Il simpatizez foarte mult pe Neaga.El tace si face.Merita sa faca parte din lotul Stelei.
Il simpatizez foarte mult pe Neaga.El tace si face.Merita sa faca parte din lotul Stelei.
un jucator destul de slab nu a jucat deloc bine pentru Steaua ar trebui transferat
Are mult mai multa forta si clar viziune decat Ochirosii(acest copil promite dar mai are multe de invatat) , acum o sa fie rezerva lui Toja...dar as putea afirma ca in acest moment e mai util Stelei decat banelinho !
Rica a fost avertizat de Gigi:"Cauta-ti echipa sau mergi in Liga 3"
ciobanului n-ai ce-i cere.
N-o sa plece ca Lacatus inca are incredere in el... Cel putin eu asa sper.
nu ar fi prima si probabil ultima greseala a ciobanului prost. in cazul lui Neaga crapa fierea in el de ciuda ca il costa atatia bani si rica nu se comporta ca o sluga asa cum vrea boul din piata victoriei!
Nu a aratat foarte multe dupa revenirea din Coreea. Are pofta de joc, lucru ce se observa, insa marcheaza foarte putin pentru clasa sa. Dupa cum toti il stim, are tehnica si e un jucator "trup si suflet" pentru echipa. A marcat in sezonul 2007-2008 impotriva lui Dinamo, gol prin care si-a spalat pacatele.
tot cautam atacanti dar uitam ca avem in lot un fotbalist ca rica neaga! nu pot sa cred ca arthuro si kapetanos joaca la Steaua iar Neaga la Steaua II! e pur si simplu revoltator...
Iarta-i, Rica!
Posted 10th October 2008 at 00:24 by stelista_yo
Ei nu o sa inteleaga niciodata ce inseamna sacrificiul. Ce inseamna sa renunti la bani pentru o pasiune, sa traversezi terenul plangand, sa privesti neputincios catre antrenor, iar acesta sa nu te bage in seama.
Ei nu inteleg ca respectul se castiga, ci nu se cumpara.
.
Ai plecat pe usa din dos. Ai comparat vanzarea ta cu cea a unui sac de cartofi. Ai plans la Valencia pentru ca Zenga a uitat de tine. Ai plecat in Coreea dar ai ramas cu gandul la Steaua. Ai ramas legat de echipa prin toate modurile cu putinta. Internet, ziare, colegi.
.
Te-ai intors, ai renuntat la bani, ai semnat un contract in alb. Ai adunat respectul suporterilor ros-albastri la fel de repede cum aduni acum compasiunea lor.
.
Nu-i drept, Rica. Nu-i drept ce ti se face. Cum se poarta cu tine, cum se debaraseaza de unul dintre singurii jucatori pentru care banii nu au primat niciodata.
.
Acum un an au vrut sa te arunce in Giulesti, ai refuzat. Ti s-a spus si in vara asta sa pleci. Te-ai opus cu indarjire. Ai vrut sa ramai, sa joci la Steaua II, sa dai totul la antrenamente, sa fii mereu printre remarcati. In van, Rica. Nu e orb mai orb decat cel care nu vrea sa vada.
.
Becali, Argaseala, Lacatus. Trei nume care, in procente diferite, te vor izgoni in iarna.
Ai trecut prin multe. Prin situatii mult mai grele ca aceasta. Le-ai driblat cu eleganta pe care nu esti lasat sa o arati si in teren.
.
Indiferent de numele viitoarei tale echipe, stii bine ca respectul fanilor stelisti il ai pe viata. Lucru cu care nu multi se pot mandri. Doi dintre mai sus mentionatii o stiu foarte bine.
Capul sus, Rica Neaga ! Si iarta-i pe cei care te indeparteaza de Steaua. Macar tu fa asta! Ca noi, suporterii, nu putem!
articol scris de "stelista_yo" ![]()
CONCLUZIE--> RESPECT RICA NEAGA
Respct Rica Neaga!Un stelist adevarat si un jucator care putea face mult mai multe pt acest club daca era lasat sa o faca.Nu e vina lui ca a fost obligat sa plece cand era practic liderul Stelei...
Totul se trage de la prostia creditorului, si de la obedienta lui Lacatus. Pacat, pacat ca un stelist pur-sange asa cum e Rica este dat la o parte intr-un mod josnic.
