Da mah!! Da tot nu inteleg ce are scooter? steagcruce2
Da mah!! Da tot nu inteleg ce are scooter? steagcruce2
nu are versuri
Da mah!! Da tot nu inteleg ce are scooter?
Tu mai lipseai ma!.. Tocmai asta i si problema.. scooter nu are nimic.
Da mah!! Da tot nu inteleg ce are scooter?
man scooter maria e o melodie care se canta la goluri nicidecum un imn .... intelege si tu odata chestia asta
Atuci asta e bun :
Fiecare razboi il ducem cu fruntea sus..
Avem 11 eroi.. multi adversari de rapus..
Avem un nume vestit.. rosu-albastru culori..
Avem sange latin.. suntem invingatori!
Fiecare razboi il ducem cu fruntea sus..
Avem 11 eroi.. multi adversari de rapus..
Avem un nume vestit.. rosu-albastru culori..
Avem sange latin.. suntem invingatori!
Tot stadionul striga acum Steaua..
Tot stadionul striga acum Steaua..
Forza Steaua.. Forza Steaua
Ee..ee
Forza Steaua.. Forza Steaua
Ee..ee
Forza Steaua.. Forza Steaua
Ee..ee
Forza Steaua.. Forza Steaua
Ee..ee
In fiecare minut suntem alaturi de voi..
Cu Steaua pana la moarte..
Castigati pentru noi..
Avem peluza ce striga "Bine`ati venit in infern"..
Iar adversarii de frica nu se mai vad pe teren!
In fiecare minut suntem alaturi de voi..
Cu Steaua pana la moarte..
Castigati pentru noi..
Avem peluza ce striga "Bine`ati venit in infern"..
Iar adversarii de frica nu se mai vad pe teren!
Tot stadionul striga acum Steaua..
Tot stadionul striga acum Steaua..
Forza Steaua.. Forza Steaua
Ee..ee
Forza Steaua.. Forza Steaua
Ee..ee
Forza Steaua.. Forza Steaua
Ee..ee
Forza Steaua.. Forza Steaua
Ee..ee
Pe stadionul din Ghencea mai sunt lupte de dus..
Avem traditie in spate si numele Lacatus..
Avem blazonul in suflet si cantam pana murim..
Steaua te iubim!
Pe stadionul din Ghencea mai sunt lupte de dus..
Avem traditie in spate si numele Lacatus..
Avem blazonul in suflet si cantam pana murim..
Steaua te iubïm!
Oooooooo..
Yeeeeee..
Forza Steaua.. Forza Steaua
Ee..ee
Forza Steaua.. Forza Steaua
Ee..ee
Forza Steaua.. Forza Steaua
Ee..ee
Forza Steaua.. Forza Steaua
Ee..ee
steag2 steaua_ro fularsteau2
steagcruce2 steagsimplu
dica10
Oooooooo..
Yeeeeee..
asa si ce are
Ooooooooooooo
Yeeeeeeeeeeee?????
Seful Cercului Militar Focsani, colonel în rezerva, Eugen Anghel, a scris versurile unui imn pentru Steaua si vrea sa se întâlneasca cu Gigi Becali pentru a-i prezenta opera sa
Colonelul Eugen Anghel a scris versurile imnului în numai 30 de minute si spune ca este stelist de peste 45 de ani.
"M-am gândit ca Steaua, echipa cea mai galonata din România, trebuie sa aiba un imn adevarat. Steaua înseamna prestigiu. Este un adevarat simbol, iar eu am scris aceste versuri pentru cei care traiesc pentru culorile ros-albastre. A fost ceva Dumnezeiesc. In numai jumatate de ora am scris totul. Si muzica îmi venea în minte atunci când scriam acele versuri. Sunt sigur ca nimic nu a fost întâmplator. Cei care l-au ascultat pâna acum mi-au spus ca îti rascoleste sentimentele si îti aduce aminte de toata istoria Stelei.
Vreau sa ma întâlnesc cu Gigi Becali si, cine stie, poate la primul meci din retur pe Ghencea se va cânta imnul scris de mine", a spus colonelul Eugen Anghel, care recunoaste ca de la vârsta de opt ani este stelist convins.
sursa: prosport
Iata si versurile :
"Haide Steaua"
Steaua este pentru Tara,
Echipa, spirit si simbol,
Ea reprezinta România,
Si Mândrul nostru tricolor.
A fost si e mereu iubita,
Oriunde Steaua s-ar afla,
Si mii de inimi ros-albastre,
Toate vor bate pentru ea.
Refren:
Haide Steaua, haide Steaua,
Noi mereu te vom iubi.
Haide Steaua, haide Steaua,
Si Cel de Sus cu noi va fi.
Chiar si când pierdem câteodata,
Si ochii-n lacrimi ne ramân,
Suntem "fair-play" cu adversarii,
Dar cei stelisti, stelisti ramân.
