FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

STEAUA Bucuresti - Sevilla CF 0 - 2 (0 - 1)

«1789101116»
weeezer_2002.02.2007 07:35

Sevilla a facut aseara doar un egal pe teren propriu cu Betis, locul 16 in Primera. Deci nu sunt chiar asa de spaima lumii...

Daca nu se joaca cu improvizatii gen G. Coman (dar din pacate mi-e ca tocmai asta o sa faca OlaroiuL), putem sa-i calarim serios.

Bogdan4Steaua02.02.2007 07:44

E bine sa ramanem cu picioarele pe pamant. Si Rosenborg avea un parcurs jalnic in campionat si nu a iesit bine....

 

Totusi, Sevilla este o echipa puternica si pornim cu sansa a doua.

weeezer_2002.02.2007 07:49

Desigur. Dar tocmai, pornim cu o sansa, fie ca e ea a doua. Adica nu e ceva de genul 95% ei, 5% noi. Dupa mine e cam 65-35 in favoarea Sevillei. Iar daca am fi avut si antrenor... :roll:

axl2302.02.2007 08:48

sansele sunt 50 - 50. si asta pentru ca jucam acasa. :D

sorin_77702.02.2007 09:33

Va fi un meci mai greu decat cel cu Villareal de acum 2 ani... asa ca nu visati dar sperati.

Virgil02.02.2007 16:30

Parerea mea e ca schimbarea modului de asezare în teren trebuia facuta odata.Pentru ca jocul nostru era arhicunoscut si usor de contracarat in campionat.Era un joc lent,lipsit de viteza deci,care ne-a privat de rezultate bune in meciurile din deplasare.

 

Noua asezare presupune o buna cunoastere a jocului in aceste conditii,care nu cred ca se va realiza în doar 6 meciuri de pregatire.Dovada o constituie înfrangerea Stelei in meciul cu Legia Varsovia.

In acest sens ma tem ca jocul împotriva Sevillei,va fi mult mai greu decat daca am fi jucat un 4-4-2 stapanit perfect.

 

Ma gandesc ca Sevilla este o perfecta echipa de contraatac(s-a vazut si in finala UEFA) si daca ne vom napusti asupra ei cu toata echipa,vom avea soarta lui Borcica in acel meci de tenis cu piciorul.

Adica ne vom umple de ridicol.

Sper sa nu fe asa,e doar un lucru la care ma gandesc din dorinta de a nu se intampla.

 

Vezi dovada :

 

http://www.Pro TV.ro/sport/fotbal-intern/va...part-nasul.html

***alex***02.02.2007 21:55
FC Steaua a epuizat biletele puse în vânzare pentru peluza întâi și tribuna a II-a în vederea meciului cu FC Sevilla, programat la 15 februarie, în prima manșã a 16-imilor Cupei UEFA.  

 

Vineri, în jurul prânzului, la casele de bilete de la stadionul Steaua se mai comercializau doar tichete la tribuna întâi și tribuna zero, în timp ce suporterii interesați de bilete la peluza întâi sau tribuna a II-a nu puteau cumpãra decât de la câțiva speculanți aflați în fața stadionului.

 

FC Steaua va mai pune în vânzare, sâmbãtã, încã aproximativ 3.500 de bilete la peluza a II-a și tribunele întâi și zero.

 

prosport.ro

steaua rosie03.02.2007 10:06

cineva stie daca meciul o sa fie transmis si la Pro TV INTERNATIONAL???????

Bogdan4Steaua03.02.2007 13:13

Sansele ca meciul sa fie transmis pe Pro TV International sunt minime.

Raul198804.02.2007 13:55

Poate sa imi zica cineva unde as putea sa vad jocul...si daca costa bani nu-i bai.

Eu locuiesc in Germania si nu prind programme romanesti.

Jocurile din Champions League le-am vazut pe premiere.de, dar premiere nu arata jocurile din UEFA Cup :?

Bogdan4Steaua04.02.2007 14:15

Inca nu se stie ce canale din strainatate vor transmite meciul. Cu o zi sau doua inainte de meci voi posta aici canalele respective.

