MM sper sa se intoarca acum cu cel putin un jucator, prefer un fundas si daca se poate si un mijlocas...
MM sper sa se intoarca acum cu cel putin un jucator, prefer un fundas si daca se poate si un mijlocas...
Hai ma,de Cocis avem nevoie
Cocis a zis ca vrea la o echipa mare e Europei.
Un negru mi-ar placea la echipa.
nu i-ar placea lui Gigi pentru ca atunci ar fi nevoit sa le explice copiilor sai de ce negri au mai multe sotii decat romanii. cel putin asta e motivul pentru care nu-i lasa la joaca prin vecinii lui negri.
Un lucru (normal dealtfel :twisted: ), in prosport scrie ca, MM a plecat in Brazilia dupa un jucator brazilian .[site din caracatita Gazetei Sporturilor] posteaza faptul ca MM a plecat azi in brazilia, dupa doi jucatori si sa rezolve cu paraniense pentru Andrey.Sper sa aduca ceva, ca la mijloc mai avem nevoie.
Astept alte noutati de la el (MM).
Cred ca nu a auzit pana acum de Argentina,sau alte tari din partea aia de pamant,s-a dus sa vina asa cum a plecat!!
Cocis a zis ca vrea la o echipa mare e Europei.
Referitor la epopeea "Cocis si echipele mari": acum ceva mai bine de o luna am vazut in Sport Total un interviu in care "jucatorul-vedeta" declara ca este incantat de faptul ca are o oferta de la o echipa din Liga secunda germana. Daca asta intelege el prin echipa mare.....no comment.
Ganditi-va ce pompos ar suna: Cocis a dat lovitura transferandu-se la Braunschweig. :wink:
@Amuntboy, eu am zis acolo destul de clar "de exemplu: La Boavista ,de unde a fost transferat Carlos, face ravagii un austriac pe nume Roland Linz.".Am dat exemplu de un jucator de valoare ,nu am zis ca maine il vreau transferat la Steaua(apoi s-au pornit nijte discutii referitoare la pretul sau).Te rog frumos inainte sa postezi ceva la adresa mea sa te uiti cu MARE atentie ceea ce scriu eu,si dupa aceea sa imi dai o replica.
Si referitor la partea "2" din postarea ta.Daca pretentiile noastre sunt la fel ca a unor echipe mari din Europa,ar trebui sa fie exact la fel si la noi.Pe forumul lui Real Madrid,Barcelona,Inter,Chelsea etc. suporteri au discutii pe seama transferurilor ce ar trebui facute sau nu. Aaaa sau tu ce ai vrea ?! Sa umplem 30 de pagini de postari doar despre Andrey si Croitoru,mie teama ca acest lucru e imposibil.
Ai spus asa : "E cam aiurea sa propui tu jucatori noi".Nu propun numai eu jucatori si nu sunt jucatori care neaparat sunt buni la "manager sau fifa" ,sunt jucatori care i-am vazut la un meci sau doua si care plac ochiului(cum a fost cazul lui Thereau,pe care MM la transferat dupa 2 meciuri in care francezul a evoluat).
Data viitoare cand postezi ceva referitor la mine sa te gandesti si a doua oara inainte sa o faci.
Dupa ce sa vehiculat prin presa romaneasca,cei doi jucatori brazilieni au profil defensiv ,respectiv ofensiv.Probabil cei doi au fost propusi lui MM pentru ca daca el ii remarca in anterioara lui excursie in Brazilia ,ei faceau parte din lotul Stelei.Defensiv nu stam chiar asa de rau,in atac apare o problema : cand Dica nu prinde o zi buna,nici Steaua nu prinde o zi buna,lucru ce nu este bun.Din aceasta cauza cred ca Steaua are mai multa nevoie de un mijlocas ofensiv decat de un fundas.
