FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 2 - 4 (0 - 3)

«167891016»
cody06.04.2007 15:26

De abia astept coregrafia magica... am auzit ca e supriza. Am vorbit cu cineva din Roster si va fi o coregrafie marfa!!!

 

Forza Steaua !!!

 

Trup si Suflet alaturi de Steaua!

greco06.04.2007 15:46

Vedeti ca exista si un pic de adevar... au ceva bilete in partea noastra de Peluza Sud, pregatiti-va sa-i dati in gura oricarui spurcat care se manifesta in zona noastra.

axl2306.04.2007 15:51

Mda, si Turcu vorbeste acum la TvSport cum ca ar avea alea 5000 bilete fantoma, cica vor fi in jur de 6000 de dinam.ovisti.(later edit: nu va lasati, ha?)

 

@greco, cum ramane cu instigarea la violenta de care te lepadai mai acum cateva luni?

greco06.04.2007 15:55

Violenta nu e buna ! Nu o sa ma apuc eu sa-i caut pe strazi sau sa-i provoc, dar cine se poate abtine daca te trezesti cu unul care latra langa tine? Il dai afara intr-un mod sau altul, nu?

axl2306.04.2007 15:58

@greco, fara nicio intentie malitioasa, spune-mi, te rog, ce varsta ai?

nu voi continua discutia despre violenta.

 

 

Iata ca si Borcea confirma existenta acestor bilete.

Ca solutie propune sa se joace fara spectatori sau sa se aloce suporterilor dinam.ovisti sectorul respectiv. Bravo, frate, prea tare.

Bogdan4Steaua06.04.2007 16:12

Da, l-am auzit si eu pe Borcea. Omul facea pe prostul si propunea solutii penibile.

 

Recapituland, cofetarii au:

 

1224 bilete - la sectorul alocat acestora

814 bilete - la Tribuna I

 

Ar mai putea exista un surplus de bilete in posesia lor, probabil la Peluza Sud si acelea. Sper ca persoanele responsabile sa ia masuri.

xenophobia06.04.2007 16:15

Nu trebuie sa va panicati degeaba..dintr-odata a dat barbatia in caini?? In anii trecuti veneau pe camp murati la cur..bucuria lor ca erau incurajati de jandarmi! Oricum vine Pastele si poate-o fi vreun pact ceva, nu?

cisco06.04.2007 16:34

Cei 5000 de dinamovisti care vor veni in Ghencea..ne-au pregatit o surpriza se lauda ei.... oare ce va fi ? :roll:

bodanelu06.04.2007 17:11

am reusit sa citesc si eu reply-urile la articolul dedicat biletelor (ca sunt numai injuraturi pe acolo), si toti zic ca au bilete in sectoarele 36 si 37, care eu stiu ca sunt exact in tarcul rezervat oaspetilor.

***alex***06.04.2007 17:16

Da, 36 si 37 sunt sectoarele rezervate dinamovistilor.

 

Daca au bilete si in alte sectoare vor fi raspanditi, nu vor sta compact si nu stiu cati dintre ei vor avea curajul sa strige pro-Dinamo.

dbd06.04.2007 17:18

@greco

Exact cum ziceai ... au ceva bilete...noi am luat-o prea in gluma...dar o sa ne trezim cu mai mult decat de asteptam pe stadion....o sa fie destui...sa fiti uniti bafta!

silvian8706.04.2007 18:27
De abia astept coregrafia magica... am auzit ca e supriza. Am vorbit cu cineva din Roster si va fi o coregrafie marfa!!!

 

"Roosters",te rog frumos :P

boytza9206.04.2007 18:39

Cat costa un bilet la Peluza 1? Dar la Tribuna a 2-a?

axl2306.04.2007 19:09

Intra pe site-ul dinamovistilor si vezi acolo. Imi pare ca dau si gratis.

skylo06.04.2007 22:02

Azi fac 22 de ani :) cu un an mai mare decat Elton :))).Sper sa dea cel putin un gol de ziua noastra si Steaua sa ii umileasca pe spurcati... ce cadou marfa ar fi.

