Si la bine si al greu, Steaua noi te iubim>bateti la Bistrita
Si la bine si al greu, Steaua noi te iubim>bateti la Bistrita
Meci destul de greu, nu vreau sa ma arunc in pronosticuri dar eu cred ca si eu egal scos e bun avand in vedere ca Bistrita chiar joaca ceva fotbal si tind sa cred ca asta e un avantaj, noi ne-am incurcat cu echipe mici care traiesc pt a bate "granzii bucurestiului"...acum..sa vedem...mai sunt cateva zeci de minute pana le meci..."ne auzim" la pauza! Sper sa fie de bine ![]()
@alice4steauaBUC
Mai exact pentru cine ar fi bun si un egal? Ca pentru Steaua cu siguranta nu!
Echipa pe care o trimite Oli in teren:
---------------------Andrey----------------------------
Stancu-------Goian-------------E.Baciu------------P. Marin
--------Nicolita-----Paraschiv------Radoi----------
---------------------Elton-----------------------------
--------------Badea---------Iacob----------------------
Din fericire lipseste G. Coman (oricum nu imi fac prea multe griji, va intra pe parcurs). Totusi iar jucam cu doi inchizatori...
Oli, scoate-l pe Iacob si baga-l pe Gigel Coman. Ce se intampla cu Iacob, pur si simplu joaca mai slab decat ar fi facut-o un simplu om de pe strada.
Ce Gigel ca ala e ofensiv, cred ca il baga pe Lovin :lol:
Dupa pauza (adica incepand cu minutul 46!!!, nu 85) vreau sa ii vad in teren pe Croitoru si Ochirosii...
Am vrut sa scriu si a treia schimbare dar la ce "ofensivi" avem pe banca, nu am reusit sa ma hotarasc la unul singur :evil:
PENIBIL. Domnule Olaroiu demisia! Am castigat meciul cu Rapid datorita daruintei lui Vali Badea si Ochirosii. NU am castigat meciul din Giulesti datorita lui Oli. Si nu se mai poate asa sa traim din daruinta. Este 2-0 la Bistrita si locul 2 este departe. Oli DEMISIA ! Nu mai merge !
Vai de capu tau Olaroiule du-te ia-o pe [...] si aruncati-va in cel mai apropiat rau si inecati-va. Asa ceva nu se poate.... ne bat si echipele gen Bistrita. Hai ca avem sanse la locul 6 daca jucam asa.
Du-te cu tot cu familia ta si cu tot cu epavele pe care le bagi in teren.
[...]
Controleaza-ti limbajul. Moderatorii
Cat sa mai INDURAM? N-am cuvinte...capul plecat in fata CFR-ului..ei merita Champions League.
NOI nu..Bafta!
REZULTAT FINAL: Gloria 2-0 Steaua
DEMISIA
DEMISIA
DEMISIA
DEMISIA
DEMISIA
DEMISIA
DEMISIA
DEMISIA
DEMISIA
Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, a batut Steaua!?!?!?!?! Asta e rasplata pentru "bunele transferuri "ale "marelui" specialist MM ,vai de capul lui. Adevarul ca e si merituil lui Oli, care e cel mai dintre cei mai buni antrenori, nu mai zic de jucatori.
CE MAI E DE SPUS, AM MAI SPUS: CU ACEASTA ECHIPA MANAGERIALA SI CU ACESTI JUCATORI NICI UEFA NU PRINDEM!
Mai tineti minte sloganul ala cu OLA-ROIU?!!..Eu o sa-l reamintesc tot mai des...OLA-ROIU!
Deci...
-Momentan suntem la 8 puncte de ocupanta locului 2, de lider nici nu ma pomenesc...
-Echipa care tocmai ne-a batut este la doar un punct in spatele nostru...
-Raped e la egalitate de puncte cu noi, dar cu un meci in minus...
La sfarsitul sezonului clasamentul este foarte probabil sa arate in felul urmator:
1. spurcatii
2. chefere-ul
3. jiulestenii
4. gloria
5. Steaua
Nu mai pomenesc de faptul ca vine tare din spate Vasluiul...
Desi am vazut cu totii ultima declaratie a lui Gigi, eu una ma indoiesc, ca se va intampla asa...
Probabil mai trebuie sa ne chinuim cu antrenorul (?!) asta pana la finele sezonului...
Inca nu e tarziu pentru curatenia de primavara...
Degeaba .. atat timp cat un oier si caainii lui tund oile doar ca sa fie tunse ..
