FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Vara 2007

«19899100101102107»
benny0122.08.2007 19:39

Eu il vreau in Ghencea pe Szekely de la Otelul si pe Stancu de la Urziceni.De Torje nu stiu ce sa zic,nu sunt foarte multumit,la fel cum nu sunt nici de Herea.

strezahuzum22.08.2007 20:04

Macar Surdu a venit cu ceva original fata de declaratiile standard ale fotbalistului roman. In loc sa declare ce mare stelist era el de mic, Surdu a zis ;

 

Venind aici, am indeplinit visul mamei mele, pe care am pierdut-o in urma cu cinci ani si care a fost o mare stelista

 

Semn bun. :biggrin:

Khalid22.08.2007 20:21

Cum necum, conducerea Stelei s-a asigurat pentru viitor. Alexandru Iacob, Bicfalvi, Ochirosii sunt jucatori care vor fi titulari fara drept de apel la Steaua in 2-3 ani, asta daca nu ii "paste" vreo accidentare:). B.Stancu este unul dintre preferatii mei, un jucator talentat, tanar care are experienta de Liga 1 si sper ca Adi Ilie e cu ochii pe el :D. La Torje nu cred ca are rost sa ne gandim pentru ca Iancu tine cu dintii de el, Deac a facut o partida buna ieri, insa in Liga 1 nu stiu daca are un meci de la cap la coada.

 

P.S: Ar fi trebuit sa insistam mai mult pe pista Mardare, un fundas care tine in picioare apararea vasluienilor si a nationalei de tineret.

bodanelu23.08.2007 13:43
@benny01 Danciu a fost crescut de spurcati, apoi l-am luat noi de la ei, le-a dat Danciu o caruta de goluri(in fiecare derby in care i-a prins le-a bagat macar o boaba), apoi marele antrenor Piturca a renuntat la el si acesta s-a dus DIN NOU la spurcati. Danciu nu a fost crescut de noi.

ai uitat ca noi l-am luat de la turci. s-a transferat de la spurkys la turci, unde n-a dat randament, a venit la noi si le-a bagat mortu-n casa la dinamovisti de fiecare data.

 

Bai cand scapam si noi de talentele astea :

 

Cernea,Baciu,G.Coman,Gurita,Lovin ?

 

G. Coman e pa! s-a dus la U Cluj

 

Macar Surdu a venit cu ceva original fata de declaratiile standard ale fotbalistului roman. In loc sa declare ce mare stelist era el de mic, Surdu a zis ;

Semn bun. :biggrin:

 

da, macar e orginal. m-am saturat sa tot aud ca sunt stelisti de mici :)

cristi_mold23.08.2007 16:12

Am scapat de Gigel Coman fratilor. S-a dus. steagro :biggrin: :biggrin:

 

Despre turcul ala, Arda nu se spunea ca il vrea Steaua. Cred ca ar fi fost bine sa vina, pentru ca a jucat destul de bine aseara

c.ronaldo1723.08.2007 17:59

Am scapat de Jijel Coman, vine Minca.

Mihai Minca: "M-am inteles cu Buzaul, dar voi fi jucatorul Stelei"

 

Inca un rapidist va ajunge in curtea Stelei. Dupa Badoi si Rada, Mihai Minca intra in regatul lui Hagi, cu escala la Buzau. Portarul Rapidului s-a inteles cu Gloria, dar in acte va fi jucatorul Stelei. Rapidul va primi in schimbul jucatorului 150 de mii de euro.

 

"M-am inteles cu cei de la Buzau, dar in acte voi fi jucatorul Stelei. Practic, voi fi imprumutat la Gloria Buzau. Vineri voi semna contractul. Am acceptat o intelegere pe patru ani, dar cu clauza de reziliere", a declarat Minca pentru Mediafax.

 

Sursa: Sport.Ro

 

Petardele daca nu isi gasesc echipa ajung la Steaua.

Wally23.08.2007 18:24

Da' ce suntem noi? Casa de adoptie? Hai sa-i luam si pe Fernandez, Aliuta, Fl. Petre!

benny0123.08.2007 18:57

Dupa parerea mea Minca nu are fata nici de Buzau,da mite de Steaua.Doamne ce afaceri poate sa faca Gigi,cu jucatori pe care Rapid i are la gunoi,Steaua i achizitioneaza...Ma mir ca a renuntat intr-un final la Buga!

alexynho23.08.2007 19:01

Minca ???? ... mama ce super-goalkeeper a achizitionat Steaua ... va dati seama, Gianluigi Buffon a spus : "Credeam ca sunt cel mai bun portar , dar l-am vazut pe Minca , si mi-am schimbat parerea" .... ce pana mea , luam toti expiratii ? ... asta nu e bun deloc ... cu Rada si Badoi ne scoatem noi intr-un fel ... dar asta va ingropa Buzaul :(

JDERUL23.08.2007 19:07

Sa mai zica Hagi ca nu i-a adus ,,jucatori"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zoofil nenorocit.Facea-i-ar tac-su chemare!

