Decat sa riste o accidentare, mai bine este menajat. Sunt convins ca il vom vedea pe teren in meciurile urmatoare.
Decat sa riste o accidentare, mai bine este menajat. Sunt convins ca il vom vedea pe teren in meciurile urmatoare.
1. E bine ca avem numai victorii , pt moral
2. Sper ca Thereau sa joace cu Legia si cu Moldova la 100% capacitate.
3.Doamne Ajuta sa sara un pusti din astia adusi cu lotul, vad ca Prunescu a fost bagat mai mereu si daca nu ma insel este inalt un fel de Goian
sa faca si el pasul la echipa mare
Bine ca nu s-a mai accidentat careva!
poate sa imi zica cineva care ii meciul urmator al Stelei din cipru si cind
Steaua - FC Aarau
Parca maine sau Luni.
FC Aarau (28 ianuarie), Korona Kielce (29 ianuarie) si Legia Varsovia (1 februarie).
am gasit datele
poti sa imi zici cu cine am castigat 2 0
am uitat :cry:
FC Sion. Para si Croitoru au inscris.
Steaua-FC Aarau 4-2!!
Revenire fulminanta pentru Iacob si Capitanul MIREEEL RADOOOI, amandoi au inscris un gol!
Ma bucur sa vad apetitul pentru victorie al baietilor nostri, chiar si in amicale! In timp ce altii isi scuza infrangerile prin "e doar un meci de antrenament" Steaua lupta, revine in meci, si castiga la 2 goluri diferenta! Acesta este adevaratul spirit stelist! Victorie, indiferent de adversar! Cu aceasta mentalitate, simt ca putem bate pe Sevilla si putem reduce drastic diferenta mincinoasa dintre noi si caini.FORZA Steaua ![]()
Steaua - FC Aarau
Echipa de start:
---------------------- Cernea -----------------------
--------- Stancu - Baciu - Ghionea - Saban ----------
---- Paraschiv - Ov. Petre - Cristocea - Bostina ----
------------------ Thereau - Badea ------------------
Min 37: Gol Cristocea(centrare Thereau) - (1-0)
Min 53: Gol Rogerio - (1-1)
Min 59: Gol Christian - (1-2)
Min 66: Gol Goian - (2-2)
Min 77: Gol Iacob - (3-2)
Min 86: Gol Radoi - (4-2)
Rezultat final: Steaua - FC Aarau 4-2
S-a incercat varianta cu Saban pe partea stanga.
Schimbari:
Thereau <-> Croitoru
Paraschiv <-> Radoi
Cristocea <-> Ochirosii
Ov. Petre <-> Nicolita
Ghionea <-> Goian
Badea <-> Iacob
Stancu <-> Iancu
Saban <-> Prunescu
Bostina <-> Rusu
Cernea <-> Lungu
10 schimbari....Oli a rulat aproape tot lotul.
cine a luat golurile lor? Cernea sau Lungu?
si cam din ce faze? defensiva doarme?
Cernea a incasat golurile. Lungu a aparat 4-5 minute, pe final de meci. Probabil au fost cateva minute de relaxare in tabara noastra, lucru care nu se va mai intampla(speram) in meciurile oficiale.
filmul meciului, de pe siteul caracatitei GSP:
min. 38 - 1-0 - Cristocea deschide scorul pentru Steaua, in urma unei centrari primite de la Thereau
min. 45+1 - pauza
min. 46 - iese Thereau si intra Croitoru
min. 53 - 1-1 - Rogerio lobeaza mingea peste Cernea, din interiorul careului, si egaleaza
min. 58 - 1-2 - Aarau a preluat conducerea prin golul marcat de Christian
min. 60 - doua schimbari in formatia Stelei: au iesit Paraschiv si Cristocea, au intrat Radoi si Ochirosii
min. 62 - iese Ov.Petre si intra Nicolita
min. 65 - iese Ghionea si intra Goian
min. 67 - 2-2 - Steaua egaleaza prin lovitura de cap a lui Goian, in urma unui corner executat de Nicolita
min. 70 - iese Badea si intra Iacob
min. 77 - 3-2 - Iacob aduce Steaua in avantaj, printr-un sut din interiorul careului mare, dupa o pasa primita de la Ochirosii
min. 79 - iese Bostina si intra Iancu
min. 86 - 4-2 - Radoi majoreaza scorul, transformand un penalty
min. 87 - ies Saban si Bostina, intra Prunescu si Rusu
min 89 - iese Cernea si intra Lungu
min. 90+1 - FINAL
Dupa cum se observa, juniorii Prunescu, Rusu si Iancu au fost introdusi la sfarsit, neavand timp sa aiba un mare impact asupra meciului. Cernea a aparat aproape tot meciul, si a incasat ambele goluri, insa am vazut fazele la stirile sportive si nu l-as invinui decat poate la primul gol, din lob, la care putea sa incerce mai mult sa impinga mingea peste poarta. La al 2-lea gol elvetianul era mult prea liber sa suteze puternic din interiorul careului, de pe dreapta (partea lui Stancu). Ochirosii a evoluat, in schimb, foarte promitator, pasand pentru golul lui Iacob. Ma bucur ca in sfarsit ne merge si noua finalizarea, sa speram ca continuam la fel in campionat, unde cred ca cu totii ne-am saturat de egaluri 0-0 in deplasare.
