FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cyril Thereau

«13456714»
Phire20.10.2006 21:36

Lui Victoras oricum ii va trebui o perioada de reacomodare, pentru ca e greu sa revii la forma cea mai buna dupa o accidentare atat de serioasa. Asa ca Cyril va avea destul timp sa se integreze in jocul echipei si sa-si demonstreze pe deplin valoarea.

Si chiar si dupa ce Victoras va fi complet refacut, Cyril va avea sansa sa. Concurenta nu poate fi decat benefica atacului nostru. :)

cristian01420.10.2006 22:12

Dupa ce Victoras va reveni pe gazon, el, Badea sau Cyril vor fi sacrificati pentru ca Oli nu obisnuieste sa alinieze o formatie cu 3 atacanti cu atat mai mult cu cat se afla si Dica prin zona. Atunci vom asista la aceeasi situatie care se afla la javre cu cei 3 atacanti : Niculescu, Ganea si Danciulescu. In permanenta unul din ei ia loc pe banca si intra in repriza a 2-a si pana acum lor le-a iesit jocul pentru ca pe toti ii apasa presiunea de a fi rezerva.

CebaLaur22.10.2006 15:02

eu zic si sunt aporape sigur ca pana la revenirea lui Iacob Thereau nu mai poate fi scos din prima echipa.

meci bun facut de el la galati.golul absolut superb

simona9022.10.2006 15:29

bravo Cyril,va ajunge un mare -mare jucator. deja este.!!!! :lol:

Phire22.10.2006 15:56

Singura bucurie din meciul asta a fost jocul lui Cyril. Nu poate fi decat imbucurator faptul ca s-a acomodat atat de repede la echipa, si sper sa vedem cat mai multe goluri ale sale.

Desi, daca in prima repriza ar fi sutat atunci cand a venit din stanga spre interiorul careului, in loc sa paseze... :cry:

alinutza1622.10.2006 17:15

Oli a riscat sa'i bage pe teren 3 atacantzi:Cyril,Badea si Oprita.e bine totusi ca Cyril a dat un gol..pakt insa ca nu a dat 2 :D ...dar e bine si asa.totusi eu zic ca era mai bine s fie doar 2 atacatzi,cu 3 deja e prea aglomerat si apararea e km subreda.oricum Cyril o s ajunga un jucator mare..mai mare dekt este deja..BV Cyril!!!

puyol22.10.2006 18:36

Merçi Cyril ! sa dai cat mai multe goluri

Bogdan4Steaua22.10.2006 18:49

Da, singurul lucru bun este jocul francezului. Sa tinem cont ca inca nu s-a integrat perfect in echipa. Va creste de la meci la meci. Trebuie sa ii dam credit.

***alex***22.10.2006 19:41

Si-a dat drumul la joc, sa speram ca isi va continua forma buna.

Prodigy_andrey23.10.2006 12:38

Exact cum ziceam !! nici nu ma asteptam la mai putzin de la el !! are toate atuurile unui atacant adevarat !! tzasnire,viteza,tehnica,Forza si gabarit !! Bv Cyril tot asa !!

al_led24.10.2006 09:02

Thereau pare a fi un atacant bun.

Vom vedea

Ady_no.124.10.2006 14:18

Eu zic ca este un jucator valoros care atunci cand a intrat cu real a creat golul si inca 2 faze

 

S - Sorin Ghionea

T - Thereau

E - Eugen Baciu

A - Anti Rapid

U - Uram cainii

A - Anti jandarmi

Phire25.10.2006 20:11

Pasa de gol pentru Oprita dupa o trecere in viteza de 2 adversari, si un calcai spectaculos pentru Vali Badea in meciul de azi. Ca sa nu mai zic de faptul c-a alergat foarte mult, si c-a facut pressing aproape non-stop.

Cyril creste de la meci la meci, si arata ca nu e in nici un caz un foc de paie :)

Mi s-a parut frumoasa si reactia suporterilor la adresa sa 8)

Bogdan4Steaua26.10.2006 00:59

Da, Cyril continua sa uimeasca. Creste de la meci la meci. Probabil ca va juca titular in meciul cu Unirea Urziceni. Este important sa fie utilizat mai ales pentru moral.

_yang26.10.2006 09:45

Cu siguranta va juca la Madrid...

Lavy_*_26.10.2006 10:21

E adorabil!:x:X:X

O sa faca multe pentru Steaua....8->

alinutza1626.10.2006 12:54

Cyril a fost super tare aseara.pakt ca nu a marcat si el ca se vedea ca si'a dorit.dar oricum a facut un meci bun si mai ales pasa cu calcaiul a fost chiar misto :D.cu Unirea nu stiu dak joaca dar cu Real sigur...BV Cyril!TINE'O TOT ASA!!!

stripped_angel26.10.2006 13:08
Cyril creste de la meci la meci, si arata ca nu e in nici un caz un foc de paie :)  
sunt de acord cu tine,creste de la meci la meci se vede ca isi intra in forma,bv lui si cat mai multe goluri si faze superbe! :) :mrgreen: steag1
Andreea stelista26.10.2006 18:36

Cyril a jucat superb, extrem d bn nu am cuvinte. bv Thereau!!!!!!! a facut un meci spectaculos. are niste pase c calcaiul, preluari si driblinguri superbe.

 

FORRZA Steaua!!!!

Prodigy_andrey26.10.2006 19:26

O noua revelatzie !! suntem pe drumul cel bun !! :)

alexa_thereau31.10.2006 14:32

steagcruce2 stie careva de unde pot lua mai multe poze cu Thereau?pls steagcruce2

simona9001.11.2006 23:03

Oli trezirea...Cyril e un jucator bun,baga-l din prima repriza,ai incredere ca Cyril e super jucator.Parerea mea ca daca macar din primele minute ale reprizei a 2 a facea Olaroiu schimbare si se gandea din timp la Cyril pai bagam si noi un gol. :lol:

Bogdan4Steaua01.11.2006 23:05

A jucat prea putin pentru a putea demonstra ce stie in aceasta seara. Badea, jucatorul care i-a luat locul in primul 11 in aceasta seara a jucat bine per ansamblu, deci nu putem spune ca Oli a fost neinspirat. Oricum, francezul promite in continuare.

alex_ultras10.11.2006 22:05

Acest Thereau este intra-devar bun,dar parca se cam pierde in fatza portii ,prea multe pase inapoi sa fie si el mai rau in joc asa ca Ganea ii trebuie rautate pustiului in rest toate cele bune.

CebaLaur11.11.2006 01:29

pierde mingii pt ca e nevoit sa coboare dupa ele,pt ca nu are cine sa-i dea pase in adancime.rautatea o sa vina in timp,tine de experienta

«13456714»