FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

AISS - intrebari si raspunsuri

«1192021222336»
Old UTA25.01.2008 22:35

Am intrat pe forumul vostru pentru a va aduce multumiri fata de gestul pe care la-ti facut de a trimite o delegatie la inmormintarea prietenului nostru din SUR, Pintea, peluza utista va multumeste.

Respect peluzei Steliste !

carminastan26.01.2008 10:08

Da, parca atunci cand se depun declaratiile de venit. Si ar trebui sa se vada in extrasele de cont (pentru cine are rabdarea sa le urmareasca) publicate pe www.AISS.ro

bbx30.01.2008 06:58

Salut,

 

Am hotarat sa devin si eu membru AISS(cam tarziu ce-i drept),

am platit taxa de inscriere la BRD, dar mi s-a intors pliculetul

cu datele mele si formularul de inscriere, pe motiv ca le-am

trimis prin Cargus si ei nu livreaza la casute postale...O sa incerc

astazi sa le trimit prin posta..sper sa fie OK.

 

Mult succes in continuare cu Asociatia, sa auzim numai de bine!

 

FORZA Steaua fularultras

Azzido31.01.2008 07:26

salutare, trimite-l prin posta romana si o sa ajunga.

numai bine !

georgio-san05.02.2008 07:01
Mult mai târziu decât ar fi fost cazul, la 59 de ani de la inființarea clubului, s-a luat inițiativa înființãrii unei Asociații a Suporterilor, care sã reprezinte într-o masurã cât mai mare poziția oficialã a steliștilor de pretutindeni, sã promoveze și sã apere imaginea Clubului Steaua și a susținãtorilor sãi.

 

 

 

Obiectivele noastre primordiale sunt:

 

 

 

- afirmarea și rãspandirea adevãratelor valori Steliste: sportivitate, cinste, onoare, corectitudine, demnitate, profesionalism, competitivitate si dorinta de performanta.

 

 

 

- promovarea istoriei unicului club-simbol "Steaua București" (fost Asociația Sportivã Armata, Clubul Sportiv Central al Armatei, Casa Centrala a Armatei) înființat în data de 7 Iunie 1947 de cãtre Ministrul de Razboi al Armatei Regale Romane, gen. Mihail Lascar;

 

 

 

- realizarea unei legãturi între suporteri, conducerea clubului, foștii mari antrenori / sportivi / conducãtori (cãrora le va fi oferit titlul de "membru onorific al AISS");

 

 

 

- realizarea de campanii de sprijinire a fostelor glorii ale Stelei și (în mãsura posibilitãților), de implicare în diverse acțiuni caritabile;

 

 

 

- sprijinirea financiarã și logisticã a inițiativelor altor Asociații care au scopuri similare cu cele ale Asociației noastre;

 

- intreținerea și dezvoltarea site-ului suporterilor: WWW.FCSTEAUA.RO.

 

 

 

 

 

Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti este și va rãmâne non-profit. Sursele de finanțare vor fi urmãtoarele:

 

 

 

- cotizațiile lunare ale membrilor;

 

- reclamã platitã pe FCSTEAUA.RO;

 

- sponsorizãri primite din partea firmelor interesate;

 

- donații din partea suporterilor steliști;

 

- comercializarea produselor și materialelor legate de Steaua și de istoria Stelei, cu însemnele AISS.

 

 

 

 

 

 

 

Intrebari si raspunsuri:

 

- Cine e in spatele acestei asociatii?

 

- Membrii fondatori ai acestei Asociatii sunt simpli suporteri ai Stelei. Ne-am unit sub umbrela acestui site, iar asociatia a fost, firesc, pasul urmator.

 

 

 

- De ce ati infiintat aceasta Asociatie?

 

- Pentru ca am considerat inadmisibil ca un club de talia Stelei sa nu aiba o organizare la nivel de suporteri in anul 2007.

 

 

 

- Cand a fost infiintata Asociatia?