Atacul merge bine, acum si-a revenit si Thereau....
cititi mai bine pe prima pagina a site-lui la articolul dedicat meciului de ieri. A fost unul dintre utilizatori la meci si a descris destul de bine desfasurarea meciului
pe site-ul federatiei moldovene scrie ceva important despre meciul cu Steaua www.fmf.md
In atentia companiilor de televiziune!
Toate drepturile de televizare a acestor meciuri apartin in exclusivitate companiei "Telesport".
Meciul o sa fie de la ora 18 pe stadion din Tiraspol.
E posibil sa fie televiziunea noastra si sa dea meciul direct acolo pe TS, poate ne spune un user din Moldova daca si ei au o televizune numita Telesport ????
fratilos eu sunt user din Moldova,din Chisinau. Eu personal am vreo 1000 de canale la televizor,dar Telesport din MAREA NEFERICIRE nu am
( Dar un prieten deal meu mia zis ca are !!! Deci meciul va avea loc pe un stadion Absolut Acoperit,cred ca de aceea au ales pe cel de la Tiraspol,dar e destul de mic.Eu cred ca voi merge la meci,si o sa va dau si poze daca merg,dar totushi traiesc foarte departe de Tiraspol. Daca doriti uitativa aici : http://www.FC.sheriff.md/rus/structure/68 ultimele 2 poze,acestea sunt cu Terenul pe care se va desfashura meciul, VA ASiGuR !!
P.S Pentru cei curioshi,biletele sunt de 2 preturi: 2.5 $ si 5 $ !!!
ai dracu ce baza marfa au
Cand o lua si Jiji terenul ala de acolo ?!?!?
ca pe langa terenul 6 mereu e santier
mancatziash, ce stadion au nebunii..... pacat ca nu e un fotbal puternic acolo.... :cry:
Nu mi se pare o idee buna sa jucam pe teren acoperit lo o temperatura evident mai ridicata decat afara, pt ca meciul cu Sevilla precum si meciurile din campionat le vom juca in conditii de frig iar baietii nu vor fi adaptati.
Nu mi se pare o idee buna sa jucam pe teren acoperit lo o temperatura evident mai ridicata decat afara, pentru ca meciul cu Sevilla precum si meciurile din campionat le vom juca in conditii de frig iar baietii nu vor fi adaptati.
Doar sunt profesionisti. Castiga 100 000 de euro si acuma fac mofturi ei ca nush ce... Doar nu sunt fetite.
Aflaţi la Larnaca, ucrainenii de la Tavria Simferopol, locul 7 în campionat, au vrut să joace un meci de verificare, astăzi, cu Steaua Bucureşti. Oficialii Stelei au refuzat invitaţia.
sursa: gsp
De ce oare? :twisted: Oricum nici Bichonu' nici ala mare si urat nu ar fi jucat :twisted:
fratilor,terenul e unul din cele mai bune din estul europei,sau nushtiu precis de unde,dar e SUPER ,am fost acolo !!! Nu pot sa joace afara,deoarece e strashnic frig,nu aveti idee,eu nu ies afara,decit cind merg la schoala
( !!!
@virgil(sa vedem daca iese smecheria)


de stadionul asta vorbeam acum cateva zile.
later:
da, se pare ca n-a iesit nicio smecherie, nu stiu sa pun poze si gata. nici nu mai vreau sa invat!
o veste buna pentru Stelistii din Moldova:
Steaua joaca cu Moldova DOAR la Chisinau
Tinand cont de numeroasele mesaje de la suporterii Stelei din Republica Moldova si de faptul ca staionul "Zimbru" din Chisinau este modernizat si prevazut cu instalatie de incalzire, FC Steaua a informat Federatia Moldoveneasca de Fotbal ca va efectua deplasarea DOAR in conditiile in care meciul amical de pe 7 februarie se va disputa la Chisinau.
www.steauafc.ro
am postat din greseala de doua ori,rog moderatorii sa stearga unul din mesaje