E evidenta diferentza de ambitzie si determinare intre jucatorii lui Dinamo si cei ai Stelei. Ce-au gandit stelishtii ?! "Suntem campioni de doua ori la rand, am ajuns in Liga dupa 2 tururi preliminare, nu e bai daca pierdem titlul, putem ajunge din nou in Liga, daca terminam pe locul 2 si trecem de tururile preliminare; doar suntem capi de serie".
De cealalta parte insa, baietzii lui Borcea au conshtientizat urmatoarele : "daca vrem in Liga asta pentru care se tot pregateshte shefu', tre' sa luam campionatul, ca altfel e de rau; nu avem experientza europeana si nici nu suntem capi de serie, asa ca e greu de crezut ca ne vom califica in Liga dupa tururi preliminare, mai ales ca am inghitzit rushini de la Polonia Varshovia sau FC Bruges. asa ca hai sa dam tot ce avem pentru titlu, restul vine in plan secund".
Cine poarta vina ?! Conducerea clubului, care inca de la startul sezonului tot anuntza ca pierderea titlului e o catastrofa, ca oricum noi vrem sa jucam in Liga si o putem face si de pe locul 2. Jucatorii , inconshtient, au intzeles mesajul : "nu e bai mah Jardele daca nu luam titlu', este ?!".....

