Am tot citit cele doua topicuri deschise pentru imn, am strans niste versuri de ici de colo, am pastrat multe din cele create de Eugen Anghel, si a iesit ceva de genul (mai ramane adaptata o linie melodica pt ele, la refren se poate face ceva din refrenul de la phoenix-in umbra marelui urs, dupa cum propunea cineva):
Steaua este pentru Tara,
Echipa, spirit si simbol,
Ea reprezinta România,
Si Mândrul nostru tricolor
R: Steaua este echipa mea
Orice ar fi eu cred mereu in ea
Suntem aici pentru culori
Si pentru ale noastre valori
Ne da speranta-n viitor
Trecutul nostru mare
Si-n tara asta e dator
Sa ni-l cinsteasca fiecare!
R:
Noi vom purta mereu în suflet,
Simbolu-acesta minunat,
Steaua-i legenda noastra vie,
Si-o vom iubi neîncetat.
R:
Cu totii am ales un singur nume,
De zeci de ani iubit si respectat
El reprezinta faima noastra-n lume
Sa se auda-acum, de toti strigat
R: