FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Iarna 2006/2007

«1293031323348»
c.ronaldo1719.01.2007 19:00
bani avem acuma

 

sunt banii lui Gigi, el a investit si investeste in Steaua nu tu.

latrau19.01.2007 19:02

@c.ronaldo17,informatii gasesti pe net cate vrei,doar tre sa stii unde sa cauti.Informatia despre Maicosuel a aparut pe site-ul hazetei sporturilor,daca nu ma insel in decembrie.

 

Mourad Meghni

meghnibfc150x200dc7.th.jpg

 

Data nasterii : 16/4/1984

Post : Mijlocas ofensiv

Inaltime : 180 cm

Greutate :72 kg

Club : FC Bologna(Italia Serie B)

 

Joaca la Bologna din 2002,in 2005 a jucat un sezon pentru FC Sochaux(Franta).In 2001 a castigat Campionatul Mondial de tineret cu echipa Frantei(under 17).Este foarte iubit la Bologna,suporterii echipei au infiintat si un fan club Mourad Meghni.Este omul care face jocul celor de la Bologna.Multi specialisti l-au considerat viitorul Zidane,dar din pacate a ratat sansa sa intre in fotbalul mare alaturi de Sochaux.In ciuda faptului ca nu a prestat jocuri bune pentru Sochaux,in 2006 pentru Bologna a avut prestatii demne de un mare jucator.

 

Este estimat la : 2,5 milioane de euro.Salariu pe care l-ar vrea ar fi in jur la 400.000 de euro.

WebSite : http://www.mouradmeghni.com/

c.ronaldo1719.01.2007 20:30

MM e in Brazilia nu Italia.

PoWeR19.01.2007 20:59

Mourad Meghni nu mi se pare cine stie ce ...

latrau19.01.2007 21:38

Am spus eu ca e in Italia?! :) Am postat informatii despre un jucator interesant,care ar fi bun pentru Steaua.Nu ar fi asa de rau daca MM s-ar uita si prin Italia(in special serie b ,pt ca din seria a este greu sa aduci un jucator).

 

"Mourad Meghni nu mi se pare cine stie ce..."- PoWeR...sa citesti un pic ziarele de prin Franta sa vezi ce parere au despre el :).

Raul198819.01.2007 21:44

@c.ronaldo17

Se vede cat investesc... vai doamne :lol:

Ce fac astia cu banii pe care i-am castigat?

Ii pun in banca sau ce ? :lol:

c.ronaldo1720.01.2007 06:32
Am spus eu ca e in Italia?!  :) Am postat informatii despre un  jucator interesant,care ar fi bun pentru Steaua.Nu ar fi asa de rau daca MM s-ar uita si prin Italia(in special serie b ,pentru ca din seria a este greu sa aduci un jucator)

 

Crezi ca MM senioru' are timp sa se uite la meciurile din serie b? sau pe forumurile Stelei? Hai sa fim seriosi, degeaba dai atatea date despre acesti jucatori daca nu se aude nimic de la conducere.

mircea_zion20.01.2007 08:21

Nu cred ca o sa mai cumpere nici un jucator .. daca nu au facut-o pana acum de ce ar face-o in viitor :(

axl2320.01.2007 08:38

lasati-l oameni buni pe junior sa-si practice hobby-ul, eu il apreciez chiar daca propune niste jucatori aiurea. macar isi da interesul, e utopic si inutil, dar omului ii place, asa ca @MM junior, da-i bataie!

latrau20.01.2007 09:07

@axl23 ,frate uitate mai bine pe prima pagina de pe acest topic.Poate stii sa citesti si tu, auzi ce spune moderatorul :"Propun acest topic pentru a discuta despre jucatorii care credeti ca ar fi necesari sa completeze,sa întareasca lotul Stelei în vacanta de iarna,pentru a o mentine - alaturi de cei care deja se afla în lot - în lupta pentru titlul de campioana a României".Asta e scopul acestui topic,sa iscam discutii intre noi despre jucatori care ar trebui Stelei.

Asa ca mai lasa tu "textele" alea de om intelept.Apropo @axl23 teai uitat vreodata pe forumul unei echipe marii din Europa?! de exemplu pe forumul celor de la Real suporteri il propuneau acu 2 saptamani pe van der Vaart de la Hamburg.Tu cum ai vrea sa umplem 30 de pagini de postari? Sa discutam numai de Croitoru si Andrey?!

axl2320.01.2007 09:20

omule, nu-ti inteleg atacul. am zis ca te sustin si te apreciez, desi cred ca munca pe care o faci pentru a gasi jucatori e utopica si inutila. asta pentru ca o faci pentru tine, e un hobby, exact ca acest topic. asta facem aici, ne dam cu parerea despre eventuale transferuri imaginare.

n-o lua ca pe o critica sau o jignire. chiar eu il propuneam nu mai tin minte cand, pe hleb.

cat despre presupunerea ta ca poate as sti sa citesc, atat timp cat stiu sa scriu, si o fac cat de cat corect(spre deosebire de altii, cum ar veni cel ce a postat chiar deasupra mea :D:D ) implicit stiu sa si citesc.

forever_STEAUA20.01.2007 10:24
de exemplu pe forumul celor de la Real suporteri il propuneau acu 2 saptamani pe van der Vaart de la Hamburg.Tu cum ai vrea sa umplem 30 de pagini de postari? Sa discutam numai de Croitoru si Andrey?!

 

Dar ei propun jucatori pe care clubul si-ar permite sa ii cumpere..

Tinand cont de faptul ca Steaua nu plateste mai mult de un milion de euro pentru a transfera un jucator de fotbal (G. Coman), sau daca vrei un fotbalist (Thereau), nu cred ca are sens sa propui jucatori de 3 mil. euro. Plus ca vor si salarii "mari".

AmuntBoy20.01.2007 10:47

MM juniorul dupa ce termina sera B italia

sa incerce si prin segunda in Spania ;)

poate gasesti si acolo ceva talente :)))

 

go go :lol:

c.ronaldo1720.01.2007 11:05

MM junior, am observat ca ai foarte multe cunostinte despre fotbalul extern, insa daca tot postezi lucruri despre jucatori, fao despre brazilieni zilele astea, ca doar MM(ala mare) nu se duce in Brazilia sa ia jucatori de la Bologna. Oricum de apreciat ceia ce faci tu.

latrau20.01.2007 11:46

@forever_STEAUA,avand in vedere ca MM prin ziare sustine ca Steaua e o echipa mare(si sunt de acord cu el),ar trebui sa facem cum fac si echipele mari,sa facem achizitii de cateva milioane de euro.In Europa sunt echipe care nu joaca in Champions League si fac transferuri de cateva milioane de euro.Steaua a castigat vreo 10 milioane de euro anul acesta,sa zicem ca jumatate din suma a intrat la salarii si infrastructura,ce ar fi daca MM ar da 3 milioane de euro pe un jucator de mare valoare.Si jucatori de mare valoare gasesti peste tot in lume.Stiu ca lor(conducerea Stelei) le este greu sa dea cateva milioane de euro pentru un jucator,dar acest lucru este necesar daca vrei sa te menti acolo sus unde este Steaua acum.

 

 

@Amuntboy inca nu miam dat seama daca ai vorbit mai sus ironic sau nu,dar iti spun doar un lucru : sunt jucatori in diviziile secunde din Europa cu mult peste jucatori care evolueaza in Liga I.

forever_STEAUA20.01.2007 11:53

@MM.Stoica.jr

 

OFF TOPIC: OK. Ramane stabilit. Il sun deseara pe MM si ii spun ca noi consideram ca merita sa dea 3 mil. de euro pe un jucator. Si ce daca ala cere de la 500.000 euro pe an...

 

Ideea e ca pe bani multi toti gasim jucatori care ar putea evolua la Steaua, singura noastra problema e ca nu sunt banii la noi... :twisted:

 

Trebuie sa intelegi ca toti am vrea sa vina un jucator bun de vreo 3 mil. euro, numai ca eu, cel putin, imi revin repede din visare. :twisted:

 

PS: Probabil Gigi va fi aduce un jucator pe bani multi abia dupa ce il va vinde pe Radoi...

Virgil20.01.2007 12:02

Aducerea unor jucatori scumpi,ar continua fara posibilitate de tagada cu semnarea unor contracte pe masura cu acestia.Asta ar însemna ca si salariile actualilor fotbalisti ai Stelei ar trebui sa se creasca vertiginos pentru ca altfel armonia din vestiarul Stelei ar avea de suferit.

 

Nu cred in posibilitatea aducerii unor astfel de jucatori.

I.N.Money20.01.2007 12:41

Zilele precedente JJ a declarat ca avem suficienti straini in lot si e putin probabil sa mai vina vreun asemenea jucator.Poate pentru Meme si Olaroiu strainii sunt o prioritate,dar pentru Becali nu.

Personal rar l-am auzit sa il laude pe Thereau pentru jocul sau fascinant,ba mai mult,chiar l-a criticat din cauza look-ului sau.

JJ e adeptul jucatorilor romani si sunt sigur ca nu o sa dea vreodata 5 milioane sau chiar 3 pe un strain.

latrau20.01.2007 12:41

Un jucator din Brazilia achizitionat pentru 2-3 milioane de euro,nu cere salar mai mare decat de 400-500 mii pe an,si nu cred ca armonia din vestiarul Stelei va avea de suferit.Radoi,anul trecut, a castigat cam 500-600 mii,cu tot cu primele de joc.

 

Si acum sa ii raspund lui @c.ronaldo17.Daca as fi in locul lui MM mias indrepta atentia catre doi jucatori.Unul ar fi Pedro Oldoni(Atl. Paranaense) si in special Wagner(Cruzeiro).Daca vrei informatii despre cei doi sa-mi spui,pt ca mie frica sa mai postez ceva ,ca miam adus deja destule antipatii.

 

@I.N.Money ai dreptate in cazul lui Gigi.El trebuie un pic "informat" sa zic asa.Daca ne uitam prin Europa nici o echipa nu a facut mari performante cu jucatori din tara din care provine.Sa facem o scurta comparatie avand in vedere meciul din UEFA cu Sevilla.Steaua are in lot 3 jucatori care nu sunt romani(Andrey,Saban,Thereau) , pe cand Sevilla are 8 jucatori care nu sunt spanioli(Escude-Franta,Dragutinovic-Serbia,Hinkel-Germania,Poulsen-Danemarca,Maresca-Italia,Chevantón-Uruguay,Kerzhakov-Rusia,Kanouté-Franta).Orice echipa are nevoie de genul asta de infuzii.

forever_STEAUA20.01.2007 12:45

@I.N.Money

 

OFF TOPIC: A fost o tentativa de lauda, dupa meciul cu National, Gigi afirmand ca nu il intereseaza ce freza are daca inscrie 3 goluri pe meci. :twisted:

 

Problema e ca Gigi nu vrea straini, dar e in stare sa dea o caruta de bani pe niste jucatori romani care nu au ce cauta la Steaua.

Virgil20.01.2007 13:10

400-500.000 euro/anual e un salariu imens pentru orice echipa din Romania,inclusiv pentru Steaua,care a excelat în salarii mari platite jucatorilor.

Repet,aducerea unor jucatori cu salarii mult superioare celor pe care le au acum jucatorii nostri,ar crea disensiuni.

Orice om cu judecata poate intui asta.

***alex***20.01.2007 14:28

OFF

@MM.Stoica.jr

 

Scopul acestui topic este sa se vorbeasca despre transferurile facute de Steaua si despre zvonurile aparute prin presa in legatura cu posibile veniri sau plecari.

Ce sens are sa propunem jucatori despre care nu a auzit nimeni si nici macar in ziare nu s-a scris de ei?

Daca tu vrei insa sa cauti in continuare profiluri de jucatori, desi nu vei fi auzit de nimeni... treaba ta.

 

ON

In acest moment avem 3 fundasi centrali si 3 atacanti! Ce sa va intampla daca unul dintre ei va fi suspendat? Perioada de transferuri nu s-a incheiat, dar meciul cu Sevilla se apropie!

weeezer_2020.01.2007 14:33

Ce sa se intample. Improvizam. N-ai vazut declaratia lui Oli? "In acest moment Roma joaca fara nici un atacant, si totusi e una din cele mai bune echipe din Italia". Datatoare de sperante, declaratia asta...

c.ronaldo1720.01.2007 14:37
Ce sa se intample. Improvizam. N-ai vazut declaratia lui Oli? "In acest moment Roma joaca fara nici un atacant, si totusi e una din cele mai bune echipe din Italia". Datatoare de sperante, declaratia asta...

 

Daca cei de la AS ROMA(respect pentru ei) sunt prosti(scuzati expresia) trebuie sa fim si noi la fel????

forever_STEAUA20.01.2007 14:40

@weeezer_20

 

OFF TOPIC: Bine ai revenit :wink:

 

In ritmul in care se accidenteaza jucatorii nu mai este mult pana vom juca si noi... fara atacanti. Si nici Croitoru nu va putea face mare lucru ca lui "ii place sa joace in spatele atacantilor" :twisted:

 

@***alex***

 

Parca Ghionea e suspendat pentru cumul de cartonase... Nu sunt sigura... :roll:

 

@c.ronaldo17

 

Mai citeste printre randuri... poate observi ca weeezer a fost ironic :roll:

«1293031323348»