@AmuntboyData viitoare cand postezi ceva referitor la mine sa te gandesti si a doua oara inainte sa o faci.
pai am dat doar exemplu Linz ca l-ai scos tu
dar ai mai zis vreo 5-6 de jucatori de Fifa
daca un no-name ca si Camus nu vrea sa vina in Ro ce te face sa crezi ca ala care a jucat la Porto in finala UCL o sa vrea?
adika daca vrem sa vb ce jucatori tari sunt prin lume .... putem face
dar barem sa dezoltam ce se scrie prin ziare , ca aia sunt mai informati ca tine (chiar daca tu te lauzi ca esti mai info ca MM)
@Amuntboy
1.Nu ma laud,asa a zis un alt membru al forumului despre mine,intreaba-l pe el de ce a zis asta.
2.Ai spus acolo "jucatori de fifa".Esti incredibil! Nu am jucat inca Fifa 07 sau Manager 07,eu doar citesc cate ceva de prin presa europeana si nu numai si mai vad niste meciuri.Facand asta mai imi sar in ochi niste jucatori interesanti.
3.Am adus in discutie 5 jucatori,si anume:Deivid(Fenerbahce),Carlos Alberto(Fluminense),Moralez(Racing Club,Argentina),Madanchi(Perspolis Tehran,Iran) si Roland Linz(Boavista).Cinci jucatori care Steaua,ca orice mare echipa europeana, ar trebui sa isi permita costurile transferului unui jucator de acest gen.
4.Referitor la discutiile despre Carlos Alberto : De ce crezi ca Maniche care facea si el parte din echipa lui Porto din 2004 sa transferat la CKSA Moscova(daca nu ma insel,important ca a fost o echipa din Rusia).Plus ,in cazul lui Carlos Alberto,dupa ce se scrie in presa din Brazilia a fost transferat la Fluminense pe data de 11 ianuarie 2007,o echipa mai slab cotata decat Corinthians(echipa la care a evoluat).Asadar nu era imposibil de realizat un transfer la Steaua daca avem pretenti de mare echipa europeana.Si cand am postat despre el am facut precizarea ca este un transfer greu de realizat.
Inca o data,inainte de mai posta referitor la mine gandestete de doua ori si informeaza-te de doua ori
.
Aaa era sa uit, ai spus : "ce se scrie prin ziare , ca aia sunt mai informati ca tine".Cred ca Tolontan,Buzărin sau Geambaşu nu cunosc mai bine decat mine ceea ce se intampla prin fotbalul brazilian.Apropo de asta Geambaşu intr-o emisiune TV la Realitatea nici nu stia de la cine a venit Andrey.Dupa el portarul brazilian a venit de la Fluminense,in fine.
Cand am zis ziaristi informati nu m-am referit la editorialistii aia de 2 lei care nu ies din birou, ci la cei de teren & de investigatie.
Si inca ceva daca Steaua poti sa o compari cu orice echipa din Est si cu multe din vest,
Romania nu prea are avantaje in fata rusiei daca tot ai zis TSKA
O fi ei departe, dar Moscova e oras adevarat, sa nu mai vb de salariu ca Manchie nu s-a dus pe 150k acolo.
eu nu zic sa te gandesti de 2 ori pana postezi , ci doar sa fi si realist ca altfel ......
crezi ca eu nu vreau un jucator de ala de fifa de care ai zis ?
Chiar zic de mult timp ca avem nevoie de un mijlocas de creatie de spectacol, dar Steaua in momentul de fata poate cumpara doar lozuri din America de SUd care speram sa fie diamante (adika sa explodeze la noi) nu putem lua deja nume mari, asta este o realitate
Dicã povestește cum s-a simțit dupã ce a fost pus la zid de Gigi Becali în repetate rînduri. " Sînt aici pentru cã nu sînt oferte pentru mine. Dacã ar fi fost și cluburile s-ar fi înțeles, poate cã eram în altã parte.", "poate cã nu mi-am fãcut treaba atît de bine pe cît trebuia în Champions League. Nu știu ce sã spun. Oricum, dacã ar fi sã plec mi-aș dori sã o fac tot la o echipã care e în Ligã, acolo se joacã un fotbal adevãrat și te simți jucãtor mare. Însã nu mã plîng nici la Steaua, mã simt bine și aici."