 

- In Decembrie 2006 a fost data hotarirea judecatoreasca irevocabila de infiintare a Asociatiei.

 

 

 

- Care vor fi relatiile Asociatiei cu grupurile de suporteri de tip Ultra? Veti sprijini o anumita peluza?

 

- Indiferent de 'tipul' de suporter, orice iubitor al Stelei se poate inscrie in Asociatie. Orice actiune benefica a suporterilor Stelei, Peluza Nord, Sud, Tribune etc, va fi sprijinita de AISS.

 

 

 

- Cum ma pot inscrie in Asociatie?

 

- Detaliile privind primirea de membri vor fi facute publice la momentul potrivit, in foarte scurt timp.

 

 

 

- Daca sunt membru in Asociatie, ce avantaje am?

 

- In proiectele Asociatiei intra facilitati precum materiale promotionale la pret redus, accesul la diverse actiuni ale CS si FC Steaua, posibilitatea organizarii de deplasari etc. Totusi, cum asociatia este proaspat infiintata, credem ca este firesc ca avantajele sa nu fie decat unele minore, alaturi de cel major al posibilitatii de a contribui la actiunile suporterilor Stelei.

 

 

 

- Conducerea Clubului FC Steaua are legatura cu aceasta Asociatie?

 

- Aceasta asociatie este independenta financiar de conducerea clubului FC Steaua. Evident, dorim sa avem relatii cat mai stranse cu conducerea FC Steaua, pentru a asigura, in diverse domenii, legatura intre suporteri si club.

georgio-san05.02.2008 07:09
De fapt, e impropriu spus. La data protestului pentru incidentele din Bulgaria, AISS nu exista, deci nu se poate spune ca au participat membri AISS.

 

Faptul ca au participat si oameni care, ULTERIOR, au devenit membri AISS este o pura intamplare.

 

 

Salut,

am si eu nevoie de o informatie: cum pot afla programul de antrenamente ale Stelei si daca e posibil sa participam si noi...

 

va multumesc,

Rhadhoo2716.02.2008 10:57

Salutare tuturor! Am si eu o intrebare: CE TREBUIE SA FAC PENTRU A MERGE IN DEPLASARILE DIN TARA ALE Stelei?

Mentionez ca nu sunt membru al vreunei brigade; merg la meciuri in Peluza Nord, alaturi de 4-5 prieteni. Nu sunt inca inscris in AISS, dar ma gandeam sa ma inscriu de luna viitoare. Bafta!

AndyQ16.02.2008 11:08
Salutare tuturor! Am si eu o intrebare: CE TREBUIE SA FAC PENTRU A MERGE IN DEPLASARILE DIN TARA ALE Stelei?

 

 

Ma gandesc ca ai nevoie de bilet de tren/autocar/avion...etc

Rhadhoo2716.02.2008 11:12
Ma gandesc ca ai nevoie de bilet de tren/autocar/avion...etc

 

vaaaaai, nici nu stiu cum sa-ti multumesc, frate. M-ai scos din foame. Merci mult, omule. Mi-ai deschis ochii. Acum pot merge in deplasare! Mars ma...

yo_marius16.02.2008 11:17

cred ca discutia asta continua mai bine in privat, nu?

 

@rhadhoo

 

AISS nu este organizatia care se ocupa cu deplasarile suporterilor la meciuri, probabil intrebarea asta trebuia postata in alt thread.

Altfel, esti binevenit in AISS.

lbj16.02.2008 12:00

rhadoo, raspunsul lui andyq nu mi s-a parut deloc deplasat ca sa ii raspunzi in felul in care ai facut-o tu. In alta ordine de idei, daca tot sunteti 4-5 oameni, si nu faci parte din vreo brigada, faceti o masina si mergeti in deplasare. Cu biletele la meci veti vedea la fata locului cum sta treaba, daca o sa prindeti sau nu. AISS, cel putin momentan, nu organizeaza deplasari pentru suporterii Stelei. Cand o sa facem acest lucru o sa anuntam.

novac16.02.2008 13:31
vaaaaai, nici nu stiu cum sa-ti multumesc, frate. M-ai scos din foame. Merci mult, omule. Mi-ai deschis ochii. Acum pot merge in deplasare! Mars ma...

