FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

AISS - intrebari si raspunsuri

«1141516171836»
ovi66609.06.2007 13:58

sunt si eu putin ingrijorat. :) am platit inscrierea, am trimis actele si... nimic. nu am primit legitimatia sau vreun semn din partea voastra. si intru in sevraj! :)

 

fularultras steagcruce2

AmuntBoy09.06.2007 15:22

@ovi666

pentru confirmare o sa primesti un raspuns

Iar cardul vine la sf de luna ;)

George Stan09.06.2007 15:29

Ovidiu, am primit cererea, am primit dovada platii taxei de inscriere si pentru fiecare aceste etape ti-am trimis cate un e-mail.

Legitimatia iti va fi trimisa in urmatoarea transa. Dupa cum stiti, membri, ca sa fie inscrisi dpdv 100% legal in Asociatie, actele sunt depuse la Judecatorie alaturi de celelalte acte ale asociatiei. De aceea, ca sa nu facem drumuri la tribunal odata pe zi pentru fiecare nou inscris, se astepata membrii inscris in cursul unei luni apoi se merge la judecatorie sa depun actele, se printeaza cardurile de membru si se trimit prin posta.

ovi66610.06.2007 08:32
Ovidiu, am primit cererea, am primit dovada platii taxei de inscriere si pentru fiecare aceste etape ti-am trimis cate un e-mail.

Legitimatia iti va fi trimisa in urmatoarea transa. Dupa cum stiti, membri, ca sa fie inscrisi dpdv 100% legal in Asociatie, actele sunt depuse la Judecatorie alaturi de celelalte acte ale asociatiei. De aceea, ca sa nu facem drumuri la tribunal odata pe zi pentru fiecare nou inscris, se astepata membrii inscris in cursul unei luni apoi se merge la judecatorie sa depun actele, se printeaza cardurile de membru si se trimit prin posta.

 

nu am primit mail..., de asta nu stiam dc nu cumva s-au ratacit chestiile care le-am trimis. crezi ca am incredere 100% in posta romana? :) cat despre partea cu judecatoria, stiam. ok. mai am putintica rabdare. ca nu duc lipsa de asa ceva :) mersi mult de raspuns.

 

steagcruce2 fularultras

Stelistul_Eol10.06.2007 12:43

George Stan AISS organizeaza si deplasari ? dak da ! pot merge in deplasari la varsta mea ??? si cont atat de mult varsta ? sau cont ca sunt sup Steaua si iubesc Steaua ?! Ms ;)

George Stan10.06.2007 19:08

Poate candva va organiza dar acum nu organizeaza. Daca se vor organiza nu stiu daca va fi un criteriu de varsta.

Stelistul_Eol11.06.2007 16:42

ms pentru raspuns :D

MadFroG13.06.2007 10:32

Daca threadul asta se numeste "intrebari si raspunsuri" , imi permit sa pun si eu o mica intrebare :

 

Ce ati facut bun pana acum pentru clubul sportiv Steaua ?

De ce s-ar merita sa intru intr-o astfel de organizatie ? cum pot ajuta eu clubul din calitate de membru cotizant ?

KiLLeR*Tomy13.06.2007 14:25
Daca threadul asta se numeste "intrebari si raspunsuri" , imi permit sa pun si eu o mica intrebare :

 

Ce ati facut bun pana acum pentru clubul sportiv Steaua ?

De ce s-ar merita sa intru intr-o astfel de organizatie ? cum pot ajuta eu clubul din calitate de membru cotizant ?

 

AISS nu este pentru club. AISS - ASOCIATIA INDEPENDENTA A SUPORTERILOR STELISTI ... SUPORTERILOR ... NU CLUBLUI !!!

 

AISS ( in caz ca nu ai observat pe site ) a organizat petrecere cu okazia a 60 de ani de la infiintare pentru suporteri ( lucru care clubul nu la facut ) la care au venit : Hagi , Balint , Dumitrescu , Radoi ... presa etc.

 

AISS nu s-a creat pentru club , s-a creat pentru suporteri. Acum inca suntem la inceput dar incet incet ne facem simtita prezenta !!!

 

Daca vrei sa faci ceva pentru club du-te cumpara actiune lu Gigi si gata !!!

George Stan13.06.2007 15:04

In proiectele AISS intra diverse materiale pentru suporteri, organizare mai buna, sprijinul coregrafiilor, sprijinul suporterilor atat din Bucuresti cat si din provincie, lucruri care indiferent ajuta clubul Steaua, pentru ca suporterii astia vin la stadion pentru culorile astea.

