra?(vezi cazul Thereau). Din nefericire ne meritam soarta, atata timp cat l-am aclamat pe Cioban. Un dobitoc, care isi inchipuie ca poate conduce Romania nu va fi indeprtat de la Steaua niciodata! Acum este prea tarziu. N-ati vazut cum discuta el despre transferuri? "Virgile, suna-l pe Giovani...".

IONUTZ-CIPRIAN26.05.2007 06:05

La inceput nimeni nu stia de fapt fata lui Jiji FERNANDEL, noi credeam ca iubeste Steaua si ca baga banii in ea ca sa faca lumea fericita si sa fie mandru de ea, insa cu totii stim de fapt de ce a bagat el bani in echipa... cat despre transferuri, ma face sa rad, nu o sa faca nimic, si o sa ne descurcam cu ce avem!

korynna26.05.2007 08:24

Cred ca Neaga o sa vina sau cel putin sper, insa in niciun caz nu mi-i doresc pe Buga, Badoi sau Niculae(mai ales daca va fi dat la schimb cu Thereau). Alta data asteptam cu nerabdare transferurile... cred ca sezonul viitor o sa fim spulberati pe toate planurile daca o sa continuam asa... cat imi doresc sa ma insel...

Astristul26.05.2007 09:54

Parerea mea este ca Daniel Niculae si Cosmin Contra au sanse sa ajunga la Steaua din vara cam 10-20%. Mai mult nu. Sunt sigur ca asta e vreo diversiune. Sper totusi sa nu se faca rocada aia Bostina-Badoi (Bostina e un jucator tehnic). Se pare ca jucatorii tehnici nu mai au ce cauta in Ghencea (exceptie Dica). Si eu as vrea sa vina, Kerlon sau Basta din Serbia dar au o problema astia... NU SUNT ROMANI.

Ciobane, pleaca din Ghencea!

Stryker26.05.2007 11:08

Am auzit si eu de varianta unui schimb de jucatori: Cyril - D.Niculae... o mare tampenie, ceva de genul sa dai vrabia din mana pe cioara de pe gard...

 

Cat despre ceilalti de care s-a vorbit prin presa:

 

Badoi - e destul de bun + ca de felul sau e stelist.

Buga - nu cred ca poate ajuta echipa... cel mult rezerva...

Vatca - e mult sub Andrey + ca mai costa si 500.000, nu se merita decat ca optiunea a treia...

Contra - asta dupa parerea mea nu vrea sa vina si nici nu are ca cauta la Steaua!

Gurita - trebuia adus acum cativa ani cand era mai tanar... acum doar asa ca rezerva mai poate veni!

Szekely - are calitati, ar merita cumparat!

Belluschi - sa fim seriosi, pe asta River l-a cumparat cu 5,5 mil de euro(daca nu ma insel) de la Old Boys, va dati seama cat vor cere pe el + ca mai e dorit de alte cluburi mai mari din Europa... pura fictiune...

Basta - bun, dar prea scump pentru noi la 5 mil de euro!

 

Oricum pana una alta, noi in loc sa ne intarim aruncam pe fereastra cei mai buni jucatori pe care-i avem pe un motiv stupid... dar ma rog, Jiji face ce vrea acum la club si din nefericire se pare ca nu poate fi oprit...

 

P.S: Mare lucru, mare, daca se mai intoarce Neaga la noi...

robisteaua26.05.2007 11:48

De cand a plecat MM s-a rupt totul intre Steaua si jucatorii straini, pacat ca a plecat MM, acum Gigi face ce vrea din cel mai iubit club din Romania, isi bate joc de jucatori si vorbeste aiurea despre transferuri, sunt de aceeasi parere ca si Stryker mare lucru daca revine Neaga inapoi la Steaua!

Oradeanu26.05.2007 12:00
Chiar nu stie nimeni, nimic de Cernea?

Pleaca, ramane?

Pe Vatca eu nu prea am idee cum sa il caracterizez ca nu prea l-am urmarit, daca poate careva sa ma lamureasca si pe mine... Are fata de Steaua sau nu?

 

Mi-am amintit de portarul de la Vaslui, eu zic ca este destul de valoros si ar merita o echipa mai buna decat FC Vaslui .

Vatca a pornit de la F.C. Bihor unde a avut noroc cu forma slaba a lui Rotaru, debutand la meciul cu Steaua cand a luat trei boabe.

