FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gloria Bistrita - Steaua 2-0 (1-0)

«1567»
scream3r15.04.2007 23:59

Sa bati drumu pana la Bistrita cu microbuz propriu , o gramada de bani cheltuiti/persoana (1 mil), plecat de noaptea pe drumuri si cand ajungi acolo sa nu intri la meci din cauza ca niciunu din conducerea Stelei nu s-a ocupat sa rezerve macar un sector pt suporterii din Bucuresti (biletele ni le-am fi platit din banii nostri) .

grizonatu16.04.2007 00:33

Dupa acest meci pierdut am inceput sa ma gandesc daca vom juca in toamna. Toata lumea ii vrea capul lui Oli. Poate au dreptate, poate nu. Poate si jucatorii au o vina. Imi aduc aminte o faza din meciul cu Dinamo in care Elton era inconjurat de 4(patru) ciini si nimeni nu a venit sa-l ajute. Nu este posibil asa ceva. Gigi spunea ca, ciini ataca in haita, noi nu venim la combinatii sau sa ajutam un jucator care ataca. Ceva trebuie schimbat si din doua una: ori Oli nu stie sa antreneze ori jucatorii nu stiu sa joace fotbal. Ori poate amindoua.

 

HAI Steaua.

Bogdan4Steaua16.04.2007 10:48

Este responsabil pentru tactica imprimata echipei, pentru faptul ca tine in teren niste jucatori care nu joaca nimic(Stancu, Bostina, Lovin, Iacob, Nicolita), pentru faptul ca joaca mereu cu doi inchizatori, pentru faptul ca nu are tupeul sa joace cu tineri gen Ochirosii, pentru faptul ca jucatorii care au fost adusi la insistentele lui(in nici un caz ale lui Meme) - Coman, Stancu si Ov. Petre s-au dovedit(cel putin primii doi) a fi esecuri totale.

c.ronaldo1716.04.2007 11:48

Si vrea sa se desparta si de Croitoru. Dintre fostul vasluian si Oli, il aleg pe jucator.

Bogdan4Steaua16.04.2007 11:55

Aproape oricine l-ar alege pe Marius in detrimentul lui Oli.

CREIERU7816.04.2007 13:05

TOATA LUMEA s-a saturat de Oli trompeta !!! fularultras

Hassan16.04.2007 13:05

Oli chiar trebuie sa plece. Face greseli stupefiante la alcatuirea primului 11, pe care le repeta obsesiv. Bun, a schimbat sistemul in 4-3-1-2, insa nu mai tin minte ultimul joc in care sa nu avem DOI mijlocasi defensivi titulari in linia de 3. Lovin, Paraschiv, Radoi, Ov.Petre(cand nu era accidentat). Insista pe mortul de Bostina, desi nu mai joaca nimic de la meciul cu Otelul, si lui Ochirosii ii frig talpile sa fie titular. Insista cu Banel Nicolita fundas dreapta, o MARE greseala. Fundasii au si ei, ca si portarii, o scoala a lor. In care intra deposedarea, intrarea prin alunecare, tatonarea si incomodarea adversarului, degajarile atunci cand e cazul, si ignorarea mirajului ofensivei. Banel nu stie nici una din aceste lectii ELEMENTARE pentru orice fundas, lateral sau central. Pleaca foarte des in ofensiva, unde fuge ca apucatul si incearca sa dribleze. Are un marcaj mai mult decat larg la omul din zona lui. Postul lui, repet pentru a 10a mia oara, este MIJLOCAS DREAPTA. Nu are ce cauta in aparare. Daca nu este in forma, pune-l pe banca Oli, dar nu ne face prastie apararea, proasta asa cum e ea acum. Credeam ca s-a schimbat ceva in meciul cu Bistrita, insa m-am inselat. Banel pornea la mijloc. Insa, dupa schimbarea dezastrului Stancu, in loc sa ia un alt fundas lateral veritabil (Saban), ghiciti cine a devenit, din nou, fundas dreapta! Banel! Si, evident, pe partea lui s-a intamplat incidentul de la golul 2 al bistritei, cand Goian a fost singur singurel si l-a faultat pe ala. Unde era Banel la dublaj? Probabil plecat dupa seminte. Cu Elton ce face?! Are coordonator de joc brazilian, adus sa stea in spatele varfurilor...si ce daca?! Nu mai nene el il izoleaza in banda si il pune sa faca schimb cu Banel din cand in cand. Desi a schimbat sistemul, el tot ca-n 4-4-2 joaca...Sa nu mai vorbim de incapatanarea lui proverbiala, nedandu-le nici o sansa la doi jucatori buni, zic eu, Saban si Marius Croitoru. Nu se mai poate asa ceva...trebuie sa plece!

EDIT: Am uitat ceva, este un antrenor dezastruos la schimbari. Le nimereste o data, de doua ori pe SEZON, asta incluzand si meciurile din campionat si meciurile din cupele europene. Asta cand alti antrenori fac schimbari inspirate la 1-2 meciuri. Exemple exista cu carul, boro fiind cel mai important si cel mai dureros. A ajuns Gigi sa ii sufle schimbari de bun simt...no comment...

Prodigy_andrey16.04.2007 19:20

Oare unde ajungem cu Oli !

weeezer21.04.2007 17:07

Ca sa vedem cine ne-a batut pe noi... Bistrita tocmai a furat-o de la retrogradata FC Arges cu 2-0.

Bogdan4Steaua21.04.2007 17:13

A comis-o Albut la primul gol. Sa fie oare o un meci cu iz de blat? Daca Albut a fost partas, nu mi-l doresc la Steaua!

«1567»