 

Pronostic : 3-0 sau 3-1

 

Daca ii batem pe gropari avem sanse la titlu :D

chupa06.04.2007 22:58

Frate ce tot postati aici..toti au zis si MM si Argaseala si colonelul ca nu vor intra mai mult de 1224 al 1225-lea va sta afara ..asta clar cu 1000 de jandarmi + ca le-au zis sa nu vina in grupuri la stadion sa creeze alte prostii..din ce am auzit de la unii ca Elias ar fi zis lasa ma ce zic ei ca intram toti cu forta auzi..adica toti abereaza oricati ar fi PELUZA MAGICA va triumfa :D la fel si echipa HAI Steaua!

fansteaua4606.04.2007 23:50

Liderii peluzelor Sud din galeriile Stelei, respectiv lui Dinamo, iau in calcul posibilitatea de a merge impreuna la stadion, maine, cu ocazia marelui derby dintre cele doua rivale. Ideea este prezentata de suporteri ca o masura comuna de protest impotriva abuzurilor jandarmilor si, in general, a fortelor de ordine, impotriva suporterilor.

 

Daca va fi pusa in practica, ideea este cu atit mai mult de apreciat, in conditiile in care cele doua galerii au fost intr-un adevarat razboi rece in ultimele zile, dupa ce fanii dinamovisti au anuntat ca au intrat in posesia a 5.000 de bilete, lucru care le va permite sa intre pe Ghencea intr-un numar mult mai mare decit ar fi prevazut acordul dintre cluburi.

 

Am emotii cit pentru un an de zile ... presimt ca vom bate cu 3-1 ... HAI Steaua !

martanu07.04.2007 01:50

Nu conteaza cati caini intra...ca oricum nu se vor auzi :lol: Doar sa nu se ajunga la incidente si la suspendarea terenului.....in rest...

 

VICTORIE Steaua!!!!!

stefan95_eu07.04.2007 05:12

Sa dea Domnul ca meciul Steaua-Dinamo sa fie castigat de Steaua. :D Steaua CAMPIOANA. :lol:

c.ronaldo1707.04.2007 05:26

Astept aceste meciuri cu Dinamo de cand ma stiu. Niciodata nu m-am bucurat ca la o victorie cu spurcatii.

 

Avand in vedere subtirimea lotului nostru, cu tot cu ajutorul lui Lubos(de acum prietenul nostru), cred ca o victorie cu Dinamo, ne-ar face sa ne gandim mult mai serios la titlu.

 

CFR a invins aseara pe Craiova cu 1-0, si momentan sunt la doar 6 puncte de Dinamo, dupa ce in iarna ei erau la 16 puncte.

 

Spre 24 !!! :)

stelist_4_ever9007.04.2007 07:16

MESAJ DE PE DINAMOPROSTIA!

 

"biletu meu e dubios nu scrie data nu scrie ora nu scrie rand nici sector e luat cu legitimatia dela Dinamo,nu e panica nu? mai are cineva asa?nu scrie nici pret nici gratuit uite imagehosting.com/show.php/438736_bilet.jpg.html "

 

 

Eu unu nu am inca biletele le iau cand ajung la stadion dar aveti idee daca e bun acest bilet? Tin sa precizez ca biletul asta nu face parte din alea 1224 ca alea sunt cu galben nush cum.... Se pare ca javrele au pus bilete false in vanzare..

c.ronaldo1707.04.2007 07:20

Pai normal ca erau false, ca din alta parte nu aveau de unde sa le cumpere. Oricum presupun ca povestea cu biletele a luat sfarsit.

milan_nikolov07.04.2007 07:21

Haide Steaua - VICTORIE. Toata Bulgaria si mai mult suporteri CSKA dorim bat Dinamo azi.

Noi va batem si cu rezerve.

FORZA Steaua

LUPTA Steaua

SUPCESC PRITENI

Acest mac eu na veni la Romania pe factul azi de la ora 15 este derbi nostru, va batem (M**e) Levski.

stelist_4_ever9007.04.2007 07:23

Succes in derby si cum ai zis si tu M**E Levski

!

milan_nikolov07.04.2007 07:40

Va batem levskari si la fotbol si la batae. Va batem mai putin 2:0

De acest moment ultimi ani acest mac iera arangat pe factul iera fostul patron nostru suporter levski. Dar acest an cu Mital este diferent. Va batem levskari.

«167891016»