Parerea mea e ca Vatca e baiat bun dar oricat ar munci nu cred ca va putea ajunge la nivelul la care ar trebui pentru a putea apara la Seaua. Deocamdata a dat dovada, in ultimii doi ani, ca este un pic cam inconsecvent in evolutii.

Cat despre Oitzer nu mai am cuvinte, am epuizat si injuraturile. Sper ca ceea ce scrie Prosportu' de azi, cum ca Argaseala a zis ca deja pregateste locul 1 de anul viitor, sa fie adevarat si ce zice tembelul asta de patron sa fie "teatru"! fularultrasforzateaua forzateaua

w3bmaster26.05.2007 21:02

O sa incerc sa fiu realist si o sa sugerez cateva transferuri care se si pot realiza si care sunt si bune, desi logic nici unul nu va fi transferat:

 

Mijlocas stanga : Torje!

Portar : Haisan!

Fundas stanga coroborat cu mutarea lu P. Marin pe dreapta: Emegara!

Mijloc: Herea!

 

In atac daca sunt pastrati cei care sunt + Neaga, asta da echipa...

 

Dar bineinteles ca nu o sa se intample nimic din astea! :(

Tarpan paul27.05.2007 06:06

Si acuma un an de zile tot asa ati zis ca nu face nimic dar au dat rezultat schimbarile gladiatorilor, cumva nu este de ajuns cati bani s-au bagat in club? Noi am vrut un stadion cat mai bun si l-am avut! Am vrut in grupele UEFA am avut si asta, am vrut spectacol pe teren si am avut, am vrut imnul Stelei Scooter, am avut, acuma este randul sefilor sa faca si ei ceva sa vedem de ce sunt in stare si apoi sa vorbim daca este bine sau nu, nu ar trebui sa tragem concluzii pripite... sa vedem ce se poate face, daca nu intervenim noi galeria... sa speram ca se va schimba in bine... orice s-ar intampla in Ghencea eu raman cu inima! Trup ros-albastru... si chiar daca ar juca in Liga 3, tot ros-albastru raman!

 

Sa fim seriosi, cu Neaga ca nu face nimic... in Coreea nu a miscat nimic... Aliuta! Ogararu ar trebui adus si jucatori care au experienta; Cernea nu ar trebui sa plece! Este un bun portar...

Bravo Cernea!

martanu27.05.2007 06:39

Se pare ca transferurile din acest an vor sta sub deviza: "Oamenii lui MM out" + adusi inlocuitori ieftini. Ar fi interesant de stiut care sunt jucatorii de pe lista neagra a lui JJ.

 

Rica Neaga ar merita o noua sansa, insa cine stie ce mai poate face la ora asta.

fansteaua4627.05.2007 10:22
Ar fi interesant de stiut care sunt jucatorii de pe lista neagra a lui JJ.

 

 

Cine n-ar vrea? :mrgreen:

Bogdan4Steaua27.05.2007 19:46

Pornind de la ideea conform careia Becali face echipa si transferurile, acesta a declarat in aceasta seara pentru Sport.ro ca are o lista de 5 jucatori romani care au fost somati sa isi caute echipa. Nu stim exact decat un singur nume: Vasilica Cristocea(jucatorul nu a fost multumit de faptul ca i s-a marit contractul de la 60.000 la doar 80.000 euro, in conditiile in care jucatori gen Banel au primit 120.000 euro).

 

Daca e sa speculam pe marginea celorlalti patru, eu as veni cu urmatoarele nume:

 

Baciu

Stancu

Coman

Iacob sau Lovin

strezahuzum27.05.2007 20:24

Senzational, extraordinar, magnific. Luni va semna cu Steaua Gurita.

 

Imi lipsesc cuvintele pentru a-mi exprima incantarea la gandul ca Steaua a scapat de loserul ala de Thereau (22 de ani cu tatuaje si care mai era si francez) ca sa-l aduca in schimb pe vedeta de 34 de ani de la Farul, Guriitaa !!

 

Din surse confidentiale va informez ca Mourinho a suferit deja o cadere nervoasa la aflarea acestui transfer. Mourinho oferise deja 100 de milioane de euro plus Drogba si Terry, dar Gurita a zis ca nu se duce la litfele alea necredincioase! Iar Capello se gandeste serios sa-si dea demisia, pentru ca fara Gurita sansele Realului in urmatorul sezon sunt zero barat.

Bogdan4Steaua27.05.2007 22:27

Aparent si Bicfalvi este pe cale sa ajunga la Steaua.

«11819202122107»