Meciul din etapa a 26-a a Ligii 1 ne scoate in cale incomoda echipa Gloria Bistrita.
Dupa esecul cu Dinamo, este nevoie de o victorie impotriva Gloriei, echipa care a reusit pana acum un sezon admirabil.
Privind meciurile din sezonul trecut ne dam seama ca nu vom avea un meci usor,jucatorii antrenati de Sabau smulgandu-ne 6 puncte din 6 posibile, fiind singura echipa care a reusit acest lucru in fosta editie de campionat.
In tur am castigat cu 2-1, dar Gloria, exceptand ultimul rezultat(3-2), este o echipa pe val.
Avem o singura alternativa: victoria!
Meciul va avea loc sambata, 14 aprilie, incepand cu ora 15:30.
Transmis de: Kanal D