Om fi blestemati!? Pentru ca eu unul nu-mi pot explica nimic. Ce se intampla cu baietii nostri? Am ajuns ciuca batailor! Daca ar fi numai dupa retur, am fi o candidata serioasa la retrogradare. CL!? Hai sa fim seriosi.
Olaroiule, Memeule plecati mai oameni buni. Lasati clubul asta in pace. Atat ati putut. Drumul vostru in fruntea Stelei s-a incheiat!
Despre meci ... se poate scrie.
Cei de la Kanal D vad ca au anuntat ca Oli nu se va prezenta la conferinta de presa,urmand sa plece direct acasa.
Nu mai stie ce scuze sa foloseasca? Nu are atata sange in instalatie sa vina sa spuna ca a sosit timpul sa ne lase in durerea noastra?
Sa vedem in orele ce vor urma daca finalmente ne va lasa si isi va vedea de drumul sau separat de al nostru.
Cele doua ziare "mari",GSP si Prosport momentan se contrazic singure.
@I.N.Money
Nu neaparat... pentru ca in declaratia lui Gigi care apare pe GSP, nu se specifica momentul in care Olaroiu isi va da demisia...
De ce aceeasi echipa a jucat bine sub Zenga si Protasov, iar acum nu mai joaca nimic??? Raspuns: Olaroiu.
In lot avem 11 mijlocasi si doar 3 atacanti,dupa plecarea lui Oprita.
Nu sunt genul care sa ma enervez repede cand vine vorba de esecurile Stelei... cine mi-a vazut post-urile stie asta. Intotdeauna am afirmat ca esti un adevarat suporter atunci cand echipa da de greu! Si continui sa sustin asta pana la moarte!
Cu permisiunea voastra, insa, da-ti-mi voie sa cer si eu demisia antrenorului! Nu se mai poate asa! Si o fac acum pentru ca m-a scos din minti imaginea marelui antrenor Olaroiu (un antrenor de talie europeana!) cand Bistrita conducea cu 2-0. Era resemnat. Pot sa accept asta (mai ales daca se gandea cum sa-si anunte demisia!). Dar nu pot suporta ca imaginea Stelei sa fie asociata de un antrenor, care atunci cand echipa lui e bulversata si condusa, sa stea cu curu' pe banca, sa se scobeasca in nas si sa faca bilutze din muci! Nu stiu cati ati vazut faza asta dar e... antologica! Rusine, Oli! Nici Jiji nu e asa nemanierat!
Cat despre baieti... ce sa zic?... capu'-n pamant! Strangeti din dinti si luptati pana la sange!
Mai "fratilor"...ce e cu echipa asta? Ce e cu jucatorii astia? Ce e cu Memenegerul asta de tot...[...]? Ce cu antrnorul asta de locurile 3-4?(ce rau imi pare ca am avut dreptate cand il citam pe Iancu: ca Olaroiu e antrenor de locurile 3-4). Ce e cu transferurile astea? Cine e Andrey, cati bani si-a tras MM de pe el? I-au priit plimbarile in Brazilia?
IN MOMENTUL DE FATA Steaua A DEVENIT O MARE VARZA DEGERATA, MAREA ECHIPA CARE NE-A FACUT DE [..] IN Champions League SE FACE DE RAS SI-N CAMPIONAT...PACAT PENTRU CE A REPREZENTA Steaua INAINTE DE A VENI ACEST STAFF CARE O CONDUCE. AM FOST STELIST, DAR DE CAND AM VAZUT CE FEL DE OAMENI AU VENIT SA O CONDUCA , M-AM LASAT LA MANA MEA...TIN CU ECHIPA CARE VREA SI JOACA FOTBAL.
Ar fi de remarcat inca un lucru. Am avut o posesie zdrobitoare, dar scorul a fost 2-0. Am jucat prost in aparare, ca de fiecare data. Avem in lot cativa jucatori care nu-s de Steaua, si aici ma refer la:
-Andrey
-Coman
-Baciu
-Lovin
-Stancu
-Bostina
-Si mai nou, Iacob
Pur si simplu azi Victoras a prins cel mai prost meci al sau de cand joaca fotbal. A gresit prin minutul 40 aproximativ o preluare simpla, care puteam so preiau si eu, sau oricine.
Asteptam sa treaca secundele si sa apara o stire cu demisia lui Oli.
@c.ronaldo17
Nu-i asa ca trec greu secundele?
Eu le-as mai da o sansa unora din jucatorii pe care i-ai mentionat tu... Dar sub comanda unui ANTRENOR de fotbal...