FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Iarna 2006/2007

«1363738394048»
axl2331.01.2007 09:13

off topic:

utilizatorul 25000 primeste vreun premiu, ceva?

forever_STEAUA31.01.2007 09:21
Asa spun cei de la gazeta sport...intra pe site'ul lor si uitate:).

 

Si tu crezi tot ce scrie in ziare? Sau tot ce vezi la televizor? :twisted:

 

PS: data viitoare sa dai si sursa, sa stim si noi cine te-a pacalit :twisted:

latrau31.01.2007 09:32

Am spus si sursa : cei de la gazeta sportur1lor. Si nu numai eu "am fost pacalit",desi cred ca e un sambure de adevar in povestea astea.

SSK31.01.2007 09:51

Nu cred in ce spune Gazeta in cazul asta. Oricum oamenii au picat de prosti daca au aflat abia acum despre acest transfer.

 

P.S. juniorule, de ce nu schimbi si tu la semnatura ta acel "seniroul"...ca parca ma zgarie pe creieri sa vad mereu aceeasi greseala :roll:

axl2331.01.2007 09:54

daca ai sti cat m-am gandit eu ce poate insemna acel seniroul! m-am gandit chiar ca poate fi o greseala, sa fie seniorul, dar in sensul de "nobil", pana cand am catadicsit sa ma uit si la numele userului: juniorul, si tanc, a picat fisa.

mare prost mai sunt uneori.

latrau31.01.2007 10:19

astia de la gazeta spun : "NewsIn anunțã cã Rogerinho este aproape de a semna cu Steaua ".Cine a postat mai inainte niste jucatori din Brazilia a nimerito:)),Rogerinho se afla in postarea lui.

 

Uitati ce poate face Rogerinho asta : http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/index/Vezi_ce_stie_..._Rogerinho.html.

Hassan31.01.2007 10:51

Imi place pustiul. Stie sa dribleze, stie sa paseze, nu ii e frica sa suteze cand are ocazia. Acuma insa vine problema eterna. Oare vine?!?! Sau e doar alta promisiune facuta asa, pentru a multumi suporterii...cine stie?

Virgil31.01.2007 10:54

Rogério Miranda Silva - Rogerinho

 

Data de Nascimento: 24/12/1984

Local de Nascimento: Paragaminas/PA

Data de Estreia: 01/05/2005

Jogo de Estreia: Figueirense 0 x 1 Flamengo

Altura (em metros): 1,74

 

Jucatorul vine de la Figuirense,ca si Andrey.

FinalaUEFA31.01.2007 11:15
astia de la gazeta spun : "NewsIn anunțã cã Rogerinho este aproape de a semna cu Steaua ".Cine a postat mai inainte niste jucatori din Brazilia a nimerito:)),Rogerinho se afla in postarea lui.

 

Uitati ce poate face Rogerinho asta : http://www.[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/index/Vezi_ce_stie_sa_faca_Rogerinho.html.

 

fular-campionii din ce am vazut in filmuletul ala daca il luam cu 2 mil e f. ieftin. Tehnic, suteaza bine , alearga mult, f bun la lovituri libere. Si tanar :)

Acum ramane sa-l luam si dupa aia sa vedem ce face la echipa noastra. Dar sa nu uitam sa-l luam!! :)

forever_STEAUA31.01.2007 11:55
Gigi Becali a confirmat că Steaua este interesată de brazilianul Rogerinho. "Îl luăm chiar dacă nu-l punem pe lista UEFA", a declarat patronul Stelei pentru NewsIn.