Oricat m-ar contrazice X sau Y, dezastrul a pornit odata cu plecarea lui Meme.
Oricat m-ar contrazice X sau Y, dezastrul a pornit odata cu plecarea lui Meme.
Nu cred ca e cineva care sa nege asta....
La cate sanse a avut non-talentul ala de Arthuro, ar mai merita si Rica o sansa
Imi pare rau de Rica dar nu trebuiesc uitate nici urmatoarele aspecte:
1. Rica a jucal bine doar vreo 2 - 3 luni la noi, in rest... mai nimic. Nu inteleg cum pentru Rica se tin minte doar aceste doua luni in timp ce anii de bucurii, performanta si incantare de care am avut parte (si) datorita lui Laca sunt ca si uitati.
2. Daca nu insista Lacatus, Rica pleca de la Steaua inca de iarna trecuta. Sa vi i acum si sa spui ca Laca nu ii da nicio sansa...
Repet imi pare rau de Rica la fel cum imi pare rau si de alti jucatori care fac parte din lotul Stelei dar, din pacate ei nu au aratat ca au valoare pe masura creditului acordat. Pacat.... Si totusi, poate ca la o noua revenire...
Neaga o s-o taie in iarna. becali a anuntat ca e liber sa plece pe 200.000. Probabil il ia Penescu la Pitesti.
Iar facem rotatie de cadre. L-am distrus pe Neaga asa cum l-am distrus pe Vali Badea.
Primul a fost reprofilat mijlocas, iar Badea a fost pus sa joace in mod absolut stupid in banda, in conditiile in care toata lumea stie ca Vali se descurca de minune in zona centrala a atacului.
Rica este un stelist adevarat, dar ca fotbalist... parerea mea este ca nu ne putem astepta la multe de la el. Sa nu uitam ca Hagi l-a jucat foarte mult pe Neaga, Lacatus la fel la inceput. Parerea mea este ca Steaua nu are nici-un atacant de valoare in acest moment. Poate Dayro..
da....nu este neaga un atacant de valoare - dar este stelist adevarat , iubeste aceasta echipa si da totul pt ea.lucru care la Dayro nu prea l-am vazut...
Nu este vorba de lipsa valorii. Avem un sistem tactic care distruge efectiv atacantii. Neaga are calitati reale, insa daca nu sunt exploatate de un antrenor capabil, se va pierde in anonimat.
da....nu este neaga un atacant de valoare - dar este stelist adevarat , iubeste aceasta echipa si da totul pt ea.lucru care la Dayro nu prea l-am vazut...
daca neaga nu are valoare mai mare decat arthuro si kapetanos luati la un loc si inmultiti cu doi, eu imi tai p... si o dau la ratze, sau i-o dau lui Victor sa o mestece in drum spre linsul in c.. al oierului
da....nu este neaga un atacant de valoare - dar este stelist adevarat , iubeste aceasta echipa si da totul pt ea.lucru care la Dayro nu prea l-am vazut...
este nu este nu știu sa întîmplat ceva cu Neaga era un atacant mult mai bun înaite de a pleca mie personal îmi place de el ar trebui folosit mai mult în campionat mãcar sã fie jucãtor de repriza a doua poate așa își revine incet
"Daca Dorinel vrea sa il ia pe Neaga, poate sa il ia, dar doar ca atacant. Ar fi o solutie fiindca nu avem atacanti. Bogdan Stancu este accidentat, iar pe Arthuro nu vreau sa il mai vad", a spus creditorul la Telesport.
Uite-o veste buna. Chiar sper sa se intample, iar Neaga sa joace odata pe postul lui preferat.
Uite o veste buna. Chiar sper sa se intample, iar Neaga sa joace odata pe postul lui preferat.
Ar fi foarte tare
Sa speram ca asa se va intampla.
dupa cum vedem, nu prea cred
pacat ca s-a accidentat tocmai acum. a jucat excelent cu Timisoara. sper sa fie baiat destept si sa nu plece, caci zilele lui Gigi sunt pe terminate la Steaua iar actualul capitan al Stelei vrea sa plece. iar rica eu zic ca e cel mai bun de capitan de echipa, sunt sigur ca el poate trage echipa dupa el, dar nu in jos! cum o face Radoi acum...