FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 2 - 4 (0 - 3)

«15678916»
Alessandro05.04.2007 20:22

Stati mah linistiti...ei nu sunt 5000 acasa,in Groapa lor mizera,daramite in TEMPLU... :lol:Vor fi maxim 1200! :wink:

strezahuzum05.04.2007 20:56

Calmati-va si nu mai ascultati toate prostiile.

Iata un mic detaliu :

 

 

In cazul in care suporterii vor fi prinsi cu bilete falsificate, acestora li se va intocmi dosar penal. Fanii "cainilor", care vor avea insemnele clubului din Stefan cel Mare si care si-au cumparat bilete in alta parte decat in peluza II, vor fi evacuati de catre cei aproximativ 1000 de jandarmi.  Pentru a nu exista altercatii, cei 1224 de suporterii ai dinamovistilor care vor veni la meciul de sambata vor fi numarati si controlati la sange de fortele de ordine detasate pentru a asigura paza la aceasta partida.

 

 

Sursa : mazeta sporturilor.

 

Deci aia care vin cu insemnele lui Dinamo si vor sa stea in alta parte decat ... unde trebuie, vor fi evacuati de jandarmi. Sfarsit.

 

Si cu asta bomba fasaita aruncata de fanii catelusilor lui MI isi da duhul.

 

PS : Dupa cum speram cu totii, Radoi a strans din dinti si probabil ca va fi titular. Asta conteaza de 500 de ori mai mult decat prostiile debitate de javrele imputite

Motanu D05.04.2007 22:50
[...] si rusine celor ce au permis asta[...]

 

Si rusine celor care au permis sa apara in presa astfel de cretinitati cu 5000 de bilete, etc.

Dar asa se intampla cand preferi sa citezi dinamoprostia in loc sa-ti faci treaba pt care esti platit si sa verifici...

AcMilan1406.04.2007 00:26

Eu si cativa prieteni avem bilete la Peluza Sud...3500 de javre in plus!?:))))haideti mah baieti le raspundeti liderilor dinamovisti cu calcule logice? credeti ca elias este capabil sa inteleaga asa ceva?:))))) el a facut doar o mica greseala...de doua zerouri:))))

 

Strategia lor?

 

astia ori confunda pastele cu 1 aprilie

 

ori parerea mea, nu prea au oameni pentru acele 1200 de bilete si au facut un apel disperat catre toti patrupezii...ceva de genul "vino neamule la bilete ca avem destule" :))

Sunt curios ce s-ar intampla daca s-ar strange la ei 5000 de catelusi care vor bilete la meci...desi acest scenariu este imposibil pentru ca numarul cainiilor vagabonzi din capitala este mai mare decat totalitatea suporteriilor dinamovisti . Dar in cazul asta se va desfasura o tombola? din 5000 doar 1230 sunt norocoase!:)))))

 

Cat despre meci cu toate ca avem absente importante,in seara de inviere(sunt superstitios de felul meu) se va face dreptate pentru toata hotia din meciul tur si pentru toata istoria jegoasa a clubului Dinamo.

Undeath06.04.2007 04:40

Daca pierdem, imi mananc palaria. :lol:

studentul06.04.2007 06:36

Din pacate schimbul de bilete,

ca si vânzarea-cumpararea lor

prin anunturi facute pe forum,sunt interzise.

Incearca direct la stadion.

Moderatorii

c.ronaldo1706.04.2007 07:45

Sa nu faca aia vro prostie la stadion, la cat sunt de invidiosi.

