FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Propunere - cantec / imn neoficial al suporterilor

«18910111225»
camitza09.02.2007 17:54
90%  Steaua - Sevilla pe Pro TV  (cica A1 a dat mai mult dar i-a fost dat cu flit)

100% Sevilla- Steaua pe Pro TV

 

de cand lebedele nu s-au calificat le-au stricat la a1 socotelile , cred ca o sa se consoleze cu javrelle anul asta

:lol: :wink:
mircea_zion12.02.2007 19:46

O varianta ar fi : Bogdan Dima - Steaua Vrem Victorie ... cautati-o pe net si ascultati-o ;)

^Cody13.02.2007 07:18

Pai fa upload si da si tu un link.

alexC15.02.2007 16:18

e mistooo!!!

^Cody16.02.2007 11:25

Dati un link si voi, fratilor...

Virgil16.02.2007 13:23
mircea_zion19.02.2007 17:28
O varianta ar fi : Bogdan Dima - Steaua Vrem Victorie ...

sau Scooter Vs. Viziru - Steaua Imnul Campionilor :D

chello98623.02.2007 09:16

sincer acuma sa ma ierte ce-i care nu sunt de acord cu mine dar melodia lui Bogdan dima suna mai mult ca o lalaiala fara rost,are 2 versuri care le repeta ca un papagal,as ce rost mai are sa schimbam ueletele de la scooter care sunt tot niste repetitii cu niste lalaieli? daca il cunoaste careva pe Bogdan dima ziceti-i sa faca muzica nu matzaieli! parerea mea!

mircea_zion24.02.2007 12:38
O varianta ar fi : Bogdan Dima - Steaua Vrem Victorie ...

sau Scooter Vs. Viziru - Steaua Imnul Campionilor :D

 

Scooter - Rock Bottom 8)

chello98624.02.2007 15:21

cu siguranta un imn nu va fi asa usor de gasit fiindca de obicei imnurile nu se gasesc ci se fac,dupa cum au spus si altii:conducerea nu are nici cel mai mic interes,iar beccali lauda imnul rapidului...mai avem de asteptat pana se va face un imn destul de bun pt o echipa ca Steaua...

Mihai_stelist24.02.2007 18:06

pei ar trebui sa ne gasim si noi un imn romanesc, cu cuvinte de-ale noastre si Becali e un bou, ala nu o sa faca niciodata un imn pentru noi

n3olitik28.02.2007 19:30

@ m@rmota

 

poate la prima strofa ar mai trebui lucrat, nu prea imi place, in rest e sooper!

LanDSharK04.03.2007 11:23

am vazut pe site ... uploadad si gata de ascultare..varianta in romana a SUPER Cantecului lui Panathinaikos - Horto Magiko! abia astept sa`l aud in peluza!!! daca sunteti curiosi .. www.youtube.com ..Search: Panathinaikos ... si gasitit acolo 3.30 minute magnifice!!! INCERCATI!

dan0929.03.2007 19:23

Am vazut galeria luiPanathinaikos.Sunt minunati

Astristul22.04.2007 09:57
Scooter - Rock Bottom 8)

EXACT la melodia asta m-am gandit de 3 luni incoace. Nu credeam ca a mai ascultat cineva melodia asta. Chiar ar merge ca imn al nostru. Are un ritm mult mai bun si s-ar auzi pe Ghencea extraordinar. steagcruce2 fular-campionii

steaua_cristian22.04.2007 12:28

@ greco

 

Nici cand gresesti mult de tot gaz pe foc e imnul oficial si aceea melodie e prea stupida ca sa zic asa nici nu se pomeneste ceva de Steaua nici vorba gaz pe foc e singurul imn oficial!

ovi66628.04.2007 10:12

Dar cand se face o contabilizare, un sondaj pe forum si votam melodia ca imn?... si dupa aia o promovam intens in randul suporterilor! E asa greu sa ne unim? Majoritatea decide. Dupa care o cantam meci-de-meci!!! Haideti baieti!

 

steagcruce2 fularultras

strezahuzum12.05.2007 19:00

S-a gandit cineva la melodia "Steaua mea", a celei mai frumoase trupe din Romania, IRIS ?

 

Iata refrenul : "Am s-ajung la Steaua mea / Orice-ar fi eu cred mereu in ea /Nu ma uit in urma / Nu traiesc din amintiri / Chiar de-ar fi sa am lacrimi in priviri !"

 

Am sa pun si melodia la download pe rapidshare ... e superba si are un nume ... predestinat !

bodanelu12.05.2007 20:37
S-a gandit cineva la melodia "Steaua mea", a celei mai frumoase trupe din Romania, IRIS ?

 

Da, s-a mai discutat intr-un topic. O propusese unul dintre redactori parca...

Quetzalcoatl13.05.2007 06:56

Sper ca sprijiniti de AISS, sa ne gasim un imn cat mai potrivit si sa-l promovam la stadion, de la cei din conducerea clubului, Dumnezeul cu mila; aia n-au nici o treaba..

Danny03.06.2007 17:28

Da chiar ma, nu ar trebui AISS sa se chinuie si ea sa faca un imn misto? Ca are bani(din cotizatiile lunare). Si daca face AISS imnul, o sa fie multumita toata lumea, in afara de Gigi, care vrea el sa cante imnul Stelei...(ce om fara creier, si fara voce, si fara rationament).

bodanelu03.06.2007 19:51

@Danny... decat sa dai din gura (scris la tastatura) pe forum... mai bine ai pune mana si ai face ceva pentru AISS!

alice4steauaBUC03.06.2007 21:12
Iata refrenul : "Am s-ajung la Steaua mea / Orice-ar fi eu cred mereu in ea /Nu ma uit in urma / Nu traiesc din amintiri / Chiar de-ar fi sa am lacrimi in priviri !"

 

 

Mie una imi place cum suna melodia... dar nu merge pentru o echipa de fotbal!totusi... "am s-ajung la Steaua mea.."... nu prea merge... Melodia e super tare... dar nu stiu cum va iesi pe stadion! :roll:

The_Form04.06.2007 10:13

Credeti ca ar merge urmatorul ca imn neoficial de tip You'll never walk alone?

 

Muse - Invincible:

 

Follow through

Make your dreams come true

Don't give up the fight

You will be alright

'Cos there's no-one like you

In the universe

 

Don't be afraid

What your mind conceals

You should make a stand

Stand up for what you believe

 

And tonight we can truly say, together we're invincible

 

Sharing the struggle

They will pull us down

but please, please lets use this chance to turn things around

 

And tonight we can truly say, together we're invincible

 

Do it on your own

It makes no difference to me

What you leave behind

What you choose to be

And whatever they say

Your soul's unbreakable

 

Sharing the struggle

They will pull us down

But please, please lets use this chance

To turn things around

 

And tonight we can truly say

Together we're invincible

Together we're invincible

 

Sharing the struggle

They will pull us down

But please, please lets use this chance

To turn things around

 

And tonight we can truly say

Together we're invincible

Together we're invincible

 

http://www.youtube.com/watch?v=7-moeVw_r_4

Prodigy_andrey06.06.2007 03:56

Ceva romanesc de al nostru din popor nu You'll never walk alone

«18910111225»