FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cyril Thereau

«12314»
Bogdan4Steaua30.08.2006 11:48

2006_8_30_19_21_12_thereau.jpg106560.jpg

Data nasterii : 24.04.1983

Tara de origine : Franta

Post : atacant

Nr. tricou : 21

Inaltime: 1.89 m

Greutate: 83 kg

Club anterior: Charleroi(Belgia)

A mai evoluat la: Unbekannt, Angers

Meciuri/Goluri in sezonul 06/07: 4/3

se7en30.08.2006 12:06

Sper sa se adapteze repede la viata din Romania si sa fie un jucator folositor pentru noi.

flo220330.08.2006 12:39

mama, dar repede va mai miscati baieti :lol: nici nu cred ca s-a uscat cerneala pe contract :lol:

 

la charleroi purta nr 10.la noi, s-a dat, il poarta maestrul dicanu

 

abea astept sa vad cum ii curenteaza pe ciripei si pudei :twisted:

bodanelu30.08.2006 12:57

Bun Venit Cyril, la cat mai multe goluri!

armanovici30.08.2006 13:42

Sunt curios care a fost suma de transfer la Charleroi si data exacta a transferului...nu de alta dar nu puteam lua si noi fara intermediari?

alex_Ra230.08.2006 14:03

Din cate am inteles din mass-media suma de transfer este in jurul a 600.000 de euro.Sper sa faca treaba buna la Steaua, ii urez succes!

Stryker30.08.2006 14:07

Gata fratilor l-am luat pe asta, o sa-i spargem pe Real si Lyon, cu dynamo Kiev nici nu discutam... :lol: :lol:

Lasand gluma la o parte, este bine ca au adus un atacant, dar este cam putin...ar mai trebui un playmaker si un portar...

In orice caz multa bafta lui si sa fie un transfer reusit.

 

Nr tricou : ?

Probabil va primi numarul 8 ca e liber...

ktalyn30.08.2006 14:35

un lucru interesant ar fi k are 1.89 ..deci kstigam in inaltime, un al lucru bun e k Thereau e un jucator tanar ..de perspectiva...abea ashtept sa vad de ce e in stare, faptele..nu vorbele conteaza...!

 

4198.jpg

alsign30.08.2006 14:51
Sunt curios care a fost suma de transfer la Charleroi si data exacta a transferului...nu de alta dar nu puteam lua si noi fara intermediari?

 

{96655CFC-728A-47D2-A6EF-00BC1A4EBFB6}_c

thereaucyril167vf.jpg

:lol: :lol: :lol: are cercel in ureche :lol: sa vedem ce zice GG

 

 

pai se pare ca a venit gratis la belgieni ...

 

uite aici link-ul :

 

http://www.transfermarkt.de/index.html?anz...pieler_id=29316

 

dupa cate vad nu a jucat decat in pregatiri si cateva meciuri la belgieni

 

5 goluri in pregatiri si 3 goluri in campionat .

 

cred ca este destul de bunicel . sa vedem ce explozie are la noi . Sa il propulsam pe orbita :lol:

 

la linkul asta scrie ca valoarea lui de piata este de numai 100.000 de euroi si avea contract pana in 2009 .Apartine de firma de impresariat StarFactory Football Management S.A . Ii aceeasi firma de impresariat ca si a lui Liviu Ciobotariu .

 

http://www.transfermarkt.de/index.html?anz...hp4?berater=343

 

undeva pute ceva :lol: :lol: :lol:

 

Fabien Camus avea pretul de 350.000 de euroi si contractul i se termina in 30.06.2008 . Se pare ca l-a prelungit cu belgienii inca un an 06.2009 :lol: :lol: :lol:

armanovici30.08.2006 15:13

Nu stiu ce pute dar noi de ce nu puteam achizitiona jucatori acum o luna cel putin, jucatori pe care sa ii studiem din timp...de ce trebuie sa ingrasam porcul in ajun, asa cum sta bine romanilor?...domnia si domnia se plateste...cateodata de 6 ori. :twisted:

Bogdan4Steaua30.08.2006 15:20

Mai grav era daca ne orientam spre alti jucatori pe ultima suta de metri in conditiile in care am fi ratat transferul lui Cyril. Poate Oli il urmareste de ceva vreme. Ar fi bine sa vina si colegul lui de la Charleroi - cei doi se cunosc cat de cat si poate s-ar acomoda mai repede. Poate il convinge Meme si pe el in seara asta.