Noi vom purta mereu în suflet,
Simbolu acesta minunat,
Steaua-i legenda noastra vie,
Si-o vom iubi neîncetat.
Refren:
Haide Steaua, haide Steaua,
Noi mereu te vom iubi.
Haide Steaua, haide Steaua,
Si Cel de Sus cu noi va fi.
sa vedem cum suna, versurile par bune...
Mie nu imi plac..cum adica "Cel de Sus cu noi va fi" :roll: pai ce..noi jucam la hazard? (asta cu Cel de Sus e pt Becali cu dedicatie cred..ca sa il aprobe)..
Si nici asta nu imi place "Suntem "fair-play" cu adversarii/Dar cei stelisti, stelisti ramân". :wink:
mda, are un mic pacat de redundanta acolo, da loc la mistouri si parodii. despre cei stelisti care raman stelisti chiar daca joaca fair-play.
-peste doua ore
uite ca citesc din nou si acum imi pare logica strofa, asta pentru ca fair-play e scris in ghilimele, adica desi suntem "fair-play"(get it? :roll: ), stelistii tot stelisti raman, adica fair-play.
ceea ce nici nu stiu ce sa mai zic...
Personal nu-mi place acest cantec...suna ca un cantec comunist si patriotic...plus ca nu-mi rascolesc nicio amintire versurile, asa cum se lauda "compozitorul"
Chiar si când pierdem câteodata,
Si ochii-n lacrimi ne ramân,
Suntem "fair-play" cu adversarii,
Dar cei stelisti, stelisti ramân.
suna aiurea Rau de tot chiar ca pare comunist
De unde pana unde comunist fratilor ? Suna destul de aiurea partea aia, e adevarat, da ce ati visat de vi se pare "comunista" ? Comunist nu inseamna invechit !
Versurile sunt oricum mai bune decat cele de la oricare alt imn, nu stiu ce muzica are.
mi-e imi place mult cum suna. Ce ati vrea voi sa zica : ce faci MM sau cati cm o ai ma Nicolita? SUNA CHIAR BINE melodia..
unde se poate asculta ?
Pe ProSport nu erau decat versurile... ar trebui luata legatura cu cel care le-a facut, dar cum ?
Problemele ar fi:
Chiar si când pierdem câteodata,
Si ochii-n lacrimi ne ramân,
Suntem "fair-play" cu adversarii, -> un vers cam penibil care nu va fi, cu siguranta, adoptat in peluze
Dar cei stelisti, stelisti ramân.
Refren:
Haide Steaua, haide Steaua,
Noi mereu te vom iubi.
Haide Steaua, haide Steaua,
Si Cel de Sus cu noi va fi. -> nu merge extraordinar, dar nici catastrofal nu e
a fost si pe youtube mai demult dar l-au scos. A fost si la antena 1 acu cateva luni. Suna binisor. Adica s-a mai discutat si pe forum si pe asta si pe cel oficial. Mi-e lene sa caut acu.
da la cati samantari sunt dabia striga si ei 2 cuvinte forta Steaua da pai sa cante un imn intreg plus de asta cred ca le-ar lua vreun an sa il invete =))
te contrazic.."Trup si suflet" se canta nu numai in peluze..ci si in trib I si II ! si e doar un cantec de galerie !!
Atuci asta e bun :Fiecare razboi il ducem cu fruntea sus..
Avem 11 eroi.. multi adversari de rapus..
Avem un nume vestit.. rosu-albastru culori..
Avem sange latin.. suntem invingatori!
Fiecare razboi il ducem cu fruntea sus..
Avem 11 eroi.. multi adversari de rapus..
Avem un nume vestit.. rosu-albastru culori..
Avem sange latin.. suntem invingatori!
Etc.
Asta-i pohta ce-am pohtit-o :lol:
Noi aveam deja imn de vreo cateva luni . E bun asta,fata de cantecul ala de comunist,mai lipsea numele lui Ceausescu si un omagiu adus PCR-ului .. ![]()
Dumnezeule... daca respectivul om e comunist, atunci si parintii vostri sunt comunisti, ca tot inainte de 89 s-au nascut. Nu-mi vine sa cred cat de superficiali pot fi unii.
Da ,parintii nostri sunt comunisti.Eu cred ca tu nu ai vazut reportajul in cauza si vorbesti fara sa cunosti ![]()
Daca-l vedeai pe colonelu ala cu fata de comunist sigur aveai alta parere 8O
Nu, n-am vazut reportajul dar sunt sigur ca strofa la fel de buna ca
"Steaua este pentru Tara,
Echipa, spirit si simbol,
Ea reprezinta România,
Si Mândrul nostru tricolor."
nu a avut nicio incercare de imn al Stelei, niciodata.