FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Iarna 2006/2007

«1262728293048»
Bogdan4Steaua11.01.2007 13:43

@strezahuzum:

 

Da, Meme starneste scandaluri de acest gen(cu rivalii, cu presa uneori). Dar retine un lucru extrem de important: avem liniste in vestiar. La Rapid jucatorii sunt criticati, mai nou apar conflicte directe intre ei; la Dinamo scandalurile se tin lant(Niculescu, Ganea si exemplele pot continua).

 

Putin imi pasa ca Meme isi pune in cap presa sau rivalii. Atata vreme cat Stelei ii sunt asigurate conditii propice pentru performanta eu unul nu am ce sa comentez.

 

Referitor la transferuri: putem vorbi de esec total doar in cazul lui Gigel Coman(aici rolul principal l-a avut Olaroiu) si al lui Carlos. Referitor la portughez: da, a fost o mutare neinspirata(chiar daca nu parea asa la inceput - circumstante atenuante exista). Strict din punct de vedere financiar nu cred ca a fost o pierdere atat de mare, deoarece chiar daca au fost 11 jucatori in teren, portughezul a pus umarul serios la calificarea in grupele UCL, asa cum Dica spre exemplu, a pus umarul serios la consolidarea pozitiei a treia in grupa.

Virgil11.01.2007 15:15

Sunt de acord ca avem liniste în vestiar.De altfel aceasta liniste dainuie de ani de zile.E foarte bine.

E conditionata cumva linistea vestiarului de iesirile lui Mihai Stoica în presa ? Categoric nu !

Ar fi de asteptat ca managerul general al Stelei sa renunte la mistoul ieftin si sa aplaneze sau sa ignore eventuale atacuri.

Cu cât vorbeste mai mult,cu atât mai mult greseste.Se spune ca un prost care tace,pare mai destept decât 10 învatati care vorbesc...

Piece of Mind11.01.2007 17:26

Se pare ca MM iar s-a "otarat" la ziaristii veniti la clinica din Bologna, a caror unica vina este probabil cea de a dori sa informeze cu promptitudine stelistii despre starea de sanatate a portarului adus pe 500.000 EUR. Si cat respect aveam pentru baiatul asta in perioada Galati...

 

Fostul junior al Stelei, Razvan Avram, a semnat cu Forex Brasov (conform stelisti.ro).

manu7111.01.2007 18:52

sunt foarte multe persoane aici care nu accepta o critica constructiva la adresa lui MM,Gigi ,brusc transformindu-se in 'securitate'....la voi nu se vede si se simte nimic din starea lor umana,sunt perfectiunea intruchipata pt voi???? ....aici,toata lumea discuta despre Steaua....starea,spiritul echipei.....nu despre MM ,o marioneta,care doreste sa devina un minuscul tiran.....parca stiam din surse sigure ca Radoi tine vestiarul,acum il tine MM,dupa voi???apropo,MM ce este scout sau manager pt clubul Steaua???sau ceva in genul romanesc ,face de toate si nimic la superlativ.......si sa nu ma luati cu vechimea de suporter ca iubesc Steaua de pe vremea lui Marcel Raducanu.....totdeauna Steaua

Virgil11.01.2007 20:32

Paranteza despre Mihai Stoica trebuie continuata,daca se doreste,pe topicul destinat lui.

Sa nu se creada ca vrem sa-l desfiintam.A facut si lucruri bune si mai putin bune.E component al Conducerii clubului nostru si dorim sa-si corijeze atitudinea,în beneficiul lui si pentru Steaua.

Facând abstractie de iesirile instinctuale în presa,Mihai Stoica ramane pentru mine cel mai bun conducator de club din România.Ultimii doi ani ai Stelei îl pun pe aceasta pozitie,alaturi de echipa si ceilalti conducatori.

Cine doreste sa continue poate sa o faca aici :

 

http://www.fcsteaua.ro/forum/viewtopic.php...p=102106#102106

sorin_77711.01.2007 20:38

Si care sunt pana la urma ceilalti doi fotbalisti tinuti secret de MM? cine sunt cei care vor mai veni?

v3n`0m11.01.2007 21:44
Si care sunt pana la urma ceilalti doi fotbalisti tinuti secret de MM? cine sunt cei care vor mai veni?

 

din pacate nu stim ... daca clubul nu vrea sa zica :|forzateaua

I.N.Money11.01.2007 23:57

Vorbind de lup si lupul la ușa :

Fostul junior al Stelei, Razvan Avram, a semnat un contract valabil pentru patru ani si jumatate cu formatia Forex Brasov. Avram a mai avut oferte de la Brasov, insa a preferat sa joace pentru Forex deoarece echipa este patronata de fostul jucator al Stelei, Adrian Ilie. Actualul component al lui Forex se afla si in vederile lui Emil Sandoi, selectionerul "nationalei" de tineret.

