FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Propunere - cantec / imn neoficial al suporterilor

«1121314151625»
boxy24.08.2007 17:48
Cel mai nou imn

 

http://www.trilulilu.ro/tumy/9477047307c17e

 

 

E super tare imnul.Ar putea fii imnul Stelei forzateaua fularsteau2 fular-campioniifularsteaua2 :biggrin:

RaDoooI26.08.2007 20:36

http://www.trilulilu.ro/tumy/9477047307c17e

 

Super :) , ar merge ca imn al Stelei , poate cu mici modificari ... si cu ajutor din partea conducerii (De ex: Scrierea versurilor pe fiecare bilet etc. , dar ar fi prea frumos sa se faca ceva) ..

ann29.08.2007 12:34

Steaua avea un imn f bun cantat de Marius si Nadia Dragomir - Steaua sus rasare- .parca ala era oficial .in fine...dar nu stiu ce au facut cu el. Rapid are un imn super.nici acuma nu pot sa uit cand a jucat rapid-Steaua in Cupa UEFA si se canta imnul Rapidului in timp ce in tribune se fluturau steaguri.superb!!!

razvan_stelist200730.08.2007 08:45
Din cate stiu eu,imnul lui Liverpool nu a fost creat special pentru ei ci a facut parte din coloana sonora a unu film,e cantat de Gerry and the Pacemakers.

Celtic Glasgow are imnul facut de un mare fan al ei,Rod Stewart si aici cred ca este solutia si la noi,este nevoie de un adevarat stelist din muzica romaneasca care sa fie capabil sa compuna un cantec unui club de talia Stelei.

 

ar putea fii baiatu ala de la bere gratis(solistul)-ala e stelist sigur ca a cantat un imn neoficial.dar cn ar putea sa il convinga sa ne faca niste versuri?

 

ca imn oficial neaparat ar trebui facut de un solist sau de un cantaret oarecare care este stelist pur-sange.insa decat cei din conducerea clubului cred ca ar putea sa convinga un artist stelist sa compuna versuri.ca imn neoficial ar putea fi buna si aerosmith-don't want to lose a thing(nu vreau sa pierd dragostea fata de Steaua).eu cred ca ar fi un imn mai bun dekt scooter-maria

Nu mai posta consecutiv

razvan_stelist200731.08.2007 09:39

e o melodie facuta de Bere Gratis care ar putea deveni imnul suporterilor ca pentru unul oficial ar trebui altfel de versuri

Este forza Steaua

echipa nationala

orice meci in Ghencea e o mare gala...

ann31.08.2007 09:41

si mie imi place melodia cantata de Bere Gratis

vivi01.09.2007 20:19

melodia compusa mai sus nu prea ne ne reperezinta cum a mai zis cineva...versurile sunt frumaose dar nu are legatura cu Steaua..;))

MALDINI_STEAUA01.09.2007 20:22

Steaua este campiona noastraaaaaaaaaaaaaa ,o legenda rosie albastraaaaaaaaaa, Steaua este echipa ce o iubim lalalala...... cel mai tare imn :P

cozmin02.09.2007 06:49

mie unul nu-mi place imnul asta..e prea sec..ar trebui modificate vocile..ritmul..

1on02.09.2007 20:51

Dacã modifici și vocile și ritmul iese o melodie diferitã. Da' propunerea mea nu mai are nici un adept? Dați 2 pagini înapoi.

 

@moderatori: Sondajul ãla când se face? Se face?

MadFroG06.09.2007 19:05

Special pentru Gigi

Wally06.09.2007 19:40

Ce se mai intoarce lumea la 360 grade. Cred ca a uitat cand asculta la maxim in "maibac" Family Affair...

elmagnifico08.09.2007 14:10

mie imi place refrenul melodiei celor de la Bere Gratis ...suna destul de bine

Mihai Georgescu este numele solistului ,si eu stiu ca este un mare Stelist!

fular-campionii fularsteau2

axl2308.09.2007 14:12

Laura Stoica - Vreau sa am Steaua mea

http://www.trilulilu.ro/hosmy/5571044c627e44

I.N.Money08.09.2007 14:15

Axl si eu m-am gandit la melodia ei,dar nu prea se potrivesc versurile.

axl2308.09.2007 14:19

@I.N.Money

Asta cam asa e, dar melodia este simpatica si, daca schimbam versurile si linia melodica, autorul si interpreta, cred ca vom obtine un imn destul de bun.

I.N.Money08.09.2007 14:22

Daca... :rolleyes:

c.ronaldo1710.09.2007 14:35

Dupa ce am ascultat o melodie facuta de fanii lui Man.United pentru cei dragi m-am gandit ca ar fi buna si una din partea noastra la fel, pentru cei dragi. Am incercat sa o fac in romana, insa parca nu mai avea aceiasi savoare suntetul, asa ca am sters tot si am facut`o in engleza. m-am inspirat din acel cantec a lui Man.United putin si cred ca a iesit ceva bun.