De asemenea sprijinul AISS se va simti si in proiecte de genul "imn", ajutarea fostelor glorii ale clubului, care au nevoie de asta, sprijinul fostilor sportivi ai clubului in a publica materiale (articole, carti) care sa contribuie la istoria scrisa a clubului.

 

Daca am fi o organizatie puternica (si numai prin noi membri putem deveni), am putea chiar sa ajutam clubul direct(daca clubul ar fi in situatia sa aiba nevoie) S-au mai vazut cazuri. Deocamdata insa ne limitam in a incerca sa ajutam pe cei ce sunt de ajutat si de organizat: suporterii.

MadFroG13.06.2007 21:03

Ms pentru raspunsuri , o sa ma inscriu cat de curand .

cozmin15.06.2007 01:20

neavand timp sau uitand sa merg la posta,am decis sa ma inscriu atunci cand am fost la petrecere.urma sa primesc un meil..si vad ca a trecut o saptamana si to n-a ajuns.ce e de facut?

George Stan15.06.2007 07:53

Cosmin, bine ca ai postat aici, pentru ca la petrecere ai trecut mailul gresit (cu un singur "o"). De aceea nu ti-a ajuns mailul de onfirmare. O sa-l primesti asap.

cozmin15.06.2007 13:55

multumesc mult.am primit meilul.in cursul zilei de luni voi merge la cea mai apropiata sucursala brd si voi achita taxa de inscriere si cotizatia pe luna iunie.merci mult inca o data

n_am_kef15.06.2007 14:47

Salut!

 

Am si eu o problema. Am trimis actele prin posta vinerea trecuta si inca nu am primit nici un raspuns... :neutral:

George Stan15.06.2007 14:55

Daca nu spui numele real nu putem sa ne dam seama care este problema. Daca nu vrei sa spui numele real aici, trimite-mi un mesaj privat.

n_am_kef15.06.2007 14:58

Am trimis. Mersi.

Rosenborg01.07.2007 04:13

FC Dinamo asta e un gen de club al boschetarilor, nu? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

---editat de moderatori.

s-ar putea sa ne parasesti in curand. :rolleyes:

fane_casieru02.07.2007 07:59
FC Dinamo asta e un gen de club al boschetarilor, nu? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

---editat de moderatori.

s-ar putea sa ne parasesti in curand. :rolleyes:

 

 

Marsh la c***t potaie !!!

ro_steaua06.07.2007 21:45

Salutari Tuturor Membrilor Din "Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti" Am Si Eu O Mare Rugaminte Daca Se Poate

 

As Vrea Si Eu Un Wallpaper Cu Sigla AISS. Cum Se Poate Realiza????? steag2

SAMM16.07.2007 13:49

1. Exista undeva numele membrilor principali ai acestei asociatii ??? fondatori, cu putere de decizie, etc

 

2. Are asociatia personalitate juridica ????

 

3. Care sunt beneficiile in cazul unor contributii materiale considerabile in favoarea asociatiei

 

rog sa mi se raspunda pe privat

George Stan16.07.2007 14:22

Nu o sa iti raspund pe privat pentru ca nu e nimic de ascuns.

Lista fondatorilor o gasesti pe AISS.ro

Normal ca are personalitate juridica (!!!). Pe AISS.ro gasesti documentele constitutive, statutul etc. Poate daca ai fi citit pe aici inainte sa intrebi ai fi vazut ca la aceste intrebari s-a mai raspuns de cateva ori.

Nu este prevazut in statut beneficii pentru contributori, deifneste si tu ce inseamna "contributii materiale considerabile"

SAMM17.07.2007 07:45
Poate daca ai fi citit pe aici inainte sa intrebi ai fi vazut ca la aceste intrebari s-a mai raspuns de cateva ori.

 

 

pai atunci threadul s-ar fi numit "citeste si nu mai intreba"

 

in fine,

 

nu mai definesc nimic, m-am uitat pe site si citind lista membrilor fondatori m-am gandit ca mai bine nu ma implic

SSK17.07.2007 09:35

Hai SAMM, o dam in subtilitati acum? Nu mai bine ne spui in fata, noua, fondatorilor, ce nu-ti place la noi? Si de ce nu te asociezi cu noi?

George Stan17.07.2007 09:41
pai atunci threadul s-ar fi numit "citeste si nu mai intreba"

Fara suparare, o regula universal valabila pe forumuri este sa citesti putin inainte de a te arunca cu o intrebare.

 

citind lista membrilor fondatori m-am gandit ca mai bine nu ma implic

Daca implicarea ta s-ar materializa la fel de sictirit, cum te exprimi aici, atunci nu cred ca e nici o pierdere pentru Asociatie.

«1141516171836»