FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri Iarna 2006/2007

«1272829303148»
Padrese13.01.2007 20:30
Cat o aveam MM salariu ??

 

Din cate se aude cam 3000 de dolari pe luna.

Virgil13.01.2007 20:32

Asa spune Gigi,dar eu nu cred.Un om ca el,la Steaua,trebuie sa fie platit cu 10.000 euro/luna.

MadFroG13.01.2007 20:43

Cenzurati-ma !! asa e cel mai bine . E asa un forum de oameni politicosi ..aaa pardon plicticosi ..hai noapte buna ! ati facut 28 de pagini pe 2 transferuri .

sile-jardel13.01.2007 21:19

Am urmarit azi meciul de serie B Mantova-Juve si am vazut un fotbalist,adevarat nr.10 la Mantova,CARIDI se cheama.Super fotbalist si am inteles ca este si ieftin.Ne-ar trebui asa ceva.Si nu au nici salarii mari in serie B,300.000-400.000 euro.

latrau13.01.2007 21:43

Gaetano CARIDI

1982so3.th.jpg

 

Data Nasterii: 22/7/1980

Inaltime:176 Cm

Greutate:72 Kg

Nationalitate: Italiana

Post: Mijlocas central ofensiv

 

Joaca din 2002 la Mantova,sezonul acesta a fost titular de 17 ori si a inscris 3 goluri.

 

Gol:

v3n`0m13.01.2007 21:56

Gigi Becali a declarat că lotul campioanei este complet. Cum comentaţi posibilitatea ca Steaua să nu mai facă transferuri?

 

@G S P . R O

 

Mda e clar scriem posturi degeaba ca orikum nu se uita nimeni la parerile fanilor :cry:

Raul198813.01.2007 22:02

ar fi prost daca nu am mai face transferuri

findca sasa avem multi jucatori accidentati si mai avem nevoie de cativa jucatori daca vrem sa luam campionatu si Cupa UEFA

 

steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

I.N.Money13.01.2007 22:12

Este foarte posibil ca declaratia lui JJ sa fie verosimila.

Sa nu uitam ca cei din conducere au declarat,la vremea respectiva,ca transferurile lui Thereau,Ovidiu Petre si Stancu nu se realizau daca nu intram in grupele Ligii Campionilor,pentru ca ei considerau ca avem un lot suficient de bun.

ulivius13.01.2007 22:34

La Steaua nici nu va pleca nimeni, nici nu va veni nimeni. Discutam degeaba.

 

Ar putea si Oli, de dragul suporterilor, sa revina la stilul de joc al Stelei cu pase pe jos un regim de tehnica si viteza, si sa aduca jucatori pe acest tipic.

Si sa onoreze supranumele de "vitezisti" bineinteles daca poate.

Raul198814.01.2007 00:00

Meme aduce un mijlocas brazilian

INTARIRI Gigi Becali a dezvaluit ca Mihai Stoica va aduce în zilele urmatoare înca un fotbalist brazilian la echipa. ''Nu prea stiu eu sa va dau mai multe amanunte despre urmatorul transfer. Totusi, cunosc ca Meme va aduce un mijlocas brazilian. El stie despre cine este vorba", a declarat patronul.

 

sper sa nu fie iara aburiri :cry:

axl2314.01.2007 00:01

de la Steaua nu va pleca nimeni, in afara de cazul in care daca pleaca cineva, Gigi scoate profit.

 

Ar putea Oli, de dragul suporterilor, sa revina la stilul de joc al Stelei cu pase pe jos un regim de tehnica si viteza.

ce bine ca nu sunt singurul pe care il irita stilul 'olian' de joc, cu centrari imprecise de la mare distanta!

Raul198814.01.2007 00:12

cei trebuie lui Becali profit?

doare are destui bani la banca

mai bine ar investa bani in echipa :D

latrau14.01.2007 09:37

@Raul1988,lui Meme ia fost propus un mijlocas brazilian ofensiv pe nume Maicosuel,dupa spusele celor de la gsp.ro.Din pacate Maicosuel a fost transferat la Cruzeiro pentru 1,4 milioane de dolari,pe 8 ianuarie 2007.

Raul198814.01.2007 10:16

eu nu inteleg cum de nu o putut(poate)sa gaseasca un mijlocas in brazilia

acolo sunt asa multi jucatori buni ca nici nu pot sami inchipui ca poti sa faci o greseala la aducerea uni jucator :wink:

c.ronaldo1714.01.2007 11:23

cica la Becali zilele astea vine un brazilian... aveti idee care ar fi?

latrau14.01.2007 11:55

Dupa ceea ce a patit cu Carlos,se vede ca MM Stoica s-a indepartat de piata portugheza.Din punctul meu de vedere este o greseala,la momentul actual sunt jucatori care evolueaza in prima Liga portugheza de mare valoare.De exemplu: La Boavista ,de unde a fost transferat Carlos, face ravagii un austriac pe nume Roland Linz.Are 15 meciuri ca titular la Boavista,a inscris 7 goluri si ocupa locul 2 in clasamentul golgeterilor dupa Helder Postiga.Poate fi un transfer reusit pentru Steaua,poate mai reusit decat Thereau, si totodata un transfer ieftin.

mlacatus14.01.2007 12:34

@MM.Stoica.jr

 

Caridi ar costa 300.000 Euro, DAR are contract numai pana in vara lui 2007, deci in juma` de an = nimic !!

 

Linz este nascut la 09.08.1981, implieste 26 ani la vara. Are 1,85 m, 73 kg si este un atacat central,dreptaci.