 

Asa cum am avut incredere in Badea am incredere si in francez. Abia astept sa il vad la treaba. Conteaza enorm varsta si dorinta de afirmare. Trebuie sa il primim cum trebuie.

Stryker30.08.2006 15:51

@alsign

Nu stiu cat de adevarat este ca Thereau face doar 100.000 de euro...

Tot dupa cei de la transfermarkt, Radoi face doar un milion de euro iar Dica face doar 1.250.000 plus ca jucatori ca para,Banel,Cristocea,Saban,nesu sau Bostina sunt cotati cu 0...

Bogdan4Steaua30.08.2006 15:58

Sumele de acolo nu sunt relevante.

alsign30.08.2006 16:14
@alsign

Nu stiu cat de adevarat este ca Thereau face doar 100.000 de euro...

Tot dupa cei de la transfermarkt, Radoi face doar un milion de euro iar Dica face doar 1.250.000 plus ca jucatori ca para,Banel,Cristocea,Saban,nesu sau Bostina sunt cotati cu 0...

 

era numai ceva informativ :lol: acuma este posibil sa faca cat spun ei 600.000 . Pentru mine ca suporter important este ca Steaua sa castige prin venirea lui la noi . Restul ... nu mai conteaza . O sa mai invatam ceva si cu incercarea asta. sa nu ne mai lasam pe ultima suta de metri cu transferurile. Omogenizarea cu jocul nostru este cel mai important lucru acum.

 

De cercel ce zici :lol: ?

 

Suporteritele vor avea o noua provocare : autografe si "French kiss" :lol: :lol: :lol:

steaua*forever31.08.2006 04:32

E binevenit la Steaua si speram sa marcheze cat mai multe goluri. Are avantajul inaltimii si vitezei, dupa spusele lui Oli, deci asteptam sa confirme pentru culorile ros-albastre.

 

FORZA Steaua!

cristian01431.08.2006 05:30

Legat de cercel..bine ca nu e in dreapta. :lol:

Rossoblu31.08.2006 05:38

Bienvenue à Steaua, Cyril!

:P

 

 

P.S. inregistrati si voi prezentarea oficiala de pe TV Sport la ora 16.00 si puneti-o pe site pls

cristian01431.08.2006 06:02

Pe stelisti.ro scrie ca prezentarea e la 14:00.

Rossoblu31.08.2006 06:14

La 16:00, TV Sport transmite în direct conferinţa de presă în care este prezentat noul vîrf al Stelei, Cyril Thereau

Primul francez din istoria Stelei va fi prezentat astăzi...

 

 

STELIŞTI.RO

se7en31.08.2006 08:38

Are el 1.89 dar a spus ca principalele lui calitati sunt viteza si tehnica, dar mai are de lucrat la jocul cu capul.

DTP-Ludacris31.08.2006 09:00

Sunt curios,vreau sa il vad cat mai repede la treaba ,BAFTA LA Steaua

c.ronaldo1731.08.2006 09:06

sper sa faca treaba buna... totusi chearleroi nu e Steaua... asa ca va trebui sa asteptam o perioada pana la acomodare... :wink:

ulivius31.08.2006 09:56

Abia astept ziarele din Europa cum vor titra dupa victoriile Stelei: "The Terror Thereau"

forever_STEAUA31.08.2006 10:14
Thereau. "Nu mă gîndeam să ajung să joc în Liga Campionilor cu ceva timp în urmă"

 

"Liga Campionilor este competiţia supremă, maximul pe care poate să-l atingă un jucător", a spus noua achiziţie a Stelei, francezul Cyril Thereau. "Nu mă gîndeam să ajung să joc în Liga Campionilor cu ceva timp în urmă".

Francezul a vorbit despre adversara Stelei, Olympique Lyon. "Îi ştiu foarte bine. Oraşul de unde sînt este foarte aproape de Lyon. Steaua trebuie să aibă grijă, sînt o echipă foarte puternică", a spus Thereau.

 

sursa: stelisti.ro

al_led31.08.2006 14:26

Tre sa fim alaturi de el

«12314»