FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Iarna 2006/2007

«1353637383948»
SSK30.01.2007 19:19

O mentiune laconica s-a facut la Jurnal la TVR1: "Suntem pe cale sa realizam ceea ce ne-am propus de mult timp: la Steaua sunt 90% sanse sa vina un mijlocas brazilian de constructie - a declarat Gigi Becali..."

weeezer_2030.01.2007 19:40

Da, scrie si in Gazeta... Desigur, nici acolo nu aflam detalii. Dar stiti cum e, 90% inseamna ca din 100 de incercari, 90 sunt reusite. Deci 10 nu. Ceea ce e mult. Sa nu ne imbatam inca, cu apa rece...

MadFroG30.01.2007 20:11

Vrajeala :roll:

mircea_zion30.01.2007 20:54

Mai intai sa vedem mijlocasul transferat si apoi mai vorbim 8O

strezahuzum30.01.2007 21:05

Gargara ieftina ... marca inregistrata GG ....

 

Sa-l vedem pe acest mare mijlocas la antrenament ... pardon, sa-l vedem dupa vreo 10 antrenamente. Ca l-am mai aplaudat noi pe un baiat de-asta de peste ocean si stim cu totii ce s-a intamplat ..

Stryker30.01.2007 21:29

Sa fie vorba de Maiconsuel ala??

Oricum, cat timp mai este pana trebuie sa trimita lista la UEFA??

strezahuzum30.01.2007 21:33
Sa fie vorba de Maiconsuel ala??

Oricum, cat timp mai este pana trebuie sa trimita lista la UEFA??

 

Pai 31 ianuarie e ultima zi. Deci ... maine sau nu mai pupa baiatul Cupa UEFA cu Steaua. Desi daca e valoros, asta nu e un motiv sa nu fie adus (presupunand prin absurd ca este vreun dram de adevar in toata povestea).

ulivius30.01.2007 21:35

31.01.2007

 

adik maine

latrau30.01.2007 21:43

"Desi finantatorul Stelei, Gigi Becali, a declarat ca nu mai doreste straini la echipa, se pare ca joi, in Ghencea, va fi adus inca un brazilian. Mihai Stoica negociaza in aceste zile cu un mijlocas brazilian. In virsta de 20 de ani, jucatorul va deveni cel mai scump transfer din Liga I, Steaua urmind sa plateasca in schimbul sau aproximativ doua milioane de euro." sursa : www.fanatik.ro ...Joi e cam tarziu ,daca termenul limita este 31(desi nu sunt ferm convins ca e 31).

Stryker30.01.2007 21:44

Daffyduck ar fi fost la partida Stelei cu aarau, a facut o analiza a meciului iar la un moment dat a zis ca: "Am stat aseara de vorba cu ei un pic, MM zicea ca ar fi cumparat un mijlocas brazilian, mic de statura. Acum sa vedem ...daca doar a zis".

 

Deci sa vedem: mijlocas,brazilian,are 20 de ani,face cel putin 2 milioane de euro si este mic de statura...cine ar putea fi?? :)

axl2330.01.2007 22:32

robinho?

:roll:

FinalaUEFA30.01.2007 22:57

Mda.. ma indoiesc ca o sa cheltuie 2 mil pe un brazilian cand s-a zgarcit sa-l ia pe Mazilu pe 1 mil. Dar sper sa fie adevarat. :roll:

Stryker30.01.2007 23:12

Cei de la newsin spun ca ar fi vorba de Rogério Miranda Silva - "Rogerinho" de la Figueiense...

http://www.figueirense.com.br/equipes/inde...cao=5&atleta=81

AmuntBoy30.01.2007 23:14
Cei de la newsin spun ca ar fi vorba de Rogério Miranda Silva - "Rogerinho" de la Figueiense...http://www.figueirense.com.br/equipes/inde...5&atleta=81

 

hmm are 23 ani si 1,74 nu prea corespunde

vad ca gsp il ia la tinta iar pe Camus (care daca va venii la noi va fi numit mercenar 100%)

Stryker30.01.2007 23:24

Oricum daca vor sa mai aduca pe cineva trebuie sa se grabeasca, pentru ca astazi este ultima zi in care mai pot trimite lista la UEFA...

FinalaUEFA30.01.2007 23:37

Asa e... si daca s-ar finaliza maine transferul, am fi stiut mult mai multe..

Bogdan4Steaua30.01.2007 23:39

Poate maine il si vedem in Romania. ;)

FanSteaua4Life30.01.2007 23:44

Eu am incredere,nu de alta da mai stiu un caz care s-a adeverit, Thereau...

SSK31.01.2007 04:58

Pana la urma, macar sa ne procopsim noi cu un mare jucator, cu neajunsul de a nu fi pe lista UEFA! Sa speram ca transferul se va finaliza si ca va fi unul util! Mai ales ca suma de transfer ar indica un jucator destul de valoros.

Bogdan4Steaua31.01.2007 06:32
Daffyduck ar fi fost la partida Stelei cu aarau, a facut o analiza a meciului iar la un moment dat a zis ca: "Am stat aseara de vorba cu ei un pic, MM zicea ca ar fi cumparat un mijlocas brazilian, mic de statura. Acum sa vedem ...daca doar a zis".

 

Deci sa vedem: mijlocas,brazilian,are 20 de ani,face cel putin 2 milioane de euro si este mic de statura...cine ar putea fi?? :)

 

Cateva variante:

 

Junior Felicio Marques(Internacional) - 19/20 ani - 1.72m(varianta plauzibila)

Adriano Bispo dos Santos(Santos) - 19/20 ani - 1.70m

Dinelson dos Santos Lima(Paranc Curitiba) - 20 ani - 1.65m

Elton(Corinthians) - 20 ani - 1.56m

Magno Santos de Almeida - 19/20 ani - 1.65m

Marcos Arouca da Silva(Flumiense) - 20 ani - 1.69m

 

Sigur, mai exista multi jucatori care se incadreaza in acest tipar. M-am axat pe cei cu profil de "volante".

SSK31.01.2007 07:37

Acu' sa speram ca nici de 1,56 n-o sa fie :roll:

axl2331.01.2007 08:47

si ca nu va fi noul florentin Dumitru. ar fi culmea sa se revina la stilul ala de joc.

SSK31.01.2007 09:05

De unde ai scos-o p-asta cu Camus? E o supozitie sau stii ceva ce noi nu stim?

latrau31.01.2007 09:08

'

latrau31.01.2007 09:08

Asa spun cei de la gazeta sport...intra pe site'ul lor si uitate:).

«1353637383948»