FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Propunere - cantec / imn neoficial al suporterilor

«1111213141525»
ovi66618.08.2007 14:13

in concluzie... (sper sa fie concluzia finala!). topicul s-a deschis in decembrie 2006. suntem in august 2007. 9 luni pentru discutii eu zic ca sunt arhi suficiente. cine a avut ceva de zis, a avut tot timpul din lume!

haideti sa luam 3,5,10 propuneri si sa le supunem la vot. iar finalistele sa se dueleze in marea finala! iar la final sa avem un imn al suporterilor, care sa se auda la fiecare meci in peluza.

haideti, domnilor moderatori! va rog!

 

steagcruce2 fularultras

stifler_cale18.08.2007 20:53
sa le supunem la vot.

o idee foarte buna

-=Danny=-19.08.2007 08:00

Io zic sa luam propunerile lui Axl23 , a lui 1on , si a lui duducsteaua , si poate scrie si Vadim o poezie ( ala din parlament ) , si le votam , care iese invingatoare castiga . Apropo , 1on daca e ii trimitem noi lui Vadim o scrisoare , in care sa il rugam sa faca o poezi care sa fie imn pentru Steaua . :P

Wally19.08.2007 11:13

Decat versuri scrise de Vadim, mai bine taraptaptap a lui Scooter.

bogdan20.08.2007 10:13
Wally20.08.2007 10:16

E buna piesa! Mai putin latratul ala: "Forza Steaua!" Cine o canta?

Azzido20.08.2007 11:25

Se pare ca intre timp a facut altcineva o tentativa de imn.

Am atasat mai jos fisierul.

propunere_imn_Steaua.mp3

stifler_cale20.08.2007 11:32

ii bun imnul dar se poate si mai bine forzateaua

ne_faci_un_gol20.08.2007 12:59
Cel mai nou imn

 

http://www.trilulilu.ro/tumy/9477047307c17e

 

waw.. vad ca voi nu intelegeti notiunea de imn, din moment ce veniti cu exprimari de genul asta. imnul este unul singur, nu poate sa fie "cel mai nou".

 

Cantecul suna interesant comparativ cu ce s-a mai scos in ultimul timp (seamana cu Scooter - maria, dar are versuri). Dar e un cantec ce merge ascultat la statia de amplificare, eventual cantat in unele parti si de galerie. Dar nu e nici pe departe un imn cum ne-am dori noi, cel putin asa imi place sa cred.

alexandra_superSTELISTA20.08.2007 15:52

SUPEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR IMNUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CINE-L CANTA?

SUPER RAUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :biggrin:

Steauaforever3320.08.2007 17:13
Cel mai nou imn

 

http://www.trilulilu.ro/tumy/9477047307c17e

 

e super. si usor de retinut. si are si ritm bun.....

 

fular-campioniifularsteaua2

1on20.08.2007 17:54
Decat versuri scrise de Vadim, mai bine taraptaptap a lui Scooter.

Sincer, nici mie nu mi-e simpatic (un jeg reciclat din punct de vedere moral), dar dacã reușește sã compunã o poezie potrivitã la propunerea mea, mãcare face un lucru bun.

Propunerea lui Azzido pare mai lucrata decat Bere Gratis & Chicanos & friends. Da' parcã tot nu se preteazã. Refrenu e cântat de 6 ori. În rest mai are 2 strofe, interesante zic eu, dar tot în genul celor enumerate mai sus.

Lucas20.08.2007 18:16

E misto piesa asta, mai putin versurile si linia melodica.

 

Voi chiar n-aveti nic macar putin simt estetic? Steaua merita un imn care sa-ti dea fiori!

costy_k1_G.20.08.2007 18:29

E tare melodia dar nu va exista foarte mult timp noua ne trebuie un imn care iti da fiori toata viata, cu versuri multe si toate alea...totusi acest "imn" e un nou strigat de lupta.

ManiaCU20.08.2007 18:31
Se pare ca intre timp a facut altcineva o tentativa de imn.

Am atasat mai jos fisierul.

 

Bine zis "tentativa" , asa ceva nu poate sa fie imn pentru noi. Am mai gasit pe undeva ceva de genul,totusi mi se pare inca o tentativa nereusita ... http://filesbox.info/166STEVIEBASS-ImnSteauabyStevieBass.mp3 . Steaua merita ceva original iar noi prin propunerile noastre nustiu cat de mult o ajutam sa si-l gaseasca. Trebuie cineva din lumea muzicii sa creeze acest imn , cu ajutorul unui scriitor sau compozitor priceput. Zicea cineva mai sus cateva nume care ar trebui luate in calcul. Trebuie sa existe un stelist adevarat prin randul marilor compozitori si interpreti romani (de ex:Dan Bitman, Paunescu, chiar si baiatul de la Bere Gratis). Va dati seama ca oricine si-ar dori ca numele lui sa fie asociat cu imnul celei mai iubite echipe din Romania , nu vad cine nu si-ar dori sa faca acest imn. AISS ar trebui sa se implice putin si sa incearca sa ia legatura cu cineva dintre stelistii muzicanti.

il_scorpio20.08.2007 18:37

E simpatic..oricum asta cred ca e bun acasa la 5-0 cu dacia mioveni...nu in Liga cu Real Madrid. Acolo e nevoie de ceva care sa te infioare asa cum spunea si cineva mai sus.

dax4720.08.2007 21:18

Nu prea cred ca asta poate fi numit imn. Cel mult o melodie de ascultat la bucurie. Fara suportul muzical nu cred ca ar putea canta careva acest imn.

 

Eu cred ca Steaua merita mult mai mult decat atat. Momentan Scooter-Maria ramane da best.

adriano21.08.2007 07:26

E super tare imnul.Ar putea fii imnul Stelei. fularsteaua2

Martin_Tudor1221.08.2007 11:38

Tare imunul...dar oierul nu va zice nimica??? :biggrin: :biggrin:

buba22.08.2007 11:44

NU MERGE LINKUL FRATE, CUM SA AUZIM CANTECUL?

benny0122.08.2007 12:27

Eu propun melodia O iubire ros-albastra pe care cred ca foarte multi fani ai Stelei o cunosc.Si ar fi frumos ca intregul stadion sa o cante inainte de fiecare meci.Parerea mea este ca suna foarte bine.

raluk_1522.08.2007 14:25

suna bine imnul asta.dar...trebuie ceva mai impunator.

Kame22.08.2007 21:19

ohohoooo e veche melodia asta... e din 2006 ... in fine..dar inca nu este imnul asta !!

Champion's Heart23.08.2007 12:10

...E Super tare Piesa!! da cred ca ar fi mai bne sa avem un imn al nostru asa cum au rapidistii...Sau s-ar putea face o adaptare a piesei!! Oricum initiativa e buna si asta conteaza!! Ne trebuie un imn pe care sa-l cantam cu inima!!

 

Love U Steaua 4ever

 

Lasa limbajul de tip mirc si foloseste litera "C"

wolfi24.08.2007 03:10

mie imi plac propunerile lui duducssteaua si a lui azzido, as inclina spre cea a lui azzido ca e usor de fredonat si tinut minte

«1111213141525»