 

Sursa:GSP

 

Sa vedem daca sub aripa lui Adi Ilie,acest tanar va straluci.

SteauaToronto12.01.2007 00:17
Se pare ca MM iar s-a "otarat" la ziaristii veniti la clinica din Bologna, a caror unica vina este probabil cea de a dori sa informeze cu promptitudine stelistii despre starea de sanatate a portarului adus pe 500.000 EUR. Si cat respect aveam pentru baiatul asta in perioada Galati...

 

Fostul junior al Stelei, Razvan Avram, a semnat cu Forex Brasov (conform [site din caracatita Gazetei Sporturilor]).

 

 

Pai stii cand iti dai seama de un om?

 

Cand are putere! Asa e si MM!

ulivius12.01.2007 17:25

Bogdan Panait - FC Vaslui:

 

"Va fi un retur de campionat foarte dificil și, chiar dacã am fost jucãtorul Stelei, nu-mi doresc sã câștige campionatul."

 

Ai mancat o paine de aici imbecilule.

c.ronaldo1712.01.2007 18:11

acum imi pare bine ca a plecat...

rareeslh12.01.2007 19:47

Dah deci a fost nevoie ca imbecilu asta sa-si deschida gura ca sa va convingeti cu totii ca nici in vizita n-are ce cauta la Steaua!!!

 

El a fost adus in vara doar pentru a-l putea aduce si pe Badea, cumva indesat in pachet. Tot anul s-a plans Oli ca merge in cluburi si ca mereu intarzie la antrenamente. Ma bucur enorm ca a plecat. Putini jucatori au o asemenea sansa ca coate-goale asta. Chiar el zicea acum cateva luni, cand Oli l-a trimis la Steaua II, ca nu o venit de la Vaslui sa joace in Liga 3. Si mai lua si 40.000 € pe an. no comment. In rest, am 100% incredere in conducerea Stelei ;)

Virgil13.01.2007 07:58

Cred ca va aprindeti prea tare,tinând cont de faptul ca gazetele sunt mincinoase.

Si de Oli ce sa mai zic ? L-a tinut în brate pe Carlos pentru fapte mult mai grave si a dat într-unul lipsit de orice aparare la Steaua.Apoi i-a mai adus pe bani grei pe cei mai slabi actuali jucatori ai nostri,Ovidiu Petre si Coman.Pe el cine-l mai da afara pentru geselile evidente pe care le-a facut ?

Poate ca Panait merita sa i se acorde mai multa sansa.Nu iei un jucator ca sa-ti bati joc de el, tinându-l pe tusa un retur complet.

Putea sa-l bage pe finaluri de meci 10-15 minute,dar cred ca nu l-a placut Oli.

Nu poti fi pentru unii muma si pentru altii ciuma,daca esti antrenor adevarat.

Reactia lui Panait pentru tot ce i s-a întâmplat sub Oli,mi se pare fireasca si nu-l judec.

metzzz13.01.2007 08:37

@ ulivius, Cronaldo17, rareshl

punetiva in locul lui si o sa va dati seama dc a zis asta :cry:

c.ronaldo1713.01.2007 10:38

daca eu mas fi dus la Dinamo si nu as fi jucat deloc aceiasi declaratie o dadeam. Daca esti stelist nu zici ca nu vrei sa ia Steaua titlul...

latrau13.01.2007 14:36

Steaua este deficitara in compartimentul ofensiv.Trebuie achizitionat un mijlocas ofensiv,care sa il inlocuiasca pe Paraschiv.

 

1. MADANCHI Mehrzad

Data nasterii: 10 ianuarie 1985(21 ani)

Inaltime: 180 cm

Greutate: 74 kg

Post: Mijlocaş

Club: Perspolis Tehran(IRAN)

 

Este tanara speranta a nationalei din Iran,pentru care a inscris 3 goluri in 9 selectii.A evoluat 183 de minute la Campionatul Mondial din Germania 2006.Specialisti spun ca este bun dribleur si un excelent recuperator de mingi la mijlocul terenului.

