FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Meciuri amicale în perioada de pregatire.

«123410»
Virgil17.01.2007 10:37

Ros-albastrii vor disputa azi prima partidã amicalã din acest an. Adversara trupei lui Olãroiu va fi Siena Primavera , echipa a doua a formatiei din Serie A. Meciul va începe la ora 16:00 si se va disputa în baza de la Coverciano. Olãroiu nu-i va putea folosi pe portarul Andrey, pe Oprita si pe Nesu , toti aflati la clinica de la Bologna, dar nici pe Cristocea, care nu s-a putut antrena în primele zile ale cantonamentului din cauza unei întinderi.

 

Olãroiu si-a testat jucãtorii în cantonamentul de la Coverciano pentru a vedea capacitatea de efort a acestora. Doi dintre elevii sãi au iesit pe primul loc, la mare distantã de restul plutonului. Acestia sunt Bãnel Nicolitã si Stelian Stancu , ultimul înlocuindu-l printre fruntasii din topurile testelor fizice pe fostul component al lotului, Daniel Bãlan , împrumutat de Steaua la Omonia Nicosia.

Gazeta Sporturilor

c.ronaldo1717.01.2007 12:13

Pacat ca nu avem unde sa vedem acest meci. :(

***alex***17.01.2007 12:42

Stai linistit ca nu pierzi nimic important, e doar un meci amical cu o echipa de juniori formata din jucatori cu varsta intre 17-21 ani.

 

De altfel, nu inteleg ce atata agitatie pentru transmiterea meciurilor amicale, daca participam la un turneu important eram de acord. Cred ca decat meciul cu Legia Varsovia ar fi interesant de urmarit pentru ca se intalnesc doua campioane din doua tari diferite.

forever_STEAUA17.01.2007 12:48

@***alex***

 

Nu conteaza adversarul. E pur si simplu bucuria de ai vedea jucand dupa atat de mult timp... :D

c.ronaldo1717.01.2007 13:31

Eu ma uit si daca il arata pe Banel in bucatarie. :)) Orice cu Steaua vrea sa vad... :roll:

AmuntBoy17.01.2007 13:57

vrea sa vedem cum se misca baietii

nu ma interseaza adversarul

 

 

De exemplu MUFC TV si alte TV de echipa dau in direct antrenamentul si au si audienta

 

Eu m-as uita si la antrenament la Steaua

Virgil17.01.2007 14:30

E posibil sa avem imagini de la acest meci,în telejurnalele de seara ale Pro TV,Antena 1 si TVR 1

Bogdan4Steaua17.01.2007 14:34

TV Sport a ales sa televizeze meciurile Rapidului, acestea avand avantajul ca sunt disputate impotriva unor echipe mai mediatizate. Daca Meme se va intoarce cu jucatori noi din Brazilia, televizarea acestor amicale ne-ar oferi posibilitatea de a vedea la lucru posibilele noi achizitii.

AmuntBoy17.01.2007 14:44

e posibil sa fie si greu de transmis de acolo sau interzis etc

Sper barem dea direct meciurile din Cipru si ala cu Moldova

Bogdan4Steaua17.01.2007 14:58

0-0 la pauza in amicalul cu Siena II. Rezultatul nu este grozav si se pare ca Dica a suferit o usoara accidentare. Sa speram ca vom juca altceva in cea de-a doua repriza. A intrat Marius Croitoru.

Virgil17.01.2007 15:04

Nu asteptati prea multe de la echipa.E un joc scoala nu un meci cu miza.Iar echipa a doua a Sienei poate fi o echipa puternica.Amintiti-va de echipa a doua a Parmei,care ne-a pus probleme într-un joc de Cupa UEFA.

forever_STEAUA17.01.2007 15:23

min. 55 - Steaua deschide scorul printr-un autogol al gazdelor, in urma unei centrari a lui Coman

 

 

 

:twisted: :twisted:

AmuntBoy17.01.2007 15:34

jijel zmeul

poate il vedem pe prost titular cu Sevilla pe postul ala de fundas stanga

forever_STEAUA17.01.2007 15:41

min. 71 - Ovidiu Petre majoreaza scorul, printr-o lovitura de cap, din centrarea lui Bostina

 

