FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua Bucuresti - Standard Liege 2 - 1 (1 - 1)

«1789101113»
forever_STEAUA22.08.2006 12:05

@I.N.Money

 

Lasa ca si noi avem experienta in domeniul asta... :twisted:

 

In alta ordine de idei:

 

De la ora 15.30, antrenorul Cosmin Olăroiu va susţine o conferinţa de presă, care va fi transmisă de postul TV Sport.

 

sursa: prosport

alex4steaua22.08.2006 13:02

dreq am venit prea tarziu i gata conferinta :(

forever_STEAUA22.08.2006 13:06
Cosmin Olaroiu a sustinut marti conferinta de presa oficiala de dinainte de meciul Steaua - Standard. Iata declaratiile sale.

 

"Va spun ca Rapajic va juca contra Stelei. Este vorba de o accidentare usoara."

 

"Standard a castigat in talie, Steaua pierde in talie. Standard va fi foarte periculoasa la fazele fixe."

 

"Nu putem sa jucam la 0-0, chiar daca este un rezulatt care ne califica si care ne-a ajutat in majoritatea partidelor decisive."

 

"Nu trebuie sa ne gandim la adversari. Ca intotdeauna, Steaua depinde de Steaua."

 

"Noi suntem in joc si la 1-0 pentru adversari, daca egalam rezultatul ne avantajeaza, deci nu trebuie sa fim disperati."  

 

"Am spus si cu Middlesbrough, Steaua nu trebuie sa se apere. Ceea ce s-a intamplat, s-a vazut. La fel spun acum si cu Standard, nu trebuie sa ne aparam."

 

Onlinesport

 

http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/lig...1&viewItem=9106

alex4steaua22.08.2006 13:11

Mersi pentru informatii ;) pfoai de unde stie Oli ca joaca rapaic :( ?

Vieri8922.08.2006 13:12

2006 e anul-n care Borcea va muri de suparare!!!!!!!!!!!O OO OOO OOOO OOOOOOOOOO :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

alex4steaua22.08.2006 13:13

I rezistent copilu n-o murit in 86 da o plans tata noaptea :D amu ca sa moara tre sa luam CL iara pe vremea moderna :D .

giuliano_10122.08.2006 13:32

nu mai conteaza cine joaca, poate sa fie si rapaic si conceicao si zidane si papa si arhanghelul Mihail sau dracu in persoana, nimeni si nimic nu ne mai opreste de data asta. vorba lui nea imi, o sa-i calcam pe ochi, ii spulberam, o sa maturam cu ei pe jos. imi vine sa turbez de furie ca am ajuns sa tremuram inaintea unui meci cu o echipa care ne e clar inferioara. e insa acest prag psihologic blestemat care face sa fie acest meci atat de greu... pentru ca e obligtoriu ca in sfarsit sa ne intoarcem acasa, acolo unde ne e locul, printre cei puternici (bautori nu va ganditi la prostii!). prea mult hazardul de a ne fi nascut in spatiul mediocritatii, al blazarii, al neseriozitatii a facut ca aceasta echipa cu sange nobil sa fie tinuta departe de locul pe care il merita de drept si de fapt: printre campioni.

pregateste-te europa, deschide portile aprinde tortele pentru a lumina venirea noastra; pentru ca maine seara... Steaua SE INTOARCE ACASA!!!

forever_STEAUA22.08.2006 14:03
Folosind un limbaj care ne aduce aminte de vremurile demult apuse, Jandarmeria Română a dat publicităţii un comunicat hilar. Pentru suporterii echipei Steaua, care doresc să-şi manifeste bucuria datorată calificării după un deceniu a echipei în CAMPIONS LEAGUE, clubul Steaua Bucureşti va organiza, începând cu ora 23.00, pe terenul de antrenament, DINAPOIA arenei principale, din Complexul Sportiv Ghencea, întâlnirea cu echipa învingătoare, urmată de focuri de artificii şi alte MANIFESTĂRI CONFORME CU BUCURIA deosebită a momentului, se scrie în comunicatul Jandarmeriei.

 

sursa: realitatea.net

 

:lol: :lol: :lol:

DTP-Ludacris22.08.2006 14:07

Iar am visat ce nu trebuia :lol:

steauany22.08.2006 14:08

Vedem meciul in direct. Nici nu mai am stare.

1,2,3 si.......Steaua.

