Va rog frumos sa nu mah injuratzi... dar am venit si io cu o idee :
Poti sa-mi iei tot ce-am mai scump pe lume
Poti sa-mi iei zilele, noptile si anii de vrei
Sa ma lasi singur intr-un loc anume
De unde sa nu pot vreodata sa ma intorc la-ai mei,
Dar sa nu-mi iei niciodata Steaua mea
Dar sa nu-mi iei nicidoata Steaua mea
Poti sa ma faci una cu pamantul
Sa ma calci in picioare de-o mie de ori
Sa ma sfasai cu dintii si-apoi sa chemi vantul
Sa-mi imprastie trupul intr-o mie de zari,
Dar sa nu-mi iei niciodata Steaua mea..
Dar sa nu-mi iei nicidoata Steaua mea..
stiti cu totii cantecul fularsteau2
nu cred cã aș putea cânta așa ceva, trebuie sã fie un imn original nu melodii fãcute de alții și prelucrate.