:twisted: :twisted:

bodanelu17.01.2007 15:43

de remarcat ca Oli a folosit toti cei 4 juniori!

forever_STEAUA17.01.2007 15:48

min. 81 - Bostina inscrie cel de-al treilea gol al Stelei

 

Later edit: Si pe cand ma pregateam sa il laud el rateaza un penalty... :evil: :evil:

Virgil17.01.2007 15:52

Steaua a inceput partida amicala impotriva echipei italiene Siena in urmatoarea alcatuire: Cernea - Saban, Goian, Baciu, P. Marin - Nicolita, Lovin, Radoi, Ochirosii - Dica, Iacob

 

Dupa pauza, Cosmin Olaroiu a trimis in teren urmatorul "11": Cernea - Stancu, Prunescu, Ghionea, G. Coman - Nicolita, Paraschiv, Ov. Petre, Bostina - Croitoru, Rusu

 

In min.68,Lungu l-a inlocuit pe Cernea.Au marcat Ovidiu Petre si Gabi Bostina.

I.N.Money17.01.2007 15:53

Totusi este o veste buna,sa speram ca Bostina doreste sa demostreze ca nu si-a spus inca ultimul cuvant la Steaua.

Bogdan4Steaua17.01.2007 15:54

Momentan Steaua conduce cu 3-1, italienii reducand din diferenta printr-o lovitura de pedeapsa.

 

Later edit: scor final 3-1. Sa speram ca Oli a tras concluziile potrivite din acest prim amical.

***alex***17.01.2007 20:11

@ forever_STEAUA

 

O sa ii vezi pe 15 februarie cand vor juca la potential maxim si vor da totul pe teren. In amicale nimeni nu forteaza, se joaca pe terenuri mai reduse, nu exista miza, nici scorul nu conteaza pentru Oli, doar modul cum se misca echipa.

 

@ c.ronaldo17

 

Sper sa nu se faca Big Brother cu jucatorii Stelei.

 

@AmuntBoy

 

Daca vrei sa te faci antrenor poti urmari antrenamentele. Altfel, nu vad un motiv de a urmari cum alearga, suteaza, etc. un jucator anume. Isi fac ei treaba acolo si o sa vezi in meciurile oficiale rezultatele acestor antrenamente.

 

Cat despre meci, o echipa amestecata in ambele reprize cu titulari si rezerve. Sper ca accidentarea lui Dica sa nu fie grava. Daca ajunge la Bologna e clar ce o sa zica doctorul Nanni, Nonni si care mai sunt pe acolo. Ar trebui sa ne punem intrebarea ce se intampla cu stafful medical de se accidenteaza jucatorii asa usor ?

bodanelu18.01.2007 07:33

foarte frumos golul reusit de Bostina

Virgil18.01.2007 08:18

Partida amicala împotriva echipei nationale a Republicii Moldova se va disputa la Tiraspol si nu la Chisinau, asa cum era programat initial.

Gazeta Sporturilor

SSK18.01.2007 15:31

Ar fi culmea...

c.ronaldo1718.01.2007 16:02

Sa fie iarba... mai conteaza stadionu' in amicale ?!

I.N.Money18.01.2007 17:06

Se pare ca aceasta schimbare de la Chisinau catre Tiraspol a atras proteste din partea suporterilor Stelei din acea zona.

Conform GSP,acestia incearca sa vorbeasca cu conducerea Stelei ca meciul sa se dispute unde trebuia initial.

"Poate faceti ceva ca Steaua sa nu joace la Tiraspol cu reprezentativa Moldovei. Ar fi o rusine pt romani sa accepte sa joace in Transnistria. Ori sa se joace la Chisinau ori sa nu se joace deloc. Tiraspolul are o populatie romaneasca de doar 18%. Limba romana nu este tolerata la Tiraspol. Romanii sunt priviti ca fascisti la Tiraspol. Bun, exista exemplul Cocis, dar el este prea naiv ca sa realizeze dimensiunea situatiei sau pur si simplu nu-l intereseaza. Dupa parerea mea, este o mare greseala ca Steaua sa joace la Tiraspol."

 

Foarte interesanta aceasta scrisoare catre GSP a celor de acolo,sa speram ca cei din conducere vor lua masuri si se va juca pe stadionul Zimbrului.

«123410»