 

sursa: gsp

 

Cat e fictiune si cat e abureala ? :roll:

c.ronaldo1731.01.2007 12:22

Ar fi extraordinar daca il luam. Venind vorba de brazilieni, Ronaldo ala de la rapid e bun de ceva? ca nici numele nu il stiu

weeezer_2031.01.2007 12:26

Pai stai asa. Adica tu, Meme, te certi cu fostul club al lui Andrey pt ca aia s-au sucit si vor sa-l dea la Alkmaar, ameninti cu FIFA, si dupa aia te duci si mai iei inca unul de la ei? Nu zic neaparat ca-i imposibil, dar e cel putin ciudat..

c.ronaldo1731.01.2007 12:35

Mai conteaza.... "frate ca frate da branza-i pe bani"

latrau31.01.2007 12:41

ATENTIE se face o mare confuzie!!. Andrey a fost adus de la Atletico Paranaense.Pe cand Rogerinho vine de la Figueirense.

 

Gigi a declarat ca il cumpara chiar daca nu putem sa il punem pe lista pentru UEFA(cam indrazneata declaratia,pentru ca e greu de crezut ca cineva ar da 2-3 milioane pe un jucator care nu poate evolua in UEFA).

Allleecx31.01.2007 12:59

E nevoie de un om care sa ne faca jocul! Un fotbalist tehnic capabil sa gaseasca solutii foarte bune sub presiune , capabil sa tina foarte bine de minge! 8O

c.ronaldo1731.01.2007 13:02
Gigi a declarat ca il cumpara chiar daca nu putem sa il punem pe lista pentru UEFA(cam indrazneata declaratia,pentru ca e greu de crezut ca cineva ar da 2-3 milioane pe un jucator care nu poate evolua in UEFA).

 

iti aduc aminte de ceva. Campionatul e mai important decat Cupa UEFA. :roll:

latrau31.01.2007 13:04

Ai dreptate.E mai important ,dar e greu de crezut ca dam pe el 2 milioane si nu il folosim in UEFA,as vrea sa o vad si pe asta :).

SSK31.01.2007 13:08

Dumnezeule, ce tehnica are in el... 8O

c.ronaldo1731.01.2007 13:25

@MM.Stoica.jr

 

si mi-e mi-e greu sa cred ca nu dam 2 mil de euro fara sa joace in UEFA. Asta e din prostia conducatorilor care ar fi trebuit sa rezolve aceste lucruri pana acum. Dar sa nu uitam ca principalul obiectiv este sa intram in Liga la anul'.

latrau31.01.2007 13:48

Totusi sper ca pana deseara se rezolva tot si Rogerinho vine la Steaua :).

AmuntBoy31.01.2007 14:14

daca il luam facem o afacere ff buna daca se acomodeaza la noi si bonus :

1. Avem jucator extrem de tehnic in echipa nota 10.

2. Avem executant de lovituri libere de nota 9-10.

3. Jucator cu viteza de nota 10.

 

Am vazut ca e de la echipa PSC cum se cheama echipa asta? cred ca Figuereinse la luat acum in decembrie-ianuarie si inca nu au jucat la ei, este la fel ca Thjereau la Cherleroi unde a jucat doar cateva meciuri.

AmuntBoy31.01.2007 14:17

Dap dupa cum am zis mai sus este de la alta echipa

gsp.ro

 

"Rogerinho a jucat anul trecut în divizia secundã brazilianã

2007-01-31 14:28:00

 

Rogerio Miranda Silva - Rogerinho s-a transferat în aceastã iarnã la Figueirense. A început la juniorii lui Remo, dupã care în 2005 s-a transferat la Figueirense, pentru care a jucat 12 meciuri în Divizia 1. În 2006 s-a transferat la Paysandu, în Divizia a doua brazilianã. A jucat în 33 de meciuri și a reușit sã înscrie 7 goluri.

Rogerio s-a nascut pe 24 decembrie 1984, are 1,74 si vine de la formatia Figueirense, locul 7 in editia trecuta a campionatului brazilian."

c.ronaldo1731.01.2007 14:19

interesanta data de nastere :lol:

AmuntBoy31.01.2007 14:24
interesanta data de nastere  :lol:

 

pai tu dc crezi ca vrea sa-l ia Jiji :)))))))

Bogdan4Steaua31.01.2007 14:37

Probabil ca se fac eforturi ca jucatorul sa semneze in aceasta seara, pentru a putea fi inclus pe lista UEFA.

«1363738394048»