 

In locul stelutelor e celebrul: F.uck .

 

Nu e un imn, e doar o simpla melodie facut de mine in 40-50 de minute pe stres.

 

Incercati sa aplicati versurile pe melodia Eamon-**** It.

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

Steaua Rullz - **** EvEryoNe eLse

 

 

Just one love

Always

Love Steaua so much

We are the only real team in the Romania

Steaua

I love every player and history of this team

And now i sing for you

 

**** rival team

With Dinamo in the end

**** you Rapid

You are just a litle team

**** Danciulescu

And **** Oprita

**** Mircea Rednic

And **** CFR

**** Oltenia

And **** all your team

**** Cornel Dinu

And all your things

**** rival team

With Dinamo in the end

**** all rival team

`couse Steaua Bukarest rullz.

 

Ghionea, Nicolita

Play for the best team

With Dica - the super royal king

Radoi, and Vali Badea

We will never forget you

You are my heroes forever

I love you so much

 

**** rival team

With Dinamo in the end

**** you Rapid

You are just a litle team

**** Danciulescu

And **** Oprita

**** Mircea Rednic

And **** all CFR

**** Dragomir

And **** all your laws

**** you IL Luce

And **** Sahtior Donetk

**** Timisoara

With all your fans in the hell

**** all rival team

C`ouse Steaua Bukarest rullz.

 

Rullz Rullz My love

Rullz Rullz My love

Rullz Rullz My love

Rullz Rullz My love

 

Now I hate

The Slavia

And always i hate Dinamo

The fucking team

And My love Steaua rullz

And Rapid

Who do you think you are?

3 championships in 80 years

And your proud of it

You have no big wins in Europe

 

**** you M`boro

And Sevilla FC

I love Steaua

`couse his biggest team

**** Arsenal

And Ol.Lyon

**** Ac Milan

And Rosenborg

**** Maccaronne

And **** Kiew Team

**** Niculescu

And **** Romanian League

**** Juve Torino

**** you Liverpool

And always **** Dinamo

`couse my love Steaua rullz

 

Rullz Rullz My love

Rullz Rullz My love

Rullz Rullz My love

Rullz Rullz My love

 

 

-------------------------------

Pe melodia "Eamon - **** It".

 

 

 

 

S`ar putea sa mai fie greseli gramaticale in engleza, nu neg. Vin dupa 4 ore de fotbal si rupt in doua.

cristi_mold11.09.2007 08:26

@Ronaldo

 

Sincer nu prea imi plac versurile. Nu cred ca ar fi frumos ca toata Ghencea sa strige F*** Dinamo and Rapid. In plus este si in engleza si nu stiu cati ar intelege.

dax4712.09.2007 15:24
Daca... :rolleyes:

 

R u serious ? Pe bune ?

stelista23316.09.2007 15:40

[ forzateaua ...mai baieti....ma gandeam la baietzasul ala..Dima...ceva de genul...care a scos o gramada de melodii ...logik pentru Steaua....Are si voce...e si stelist fularsteaua2

tony_forzza_steaua16.09.2007 17:27

fratilor..eu zic sa nu mai copiem nici o medlodie de la nimeni,

aku nu vreau sa supar pe nimeni dar ideea mea ar fi sa compunem chiar noi suporterii ca de aia existam si noi si sa facem un vot si alegem pe cea mai buna.

bani....vb cu nea Gigi poate ne ajuta el

forzateaua

Recoba25.09.2007 21:12

daca am fi avut o conducere ...jucatori...sau antrenori mai de caracter...nu asa infectii la echipa....se potrivea mel de la cargo....aproape de voi...da asa...

cody_stelistu00730.09.2007 19:37

Eu cred ca imnul este o problema a Stelei dar inainte sa ziceti de imnul lui Liverpool priviti ca aia canta impreuna si copii si batrani si toti au fulare in aer !!!Asa ar arata Ghencea daca am canta impreuna.

____________________________

 

 

CAPS, CAPS, CAPS.

 

Citeste regulamentul!

 

__________________________

 

 

CAPS, CAPS, CAPS.

 

 

+10 warn pentru tripla postare consecutiva, abuz de CAPS. Citeste regulamentul.

cristi_mold05.10.2007 08:50

Ati vazut meciul Celtic - Milan, cand la pauza toata peluza si o parte din tribune, s-a ridicat in picioare, cu fularele in mana si a inceput sa cante You'll never walk alone. Mi s-a facut pielea de gaine. Asa ar trebui sa fie si in Ghencea si cred eu ar trebui sa ne gasim un imn cat ma repede. Dar nu copiat de prin alte parti.

«1121314151625»