Am intrat pe forumul vostru pentru a va aduce multumiri fata de gestul pe care la-ti facut de a trimite o delegatie la inmormintarea prietenului nostru din SUR, Pintea, peluza utista va multumeste.
Respect peluzei Steliste !
Am intrat pe forumul vostru pentru a va aduce multumiri fata de gestul pe care la-ti facut de a trimite o delegatie la inmormintarea prietenului nostru din SUR, Pintea, peluza utista va multumeste.
Respect peluzei Steliste !
Da, parca atunci cand se depun declaratiile de venit. Si ar trebui sa se vada in extrasele de cont (pentru cine are rabdarea sa le urmareasca) publicate pe www.AISS.ro
Salut,
Am hotarat sa devin si eu membru AISS(cam tarziu ce-i drept),
am platit taxa de inscriere la BRD, dar mi s-a intors pliculetul
cu datele mele si formularul de inscriere, pe motiv ca le-am
trimis prin Cargus si ei nu livreaza la casute postale...O sa incerc
astazi sa le trimit prin posta..sper sa fie OK.
Mult succes in continuare cu Asociatia, sa auzim numai de bine!
FORZA Steaua ![]()
salutare, trimite-l prin posta romana si o sa ajunga.
numai bine !
Mult mai târziu decât ar fi fost cazul, la 59 de ani de la inființarea clubului, s-a luat inițiativa înființãrii unei Asociații a Suporterilor, care sã reprezinte într-o masurã cât mai mare poziția oficialã a steliștilor de pretutindeni, sã promoveze și sã apere imaginea Clubului Steaua și a susținãtorilor sãi.
Obiectivele noastre primordiale sunt:
- afirmarea și rãspandirea adevãratelor valori Steliste: sportivitate, cinste, onoare, corectitudine, demnitate, profesionalism, competitivitate si dorinta de performanta.
- promovarea istoriei unicului club-simbol "Steaua București" (fost Asociația Sportivã Armata, Clubul Sportiv Central al Armatei, Casa Centrala a Armatei) înființat în data de 7 Iunie 1947 de cãtre Ministrul de Razboi al Armatei Regale Romane, gen. Mihail Lascar;
- realizarea unei legãturi între suporteri, conducerea clubului, foștii mari antrenori / sportivi / conducãtori (cãrora le va fi oferit titlul de "membru onorific al AISS");
- realizarea de campanii de sprijinire a fostelor glorii ale Stelei și (în mãsura posibilitãților), de implicare în diverse acțiuni caritabile;
- sprijinirea financiarã și logisticã a inițiativelor altor Asociații care au scopuri similare cu cele ale Asociației noastre;
- intreținerea și dezvoltarea site-ului suporterilor: WWW.FCSTEAUA.RO.
Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti este și va rãmâne non-profit. Sursele de finanțare vor fi urmãtoarele:
- cotizațiile lunare ale membrilor;
- reclamã platitã pe FCSTEAUA.RO;
- sponsorizãri primite din partea firmelor interesate;
- donații din partea suporterilor steliști;
- comercializarea produselor și materialelor legate de Steaua și de istoria Stelei, cu însemnele AISS.
Intrebari si raspunsuri:
- Cine e in spatele acestei asociatii?
- Membrii fondatori ai acestei Asociatii sunt simpli suporteri ai Stelei. Ne-am unit sub umbrela acestui site, iar asociatia a fost, firesc, pasul urmator.
- De ce ati infiintat aceasta Asociatie?
- Pentru ca am considerat inadmisibil ca un club de talia Stelei sa nu aiba o organizare la nivel de suporteri in anul 2007.
- Cand a fost infiintata Asociatia?
- In Decembrie 2006 a fost data hotarirea judecatoreasca irevocabila de infiintare a Asociatiei.
- Care vor fi relatiile Asociatiei cu grupurile de suporteri de tip Ultra? Veti sprijini o anumita peluza?
- Indiferent de 'tipul' de suporter, orice iubitor al Stelei se poate inscrie in Asociatie. Orice actiune benefica a suporterilor Stelei, Peluza Nord, Sud, Tribune etc, va fi sprijinita de AISS.
- Cum ma pot inscrie in Asociatie?
- Detaliile privind primirea de membri vor fi facute publice la momentul potrivit, in foarte scurt timp.
- Daca sunt membru in Asociatie, ce avantaje am?
- In proiectele Asociatiei intra facilitati precum materiale promotionale la pret redus, accesul la diverse actiuni ale CS si FC Steaua, posibilitatea organizarii de deplasari etc. Totusi, cum asociatia este proaspat infiintata, credem ca este firesc ca avantajele sa nu fie decat unele minore, alaturi de cel major al posibilitatii de a contribui la actiunile suporterilor Stelei.
- Conducerea Clubului FC Steaua are legatura cu aceasta Asociatie?
- Aceasta asociatie este independenta financiar de conducerea clubului FC Steaua. Evident, dorim sa avem relatii cat mai stranse cu conducerea FC Steaua, pentru a asigura, in diverse domenii, legatura intre suporteri si club.
De fapt, e impropriu spus. La data protestului pentru incidentele din Bulgaria, AISS nu exista, deci nu se poate spune ca au participat membri AISS.