 

Link: http://www.irangoals.com/teammelli/current...hrzad-madanchi/

 

2. Maximiliano Moralez

 

Data nasterii: 27 februarie 1987(18 ani)

Inaltime: 160 cm

Greutate: 54 kg

Post: Mijlocaş ofensiv

Club: Racing Club (ARGENTINA)

 

Este copilul minune al celor de la Racing Club,impreuna cu Fernando Gago ,Lionel Messi, Gonzalo Higuain si Carlos Tevez este considerat una dintre viitoarele vedete ale nationalei argentiniene.Sezonul acesta a jucat 16 partide pentru echipa de club dintre care 12 ca titular, si a inscris 4 goluri.

 

Link : http://www.terra.com.ar/canales/apertura06...dor/10712.shtml

 

Goluri: http://www.youtube.com/watch?v=FPsk_hlab5g

http://www.youtube.com/watch?v=kGDD5GDEff8

 

 

Acest Moralez este incredibil.Are o precizie extraordinara cand paseaza,dribleaza la fel de bine si are si o viteza de invidiat.Ar fi solutia perfecta pentru jocul ofensiv al Stelei,dar foarte greu de adus in Ghencea.

c.ronaldo1713.01.2007 15:20
Trebuie achizitionat un mijlocas ofensiv,care sa il inlocuiasca pe Paraschiv.  

 

 

1.Para e mijlocas defensiv

2.De ce ne mai trebuie mijlocasi centrali cand avem 4 si buni

?

bodanelu13.01.2007 15:59

@c.ronaldo17 ideea e ca toti 4 sunt defensivi...

latrau13.01.2007 16:23

Acest lucru este esential.Din 4 mijlocasi centrali pe care ii avem toti 4 sunt defensivi,buni la recuperat,buni pentru a pune echipa pe contraatac.Dupa ce mingea e recuperata la mijlocul terenului ,Steaua ramane in fata cu doar 4 jucatori,iar cand un jucator de banda centreaza ,Steaua are in careu 3 jucatori(ceea ce este relativ putin).Jocul se schimba cand avem un mijlocas central ofensiv,Steaua va avea 5 jucatori in pe contraatac si mai multe posibilitati de a baga mingea in poarta.Mai sus am postat 2 solutii pentru a il inlocui pe Parashiv sau O.Petre pentru ca celalalt post de mijlocas central este ocupat de Radoi.Prima solutie,iranianul,ar fi mai usor de adus la Steaua.Are viteza si forta,dribleaza bine,un pic deficitar la precizia paselor,lucru care se poate rezolva.A doua optiune,Moralez, este un transfer greu de realizat tinand cont ca specialisti il considera una din viitoarele vedetele ale nationalei Argentinei.Este jucator aproape perfect,viteza are,dribleaza naucitor,precizia paselor este incredibila,deficitar este la capitolul forta.

 

Aducerea lui Madanchi poate consta Steaua sub un milion de euro,pe cand suma de transfer pentru Moralez poate ajunge la cateva milioane.

bodanelu13.01.2007 16:26

@MM.Stoica.jr daca acest jucator e considerat o viitoare vedeta a nationalei Argentinei, crezi ca nu au pus scouterii cluburilor mari ochii deja pe el?

latrau13.01.2007 16:29

Am precizat mai sus: "A doua optiune,Moralez, este un transfer greu de realizat",chiar din aceasta cauza,multe cluburi din Europa probabil au pus ochii pe el,sau poate nu.Daca Steaua doreste acest jucator,trebuie sa se miste repede.Dar intervine factorul banilor: este Steaua capabila sa achizitioneze un jucator de cateva milioane de euro?.

MadFroG13.01.2007 17:18

MM Stoica ,ia-ti lopatica si te du!

Postezi niste transferuri imposibile ,prietene. Hai pa ,mai bine baga si tu ca il luam pe Mehmedovici de la Poli :lol:

latrau13.01.2007 18:24

MadFrog din cate am vazut eu tu ai o problema cu toata lumea.Eu postez ce vreau,atata timp cat nu incalc regulamentul forumului,asa ca ciocu mic si vezitzi de treaba ta.Dupa parerea mea esti doar un catzelus pierdut pe forumul Stelei,asa ca [....] pe forumul catzeilor.

Mulder13.01.2007 18:34

Tocmai am vazut Mantova - Juventus si cativa jucatori de la Mantova au jucat bine.

Mi-au placut mijlocasii de benzi ... stiau sa dribleze .. sa centreze ...

Eu cred ca ne uitam prea departe dupa jucatori ...

Oricum daca clubul se autofinanteaza inseamna ca banii de transferuri s-au terminat :lol: Cat o aveam MM salariu ?? :lol:

MadFroG13.01.2007 20:25

Eroare de comunicare.

Moderatorii.

«1262728293048»