Are contract la Boavista pana in 2009 si valoreaza...4,2 milioae Euro. A fost golgetter in 2005/2006 in Austria, trasferadu-se inaitea acestui sezon de la Austria Viena. Cluburi pentru care deja a imbracat tricoul : DSV Leoben, TSV 1860 München, DSV Leoben, FK Austria Wien, Herold Admira, OGC Nizza, SK Sturm Graz, FK Austria Wien. Pentru nationala sa a inscris 5 goluri in 20 meciuri, iar la nivel de club 45 goluri in 125 meciuri in Liga austriaca la acestea adaugadu-se si 3 reusite in 5 meciuri din Cupa UEFA.

 

Pentru mai multe informatii :

 

http://www.rolandlinz.net.tf/

latrau14.01.2007 18:32

Stiu si eu site-ul lui.E foarte interesant jucatorul,ceva de genu lui Thereau.Am vazut niste goluri date pentru Boavista,foarte promitator jucatorul.Poate da MM peste el cu ajutorul unui impresar.

Si ai gresit un pic la cat valoreaza,conform site-ului www.transfermarkt.de, este estimat la 3,4 milioane de euro.Ceea ce este cam mult pentru Steaua,avand in vedere ca Steaua a dat cel mai mult 2,5 milioane pentru doi jucatori(Badea si Panait).

latrau14.01.2007 18:55

MADANCHI Mehrzad

Data nasterii: 10 ianuarie 1985(21 ani)

Inaltime: 180 cm

Greutate: 74 kg

Post: Mijlocaş

Club: Perspolis Tehran(IRAN)

 

Este tanara speranta a nationalei din Iran,pentru care a inscris 3 goluri in 9 selectii.A evoluat 183 de minute la Campionatul Mondial din Germania 2006.Specialisti spun ca este bun dribleur si un excelent recuperator de mingi la mijlocul terenului.

 

Link: http://www.irangoals.com/teammelli/current...hrzad-madanchi/

 

Am mai postat odata referitor la acest jucator.Este ceva ce Stelei ar fi folositor si costa 500 mii de euro.Relativ putin la ce preturi au jucatorii romani.

Bogdan4Steaua14.01.2007 19:56
Stiu si eu site-ul lui.E foarte interesant jucatorul,ceva de genu lui Thereau.Am vazut niste goluri date pentru Boavista,foarte promitator jucatorul.Poate da MM peste el cu ajutorul unui impresar.

Si ai gresit un pic la cat valoreaza,conform site-ului www.transfermarkt.de, este estimat la 3,4 milioane de euro.Ceea ce este cam mult pentru Steaua,avand in vedere ca Steaua a dat cel mai mult 2,5 milioane pentru doi jucatori(Badea si Panait).

 

De unde pana unde a dat Steaua 2.5 mil pe Badea si Panait? Se vorbea de 1.2-1.5 mil $, nu mai mult.

latrau14.01.2007 21:56

Nu conteaza exact cat a dat,important este ca Steaua inca nu a platit cateva milioane bune pentru un jucator.Cred ca nu o va face nici in aceasta campanie de achizitii,care este slaba comparativ cu ce a adus Dinamo(cei 2 letoni,Lobont,balace,homei,un atacant brazilian si un fundas korean,ultimi doi sunt inca in probe).

AmuntBoy15.01.2007 04:41
Nu conteaza exact cat a dat,important este ca Steaua inca nu a platit cateva milioane bune pentru un jucator.Cred ca nu o va face nici in aceasta campanie de achizitii,care este slaba comparativ cu ce a adus Dinamo(cei 2 letoni,Lobont,balace,homei,un atacant brazilian si un fundas korean,ultimi doi sunt inca in probe).

 

MM 2 lucruri

 

1. Dinamo a transferat mai mult pt ca au si plecat vreo 4 incsi si trebuia sa aduca in locul lor in afara de Lobont care poate fi bun pt RO restul sunt lozuri care pot sau nu fi castigatoare (balace nu cred ca face fata mai bine decat C.Munteanu)

 

2. E cam aiurea sa propui tu jucatori noi care iti plac tie sau care sunt in forma in lume ca aici nu e la Fifa sau FM , pt ca astia trebuiesc urmariti de ceva timp si sa fie pe placul conducerii , dejeaba vb noi de nush ce jucatori daca nu au fost luati in seama pana acum.

 

btw zici de Linz, cand noi avem vreo 4 incsi care joaca pe postul lui , mai are rost sa vb de el?

Bafta

ulivius15.01.2007 08:32

Exact. Avem atacanti cum n-am avut noi de f mult timp, ne-ar trebui un fundas lateral si un mijlocas.

 

Nu numarul transferurilor face diferenta, ci dimpotriva, un lot de jucatori cat mai unit si mai omogen.

oradeanu15.01.2007 11:55

stelisti.ro posteaza faptul ca MM a plecat azi in brazilia, dupa doi jucatori si sa rezolve cu paraniense pt Andrey.

Sper sa aduca ceva, ca la mijloc mai avem nevoie.

Astept alte noutati de la el (MM).

c.ronaldo1715.01.2007 11:59

Un negru mi-ar placea la echipa, cred ca suntem singura echipa puternica e Europei care nu avem vreun negru =))).

 

Apropo de negrii (sa nu ma acuzati de rasism pentru ca nu vreau sa fac asa ceva), se vorbea anul trecut de 2 negrii care vor veni la Steaua, insa care ar putea fi imprumutati pe la echipe din Romania. nu mai retin exact numele lor.

«1272829303148»