Becali ii prost ![]()
cum poti sa zici de jucatorul tau ca nare valoare
:cry:
Dica nuti face ganduri esti cel mai bun si asta neai aratat dica10 dica10 dica10 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2
Cam in toate declaratiile pe care le da Dicanu spune ca se gandste la un transfer... Nu stiu ce sa mai cred? :cry:
@Amountboy nu am dat exemple de jucatori care sunt deja mari vedete prin lume.Daca te uiti printre cei 5 nu stiu daca sunt unul sau doi mai "vedete" ca sa le zic asa.
In postarile anterioare ai zis : "E cam aiurea sa propui tu jucatori noi care iti plac tie sau care sunt in forma in lume".Iti recomand sa te uiti ce a zice moderatorul cand a deschis acest topic : "Propun acest topic pentru a discuta despre jucatorii care credeti ca ar fi necesari sa completeze,sa întareasca lotul Stelei în vacanta de iarna,pentru a o mentine - alaturi de cei care deja se afla în lot - în lupta pentru titlul de campioana a României...".
din cate am inteles, nu se va mai aduce un portar.pacat. Marius Croitoru e cel de care Steaua avea nevoie, un pasator foarte bun.poate ceva in mijloc, si inca un fundas gen Petre Marin, cu experienta.
nu ma refeream ca ar trebui urgent un nergu, era o gluma asa....
ps: bat pariu ca iei un ban frumos si mare ![]()
merg braila, Ronaldo. ![]()
![]()
![]()
Sincer, nu cred ca vom mai transfera vreun jucator. Doar mi-e frica sa nu mai apara vreun copil de-al lui Oli ca si borasc.
Hai sa auzim de bine!
din cate am inteles, nu se va mai aduce un portar.pacat. Marius Croitoru e cel de care Steaua avea nevoie, un pasator foarte bun.poate ceva in mijloc, si inca un fundas gen Petre Marin, cu experienta.
Steaua e dispusa sa plateasca 3 milioane de dolari pentru achizitionarea unui fotbalist brazilian.
Inca înainte de accidentarea lui Dica, Mihai Stoica (foto) a plecat în Brazilia pentru a aduce un fotbalist de acelasi profil ca si pitesteanul. Jucatorul din Tara Cafelei ar fi acoperit o eventuala plecare a lui "Dicanio". Daca n-ar fi plecat din Ghencea, atunci Dica ar fi fost trecut pe partea stânga a liniei de mijloc. Acum e clar ca este nevoie de aducerea unui astfel de jucator. Conform unor surse din cadrul clubului, Mihai Stoica s-a înteles deja cu un jucator brazilian, care solicita 400.000 de euro pe sezon. In schimb, managerul Stelei nu a ajuns înca la un acord cu gruparea din America de Sud. Ros-albastrii sunt dispusi sa ofere 3 milioane de dolari pentru transferul fotbalistului, în vreme ce brazilienii solicita 3 milioane de euro. Sursa : Prosport
Pai de brazilianul "ala" se vorbeste din Decembrie.
Sa mai vorbim de un brazilian de la Parana,pe nume Maicosuel.Transferul a cazut pentru ca pe fir sa bagat Cruzeiro,care a platit pentru el 1,4 milioane de dolari.Nu stiu daca este vorba despre acelasi jucator,cert este ca MM avea in vizor 2 brazilieni,sa speram ca macar unul va ajunge in Ghencea.
De unde pana mea stii tu toate numele astea?
dica10
sper sa nu fie Dica tare accidentat ![]()
Eu am citit ca Lovin se duce "sigur" la o echipa din Rusia.
Steaua o sa primeasca intre 500-600 mii de euro...
mie imi pare ca e o afacere buna findca noi avem deja trei mijlocasi defensivi mai buni decat Lovin (Paraschiv Radoi Ovidiu Petre)
Ce siceti voi... cat valoreasa Lovin?
Bani avem acuma trebuie Meme numai sa cumpere un mijlocas ofensiv care sa poata sa-l inlocuiasca pe Dica si un fundas lateral :wink: