Nu inteleg foarte bine. Tu doresti ca noi sa facem o sesizare clubului (prin care sa le punem in vedere ca trebuie sa dea asigurari ca vor respecta confidentialitatea datelor personale) sau direct Agentiei acesteia, impotriva clubului?
later edit:
http://abonamente.steauafc.ro/
"SC FC Steaua Bucuresti SA prelucreaza datele cu caracter personal furnizate de dumneavoastra in urmatoarele scopuri: emitere si monitorizarea accesului persoanelor in spatii publice/private, reclama, marketing si publicitate, statistica, furnizarea de bunuri si servicii, servicii pe internet, jurnalism si media, gestiune economico-finaiciara si administrativa. Datele vor fi dezvaluite angajatilor operatorului, organizatiilor de cercetare a pietei si politiei."
iar mai jos
"Conform Legii nr. 677/2001, beneficiati de dreptul de acces, de interventie asupra datelor, dreptul de a nu fi supus unei decizii individuale. Aveti dreptul sa va opuneti prelucrarii datelor personale care va privesc si sa solicitati stergerea datelor. Pentru exercitarea acestor drepturi, va puteti adresa cu o cerere scrisa, datata si semnata la serviciul Marketing – tel. 004 021 411.46.56 si fax. 004 021 410.21.82. Se asemena, va este recunoscut dreptul de a va adresa justitiei.
Datele dumneavoastra nu vor fi trasnferate in alte state.
SC FC "Steaua" Bucuresti SA are numarul 2637 de operator in registrul de evidenta a operatorilor de date personale"
Asta scrie pe situl oficial. Asadar, clubul precizeaza clar care sunt "destinatiile" datelor. Poti acum sa detaliezi ce propui de fapt?