 

 

Eu zic ca fiecare primeste ceea ce merita ... mai ales atunci cand limbricii te imping sa postezi unde nu trebuie.

 

@rhadhoo, intrarea in AISS nu este atat de dureroasa cat pare din afara ... sunt cativa pasi simplii de urmat; am exemplu de fata care a facut asta de curand si nu am auzit-o sa se planga ... din contra. Nu primesti nimic palpabil (material!) dar vei simti ca faci ceva pentru Steaua ... lucrul care este ... cel mai important pentru noi toti.

AndyQ16.02.2008 18:16
nici nu stiu cum sa-ti multumesc, frate. M-ai scos din foame. Merci mult, omule. Mi-ai deschis ochii. Acum pot merge in deplasare! Mars ma...

 

 

Ti-am explicat cat de simplu se poate merge intr-o deplasare sa vezi meciurile Stelei. Nu-ti trebuie nici macar busola sa te iei dupa vreun azimut, pentru a ajunge acolo. Din cate stiu eu galeriile isi organizeaza deplasarea pentru membrii si e platita din bani proprii, banii fiecaruia, dupa cum am spus eu: bilet de tren/autocar/avion s.a.m.d.

 

La ce atitudine ai mai bine stai acasa ca altfel te vedem la TV in episodul Tweety 2...

yo_marius16.02.2008 18:24

@ALL

 

numele topicului este "AISS - intrebari si raspunsuri"...

vi se pare ca asta discutati voi?

va sugerez sa fiti on-topic, iar discutiile astea sa le mutati pe privat.

AndyQ16.02.2008 18:31
@ALL

 

va sugerez sa fiti on-topic, iar discutiile astea sa le mutati pe privat.

 

 

Da nenea moderator pentru 5 minute. Ne conformam.

flores26.02.2008 11:43

:steag_steaua_ro: SUPER IDEEA

(STEAUA)Manu03.03.2008 14:07

Am si eu o rugaminte. Nu se poate sa vad si eu (intr-o poza) cum arata o legitimatie AISS ? fular-campionii

Bodanel03.03.2008 14:18

@Steauamanu

 

o sa iti pun eu o poza diseara cand ajung acasa aici.

Fane_casieru'03.03.2008 17:19

Sa nu spui ca doar pentru legitimatie te inscrii !

1on04.03.2008 19:42

Activitatea asociației va fi afectatã într-un fel de legea lu' miti(ti)cã? Am auzit niște opinii (de fapt una singurã) cã e posibil așa ceva.

Fane_casieru'04.03.2008 19:44

@1on

 

In niciun caz.

SSK04.03.2008 20:51

Cu ce ar putea sa ne afecteze?

steaua_gloria06.03.2008 13:20

Vreau sa fiu membru AISS. Spuneti-mi ce trebuie sa fac :drunk:

yo_marius06.03.2008 13:23

primul lucru pe care trbuie sa-l faci este sa intri pe pagina www.AISS.ro. acolo sunt explicati toti pasii care trebuie facuti.

bafta! :thumbup:

Dragoshel06.03.2008 13:26

Inscriere in AISS

 

mai pe scurt:

 

1. Completezi formularul de inscriere

2. Trimiti formularul

3. Astepti confirmarea, care va veni prin e-mail

4. Platesti TAXA DE INSCRIERE(15 RON)

5. Apoi esti MEMBRU AISS, si vei primi (in maxim 1 luna) legitimatia de membru AISS

6. Vorbesti cu un admin sa te treaca in grupul membrilor AISS pe forum.

7. Dai si tu O SUC cu prima ocazie cand ne intalnim

 

 

 

SIMPLU, NU??

«1192021222336»