Acum mai ramane sa trimit banii![]()
Hai mai repede cu banii aia ... :biggrin: :biggrin:
Later Edit: Am ramas fara bani de bere :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Acum mai ramane sa trimit banii![]()
Hai mai repede cu banii aia ... :biggrin: :biggrin:
Later Edit: Am ramas fara bani de bere :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Maine i trimit . berea o bei seara dupa ce sparge Borcea televizoru ![]()
P.S : ce ma enerveaza faza asta : eu scriu "P"orcea si apare Borcea .. pfffffffffffffff
daca am inteles eu bine trebuie neaparat sa asptept pana fac 18 ani pentru a ma inscrie in asociatzie?
Da, ai inteles bine.
as dori sa stiu daca se organizeaza deplasari ... eu sunt din sibiu si de multe ori mie cumva sa plec sg ... daca mai sunt suporteri din preajma sau daca se organizeaza intalniri la deplasari a Stelei prin imprejurimi .. Cluj, Timisoara, oriunde .. as dori sa stiu si eu ... sau macar puncte de intalnire in orasele in care au loc meciurile
multumesc
Cati membri sunt acum inscrisi in AISS? Eu am decat 15 ani ........... :sad2: :sad2: :sad2: :sad2: :sad2:
Banii au fost depusi.
Dovada : http://img174.imageshack.us/my.php?image=aissuk1.jpg
Taxa de inscriere este 15 RON iar cei 10 RON presupun ca sunt taxa pentru o luna nu ( septembrie )? Sa-mi raspunda cineva va rog.
Si inca o intrebare : cand voi fi membru AISS cu "acte in regula" ? ![]()
fularsteau2
fularsteau2
re all
am si eu o intrebare pentru conducerea si membrii AISS:
Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti poate cumpara actiuni la FC Steaua? bineinteles cu ajutorul fanilor&membrilor se poate sau nu,in afara am auzit ca se poate.
fularsteau2
respect George stan
ro_Steaua... si de unde actiuni?
berbecali nu ar da nici 0,000000000001 ![]()
Gata, de luna viitoare se baga si frate-meu... L-am convins in sfarsit. Imi poate spune cineva (pe privat daca e cumva secret ) cati membri sunt pana acum?
Nu este un secret.
Sunt cam putini dar sunt buni.
Cifra exacta: 104
Daca a mai fost pusa intrebarea, va rog sa imi aratati unde este si sa ma scuzati.... unde este afisat ce s-a facut cu banii din AISS? Am vazut extras pana pe 12 sept si altul pana pe 24 sept si era o diferenta de aproximativ 6000 de lei.
Mai, nu inteleg exact la ce te referi. Daca descarci toate fisierele pdf cu extrasele de cont, o sa vezi ca nu exista astfel de "goluri" in inregistrari. Fisierele "extras de cont.pdf" cu numerele de la 43 la 45 acopera perioada 29 august - 17 septembrie, fara niciun fel de intrerupere. Verifica mai atent ![]()
Da, intr-adevar sunt toate acolo, doar ca sunt denumite aleator si nu m-am uitat la numarul extrasului. Si totusi intrebarea ramane, unde sunt afisate sumele care s-au cheltuit si pe ce? am vazut ca s-au facut extrase, dar nu scrie doar numele si suma. Mersi.
Nu te supara, dar cat de explicite vrei sa fie inscrierile acelea? In general, ele contin o descriere succinta a operatiunii. Spre exemplu: plata contract Dacos (care s-a facut pentru deplasarea la Praga). Cam cate detalii ai vrea despre operatiunea asta? Un numar de chitanta? De factura fiscala?
Nu intreb ironic, pur si simplu nu inteleg ce fel de raspunsuri cauti. Prima oara ai zis ca nu sunt trecute anumite retrageri de numerar. Acum ca nu scrie exact despre ce e vorba.
scuza-ma daca am deranjat print curiozitatea mea, trebuia sa dau mai multe detalii.
era vorba de "Retrag.numerar Dl BOLD Ovidiu Daniel RETR NUM ......... 1.420,00" de pe "Extras de cont (47).pdf"
Nu ai deranjat, ai fost doar prea vag atunci cand ai cerut explicatii.
Atunci cand AISS nu a facut plata cu OP, banii au fost retrasi din banca si plata s-a facut CASH. Evident exista factura pentru plata respectiva care poate fi oricand prezentata la un eventual control.
Privind in mod precis extrasul de care vorbesti tu, din cate imi aduc aminte era vorba de o suma ce a fost scoasa din banca pentru a fi folosita in deplasarea de la Praga pentru diverse cheltuieli. In contractul cu firma de transport se stipula ca soferilor li se va plati masa, cazarea si parcarea, suma nefiind inclusa in contract. Este posibil sa ma insel dar din cate stiu, asta este justificarea.
Nu este nici o problema, gandeste-te ca daca AISS ar fi vrut sa ascunda ceva, nu ar fi publicat acele extrase.
Chiar ne bucuram ca iti manifesti interesul, probabil ai remarcat si ca majoritatea fondurilor AISS nu vine din cotizatiile membrilor.
Da, George isi aduce aminte bine. Suma respectiva, contravaloarea a aproximativ 400 de Euro, a fost retrasa pentru suportarea cheltuielilor adiacente deplasarii la Praga: cazare + diurna soferi (aprox. 400 de euro), parcare autocar (cateva zeci de euro, nu mai tin minte exact). A trebuit chiar sa mai imprumutam niste bani
Una peste alta, Praga a costat AISS cam 2500 de euro.
daca se poate data viitoare numai organizati nu pune-ti si banii asociatiei cine vrea sa mearga sa plateasca prioritate avind membrii asociatiei iar ceilalti nemembri sa plateasca mai mult banii extra ducindu-se in contul asociatiei.banii ar trebui folositi la organizare,banere,steaguri si alte chestii in care sa fie vazuta activitatea asociatiei.tricouri ,fulare,excursii sa se faca contra cost nu faci profit la ele de la membri dar la ceilalti de ce nu.problema prioritara este atragerea de membri MULTI SI PUTERNICI cu cit suntem mai organizati si transparenti cu atit vom atrage noi membri,inceputul e promitator.
multumesxc pentru formular,astazi voi trimite plicul de inscriere.o intrebare,cotizatia lunara se plateste tot in acel cont de la BRD?
Tot in acel cont se plateste.
Daca platesti in acelasi timp si taxa de inscriere si cotizatie, sa mentionezi la descriere taxa inscriere + cotizatie.
am platit taxa de inscriere. nu stiu nimic, au intrat banii sau nu?
care e faza cu "cotizatia lunara" ? pe langa cei 15 lei trebuie sa mai dam cate 10 in fiecare luna?
@Joint
Banii au intrat, iar tu trebuie sa fi primit un mail de confirmare la adresa de mail pe care ne-ai indicat-o (cea de pe gmail). Se emite automat, ma indoiesc sa nu-l fi primit.
@1uly4nn
Da, pe langa taxa de inscriere se mai plateste si o cotizatie lunara.