Alessandro22.08.2006 14:15

Fie ca joaca Rapaic sau nu, oricum trebuie sa ne calificam! Maine o sa fiu in tribune(alaturi de inca 54.999 de stelisti)! FORZA Steaua! steagcruce2 spre24 spre cl fularsteaua2 steaua_ro

alex4steaua22.08.2006 14:16

Va fi un meci greu sa nu credeti ca se lasa sa ia gol sa-i umilim tre sa luptam

_yang22.08.2006 14:17
Folosind un limbaj care ne aduce aminte de vremurile demult apuse, Jandarmeria Românã a dat publicitãții un comunicat hilar.

 

Cea mai proasta meserie ... steag1

STARforce22.08.2006 14:53

Stelistilor nu va fie frica le dam un 2-0 sec.....Ne vedem la universitate!!!!!FOSSA DEL CAMPIONI

forever_STEAUA22.08.2006 14:58

@STARforce

 

 

Sa nu pornesti inca spre Universitate... Manifestarile conforme cu bucuria datorata calificarii Stelei vor avea loc pe terenul de antrenament, DINAPOIA arenei principale, din Complexul Sportiv Ghencea

 

Asa "spune" jandarmii

 

 

:twisted: :twisted:

 

PS: nu m-am putut abtine :twisted:

asolva22.08.2006 15:27

CALARASIUL ROS-ALBASTRU sustzine toata echipa STEAUAQ Bucuresti in drumul spre grupele C.L.,unde ne e locul....cu toate ca tremur cand ma gandesc la meci..dar nu trebuie sa ne speriem...o sa`i batem... Steaua Steaua Steaua Steaua .va salutam cu tot respectul !!!!!! spre cl spre cl spre cl spre cl steaua_ro steaua_ro steaua_ro steaua_ro

korynna22.08.2006 15:50

E tot stadionul ros-albastru,

Pe steaguri si fulare este scris:

Steaua!

Nimic nu poate sta in drumul nostru

Si orice adversar, si orice adversar, si orice adversar pleaca invins!!!

 

 

E toata Romania ros-albastra,

Si-n inimele noastre este scris:

Steaua!

Acum este de datoria voastra,

Sa ne-aratati si voi, sa ne-aratati si voi, sa ne-aratati si voi cat ne iubiti!!!!

 

Cu totii am ales un singur nume,

De zeci de ani iubit si respectat:

Steaua!

El reprezinta faima noastra-n lume

Sa se auda-acum, sa se auda-acum, sa se auda-acum de toti strigat!!!!

 

Steaua!!!

 

nu am putut sa ma abtin :lol:

steagcruce2 sprecl2

alex4steaua22.08.2006 16:01

Mijto ;)

forever_STEAUA22.08.2006 16:20
Informatia potrivit careia FC Steaua ar organiza, in eventualitatea unui rezultat pozitiv miercuri seara, un eveniment in incinta Complexului Sportiv Steaua din Bd. Ghencea nr.45 este eronata.

 

Datorita lucrarilor de renovare a arenei, accesul publicului nu este permis in incinta Complexului Sportiv Steaua.

 

sursa: site ofical

 

Si totusi cu suporterii cum ramane?! :evil:

Motanu D22.08.2006 16:27
Si totusi cu suporterii cum ramane?!  :evil:

 

Don't worry, there is no sugar ! :roll:

 

Se va gasi o solutie. Trebuie !

I.N.Money22.08.2006 16:28

Cred ca o sa se umple Piata Universitatii,jandarmeria nu o sa mai poata sa faca ceva,in cazul calificarii cand peste 30.000 de oameni o sa ajunga acolo.

gone22.08.2006 17:06

Si totusi cu suporterii cum ramane?!  :evil:

 

Don't worry, there is no sugar ! :roll:

 

Se va gasi o solutie. Trebuie !

 

Mah, da voi chiar nu stiti nici un bar pe unde poti sta cu o lada de bere pana la 4 dimineata? :P

stelist_4_ever9022.08.2006 17:08

am facut si io rost de bilet la tribuna a II-a cu 400 de mi...asta e...oricum o sa merite !!!!!

forever_STEAUA22.08.2006 17:09

@gone

 

Nici unul ... in care sa intre cateva zeci de mii de oameni... in acelasi timp :lol:

***alex***22.08.2006 17:44

Cu totii la Universitate daca ne calificam! Nimeni nu ne va putea sta in cale!

«1789101113»