FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Meciuri amicale în perioada de pregatire.

«12345610»
forever_STEAUA23.01.2007 17:28

@axl23

 

 

2619122-Things_To_Do-Municipiul_Tiraspol

 

 

Pe poza respectiva dai Right click - Properties. Acolo iti apare Adress (URL) :... Copiezi chestia aia. Deci nu link-ul de la pagina web.

axl2323.01.2007 17:37

saru'mana, forever si motanu, data viitoare o sa stiu.

(sper)

forever_STEAUA23.01.2007 18:10
Cristian Iancu, singura noutate din lotul Stelei pentru turneul de la Larnaca

Jucatorii stelisti au plecat, marti seara, de pe Aeroportul Henri Coanda, spre Larnaca, pentru un stagiu de pregatire ce se va incheia pe 6 februarie.

 

Lotul deplasat in Cipru cuprinde urmatorii jucatori: Cornel Cernea, Cezar Lungu - portari; Stelian Stancu, Dorin Goian, Sorin Ghionea, Petre Marin, Eugen Baciu, Klemi Saban, Jean Prunescu (echipa a doua) - fundasi; Mirel Radoi, Ovidiu Petre, Gabriel Bostina, Vasilica Cristocea, Marius Croitoru, Banel Nicolita, Razvan Ochirosii, Gigel Coman, Sorin Paraschiv, Cristian Iancu (echipa a doua) - mijlocasi; Cyril Thereau, Valentin Badea, Victoras Iacob, Vlad Rusu (echipa a doua) - atacanti.  

 

Din lot nu fac parte jucatorii Andrey Nazario Afonso, Mihai Nesu, Daniel Oprita, Nicolae Dica, toti aflati la Bologna in recuperare dupa operatiile suferite la genunchi, si Florin Lovin, plecat in Antalya pentru a negocia un contract cu o grupare rusa.

 

Antrenorul Cosmin Olaroiu a refuzat sa vorbeasca cu reprezentantii mass-media la plecarea echipei, motivind ca nu are voie. De asemenea, nici jucatorii stelisti nu discutat cu presa.

 

sursa: spt

***alex***23.01.2007 18:27

Interesant... Cristian Iancu vad ca este trecut la mijlocasi, nu sunt sigur daca joaca pe postul lui Dica, dar cu acest junior vrem sa il inlocuim? :roll:

forever_STEAUA23.01.2007 18:36

@***alex***

 

La ritmul in care se accidenteaza ai nostri, trebuie sa ducem juniori ca sa ne intoarcem in tara cu 11 jucatori apti. :twisted:

 

Probabil Oli vrea sa il vada la lucru mai de aproape. Nu cred ca, cauta inlocuitor imediat pentru Dica la echipa de juniori :twisted: Poate, cine stie, acest Iancu va deveni peste cativa ani un "mic" Dica. :D

seriy25.01.2007 13:37

fratilor ce se mai aude despre meciul cu Moldova,unde totushi se desfashoara ?

Virgil25.01.2007 14:01

La Tiraspol.

c.ronaldo1725.01.2007 17:30

Steaua - Metalurgs Liepajas

Steaua - FC Aarau

Steaua - Legia Varşovia

Steaua - Korona Kielce

 

 

pROGRAMUL din Cipru.

seriy25.01.2007 21:03

Virgil esti convins 100 % ? Zi-mi te rog mult ca nu-i adevarat ce ai zis :( !!!

Virgil26.01.2007 06:07

De când s-a anuntat ca meciul se va juca la Tiraspol,nicaieri in mass-media nu s-a anuntat o schimbare a locului disputarii.E timp suficient însa, sa se revina.

Bogdan4Steaua26.01.2007 13:49

Steaua - Metalurg Liepaja - azi de la ora 17:15.

Raul198826.01.2007 14:19

se poate vedea meciul asta pe net?

le dorecs mult succes :P

nu cred ca o sa fie un meci greu :D steagcruce2 steaua_ro forzateaua fularsteau2 fularsteaua2

Bogdan4Steaua26.01.2007 14:40

Meciul nu este transmis nici pe TV nici pe Internet. Probabil vom avea parte de comentariu live pe Onlinesport si Gazeta Sporturilor.

AmuntBoy26.01.2007 16:01

e 1-0 gol Vasilica in min 5

 

Cosmin Olaroiu va incepe partida cu urmatorul "11": Cernea- Stancu, Goian, Baciu, P. Marin- Croitoru, Radoi, Cristocea- Nicolita, V. Badea, Coman

 

mama m-a rupt cu jijel asta , poate a renascut omul de joaca mereu titular

sa-l vedem la treaba cu UtA ca nu cred ca va juca cu Sevilla

c.ronaldo1726.01.2007 16:19

min .36 - Letonii au izbutit sa egaleze prin golul lui Astrauskas

AmuntBoy26.01.2007 16:21

Min. 33: GOL METALURGS! Cernea a respins gresit un sut, mingea a ajuns la un atacant leton care a egalat cu o lovitura de cap.

Bogdan4Steaua26.01.2007 16:41

Scor la pauza: 1-1. Vom vedea multe schimbari in partea secunda.

 

Interesant sistemul de joc adoptat de Oli(posibil un 4-3-2-1). Probabil ca echipa arata asa:

 

--------------- Cernea ----------------

 

-- Stancu - Goian - Baciu - P. Marin --

 

---------------- Radoi ----------------

 

-------- Cristocea - Croitoru ---------

 

--- Coman ---------------- Nicolita ---

 

--------------- Badea -----------------

 

Pe flancuri, Coman si Nicolita asigura o zona de acoperire cat mai mare, asigurand ambele faze(ofensiva si defensiva).

 

Later edit: 2-1 pentru Steaua. Gol Vali Badea!

forever_STEAUA26.01.2007 16:48

Steaua a preluat conducerea prin golul marcat de Vali Badea, printr-o lovitura de cap, din centrarea lui Bostina

 

La pauza, Olaroiu a operat patru modificari, trei in linia mediana si una in linia defensiva, astfel ca Steaua va evolua in repriza a doua in alcatuirea: Cernea- Stancu, Goian, Ghionea, P. Marin- Paraschiv, Ov. Petre, Bostina- Nicolita, V. Badea, Coman

focus26.01.2007 16:49

Thereau si Iacob unde sunt? Iar dureri musculare? Saban de ce nu e folosit?

Bogdan4Steaua26.01.2007 16:52

Probabil ca vor intra toti pe parcursul celei de-a doua reprize.

forever_STEAUA26.01.2007 16:54

min. 53 - au intrat Ochirosii si Saban si au iesit P. Marin si Stancu

Bogdan4Steaua26.01.2007 17:00

Mutari logice. Saban - Stancu e mutare directa. Prin iesirea lui P. Marin, Nicolita a coborat probabil pe postul de fundas stanga, iar Ochirosii i-a luat locul la mijloc.

 

Trio-ul Cristocea - Radoi - Croitoru a fost inlocuit la pauza cu varianta Paraschiv - Ov. Petre - Bostina.

 

Later edit: a intrat si Iacob in locul lui Vali Badea(minutul 63).

Raul198826.01.2007 17:19

ce rau imi pare ca au ratat litonii :D :lol:

sper sa mai bagam un gol :roll:

Bogdan4Steaua26.01.2007 17:21

Schimbare Goian <-> Prunescu in minutul 83.'

 

Rezultat final: Steaua Bucuresti - Metalurg Liepaja 2-1.

c.ronaldo1726.01.2007 17:21

Iacob ca Iacob, l-am mai vazut pe asta. Da' Thereau unde-i?

«12345610»