E clar ca Steaua e în corzi de la începutul returului. Cu exceptia primei etape în care a învins Timisoara.
Vina, desi colectiva (patron+conducere executiva+conducere tehnica), se datoreaza în cea mai mare parte lui Oli.
Care joaca fara exceptie aceeasi partitura.
Care nu stie sa schimbe registrul tactic. Asta doar în cazul în care i-a învatat sa joace si altceva.
Oli si-a aratat de mult limitele, iar patronul ar fi trebuit sa recurga la solutia de urgenta si sa-l înlocuiasca. Cu oricine. Poate cu Dumitru Dumitriu, poate cu altii. Dar trebuia sa-l schimbe.
Creierul lui Oli se afla în colaps. Oli nu mai poate sa judece cu mintea lui.
Un manager adevarat ar fi aruncat "prosopul în mijlocul ringului" si l-ar fi abandonat.
La sfârsitul meciulu in timp ce MM plângea ca o virgina violata, pe banca de rezerve, pe care nu a parasit-o foarte mult timp, Oli râdea ca proasta în p...
Steaua îsi merita soarta. Nu si suporterii ei,care la începutul campionatului si în pauza de iarna, cereau insistent întariri.
Suntem momentan pe locul 3. Dupa ce Rapidul îsi va juca meciul din aceasta etapa, vom fi probabil pe 4. Coborârea continua în ritm ametitor.