La parastasul lui promit sa fac prima betzie din ultimii 30 de ani !

cristi_mold23.08.2007 19:10

Stati mai fratilor ca merge la Buzau baiatu. Si daca face meciuri bune acolo nu vad de ce nu ar putea lustrui banca la Steaua.

 

Dar stiti ca ma distreaza. Andrey este aruncat ca o masea stricata, iar Minca este cumparat. Gigi face afaceri de te doare mintea

strezahuzum23.08.2007 19:17
Facea-i-ar tac-su chemare!

La parastasul lui promit sa fac prima betzie din ultimii 30 de ani !

 

Eu am baut azi doua beri puse la racoare de 2 saptamani de cand miroseam ca ne paraseste marele Gigel Coman. Sampania e pusa bine, in ziua cand GG se va duce la unicul sau superior, Dumnezeu, o beau fara pahar, direct din sticla, asa o sa ma bucur.

cristi_mold23.08.2007 19:40
Eu am baut azi doua beri puse la racoare de 2 saptamani de cand miroseam ca ne paraseste marele Gigel Coman. Sampania e pusa bine, in ziua cand GG se va duce la unicul sau superior, Dumnezeu, o beau fara pahar, direct din sticla, asa o sa ma bucur.

 

Io am un vin de prin '70, '70 si ceva. Si am zis ca il pastrez pentru o ocazie speciala. Ghiciti care ii aia?:))

**alex**23.08.2007 21:11

Calmati-va!

 

"Nu a semnat nimic cu Steaua. Nu știu de unde a apãrut aceastã informație. Poate va ajunge cândva sã joace în Ghencea, dar asta e altceva", a declarat managerul Stelei, Adrian Ilie, pentru ProSport.

MadFroG23.08.2007 23:53

Minca sa ramana la milogi

 

E bine ca am scapat de o umplutura(Gigel) , problema e ca aducem alta (Minca)

-=Danny=-24.08.2007 07:25

Zisase Becali pe la nu stiu ce emisiune ( care nu am vazut-o din pacate !! ) ca daca se va califica Hagi cu Steaua in grupe , o sa ii mai audca un jucator ...... cred ca e Camus :rolleyes:

Alex_9124.08.2007 11:38

Crezi sau visezi ca va veni Camus la Steaua Becali nu mai cumpara nicun jucator pentru ca chiar el a spus ca a bagat o multime de banii in jucatori .. fularsteaua2

inches24.08.2007 12:10

Plus ca mai nou, Camus este vizat de PSG.

endemic24.08.2007 12:42

"daca se caaaalifica steeaaaaua eo o sa-i aduc in iarna, eo lu Hagi aici la echipa mea sub comanda mea jucatori adevarati de 10-15 milioane de euro de la miiine din buzunar(buzunarul umplut de champion's league) cu care saaaa iesim in europa si care or sa viiina la steeaua si-o sa semneze fara se se uite in contract, multumiti doar cu cu ideea ca sunt razboincii mei si o sa le placa aici intre manevrele lui Radoi"

 

hai s-o vad si pe asta. desi m-as multimi cu o explicatie pentru plecarea lu therreau si Protasov inapoi in loc de reverii schizofrenice despre jucatori-fantoma de 15 milioane de euro care alearga disperati spre Gigi si-l roaga frumos sa-i primeasca in echipa.

Cristocea_24.08.2007 22:22

Bogdan Stancu la Steaua?

 

Sursa: GSP

alexynho25.08.2007 05:21

@ Cristocea

 

Sincer , mi-as dori ca pustiul ala sa ajunga la Steaua , insa , daca ar ajunge aici , cred ca s-ar pierde ... avem prea multi jucatori pentru ofensiva , si s-ar pierde un talent real ...

 

 

@ Danny

 

Tu il vrei pe Camus ? .. dar l-ai vazut jucand ? ... acum , sa-l vezi tu sa joace , nu filmulete pe youtube ... pentru ca eu nu l-am vazut , dar se trateaza de parca este noul Zidane !! ... cand o sa il vad , atunci imi pot da o parere despre el .

Ciprians25.08.2007 07:05

Deja 7 atacanti. Parerea mea e ca se pregateste debarcarea lui Iacob sau mai rau a lui Neaga. Nu cred ca are vreo logica sa tii 7 atacanti in lot.

alexynho25.08.2007 07:48

@ Ciprians

 

1. Badea

2. Iacob

3. Neaga

4. Zaharia

 

si un 5. Dica , desi nu este varf pur sange ... de unde 7 ? :unsure:

Cristocea_25.08.2007 08:04

Sper sa ii luam pe Bogan Stancu, ganditiva daca nu revine Badea si Iacob? Trebuie sa ne bazam in continuare pe Zaharia?

c.ronaldo1725.08.2007 08:05

@alexynho

 

6.Surdu

7.Stancu(?)

«19899100101102107»