Faptul ca au participat si oameni care, ULTERIOR, au devenit membri AISS este o pura intamplare.
Salut,
am si eu nevoie de o informatie: cum pot afla programul de antrenamente ale Stelei si daca e posibil sa participam si noi...
va multumesc,
Salutare tuturor! Am si eu o intrebare: CE TREBUIE SA FAC PENTRU A MERGE IN DEPLASARILE DIN TARA ALE Stelei?
Mentionez ca nu sunt membru al vreunei brigade; merg la meciuri in Peluza Nord, alaturi de 4-5 prieteni. Nu sunt inca inscris in AISS, dar ma gandeam sa ma inscriu de luna viitoare. Bafta!
Salutare tuturor! Am si eu o intrebare: CE TREBUIE SA FAC PENTRU A MERGE IN DEPLASARILE DIN TARA ALE Stelei?
Ma gandesc ca ai nevoie de bilet de tren/autocar/avion...etc
Ma gandesc ca ai nevoie de bilet de tren/autocar/avion...etc
vaaaaai, nici nu stiu cum sa-ti multumesc, frate. M-ai scos din foame. Merci mult, omule. Mi-ai deschis ochii. Acum pot merge in deplasare! Mars ma...
cred ca discutia asta continua mai bine in privat, nu?
@rhadhoo
AISS nu este organizatia care se ocupa cu deplasarile suporterilor la meciuri, probabil intrebarea asta trebuia postata in alt thread.
Altfel, esti binevenit in AISS.
rhadoo, raspunsul lui andyq nu mi s-a parut deloc deplasat ca sa ii raspunzi in felul in care ai facut-o tu. In alta ordine de idei, daca tot sunteti 4-5 oameni, si nu faci parte din vreo brigada, faceti o masina si mergeti in deplasare. Cu biletele la meci veti vedea la fata locului cum sta treaba, daca o sa prindeti sau nu. AISS, cel putin momentan, nu organizeaza deplasari pentru suporterii Stelei. Cand o sa facem acest lucru o sa anuntam.
vaaaaai, nici nu stiu cum sa-ti multumesc, frate. M-ai scos din foame. Merci mult, omule. Mi-ai deschis ochii. Acum pot merge in deplasare! Mars ma...
Eu zic ca fiecare primeste ceea ce merita ... mai ales atunci cand limbricii te imping sa postezi unde nu trebuie.
@rhadhoo, intrarea in AISS nu este atat de dureroasa cat pare din afara ... sunt cativa pasi simplii de urmat; am exemplu de fata care a facut asta de curand si nu am auzit-o sa se planga ... din contra. Nu primesti nimic palpabil (material!) dar vei simti ca faci ceva pentru Steaua ... lucrul care este ... cel mai important pentru noi toti.
nici nu stiu cum sa-ti multumesc, frate. M-ai scos din foame. Merci mult, omule. Mi-ai deschis ochii. Acum pot merge in deplasare! Mars ma...
Ti-am explicat cat de simplu se poate merge intr-o deplasare sa vezi meciurile Stelei. Nu-ti trebuie nici macar busola sa te iei dupa vreun azimut, pentru a ajunge acolo. Din cate stiu eu galeriile isi organizeaza deplasarea pentru membrii si e platita din bani proprii, banii fiecaruia, dupa cum am spus eu: bilet de tren/autocar/avion s.a.m.d.
La ce atitudine ai mai bine stai acasa ca altfel te vedem la TV in episodul Tweety 2...
@ALL
numele topicului este "AISS - intrebari si raspunsuri"...
vi se pare ca asta discutati voi?
va sugerez sa fiti on-topic, iar discutiile astea sa le mutati pe privat.
@ALL
va sugerez sa fiti on-topic, iar discutiile astea sa le mutati pe privat.
Da nenea moderator pentru 5 minute. Ne conformam.
:steag_steaua_ro: SUPER IDEEA
Am si eu o rugaminte. Nu se poate sa vad si eu (intr-o poza) cum arata o legitimatie AISS ? ![]()
@Steauamanu
o sa iti pun eu o poza diseara cand ajung acasa aici.
Sa nu spui ca doar pentru legitimatie te inscrii !
Activitatea asociației va fi afectatã într-un fel de legea lu' miti(ti)cã? Am auzit niște opinii (de fapt una singurã) cã e posibil așa ceva.
@1on
In niciun caz.
Cu ce ar putea sa ne afecteze?
Vreau sa fiu membru AISS. Spuneti-mi ce trebuie sa fac ![]()
primul lucru pe care trbuie sa-l faci este sa intri pe pagina www.AISS.ro. acolo sunt explicati toti pasii care trebuie facuti.
bafta! ![]()
mai pe scurt:
1. Completezi formularul de inscriere
2. Trimiti formularul
3. Astepti confirmarea, care va veni prin e-mail
4. Platesti TAXA DE INSCRIERE(15 RON)
5. Apoi esti MEMBRU AISS, si vei primi (in maxim 1 luna) legitimatia de membru AISS
6. Vorbesti cu un admin sa te treaca in grupul membrilor AISS pe forum.
7. Dai si tu O SUC cu prima ocazie cand ne intalnim
SIMPLU, NU??