Parerea mea e ca schimbarea modului de asezare în teren trebuia facuta odata.Pentru ca jocul nostru era arhicunoscut si usor de contracarat in campionat.Era un joc lent,lipsit de viteza deci,care ne-a privat de rezultate bune in meciurile din deplasare.
Noua asezare presupune o buna cunoastere a jocului in aceste conditii,care nu cred ca se va realiza în doar 6 meciuri de pregatire.Dovada o constituie înfrangerea Stelei in meciul cu Legia Varsovia.
In acest sens ma tem ca jocul împotriva Sevillei,va fi mult mai greu decat daca am fi jucat un 4-4-2 stapanit perfect.
Ma gandesc ca Sevilla este o perfecta echipa de contraatac(s-a vazut si in finala UEFA) si daca ne vom napusti asupra ei cu toata echipa,vom avea soarta lui Borcica in acel meci de tenis cu piciorul.
Adica ne vom umple de ridicol.
Sper sa nu fe asa,e doar un lucru la care ma gandesc din dorinta de a nu se intampla.
Vezi dovada :
http://www.Pro TV.ro/sport/fotbal-intern/va...part-nasul.html