Raul198804.02.2007 14:29

Daca faci asta ar fi o treba buna :lol:

merci :D

Danutss104.02.2007 14:43

Forzzzzzzaa Steaua

 

Eu zic sa avem incredere in puterea echipei pentru ca daca ati urmarit ultimul meci al Stelei care s-a incheiat 4-2 a inscris si Iacob.Conteaza mult ca Dica este accidentat dar toti pot fii inlociuiti!Eu sunt sigur ca Thereau va face un meci bun si V.Badea!Nu inteleg de ce nu l-a convocat pe Radoi la meciul cu Moldova!

 

 

Apropo am bilete la meci ;))!

Steaua3-1Sevilla

 

 

FORZZZZA Steaua

 

 

 

Mugurel Buga va juca in meciul cu Sevilla???Am inteles ca Gigi Becali l-a imprumutat pentru 55.000 Euro

Virgil04.02.2007 17:55
Mugurel Buga va juca in meciul cu Sevilla???Am inteles ca George Becali l-a imprumutat pentru 55.000 Euro

 

 

Mugurel Buga e jucatorul Rapidului.A împrumutat acei bani de la GB,dar i-a restituit.

danielcristian04.02.2007 19:29

@ Raul

 

Mai de folos ar fi (mai ales pt viitor)sa-ti iei din tara digi TV sau max TV sau oricare o fi ,si prinzi toate programele romanesti.Eu am deja de un an ,si merge perfect!Bafta!

c.ronaldo1706.02.2007 12:48

Predintele lui FC Sevilla a anunţat că obiectivul principal pentru echipa sa este calificarea în Liga Campionilor. "Am spus-o de la începutul campionatului. Liga Campionilor este obiectvul nostru principal, chiar dacă am rata Cupa UEFA şi Cupa Regelui. UEFA este în plan secund, iar Cupa Regelui pe planul al treilea", a declarat Jose Maria Del Nido.

 

"Este important să ne clasăm în primele patru pentru că asta ar însemna să ne ridicăm la un alt nivel competitiv şi ne-ar permite să facem investiţii importante. Dacă am cîştiga Cupa UEFA, ne-ar intra în cont vreo 400.000 de euro. Nu are rost să vă mai spun cîţi bani am cîştiga dacă am participa în Liga Campionilor", a spus Del Nido la prezentarea argentinianului Fazio.

 

sursa:stelisti.ro

axl2306.02.2007 14:30

sunt curios ce parere are regele spaniei despre obiectivele sevilliei. :D:D:D

ShoBo_9107.02.2007 12:59
Eu as zice ca obiectivele lor sunt Campionatul si Cupa UEFA... 8O
***alex***07.02.2007 19:27

Referindu-se la declaratia presedintelui clubului, antrenorul Juande Ramos a precizat : "Vrem sa ajungem in Champions League, dar asta nu inseamna ca vom renunta la a ne mai concentra in celelalte competitii".

 

sursa : spt

juristcris07.02.2007 23:06

II batem cu 1-0, gol Thereau

nicu8808.02.2007 14:22

o sa-i rupem ca pe niste carpe :P

c.ronaldo1708.02.2007 16:20

carpa se rupe usor?! :o

inteus08.02.2007 16:29

DECI LA Bucuresti O SA II BATEM LA 2 SAU 3 GOLURI DIFERENTA DAR LA SEVILLA O SA AVEM UN MECI DE O SA RAMANA IN INSTORIE,DAR TREBUIE SA CASTIGAM DEOARECE DE FIEKRE DATA cand AM FOST LA SEVILLA AM CASTIGAT,SI SA NE REVEDEM CU BINE IN GLASGOW!!

 

Nu mai folosi Caps Lock. Ultimul avertisment. Moderatorii

c.ronaldo1708.02.2007 16:30

Caps off.

 

PS:editeaza: o sa ne vedem cu bine, nu o sa ne revedem, ca nu am jucat in Glasgow.

axl2308.02.2007 16:51

@ inteus

 

Nu mai folosi Caps Lock. Ultimul avertisment. Moderatorii

 

DECI nu mai folosi caps lock. :D

«1789101116»