FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«11112131415107»
boolq12.05.2007 09:52

Da... ca portari ar fi bine sa revina Hamutovski! Si Nae de la FC National mi-a placut in niste meciuri... la atacanti chiar mi-as dori o revenire a lui Neaga!

bodanelu12.05.2007 12:52
Le va face Gigi,dar la cererea lui Oli sau a lui Hagi.Nu crezi ca nu le face de capul lui ?

 

Da da... stiu cum e o discutie Gigi-Oli:

[Gigi] - Oli, il aduc pe baiatul asta?

[Oli] - Daca tu-l vrei nea Gigi, pai atunci adu-l!

 

 

Despre Vali Badoi nu pot spune decat ca e un fundas bun. Varsta in momentul actual nu mai conteaza. Priveste Milanul, are numai mosnegi, si tot mosnegi transfera. Ronaldo, Shevcenko, Ruud etc.

 

Niciodata nu o sa poti compara pe Ronaldo cu Vali badoi... e diferenta mare de valoare.

Plus ca milogul asta ne-a atacat de fiecare data cand a avut ocazia..

c.ronaldo1712.05.2007 12:55

Hai sa pastram proportiile bodanelule.

 

De atacat, este unul din singurii care nu i-am auzit sa fi facut asta.

bodanelu12.05.2007 12:58

Eu stiu ca ne-a atacat, semne obscene etc..

Virgil12.05.2007 18:55

Sa ne amintim si de faza cu MM, când i-a aruncat în fata,medalia acordata loser-ilor în Supercupa Romaniei. Dar de bun e bun, de ce sa nu o recunoastem. Si centreaza perfect.

c.ronaldo1712.05.2007 19:03

MM nu inseamna Steaua. Cum nici Becali nu inseamna Steaua.

Virgil12.05.2007 19:08

Asa crezi tu? Ma rog, oricum o reprezenta cu succes. MM.

c.ronaldo1712.05.2007 19:10

Nu mi se pare normal ca imaginea Stelei sa fie reprezentat de un singur om. Poate cel mult acel om sa fie un jucator de istorie.

 

D'acum sa nu veniti cu Gigel Coman. :D

weeezer13.05.2007 08:39

Conform GSP, Becali a anuntat ca din vara, Ricky Neaga va evolua din nou in culorile Stelei. Nu stiu ce ma face sa cred ca este o manevra pentru a-si mai recastiga credit in fata suporterilor. Transferul e excelent, dar cu o floare nu se face primavara, si sincer nu cred ca va ajunge sa mai aiba sustinerea de altadata. Lupu-si schimba parul, dar naravul ba!

bodanelu13.05.2007 08:59

Pai poti sa mai crezi ceva din ce zice Becali?

Dani200513.05.2007 09:24

Hai ca de adus poate il aduce(asa cum a zis)... dar ca va juca Elton meci de meci din turul campionatului viitor... mi-e greu sa cred! :neutral:

IONUTZ-CIPRIAN13.05.2007 09:53

Cand o sa-l vad pe Neaga in tricoul Stelei atunci o sa stiu sigur ca va juca, insa in vorba lui Jiji nu mai cred!!

JDERUL13.05.2007 10:09
da...ca portari ar fi bine sa revina Hamutovski sau si nae de la FC National mi-a placut in niste meciuri...la atacanti chiar mi-as dori o revenire a lui Neaga

 

Hamutovski da sunt de acord cu tine, dar Nae a mai fost la noi si, crede-ma, nu mai trebuie incercat. Nu trebuie lasat sa plece Andrey. Baiatul asta are stofa. Am fost portar si am pretentia ca am un pic de ochi.

stelist_4_ever9013.05.2007 10:30

ALBUTZ nu se pare cea mai buna solutie . Vatca e un fel de Carlos cu reflexe dar si cu multe gafe.

Flaviu9313.05.2007 11:12

Mai... eu cred ca nu o sa plece Elton pentru ca e un jucator valoros, are tehnica, viteza, sut etc. Ne-ar trebui inca un Elton ca mijlocas ofensiv pentru ca el nu poate dribla toti jucatorii.

 

Ne mai trebuie un brazilian cu care sa faca echipa si din 2-3 pase, 2-3 driblinguri sa ajunga la poarta si sa suteze. steagsahmic fularsteau2 fularultrasforzateaua

IONUTZ-CIPRIAN13.05.2007 11:20

Si sa dea si gol, ca degeaba dribleaza, suteaza si noi o luam pe coaja! :grin:

Tom_Jerry14.05.2007 07:00

Lotul pentru sezonul viitor ar trebui sa fie ceva de genul asta..

 

Gk : Cernea,Vatca/Haisan

 

DR : Marin, un fundas strain de valoare (1-1.5 milioane de euro minim)

DL : Nesu, Emeghara (e bun, o sa vina pentru 1-1.5 milioane)

daca : Goian, Ghionea, Radoi, Muresan (500.000 maxim)

 

MR : Nicolita, Croitoru, Szekely

ML : Cristocea, Ochirosii

MC : Paraschiv, Petre, Izvoranu (daca pleaca Lovin, cred ca tot in jur de 500.000 e)

 

AMC : Elton, Dica, Neaga (parca 800.000 era suma), Badea

FC : Iacob, Thereau, Jula/Gurita

 

Un sitem de joc 4-3-2-1

 

Jula, Szekely si Vatca vin la pachet pentru 1.5 milioane, iar Gurita ar veni gratis, Haisan probabil pe la 700.000

 

Afara : Saban, Stancu, Coman, Baciu, Bostina, Andrey, Lovin (ultimul daca pleaca)

 

Ar trebui sa luam pe ei undeva in jur de un milion.