Th3_K1d06.04.2007 08:10

Am auzit la radio ca au ingropat cainii niste arme precum: lanturi,bate, arme albe, in interiorul stadionului. este adevarat?

vood0o06.04.2007 08:13

Da este adevarat..pe langa asta eu am auzit ca au ingropat si un tanc :?

bodanelu06.04.2007 08:39

Si vreo 2-3 papusi vood0o :lol: :lol:

forever_STEAUA06.04.2007 08:40

@vood0o

 

OFF TOPIC: esti prost informat, era vorba de doua tancuri :twisted:

 

ON TOPIC: Steaua trebuie sa castige meciul asta. Cu orice pret.

c.ronaldo1706.04.2007 08:40

Ii ingropam noi de nu se vor mai vedea. :roll:

korynna06.04.2007 08:41

Hai ca deja o dam in SF-uri :lol: :lol: totusi...vorbim despre Dinamo nu despre Al-Qaeda :lol:

 

PS:am auzit ca au ingropat si niste oase...

c.ronaldo1706.04.2007 08:42

Mare diferenta nu vad. Doar ca noi o sa fim "teroristii", iar ei o sa fie iepurasii... :lol: :lol: :lol:

bodanelu06.04.2007 08:48

Se pare ca acel impresionant nr. de bilete "capturat" de catre javre este doar un fas..

 

Daca initial anuntau ca se dau gratis in jur de ora 12, acum acea ora 12 s-a transformat in "dupa ora 17" :lol: :lol:

***alex***06.04.2007 08:49

Stirea este invers, ca suporterii stelisti au ingropat bate si lanturi pentru ca dupa meci sa se bata cu jandarmii. Este preluata de pe ProSport.

silvian8706.04.2007 10:06

Stirea astea mega-extraordinara unde a mai aparut? In Gazeta sau Prosport?

bodanelu06.04.2007 10:44

Cea cu lanturile, topoarele, furcile si toate cele? In Prosport.

c.ronaldo1706.04.2007 11:27

Si cu tancu? In gsp? :lol:

weeezer_2006.04.2007 11:43

Liderul suporterilor dinamovisti, Elias Bucurica, a explicat pentru NewsIn cum au reusit fanii alb rosilor sa cumpere alte 3800 de bilete la derbyul de sambata: "Am luat 2.300 de tichete de la casele de bilete ale stadionului Steaua şi chiar am reuşit să cumpăram de la suporteri stelişti, care au renunţat la acest derby pentru o mică sumă de bani. Biletele urmează a fi distribuite posesorilor de legitimaţii de suporteri, deţinătorilor de abonamente, iar o parte din ele vor fi oprite pentru suporterii din provincie"

axl2306.04.2007 12:09

Deja imi inchipui miile de suporteri dinamovisti din provincie dand navala sa-si primeasca biletele gratuite. Ridicol.

Hassan06.04.2007 12:42

Era clar ca patrupezii abereaza cu cifre de genul 5000 de suporteri, ei nu aduc atata la meciuri de UEFA pe PROPRIUL STADION, nici nu cred ca au atatia fani. Sincer, de-abia astept sa vad ce coregrafie le-au pregatit peluzele noastre pudelilor. Sunt sigur ca atmosfera va fi superba, asa cum ar trebui sa fie la un derby.

 

Pe mine, sincer, ma ingrijoreaza situatia echipei, in speta multitudinea de accidentari/suspendari. Capitanul va fi acolo pentru noi si nu ne va lasa la greu, insa Cyril, Goian, Ghionea vor fi greu de inlocuit. La mijloc avem destule solutii, si in atac poate evolua bine si Victoras (poate revine in forma cu un gol contra spurkatilor, ce frumos ar fi :) ), dar apararea este efectiv "decimata". Se vede acum ca cedarea lui Panait a fost, totusi, o greseala, si ca este totusi o prioritate aducerea unui fundas de banda de calitate. Nu sunt clarvazator, insa am visat aseara ca vom bate pe caini cu 2-1! Asta e pronosticul meu. Ne vedem pe stadion, cu totii sa strigam

Steaua!!!

VICTORIE!!!! steagsimplu steag1

c.ronaldo1706.04.2007 12:53

Aberatii, aberatii, aberatii... :roll:

cody06.04.2007 13:36

In meciul cu Dinamo ma astept la o superba coregrafie din partea galerie Stelei. De abia astept sa vad! :P:P:P

EternalK06.04.2007 13:36

Sa-i spuna cineva lui Elias Bucurica asta ca nu se intra cu tichete de masa.

 

Ii vom domina de la inceput pana la sfarsit!

«15678916»