Oli chiar trebuie sa plece. Face greseli stupefiante la alcatuirea primului 11, pe care le repeta obsesiv. Bun, a schimbat sistemul in 4-3-1-2, insa nu mai tin minte ultimul joc in care sa nu avem DOI mijlocasi defensivi titulari in linia de 3. Lovin, Paraschiv, Radoi, Ov.Petre(cand nu era accidentat). Insista pe mortul de Bostina, desi nu mai joaca nimic de la meciul cu Otelul, si lui Ochirosii ii frig talpile sa fie titular. Insista cu Banel Nicolita fundas dreapta, o MARE greseala. Fundasii au si ei, ca si portarii, o scoala a lor. In care intra deposedarea, intrarea prin alunecare, tatonarea si incomodarea adversarului, degajarile atunci cand e cazul, si ignorarea mirajului ofensivei. Banel nu stie nici una din aceste lectii ELEMENTARE pentru orice fundas, lateral sau central. Pleaca foarte des in ofensiva, unde fuge ca apucatul si incearca sa dribleze. Are un marcaj mai mult decat larg la omul din zona lui. Postul lui, repet pentru a 10a mia oara, este MIJLOCAS DREAPTA. Nu are ce cauta in aparare. Daca nu este in forma, pune-l pe banca Oli, dar nu ne face prastie apararea, proasta asa cum e ea acum. Credeam ca s-a schimbat ceva in meciul cu Bistrita, insa m-am inselat. Banel pornea la mijloc. Insa, dupa schimbarea dezastrului Stancu, in loc sa ia un alt fundas lateral veritabil (Saban), ghiciti cine a devenit, din nou, fundas dreapta! Banel! Si, evident, pe partea lui s-a intamplat incidentul de la golul 2 al bistritei, cand Goian a fost singur singurel si l-a faultat pe ala. Unde era Banel la dublaj? Probabil plecat dupa seminte. Cu Elton ce face?! Are coordonator de joc brazilian, adus sa stea in spatele varfurilor...si ce daca?! Nu mai nene el il izoleaza in banda si il pune sa faca schimb cu Banel din cand in cand. Desi a schimbat sistemul, el tot ca-n 4-4-2 joaca...Sa nu mai vorbim de incapatanarea lui proverbiala, nedandu-le nici o sansa la doi jucatori buni, zic eu, Saban si Marius Croitoru. Nu se mai poate asa ceva...trebuie sa plece!
EDIT: Am uitat ceva, este un antrenor dezastruos la schimbari. Le nimereste o data, de doua ori pe SEZON, asta incluzand si meciurile din campionat si meciurile din cupele europene. Asta cand alti antrenori fac schimbari inspirate la 1-2 meciuri. Exemple exista cu carul, boro fiind cel mai important si cel mai dureros. A ajuns Gigi sa ii sufle schimbari de bun simt...no comment...