 

In felul asta, cu 6 milioane de euro ne facem super echipa..Un lot de 25 de jucatori, toti de valoare..

 

Totul e sa bage si Gigi banii, ceea ce ma cam indoiesc..

alinush8914.05.2007 07:45
Mai... eu cred ca nu o sa plece Elton pentru ca e un jucator valoros, are tehnica, viteza, sut etc. Ne-ar trebui inca un Elton ca mijlocas ofensiv pentru ca el nu poate dribla toti jucatorii.

 

Ne mai trebuie un brazilian cu care sa faca echipa si din 2-3 pase, 2-3 driblinguri sa ajunga la poarta si sa suteze. steagsahmic fularsteau2 fularultrasforzateaua

 

 

:)... Un brazilian, sa faca 2-3 pase, sa ia mingea, sa dribleze si sa dea vreo 2 goluri:))

 

Pai daca ar fi asa simplu... nu trebuie sa ne bazam pe un singur jucator, ati vazut cum am jucat cand a lipsit Dica, cand Zenga zicea ca Dica este cel mai important jucator al Stelei, nimeni nu-l credea avand in vedeere ca erau si Mirel si Dorinel pe acolo. Dica nu a avut decat o accidentare, aceasta de acuma, si am vazut cu totii cum n-a jucat echipa fara el, deci nu e bine sa te bazezi pe un singur jucator.

Virgil14.05.2007 08:01

Bucuros de victoria cu Nationalul, Gigi Becali a anuntat prima lovitura a Stelei pe piata transferurilor. Rica Neaga vine sigur in Ghencea din Coreea. Antrenor va fi tot Olaroiu pe care Becali a decis sa-l pastreze si sezonul viitor impotriva vointei fanilor.

 

"Am vorbit cu Rica Neaga astazi si se poate considera ca este deja la Steaua", a declarat Gigi Becali.

 

Sursa : sport.ro

bodanelu14.05.2007 08:08

Pun pariu ca daca nu era conflictul cu fanii, Rica nu venea in Ghencea. El e un jucator foarte iubit la noi si astfel Jiji incearca sa-si mai recapete sustinerea.

Cat despre Oli, cum sa nu pastreze un antrenor care sta capra in fata lui?

Flow_ultras4ever14.05.2007 09:08

Imi e foarte frica ca o sa-l vanda pe Elton in vara dupa declaratile lui Oli conform carora trebuie sa schimbe sistemul de joc... si asta n-o sa se intample prea curand la Steaua... ganditi-va ca Oli are in cap numai mijlocasi la inchidere....

Bogdan4Steaua14.05.2007 09:14

Am mai spus-o si in alt topic: chestia cu sistemul de joc este doar o scuza penibila marca Oli, menita sa ascunda faptul ca Becali ii face echipa. In conditiile in care Elton joaca bine si ridica tribunele in picioare, trebuie sa aiba si omul o scuza pentru a nu-l baga in teren. Cred ca micutul brazilian ne va parasi din vara pentru ca si aseara s-a vazut ca nu ii convine statutul de rezerva.

 

A venit in Europa sa joace, nu sa il distreze pe Becali cate 15 minute pe meci.

Flow_ultras4ever14.05.2007 09:29

Ar fi un dezastru pentru adevaratii suporteri ai Stelei daca pleaca Elton! Este singurul jucator care aduce culoare in jocul nostru... eu sincer m-am saturat sa jucam la intamplare... nu-l mai suport pe Jiji si punct.

inches14.05.2007 10:20

Mai este si Dica, dar cind Dica este lovit, echipa este mai cam praf. Plus ca si Dica va pleca probabil! :(

weeezer14.05.2007 19:13

Din sezonul urmator, daca ne bazam strict pe transferurile promise, mi-as dori sa vad Steaua astfel:

 

------------------- Cernea ------------------

 

 

P. Marin ---- Goian ---- Ghionea ---- Nesu

 

-------------------- Radoi -------------------

 

---- Croitoru -------------------- Elton -----

 

--------------------- Dica --------------------

 

------- Neaga ---------------- Thereau -----

 

Ar exista solutii multiple, in functie de rezultat si felul in care curge jocul. Croitoru, Dica si Neaga fac excelent si faza defensiva. Chiar si Thereau. In cazul in care se va impune un al doilea inchizator, ar putea fi introdus Paraschiv in locul lui Croitoru (de exemplu), Neaga retras pe postul lui Croitoru, iar Dica avansat langa Thereau, cu Elton pe post de playmaker...

 

Am avea schimbari promitatoare pe banca, gen Iacob, Gurita, Ochirosii, Cristocea, Paraschiv, poate chiar si Nicolita pentru finalurile de meci... Desigur asta in cazul in care ne bazam strict pe promisiuni (ma repet). pentru ca daca ar veni si Herea, si inca un fundas lateral... ar fi ideal. Oricum consider ca in momentul in care avem tot lotul valid, suntem cea mai solida trupa din tara.

 

Intrebarea este: va juca, vreodata, Olaroiu cu un singur inchizator? Pentru ca din cate am vazut, chiar si la 2-0, 3-0, are tendinta de a baga un al treilea mijlocas la inchidere...

«11112131415107»